Rezerwy liderem

(Zam: 26.04.2011 r., godz. 11.25)

Bug II Wyszków celująco zaliczył inaugurację rundy wiosennej. W pierwszym meczu wyszkowianie pokonali na wyjeździe Huragan II Wołomin 4:1, w drugim rozgromili u siebie Mazur II Radzymin 7:0.

Spotkanie w Wołominie zostało rozegrane w sobotę 9 kwietnia. Mecz lepiej rozpoczęli rywale. Jeden z zawodników Huraganu uderzył mocno z dystansu na bramkę Bugu, golkiper ,,wypluł” pikę przed siebie, gdzie dobił ją bez większych problemów jeden z rywali. Przez całą pierwszą połowę wyszkowianie ambitnie walczyli o wyrównanie. Ich wysiłki zostały wynagrodzone za sprawą bramki Adriana Parobczyka, który w 42. minucie świetnym uderzeniem z 15. metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Do końca pierwszej połowy utrzymał się remis.

W drugiej odsłonie gole strzelali już tylko wyszkowianie. W 78. minucie ładnym lobem z ostrego kąta wynik podwyższył Adrian Szymański. W 83. minucie kolejną dobrą akcję przeprowadził Parobczyk, wyłożył piłkę Łukaszowi Kamińskiemu, który wbił ją do pustej bramki. W ostatniej minucie spotkania na listę strzelców ponownie wpisał się Parobczyk, który wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam ustalając tym samym wynik meczu na 4:1.

Huragan II Wołomin – Bug II 1:4 (1:1)

Bramki dla Bugu: A. Parobczyk 42 i 90, A. Szymański 78, Ł. Kamiński 83.
Bug II: A. Archacki – J. Gołębiewski, D. Jarczak, R. Szreiber, K. Bloch (70 - A. Gołębiewski) – K. Kucharczyk (46 - A. Szymański), A. Parobczyk, J. Rejnuś, K. Ryczkowski – Ł. Kamiński, K. Gerek (80 – J. Kopiejewski).

Ostatnie spotkanie Bug II Wyszków rozegrał u siebie, w niedzielę 17 kwietnia. Rywalem gospodarzy byli piłkarze Mazura II Radzymin. Mecz okazał się prawdziwym festiwalem strzeleckim w wykonaniu wyszkowskich piłkarzy. Już w 7. minucie wynik otworzył strzałem głową Michał Chorzępa. Ten sam piłkarz później podwyższył na 2:0, wykorzystując dobre podanie Roberta Szreibera. Szreiber asystował również przy trzeciej bramce Chorzępy w 32. minucie. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Jacek Gołębiewski i ponownie Chorzępa.

W drugiej odsłonie gospodarze nieco zwolnili tempo, dokładając ,,tylko” dwa kolejne trafienia. Ich autorami byli Jakub Rejnuś i Adrian Szymański. Ostatecznie Bug pokonał rywali 7:0.

Dzięki dwóm zwycięstwom oraz niespodziewanej porażce GKS-u Dąbrówka w ostatniej kolejce, Bug wskoczył na fotel lidera tabeli B-klasy. Obecnie podopieczni trenera Arkadiusza Mielczarczyka mają punkt przewagi nad Dąbrówką.

Bug II Wyszków – Mazur II Radzymin 7:0 (5:0)

Bramki: M. Chorzępa 7, 32, 35, 44, J. Gołębiewski 43, J. Rejnuś 65, A. Szymański 70.

Bug: M. Bogut (70 - A. Archacki) – R. Szreiber, K. Bloch (55 - A. Gołębiewski), J. Gołębiewski, K. Kucharczyk – M. Wajdzik, A. Parobczyk, J. Rejnuś, K. Ryczkowski – M. Chorzępa (60 - A. Szymański), K. Gerek (70 - A. Nikodemski).

W świąteczny weekend wyszkowianie pauzowali, spotkanie z Sarmatą Warszawa przełożono na 11 maja. Najbliższy mecz wyszkowscy piłkarze rozegrają 1 maja o godzinie 17.00, na wyjeździe z Błyskawicą Warszawa.

1. Bug II Wyszków 28 45-23
2. GKS Dąbrówka 27 39-21
3. Marcovia 2000 Marki 23 34-17
4. Błyskawica Warszawa 22 40-21
5. Huragan II Wołomin 21 27-22
6. Sarmata Warszawa 19 27-27
7. Wicher II Kobyłka 19 27-28
8. KS II Wesoła 18 32-41