Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lutego 2020 r., imieniny Antoniego, Romana

Żegnani z szacunkiem

(Zam: 09.11.2017 r., godz. 17.36)

Na prośbę diecezji łomżyńskiej gmina Wyszków uregulowała w prawie miejscowym kwestię pochówku dzieci martwo urodzonych, jeśli pogrzebu nie sprawiła rodzina.

Na cmentarzu miejskim przy ul. Pułtuskiej znajduje się Grób Dzieci Nienarodzonych. Do tej pory pochówki raz w roku organizował szpital, teraz formalnie te czynności zostały przypisane Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który, zgodnie z ustawą, sprawia pogrzeby także bezdomnym, samotnym, nieznanym, nieposiadającym majątku ani dochodów.
W uchwale Rady Miejskie znalazł się zapis: „Pogrzeby dzieci martwo urodzonych, bez względu na czas trwania ciąży, organizuje się raz w roku, po otrzymaniu przez ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie zgłoszenia z Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie”.
– Z jak największą godnością i szacunkiem było to realizowane w gminie Wyszków, ale do tej pory OPS się tym nie zajmował. Ta uchwała określa zasady sprawienia pogrzebu przez gminę Wyszków – podkreśliła podczas październikowej sesji Rady Miejskiej dyrektor OPS-u Agnieszka Mróz.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl