Zwycięskie kadetki i kadeci UKS-u

(Zam: 19.10.2017 r., godz. 16.42)

W sobotę 7 października kadeci i kadetki UKS-u Polonez Wyszków rozegrali w hali sportowej WOSiR swoje mecze w ramach rozgrywek MWZPS. Oba zespoły odniosły zwycięstwa.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli kadeci, prowadzeni przez trenera Macieja Główczyńskiego. Zespół zmierzył się z Zawkrzem Mława. Było to rewanżowe spotkanie obu drużyn, bowiem wcześniej, w meczu rozegranym w Mławie, UKS wygrał 3:0. Sobotnie starcie było bardzo zacięte. Rywale, którzy dysponują lepszymi warunkami fizycznymi, wydawali się dominować na siatce. Siatkarze UKS-u byli jednak zdecydowanie lepiej zorganizowani i popełniali mniej błędów. Wyszkowianie wygrali pierwszego seta. W drugim, początek został całkowicie zdominowany przez gości, którzy w pewnym momencie prowadzili już 6:0. Wyszkowianie zdołali jednak poukładać swoją grę i konsekwentnie odrabiali straty. Do remisu udało się doprowadzić przy stanie po 15:15. Od tego momentu dominowali siatkarze UKS-u, którzy ostatecznie wygrali partię 25:21. W trzeciej odsłonie kibice obejrzeli wyrównane widowisko, szczególnie emocjonująca była końcówka, w której rywalizacja przeniosła się do gry na przewagi. Dwóch piłek meczowych nie wykorzystali tu wyszkowianie, dopiero czwartą piłkę setową, wykorzystali natomiast rywale, wygrywając ostatecznie 28:26 i doprowadzając do wyniku 1:2 w setach. W trzecim secie przez długi czas warunki gry narzucali goście. Mławianie prowadzili już 21:18 i wydawało się, że mogą doprowadzić do tie breaka. W końcówce podopieczni trenera Główczyńskiego pokazali dużo zimnej krwi, odwrócili losy seta w końcówce i dzięki zwycięstwu, wygrali cały mecz 3:1. Najlepiej punktującymi po stronie UKS-u byli Antoni Ciskowski i Szymon Zyśk. Gratulujemy!
UKS: Szymon Zyśk (kapitan), Tobiasz Wiśniewski, Kacper Gorczyński, Jakub Szczerba, Antoni Ciskowski, Michał Szydlik, Bartek Kulesza, Nikodem Obrębski, Igor Jagielski, Kamil Abramczyk, Jakub Siejak, Jan Przybyłowski, Bartek Woźnica.
Trener: Maciej Główczyński.
Po kadetach, swój mecz ligowy rozegrały również dziewczęta, których trenerem jest Adrian Grzybowski. Wyszkowianki podejmowały ekipę Olimpu Mińsk Mazowiecki. Początek meczu należał do siatkarek UKS-u, które w dobrym stylu wygrały dwie pierwsze odsłony, odpowiednio do 16 i 18. W secie numer trzy role się odwróciły, rywalki z Mińska przejęły inicjatywę i zwyciężyły 25:19, łapiąc „kontakt” w setach. Honorowo wygrana partia była jednak wszystkim, na co w sobotę pozwoliły rywalkom gospodynie. Podopieczne trenera Grzybowskiego wróciły bardzo dobrym w ich wykonaniu czwartym, i jak się później okazało, ostatnim setem. Całkowita dominacja i zwycięstwo 25:13, oznaczało wynik 3:1 w setach dla UKS-u. Gratulujemy!
UKS: Marta Młynarska (kapitan), Maria Najmoła, Laura Piotrowicz, Sandra Bialik, Natalia Lalak, Weronika Pawlak, Natalia Świderek, Oliwia Wilczyńska, Olivia Gierlicka, Klaudia Olbryś, Weronika Wojciechowska, Weronika Karłowicz, Sara Gerej, Natalia Wronka (libero), Gabriela Volosin (libero)
Trener: Adrian Grzybowski.
W kolejnym spotkaniu podopieczne trenera Grzybowskiego zmierzą się w stolicy z miejscowym SMS-em. Ten mecz zostanie rozegrany w piątek.