Seniorzy Bugu bez przełamania

(Zam: 12.10.2017 r., godz. 10.51)

Niestety, zarówno pierwsza, jak i druga drużyna seniorów Bugu Wyszków, odniosły w ubiegłym tygodniu kolejne porażki w rozgrywkach odpowiednio IV ligi i ligi okręgowej.

• (fot. Bug Wyszków)
Pierwszy zespół, po tygodniu przerwy, zmierzył się na wyjeździe z Mazurem Gostynin. Faworytem meczu byli gospodarze. Podopieczni trenera Zacharskiego nie pojechali jednak do Gostynina, aby „ładnie przegrać”. W pierwszej połowie więcej do powiedzenia na boisku mieli miejscowi. Po około pół godzinie gry, rywale byli bliscy otwarcia wyniku meczu, gdy po strzale jednego z nich piłka zatrzymała się na słupku wyszkowskiej bramki. Gostyninianie dopięli swego w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu i skutecznym strzale głową, Mazur chodził do szatni prowadząc 1:0.
Na początku drugiej połowy wyszkowianie ambitnie zaatakowali pole karne rywali. Efektem ofensywy Bugu był błąd jednego z piłkarzy Mazura, który dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na gola zamienił Mateusz Maciak. Niestety, wyszkowscy piłkarze nie cieszyli się długo z remisu. Po niespełna pięciu minutach było już 2:1, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i kolejnej bramce głową (tego samego zawodnika, który zdobył pierwszą bramkę dla Mazura). Wyszkowianie nie załamywali jednak rąk i rzucili wszystkie siły do ataku. Niewiele brakowało do wyrównania, bowiem w poprzeczkę bramki gospodarzy strzelił Daiji Kimura. Otwarci na kontrataki wyszkowianie zostali dodatkowo „skarceni” w drugiej minucie doliczonego czasu gry i ostatecznie przegrali mecz 1:3.
Mazur Gostynin – Bug Wyszków 3:1 (1:0)
Bramka dla Bugu: M. Maciak 55. (k).
Bug: N. Laskowski – M. Maciak (86. – D. Zacharski), K. Maciak, J. Rejnuś, M. Gołębiewski, D. Kimura, Ł. Łada (69. – A. Nikodemski), P. Paprocki (64. – P. Połodzik), R. Nogaj, B. Rejnuś (90+2. – P. Śleszyński), Ł. Kowalczyk.
W najbliższej kolejce Bug zmierzy się na wyszkowskim stadionie z Huraganem Wołomin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 14 października, początek o godz. 15.30.

Błękitni Raciąż – KS Łomianki 2:2
Mławianka Mława – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 2:1
Huragan Wołomin – MKS Ciechanów 1:1
Drukarz Warszawa – Dolcan Ząbki 0:3
MKS Przasnysz – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:2
Korona Ostrołęka – Pogoń II Siedlce 0:3
Drużyna rezerw walczyła natomiast o pierwsze punkty, podejmując w Wyszkowie drugi zespół III-ligowej Victorii Sulejówek. Niestety, drużyna trenera Mielczarczyka również nie zdołała wywalczyć pierwszych, upragnionych punktów w rozgrywkach ligi okręgowej. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali już 1:4. Bramkę dla Bugu zdobył Łukasz Kamiński, który wykorzystał rzut karny. W drugiej odsłonie rywale dołożyli kolejne pięć bramek, Bug zaś jedną, autorstwa Marcela Wysockiego. Przegrana z Victorią była niestety już dziesiątą, kolejną przegraną w lidze. Następna szansa na przełamanie w niedzielę 15 października, kiedy to Bug zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.
Sokół Serock – Bóbr Tłuszcz 2:3
AP Marcovia Marki – Promnik Łaskarzew 2:0
Wisła Maciejowice – Olimpia Warszawa 2:4
Błyskawica Warszawa – Hutnik Warszawa 0:7
Mazur II Karczew – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2:0
Escola Varsovia Warszawa – Unia Warszawa 2:2