Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiBez korzeni nie ma skrzydeł

Ikona
(Zam: 26.04.2011 r., godz. 11.48)

Było melancholijnie, a chwilami zabawnie, były mądre słowa i dźwięk gitar – tak słuchacze zapamiętają koncert Marcina Stycznia w miejskiej bibliotece. Muzyk 17 kwietnia już po raz trzeci gościł w naszym mieście.

Wieczór poświęcony był Janowi Pawłowi II, bowiem w kwietniu przypada rocznica jego śmierci. Marcin Styczeń zagrał utwory z płyty „Pieśń o Bogu ukrytym”, zawierającej piosenki napisane do poezji Karola Wojtyły. Dominowały jednak kompozycje z krążka „21 gramów” (tyle podobno waży dusza) – taki tytuł nosił również niedzielny koncert i film, który był inspiracją do skomponowania jednej z piosenek.

- Film mnie wzruszył. Pomyślałem, że napiszę piosenkę, w przeciwieństwie do niego, o pozytywnej wymowie, byśmy mogli żyć pełniej, piękniej, lepiej – tłumaczył gość.

Koncerty Marcina Stycznia są nastrojowe, traktują o uczuciach, życiu, Bogu, czyli sferach dla człowieka najważniejszych. Artysta w przerwach pomiędzy kolejnymi utworami dzieli się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami życiowymi, przemyśleniami.

- Żeby człowiek wrócił do korzeni, czasem musi się zdarzyć coś tragicznego. Dla mnie była to choroba matki – wyznał.
Zaśpiewał inspirowaną tym wydarzeniem piosenkę „Bez korzeni nie ma skrzydeł”.

Marcin Styczeń ma na swoim koncie trzy płyty i przygotowuje się do nagrania kolejnej – będą to kompozycje do wierszy poetów, których jego przyjaciel, Ernest Bryll znał. W Wyszkowie akompaniował mu na gitarze muzyk ze znakomitym dorobkiem Tomasz „Orzeł” Rząd, którzy nagrywał krążki m.in. z Andrzejem Piasecznym i Sewerynem Krajewskim, Oddziałem Zamkniętym, Patrycją Markowską.

Po raz kolejny Marcin Styczeń ma wystąpić w Wyszkowie w czerwcu.

J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta