Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 czerwca 2018 r., imieniny Elżbiety, Marka

Reklamowe restrykcje odroczone

(Zam: 14.09.2017 r., godz. 14.25)

Do 19 października zainteresowani mogą składać uwagi do projektu uchwały nakładającej restrykcje na m.in. przedsiębiorców i instytucje posiadające szyldy reklamowe. Poprzednią uchwałę Rady Miejskiej wojewoda unieważnił.Radni 18 maja tego roku uchwalili zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych, urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń. Wojewoda uznał jednak za nieprawidłowe m.in. zaliczenie do małej architektury kontenerów na odpady wielkogabarytowe, kontenerów z odzieżą używaną, kiosków gastronomicznych i in., zabytkowych tablic, pomników płyt i in. Wojewoda podaje też, że „Rada Miejska w Wyszkowie nie była uprawniona do wprowadzania ustaleń niewyrażających żadnych norm prawnych, formułowania ustaleń o charakterze warunkowym, a także wyrażania norm w sposób nieprecyzyjny, niejednoznaczny, budzący wątpliwości interpretacyjne”. Dalej czytamy m.in. „Układ aktu nie jest przejrzysty, co więcej znaczna część ustaleń uchwały jest sprzeczna ze sobą, zawiera również wewnętrzne odwołania do nieistniejących jednostek redakcyjnych, a nawet stosuje wyłączenia o charakterze podmiotowym. Wiele sformułowań oraz pojęć użyto w innym znaczeniu pojęciowym niż wynika to z pojęć zdefiniowanych w przepisach odrębnych. Część ustaleń ma także charakter nienormatywny, zaś w samej uchwale występują liczne błędy językowe w tym: stylistyczne, interpunkcyjne, a nawet ortograficzne”.
Urząd Miejski musi zatem powtórzyć procedurę związaną z ustaleniem zasad reklamowania produktów/usług przestrzeni publicznej, sytuowania małej architektury i ogrodzeń. Do 5 października w pokoju nr 131 Urzędu Miejskiego można zapoznawać się z projektem uchwały. Jest też on dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej na www.bip.wyszkow.pl. Uwagi należy składać na piśmie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu do burmistrza Wyszkowa w kancelarii urzędu lub na jego adres. Urząd Miejski przewiduje, że radni ponownie podejmą uchwałę reklamową na sesji w listopadzie. Jej zapisy wejdą w życie po upływie półtora roku od publikacji.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 14.09.2017 r., godz. 14.49
no i kozonowa dała znowu ciała Grzegorz Ocknij się
Dodane przez Anonim, w dniu 14.09.2017 r., godz. 22.08
OPŁATY ZA REKLAMĘ UMIESZCZONĄ W PASIE DROGOWYM I PŁACONE DO URZĘDU SĄ PRZEOGROMNE
Dodane przez Generał Świerczewski, w dniu 15.09.2017 r., godz. 07.52
A teraz kolejny PO transformerskiej zabudowie, koszmar na ulicy Sowińskiego. Dziad jakiś z oberwaną nogą będzie robić za artystyczny mural. To jest katastrofa tego miasta, takie PO mysły i projekty.
Dodane przez ..., w dniu 15.09.2017 r., godz. 08.41
Świetne ujęcie. Taki właśnie jest Wyszków. Festiwal brzydoty i prywaty. Cytując spadochroniarkę ściągniętą do promocji: Szału ni ma.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.09.2017 r., godz. 11.08
"(... )zaś w samej uchwale występują liczne błędy językowe w tym: stylistyczne, interpunkcyjne, a nawet ortograficzne”.
Do wiecznie pijanego Generala Swierczewskiego
Dodane przez Josek, w dniu 15.09.2017 r., godz. 22.25
Towarzyszu, piszacy pod nickiem General Swierczewski mozna sie sprzeczac co do zasadnosci tworzenia muralu w tym miejscu , jego ceny , czy kwestionowac jego wartosc artystyczna, ale nazwanie generala Jozefa Sowinskiego: " dziadem z oberwana noga" jest nie tylko nietaktem i grubianstwem, ale wielkim chamstwem i prostactwem !!! Absolutyzowanie takiego standardu wypowiedzi wydaje sie nadto klocic z sama aksjologia, gorujaca przeciez nad semantyka. Stwierdzeniem tym przekroczyles wszelkie granice dobrego smaku i kultury. A jesli nawet zrobiles to nieswiadomie z braku wiedzy , to mam nadzieje , ze przeprosisz za to niefortunne okreslenie.... Jozef Sowinski urodzil sie 15 marca 1777 roku w Warszawie. Uczeszczal do Szkoly Rycerskiej. Podczas Insurekcji Kosciuszkowskiej bral udzial w walce o Warszawe. W 1811 roku wstapil do armii Ksiestwa Warszawskiego, a rok pozniej wzial udzial w wyprawie Napoleona na Moskwe. 5 wrzesnia 1812 roku w bitwie pod Borodino zostal ranny w noge, ktora trzeba bylo amputowac. Za kampanie moskiewska zostal odznaczony: Orderem Virtuti Militari i francuska Legia Honorowa. Mimo watpliwosci przystapil do Powstania Listopadowego i przyjal stanowisko dowodcy artylerii garnizonu warszawskiego. Co prawda general Sowinski byl inwalida, ale uwazany byl za wybitnego specjaliste. Uczestniczyl w fortyfikacji Warszawy. Zginal 6 wrzesnia 1831 roku dowodzac obrona Woli w walce z przewazajacymi silami rosyjskimi.....Moment smierci gen. J.Sowinskiego stal sie tematem poematu J. Slowackiego: " Sowinski w okopach Woli", a takze wiersza niemieckiego poety Justinus`a Kerner`a " Sowinsky"... Cytuje fragment poematu Slowackiego: "...J krew dam - a nie dam szpady. To rzekl jeneral Sowinski, Starzec o drewnianej nodze, I szpada sie jako fechmistrz opedzal przed bagnetami; az go jeden zolnierz stary Uderzyl w piersi i przebil... Opartego na oltarzu i na tej nodze drewnianej.." ... A teraz zacytuje fragment z wiersza Justinus`a Kerner`a: "...Säulenfest sie stehn am Altar, doch es wächst der Feind, der stolze, Alle fallen, nur Sowinsky steht noch auf Fuß von Holze ."... PS. Szanujmy naszych bohaterow narodowych i nie dajmy poniewierac ich zasluzonej chwaly i szacunku !!!
Jaki "pan" taki kram
Dodane przez Piotruś P.ała, w dniu 15.09.2017 r., godz. 23.11
To nie dziad z obciętą nogą, ale sam generał Sowiński! Żebyśta hołoto jedna wiedzieli, co mata za patrona ulicy, w kontekście ujętym artystycznie. Ajakże. Pała, co się sprzedała.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.09.2017 r., godz. 13.58
Daruj Nam chłopie te przepisywane historyczne wykłady.Wystarczy twój nick i nikt tego nie czyta.
Dodane przez Koszmar z ul. Sowińskiego, w dniu 18.09.2017 r., godz. 14.27
Skandalem jest zrobienie z Sowińskiego dziada na tym muralu. W imię niby artystycznej wizji. Inne z przedstawionych przez prasę malowideł ma pokazywać niby Piłsudskiego na Kasztance. Może lepiej lepiej byłoby zrobić z tego burmistrza na paprotce? To jest po prostu brzydkie.
Dodane przez Fasada, w dniu 18.09.2017 r., godz. 17.41
Taki z malarza artysta jak z burnistrza mecenas prawnik. Czekam na to cudowne dziecko Spółki z o.o.
do / z godz. 14.27
Dodane przez Josek, w dniu 18.09.2017 r., godz. 20.13
Jezeli rzeczywiscie ma byc to artystyczne osmieszenie gen. Sowinskiego, to lepiej byloby namalowac na ul. Pultuskiej balwana w zielonej kamizelce . Byloby i smiesznie, i taniej !!! PS. A burmistrzowi i radzie podziekowac przy wyborach samorzadowych.
Socjaliści...
Dodane przez Sylwester Harasim, w dniu 20.09.2017 r., godz. 13.43
Rada miasta, ustala co Nam wolno powiesić na swoim budynku, posesji, balkonie !!!? Opinia Wojewody jest druzgocąca ! Kto to pisał? Analfabeta i ten analfabeta ustala Nam prawo!? Ludzie, pobudka!!
Dodane przez ola, w dniu 20.09.2017 r., godz. 14.50
To trzeba dziadkowi ze skrętem domalować żółtą kamizelkę i nie uważać go za patrona ulicy Sowińskiego. Mieszkańcy lotem błyskawicy rozpowszechnią informację, że jest to KODek z Pułtuskiej. Nawet podobny jest.
Dodane przez Jacek, w dniu 20.09.2017 r., godz. 16.36
Nikt jak Nowosielski nie zaniżył poziomu rady gminy oraz urzędników w samorządowych instytucjach. Tam oprócz wielu starych uczciwych pracowników siedzi Misiewicz na Misiewiczu z nowosielskiego nadania. To samo w placówkach. POgonić go razem z nimi.
Mural
Dodane przez Z fb Wyszkowiaka, w dniu 20.09.2017 r., godz. 19.20
Adam J. Karpinski Rzadko krytykuję koleżeństwo po pędzlu ale... w tym przypadku trudno nie zabrać głosu. Dla jasności - nie mam nic przeciwko muralom czy też pomysłowi na scenę, którą przedstawili autorzy na tym bloku. Tutaj bije po oczach zbyt duży brak warsztatu i estetyki wykonania. To nie chodzi o to, że się jednym podoba a innym nie. Każdy ma prawo do własnego zdania ale po to są przecież fachowcy aby laik w danej dziedzinie otrzymywał dobry produkt a nie bubel. Prace o takim formacie, wystawione na oczy publiczne dzień i noc, nie mogą zawierać aż tak rażących błędów. Rafał Młynarski Rafał Młynarski Trudno nazwać to coś sztuką; za to "sztuką" jest wydać 30 tysi z cudzej kieszni na taki bohomaz... Idea słuszna, ale nie tędy droga, droga Gmino Wyszków!
Dodane przez Anonim, w dniu 21.09.2017 r., godz. 08.58
Misiewicz = pisnepotyzm
Danielu S. nie idź tą drogą. Amen
Dodane przez Wodokorek, w dniu 21.09.2017 r., godz. 08.58
Podoba ci się ten mural w szczerości serca, czy tatuś liczy na coś u Nowosielskiego. A może tłuszczańskie więzi krwi z prezesem bloku Marszałem się odezwały w twych żyłach.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.09.2017 r., godz. 10.53
to niech namówi ks. Karasia na fresk w podobnym stylu w świątyni. i najlepiej niech go później sam finansuje podobną kwotą.
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 21.09.2017 r., godz. 12.52
Panie Karpiński, mural oprócz braku warsztatu posiada jeszcze jedną bardzo znaczącą wadę. Jest przykładem dyletanctwa i cwaniactwa zarazem, nastawionego na zysk po jak najmniejszej linii oporu. Jak widać ul. Sowińskiego nie ma szczęścia. Za czasów Nowosielskiego oszpecona została transformersami zabudowy, teraz do czarnej legendy przejdzie mural z patronem, któremu pod patronatem jaśnie władzy Nowosielskiego, pozbawiono nie tej nogi co było trzeba. Jak początkowo nie było widać szans na obiecaną promocję Wyszkowa, tak teraz szanse takie się potroiły. Wyszków zasłynąć może z dyletanctwa i fałszowania historii za wielką kasę, pod patronatem pożal się Boże burmistrza Nowosielskiego.
Dodane przez A!, w dniu 21.09.2017 r., godz. 15.20
Pycha i arogancja Nowosilcowa została samoistnie ukarana. Typek, oczywiście nie ma sobie nic do zarzucenia. Skąd my to znamy?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl