Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 14 sierpnia 2018 r., imieniny Alfreda, Euzebiusza

Niebo pełne latawców

(Zam: 14.09.2017 r., godz. 14.22)

Przy restauracji „Wyszkowianka” 16 września odbędzie IV Wyszkowski Festiwal Latawcowy. To okazja do wspólnego spędzenia czasu i zabawy dla młodszych i starszych mieszkańców.

Impreza odbywa się zawsze w rodzinnej, piknikowej atmosferze. Organizatorzy, PSS Społem i gmina Wyszków, przygotowali dla uczestników szereg niespodzianek, w tym drobny upominek dla każdego.
W zabieganym świecie warto wykorzystać każdą wolną chwilę, by spędzić czas wspólnie – z rodziną, dziećmi, przyjaciółmi. Okazją do tego będzie z pewnością Wyszkowski Festiwal Latawcowy, nad którym patronat od początku organizacji imprezy pełni nasz tygodnik. „Postaramy się, aby ten dzień był jak najlepszą kontynuacją pięknej polskiej tradycji zabawy z latawcem” – zapewniają prezes PSS Społem Jadwiga Tofel i wiceprezes Marek Kędzierski. W godz. 10.00-13.00 odbędzie się rejestracja uczestników i rozgrywanie zawodów. Między godz. 14.00 a 15.00 zaplanowano wręczenie nagród zwycięzcom.
W międzyczasie (w godz. 10.00-15.00) trwał będzie piknik rodzinny z grillem i zabawami dla dzieci (w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników poprowadzi je animator). W trakcie imprezy PSS „Społem” zaprasza wszystkich uczestników do degustacji potraw z grilla, kawy, herbaty, napojów i ciast przygotowanych przez pracowników restauracji „Wyszkowianka”.
W przypadku deszczowej pogody piknik rodzinny przeniesiony zostanie do sal restauracji „Wyszkowianka”, a zawody latawcowe odbędą się w ograniczonym zakresie.
Każdy uczestnik zawodów otrzyma rzeczową nagrodę niespodziankę. Dodatkowo, w trakcie imprezy w restauracji „Wyszkowianka” będzie można będzie zjeść posiłek z piknikowego menu z 50 proc. rabatem.
W zawodach mogą wziąć udział zarówno ci, którzy samodzielnie wykonają latawiec, jak i ci, którzy zdecydują się na jego kupno. Komisja sędziowska (sędzią głównym będzie Jan Hryniewicz) weźmie pod uwagę konstrukcję latawca, staranność jego wykonania i zdobienie, jakość lotu (plus ewentualnie efekt specjalny). Dodatkowo punktowane będzie hasło zawarte na latawcu promujące PSS „Społem”. W przypadku latawców płaskich i skrzynkowych można dostać maksymalnie 70 punktów, w przypadku latawców fabrycznych do zdobycia jest 40 punktów (w grę wchodzi ocena za lot, hasło, efekt specjalny).
Będzie też prowadzona klasyfikacja drużynowa szkół i przedszkoli.
W kategorii latawców płaskich i skrzynkowych mogą startować dzieci i młodzież, w kategoriach latawców fabrycznych i open – wszyscy chętni.
Przykładowe modele latawców są do obejrzenia w sklepie „Lux” „Społem” PSS w Wyszkowie ul. 11 Listopada 28 i tam można zakupić materiały niezbędne do ich zbudowania. Instrukcję wykonania latawca oraz regulamin zawodów można pobrać z strony internetowej http://www.wyszkow.spolem.org.pl. Dodatkowo gotowe fabryczne latawce są do nabycia w sklepach „Społem” PSS w Wyszkowie: „Rosa” ul. Geodetów 76, „Lux” ul. 11 Listopada 28, „Krasnal” ul. Sowińskiego 61.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl