Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 maja 2018 r., imieniny Kryspina, Wiktora

Rolnicze święto w Kręgach

(Zam: 01.09.2017 r., godz. 09.21)

Uroczystości odbyły się 27 sierpnia na placu przy szkole. Rozpoczęły się od mszy i dzielenia chlebem. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji – można było smacznie zjeść i pobawić się przy tanecznej muzyce.

Polowej mszy dziękczynnej przewodniczył ks. Roman Karaś. Tegorocznymi starostami dożynek byli Dorota Bajorek i Witold Szczerba z Krąg, którzy przekazali wójtowi bochen jako symbol zakończonych żniw, gościnności, pomyślności.
– Obchodzimy dziś święto plonów naszej ziemi. W okazale wykonanych wieńcach dożynkowych kryje się nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw, ale też wdzięczność za zbiory, a przede wszystkim znojna praca i codzienna troska mieszkańców wsi oraz ich głębokie przywiązanie do narodowej tradycji, do ziemi – podkreślił wójt gminy Somianka Andrzej Żołyński. – Drodzy rolnicy, składam wam dziś słowa największego uznania za dary waszych rąk, za owoce waszej pracy, ciężkiej i mozolnej. Dożynki są przede wszystkim waszym świętem, z waszego trudu korzystamy wszyscy. Jesteśmy wam winni wdzięczność i szacunek. Dziś mamy okazję to okazać, podziękować za wysiłek i zaangażowanie, jakie wkładacie tworząc plon. Życzę wam, aby zawsze były dobre czasy dla rolnictwa, abyście korzystali z nowych możliwości i szans. Życzę dużo zdrowia i pomyślności wam wszystkim, waszym rodzinom i najbliższym. Życzę, aby ten dożynkowy bochen stał się symbolem pomyślności wszystkich bez wyjątku mieszkańców naszej gminy.
Wśród gości spotkania byli mieszkańcy gminy, przedstawiciele władz samorządowych Somianki, a także innych gmin. Przybył też mieszkaniec gminy, europoseł Jarosław Kalinowski, który wspomniał cytowany w trakcie mszy wiersz Norwida „Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba/Podnoszą z ziemi przez uszanowanie/Dla darów Nieba…”.
– Norwid nie tylko w tym wierszu wyrażał miłość, szacunek do ówczesnej polskiej wsi, tych, którzy w niej mieszkali i pracowali po to, by w naszej ojczyźnie nie zbrakło chleba – zaznaczył. – Wiele czasu minęło, wieś się zmieniła, dysponujemy dziś jako rolnicy nowoczesną techniką, coraz bardziej wydajną. Pozostała jednak pewna tajemnica – to obcowanie z przyrodą, miłość polskiego chłopa do tej ziemi, bo bez tej miłości praca nie dałaby satysfakcji i obfitych plonów – dodał. – Składam najserdeczniejsze życzenia rolnikom, by z tej ciężkiej pracy była też i satysfakcja materialna, bo bez niej trudno myśleć o przyszłości własnego gospodarstwa i własnych dzieci.
Jarosław Kalinowski w nagrodę za pięknie przygotowane wieńce dożynkowe zaprosił do odwiedzenia Brukseli grupy z Somianki-Parceli i Starego Kozłowa.
– Gmina Somianka jest od wielu lat mocna rolniczo. Jest wiele gospodarstw wysokotowarowych. Dziękuję za wasz codzienny trud w przygotowywaniu tych wszystkich produktów, które są na naszych stołach – podkreślił starosta Bogdan Pągowski. – Gmina Somianka dzięki panu wójtowi, radnym to typowy objaw zrównoważonego rozwoju.
Odznakę „Zasłużony dla rolnictwa” przyznaną przez ministra Krzysztofa Jurgiela odebrał podczas dożynek Adam Ciach, nieobecny podczas dożynek powiatowych, kiedy wręczano te wyróżnienia. Gratulowali mu jej Jarosław Kalinowski, Bogdan Pągowski i Andrzej Żołyński.
W trakcie uroczystości wręczono nagrody w konkursie na wieniec dożynkowy, a także rozstrzygnięto konkursy na nalewkę tradycyjną i swojskie ciasto.
Zakłady Mięsne Somianka ufundowały odwiedzającym dożynki bezpłatny poczęstunek. Można było też odwiedzić szereg innych stoisk gastronomicznych i promocyjnych.
Świętowaniu dożynek nie tylko towarzyszy modlitwa i dziękowanie za plon. To także dobra zabawa, której nie zabrakło dzięki występującym zespołom – Spontan, Faktor, Exaited, Alt.
Organizację dożynek dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie (Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich), Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.
J.P.

Komentarze

Dodane przez merkel, w dniu 01.09.2017 r., godz. 21.25
PO. I PSL TO ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2017 r., godz. 12.35
Kalinowski "wielki" europoseł.niby się szczycil,ze wynegocjował nam w unii najlepsze warunki.A ja powiem,ze gorszych już nie było od tych ,co "wynegocjowal".Somianka i okolice mają klapki na oczach,głosując na tego Pana.tak jak napisał mój poprzednik PSL- to zdrajcy (delikatnie mówiąc)
Posel co zapomnial, jak sie chodzi w "gumofilcach"
Dodane przez Josek, w dniu 03.09.2017 r., godz. 19.22
Szkoda, ze mamy w Polsce takich europ/oslow, ze za pare srebrnikow zdradzaja swoj kraj na arenie EU. Poprzez glosowanie w eroparlamencie przeciwko wlasnej ojczyznie dolaczyl do grupy szkodnikow i dziwnych stworow eropejskiego lewactwa o wykoslawionej tozsamosci narodowej. Nastepny kombinator, ktory w oparach pustych frazesow wyglaszanych pod publike , aby dalej zyc na koszt podatnikow - popiera zdegenerowane szumowiny oderwane od koryt, a mieniace sie tzw. "obroncami demokracji" !!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 04.09.2017 r., godz. 11.09
JESTEŚMY ELEMENTEM UNII EUROPEJSKIEJ A GŁOSOWANIE EUROPOSŁÓW Z OPOZYCJI NIE JEST PRZECIWKO POLSCE LECZ PRZECIWKO IDIOTYCZNEJ POSTAWIE I RZĄDZENIU NAJGORSZEJ PARTII W DZIEJACH !!
do josek
Dodane przez Aleksander, w dniu 04.09.2017 r., godz. 11.38
Macie swojego obatela czarneckiego,nieroba,który srebrniki bierze w Bruxeli a tu mąci i konfliktuje."Obatel" to modelowy przykład jaki nie powinien być polityk.Nie utożsamiaj Pisu z Polską bo jest to niezdarna partia,która ma swoje 5 minut w historii i oby sekundy dłużej nie rządziła.Zrozum wreszcie bezrozumniaku piSSoski,że Polska jest w rodzinie państw zrzeszonych w UE i wszelkie narady rodzinne nie są "zdradą" Zdradą może być kontakt Maciarewicza z Rosją.
Dodane przez zbyszek, w dniu 04.09.2017 r., godz. 14.48
Jak czytam te pisowskie wypociny, to wymiotować mi się chce. To są cholerne świętoszki.
Dodane przez Kmicic, w dniu 05.09.2017 r., godz. 08.02
Słoma z butów i ciągłe chamstwo, które wylewa się jak szambo z ust joska, modelowego przedstawiciela dzisiejszej władzy, jest jak miód na serce takim osobnikom , jak Głowacki. Myślę jednak, że to jedna i ta sama osoba.
Kmicic 08.02
Dodane przez Tedy, w dniu 05.09.2017 r., godz. 14.30
Coz POradzic,kiedy. dla ciebie seledynowy trollu,chamstwem jest uczciwosc,patriotyzm,kulturalny przekaz. Wiem,ze lubisz zlodziejstwo,afery,skandale,chamstwo i prostactwo w jakim sie obracasz i co cie POciaga i co zazywasz,bez kontroli. Zachwycasz sie osobnikami,ktorzy proPOnuja walenie decha,skakanie z okien,ublizanie i chuliganerie w robienie zadymy. Ot,to,co .jest wazne dla ciebie. Kulturalni,inteligentni,o duzej wiedzy panowie,pan Josek,pan Glowacki,spedzaja ci sen z POwiek. PO pierwsze,daaaaaleko ci do Nich,POd kazdym wzgledem,nawet gdybys zaczal nauke,nigdy Im nie dorownasz. Zakompleksiony,antyPOlski,prostacki osobnik jakim jestes,takim juz POzostaniesz.
Do Kmicic / godz.08.02
Dodane przez Josek, w dniu 05.09.2017 r., godz. 20.56
Niewatpliwie analizujac twoj wpis , da sie zauwazyc, ze slownik "laciny kuchennej" zaczerpniety z domu rodzinnego masz opanowany do perfekcji !!! Bardziej do ciebie pasowalby nick Kmiec, bo jestes modelowym przedstawicielem poprzedniej wladzy. Czlowiekiem z kompleksem prowincji, ktorego przodkowie zalatwiali potrzeby na nieheblowanej desce i szarpali Trybune Ludu z gwozdzia, a czerwona wladza awansowala ich do "elyty" uzytecznych idiotow KOD. PS: Mnie mozesz obrazac, ale od innych porzadnych ludzi - wara !!!
Dodane przez Aleksander, w dniu 06.09.2017 r., godz. 09.21
No wreszcie josek przyznałeś że jesteś nieporządny......Wszyscy PISzący na tym forum "utrwalacze-popieracze" władzy pissoskiej kiedyś się ockną............ Będzie kubeł zimnej wody...Pamiętajcie jednak,że popieracie partię,która chce doprowadzić do wyrzucenia Polski z Unii Europejskiej.Jeżeli to nastąpi,czekają Was PROCESY SĄDOWE ZA DZIAŁALNOŚĆ PRZECIWKO NARODOWI POLSKIEMU I INTERESOM POLSKI.
Seledynowy troll 09.21
Dodane przez Tedy, w dniu 06.09.2017 r., godz. 13.00
Zajmij sie flaszka,w powazne rozmowy,myslacych ludzi,nie wtracaj sie. Szukasz bzdur,klamstw,chorych z nienawisci komentarzy,to przeczytaj,co sam napisales. Wyglad,slownictwo,wszystko to POtwierdza stan fizyczny i psychiczny. POziom blotnistego bajora.
Dodane przez MERKEL, w dniu 06.09.2017 r., godz. 20.57
PIS... TO JEDYNA POLSKA PARTIA... PARTIE OPOZYCJNNE SPONSORUJA NIEMCY I RUSKIE
do Merkel
Dodane przez Anonim, w dniu 07.09.2017 r., godz. 09.09
TWÓJ MÓŻDZEK "SPONSORUJĄ" DILERZY
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.09.2017 r., godz. 09.24
Aleksandrze, procesy sądowe za działania przeciwko narodowi polskiemu i interesom Polski oraz zdradę państwa (zbrodnię) czekają notabli pisowskiej bandy bez względu na to czy przyczynią się do wydalenia lub wystąpienia Polski z UE, niezależnie czy to nastąpi czy też nie nastąpi. Ich dotychczasowe działania już wyczerpują wszelkie znamiona zbrodni i przestępstw, za które będą osądzeni i najwyższy wymiar kary będzie miał tu zastosowanie.
Marku Eychler !!
Dodane przez Aleksander, w dniu 07.09.2017 r., godz. 11.51
Obawiam się,że to co zrobili pisowcy do tej pory jest nie do naprawienia nawet po przegranych przez tych ludzi wyborach........Narody Europy będą całe dziesięciolecia pamiętały o latach złych rządów Pis i Polakach,którzy się dali sprostytułować wybierając tą partię ...Kaczyński zepsuł opinję i naród Polski na całe pokolenie.
Dodane przez Waldek, w dniu 07.09.2017 r., godz. 12.34
O rany,doszlo juz do tego,ze seledynowy troll,nie tylko mowi sam do siebie,ale tez pisze sam do siebie, nawalil sie jak stodola i pisze jak POtluczony,do tego na bank schizofrenia.
Dodane przez Ula, w dniu 07.09.2017 r., godz. 15.36
Przymulony seledynowy manipulator. Pisze klamstwa,glupPOty. Co z tego wynika,widzimy na codzien. Z kazdym dniem to gorzej...czekac,jak oglosi sie Mesjaszem. To POdobne do niego. Zero logiki.
Dodane przez BOLEK, w dniu 07.09.2017 r., godz. 20.28
KACZYŃSKI TO NAJLEPSZY POLITYK POLSKI I JEDEN Z WIEKSZYCH POLITYKÓW I POLAKÓW TO 2 WIELKI POLAK WSZECHCZASÓW PO NASZYM WIELKIM POLAKIEM JANEM PAWLEM 2. OBYDWAJ BEDĄ W NIEBIE ZA SWOJE ZASŁUGI DLA NASZEGO KRAJU KTO OBRAŻA KACZYNSKIEGO TO TAK JAK OBRAŻAŁ BY JANA PAWŁA2.....
Dodane przez Anonim, w dniu 07.09.2017 r., godz. 20.57
"Z każdym dniem to coraz gorzej" To prawda ulko-waldko-josku.Z takimi zwoLENNIKAMI pis długo nie pociągnie.
Dodane przez DO BOLEK !!!!, w dniu 08.09.2017 r., godz. 09.57
STRACHLIWEGO SZCZURA,KTÓRY 13-TEGO GRUDNIA SPAŁ DO POŁUDNIA NIE RÓWNAJ GŁUPOLU ZE ŚWIĘTYMMMM !!!!
Dodane przez BOLEK, w dniu 10.09.2017 r., godz. 09.10
KACZYNSKI TO ŚWIĘTY CZŁOWIEK KTO GO OBRAŻA TO JEST SZATAN EM

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl