Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana

Gmina zaoferuje swoim lokatorom nowe mieszkania

(Zam: 24.08.2017 r., godz. 18.40)

Cześć osób mieszkających w gminnych lokalach mogłaby przenieść się do nowych bloków Wyszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W ten sposób zwolniłyby się mieszkania dla innych potrzebujących.

To pomysł władz miasta, które chcą skorzystać z faktu, że przy ul. Łącznej do 2019 r. mają powstać dwa nowe bloki w systemie budownictwa społecznego.
– Pan burmistrz deklarował kiedyś, że jedna z klatek będzie wykupiona pod potrzeby mieszkań socjalnych – zaczął dyskusję podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej Włodzimierz Gryz.
– Przewidujemy, że w nowych blokach gmina zapłaci za niektóre osoby lub inne podmioty partycypację. Często to nie bieżący czynsz, tylko 25 proc. wartości mieszkania stanowi problem dla zainteresowanych – deklarował burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Przy takim rozwiązaniu pozyskamy mieszkanie dla kogoś za 25 proc., ale nie za 100 proc. wartości mieszkania. To będą mieszkania dla osób z naszego zasobu, którzy szanują swoje lokale, regularnie, na czas płacą czynsz. Inne osoby zastąpiłyby te, które się przeprowadzą. Ile zapewnimy w ten sposób mieszkań, jakiej jakości, to będzie zależało od osób wybranych z naszego zasobu – dodał.
Przypomnijmy, że w lipcu tego roku Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego uzyskało promesę kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę dwóch bloków zawierających łącznie 78 mieszkań. W inwestycji będą także partycypować przyszli najemcy wpłacając do 25 proc. kosztów budowy. Po wprowadzeniu się do mieszkań najemcy będą płacić czynsz powiększony o koszty spłaty kredytu. Mieszkania mają być wykończone „pod klucz”. Dodatkowo wokół nieruchomości powstaną chodniki, parkingi, plac zabaw, zieleń, ogrodzenie i inne elementy zagospodarowania.
WTBS ogłosiło już przetarg na realizację inwestycji przy ul. Łącznej. Otwarcie ofert nastąpi 31 sierpnia. Kryteria, jakie spółka zastosuje do wyboru najkorzystniejszej oferty to: cena (60 proc.), termin realizacji zadania (20 proc.), przedłużenie okresu gwarancji i rękojmi (20 proc.). Do realizacji są dwa budynki wielorodzinne (3- i 4-klatkowy) – pięciokondygnacyjny z jedną kondygnacją podziemną (miejsca postojowe i komórki lokatorskie) i czterokondygnacyjny, w tym poddasze użytkowe mieszkalne.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Ja, w dniu 25.08.2017 r., godz. 23.42
A dla mieszkańców zaradnych, tych co potrafią pracować , zarabiać co gmina oferuje - jak zwykle podwyżki wody ścieków podatków.
Dodane przez Cysta, w dniu 26.08.2017 r., godz. 00.40
Ile piwnic zajmuje teść Nowosielskiego w TBS przy SP4, mając jedno tam mieszkanie? Czy ponad stan teścia też finansują wyszkowscy podatnicy?
Do Ja
Dodane przez Anonim, w dniu 26.08.2017 r., godz. 09.14
Dla zaradnych został nakręcony klip "promujący" Wyszków...w nim znajdziesz coś dla siebie😉
Dodane przez Ja, w dniu 26.08.2017 r., godz. 12.47
Zamiast klipu wolałbym chodniki , ścieżki rowerowe lub uzbrojenie terenów w media a nie bloki i zasiłki dla tych co im się robić nie chce lub pracują na czarno a w pomocy społecznej wykazują jacy to oni biedni ( z trzema samochodami satelitą za oknem i markowe ciuchy)
Do Ja
Dodane przez Anonim, w dniu 26.08.2017 r., godz. 16.21
Trafne spostrzeżenie. Tak dyskretnie Ci powiem,ze dzieci obecnych radnych też korzystają z mieszkań TBS.Po prostu czas na zmiany w naszym Urzędzie... radni na pierwszym miejscu(do odstrzału)
Nie ma zainteresowania?
Dodane przez jasio małolat, w dniu 26.08.2017 r., godz. 21.57
Czyli Nowosielsszczak na siłę buduje TBS na kredyt, który spłacać będą wszyscy mieszkańcy. To nie on będzie dopłacał, ale my wszyscy. A na rządowy projekt Mieszkanie+ się obraził i mieszkańcy Wyszkowa zostali przez to pozbawieni szansy na takie lokum. Władza tego cwaniaka kosztuje nas coraz więcej.
Do Jasia małolata
Dodane przez Maciej, w dniu 27.08.2017 r., godz. 10.05
A rządowe mieszkanie to finansuje nam Kaczyński i Szydlo ze swoich oszczędności 😄 Chłopie tez za to wszystko płacimy my podatnicy. Rząd niem żadnych swoich pieniędzy !!! On tylko wydaje nasze, zapamiętaj ze dając jednej grupie musi zabrać innej.
Wtrącę się w tę chłopską rozmowę
Dodane przez Chłop, w dniu 27.08.2017 r., godz. 13.06
Za rządowe budynki płacą wszyscy podatnicy, za TBS jedynie mieszkańcy gminy Wyszków. To oni będą obłożeni kolejnymi podatkami na spłatę zaciąganych na budowę kredytów. Dotarło do chłopów i czy widzą różnicę i skalę obciążeń? Jednak KOD-owiec i obrońca sądowych patologii Grzegorz Nowosielski ma nie po drodze z PiS. Woli obciążać mieszkańców od skorzystania z rządowej oferty. Żałosne to. A Ty Macieju może zaczniesz myśleć interesem ogółu, a nie interesem Nowosielskiego i jego kolegów. Z chłopskim pozdrowieniem!
Mieszkanie plus
Dodane przez Lejda 298, w dniu 27.08.2017 r., godz. 22.36
A to dziwne, że gmina Wyszków odpadła, bo na jej terenie jest dużo działek i to sporych kolejowych i Lasów Państwowych. Co się stało? Czyżby nazwanie dobrego burmistrza jakim jest Nowosielski kodziarzem spowodowało że PiS spisał Wyszków na straty? Tak to teraz działa?
Działa to tak
Dodane przez KOD, w dniu 28.08.2017 r., godz. 21.45
KODziarzem to nie trzeba go było nazywać, sam się określił niejednokrotnie. Ze świeczuszką też KODowiec Nowosielski PO-leciał PO-d Sąd! Że jest też zawziętym wielbicielem PO wiadomo nie od dzisiaj. Dlaczego Wyszków nie korzysta z programu Mieszkanie plus + ? Za dużo jego koledzy włożyli w budowę swoich osiedli, żeby teraz robić im konkurencję PiS-owskim programem. Tu nie liczą się interesy ogółu mieszkańców, a interesy zaprzyjaźnionych z KOD-owcem Nowosielskim developerów.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.08.2017 r., godz. 06.55
Nasza wladzunia wypiela na rzad du....e, to czego moze oczekiwac? Rzad bierze pieniadze na spelnienie obietnic wyborczych od "zlodzieii". Podatek zawsze placilismy. Wiecej nie place niz za rzadow PO PSL.
świeczuszka pod sądem :)
Dodane przez jasio małolat, w dniu 29.08.2017 r., godz. 09.27
Nowosielski postanowił dalej trzymać z PO Siekierskiego i PSL Mikołajczyka. Wyszków będzie na tym tylko tracił. Panie "nie mam sobie nic do zarzucenia" burmistrzu z Bożej łaski, kiedy kolejne zadłużenie gminy?
Dodane przez jasio małolat, w dniu 29.08.2017 r., godz. 09.29
Zapomniał zapytać. Panie KODziarzu Nowosielski, kiedy organizujesz kolejne antyPiSowskie światełko do nieba pod sądem?
Dodane przez Anonim, w dniu 29.08.2017 r., godz. 09.37
Racja TBS bedą spłacać tylko mieszkańcy gminy Wyszków. Nie tylko lokatorzy. Co gburmistrzu z piwnicami twojego teścia w TBS?
Dodane przez Przerażony, w dniu 29.08.2017 r., godz. 10.20
Mam nadzieje ze to jest żart z tymi pieniędzmi od złodzieji, czy Ty w to naprawdę wierzysz czy tylko posiadasz taka wiedzę jeśli chodzi o finansowanie inwestycji?
Dodane przez ola, w dniu 29.08.2017 r., godz. 19.59
a co przerażony, szkoda ci złodzieii?
Pytanie do Nowosielskiego
Dodane przez Nie mam sobie nic do zarzucenia Grzesio, w dniu 29.08.2017 r., godz. 22.54
Dlaczego gmina Wyszków nie weszła w atrakcyjny projekt "Mieszkanie +"? A teren i kredyty przeznacza na drogie i małoatrakcyjne bloki w systemie TBS. Jest to przecież działanie na szkodę mieszkańców.
Dodane przez Jacek, w dniu 30.08.2017 r., godz. 10.33
Bo Nowosielski - Obrońca Demokracji Ludowej - dba o interesy kolegów deweloperów a nie biednych mieszkańców. Po co TBS - y ? I ja to widzę coraz wyraźniej.
Dodane przez Przerazony, w dniu 30.08.2017 r., godz. 11.17
Bo teraz wychodzi ze każdy przedsiębiorca to złodziej a tak przecież nie jest. A większość zwolenników " dobrej zmiany" wierzy bezgranicznie w każde słowo które jest wypowiadane przez polityków żądzacej prawicy. Rządzą dwa lata i zapowiadali ze maja dowody na przestępstwa poprzedniej władzy i wszyscy pójdą siedzieć. Pytam się gdzie są te akty oskarżenia gdzie? Przecież maja wszystko we własnych rękach. Nie bronię nikogo tylko bierzmy jednakowa miarę na wszystkich. Wycinka puszczy tez jest sukcesem, aukcja koni arabskich, odznaczenia Misiewicza itd.
Dodane przez hajke, w dniu 30.08.2017 r., godz. 22.02
Pytasz gdzie są oskarżenia? Wasze sądy, których z Nowosielskim tak zażarcie bronicie działają jak działają. Narazie. W Szczecinie taki sąd aferzystów spod znaku PO wypuścił, a proces może się ciągnąć latami. Ale to się też zmienia. Widać na tym przykładzie, że trzeba zrobić porządek z tą skompromitowaną kastą. Antypisowskie protesty Nowosielskiego z KOD pod sądem tego nie zmienią.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl