Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lutego 2020 r., imieniny Antoniego, Romana

Mateusz Tryc z drugim zawodowym zwycięstwem

(Zam: 24.08.2017 r., godz. 18.31)

Wyszkowski pięściarz zawodowy, Mateusz Tryc, odniósł swój drugi triumf w gronie zawodowców. Podczas gali Seaside Boxing Show IX w nadmorskich Międzyzdrojach nasz zawodnik pokonał przez TKO Przemysława Gorgonia.Po zawodowym debiucie, który miał miejsce w kwietniu br. podczas gali w Legionowie, dla Mateusza przyszedł czas na bardziej wymagającego rywala. Został nim wybrany Przemysław Gorgoń, młody i „głodny” boksu zawodnik, który przed walką z Mateuszem miał na koncie pięć pojedynków, spośród których cztery wygrał, a raz schodził z ringu jako pokonany (przegrywając z Kamilem Gardzielikiem w maju tego roku). Co więcej, starcie z Gorgoniem, było dla Mateusza debiutem w nowej, niższej wadze. Tryc „schudł” do limitu kategorii super średniej, co miało stawiać go na lepszej pozycji, jeśli chodzi o warunki fizyczne.
Gala Seaside Boxing Show IX odbyła się w sobotę 19 sierpnia. Wyszkowianin zaboksował w drugim pojedynku wieczoru. Od początku premierowej odsłony w ringu rozgorzała prawdziwa wojna. Wyrównane wymiany były już jednak historią w połowie pierwszego starcia, gdy przewagę zaczął osiągać nieustannie prący do przodu Mateusz. Gorgoń co prawda jeszcze odgryzał się, chociażby celnymi ciosami podbródkowymi, jednak było to wszystko, czym mógł postraszyć Tryca. Jeszcze bardziej jednostronnie wyglądała druga runda, której końcówka była istną egzekucją na rywalu. Tryc zadawał na zmianę ciosy na korpus oraz haki na szczękę rywala. Gong uratował Gorgonia przed porażką już w drugiej rundzie. Trzecia była jednak ostatnią. Mateusz od pierwszych sekund zaczął zasypywać rywala gradem ciosów. Po dwóch mocnych prawych sierpowych sędzia postanowił przerwać pojedynek, ratując tym samym chwiejącego się rywala od ciężkiego nokautu. Tym samym Mateusz dopisał drugie zawodowe zwycięstwo do swojego rekordu.
– Nie wszystkie moje ciosy były celne, jednak już w drugiej rundzie czułem, że rywal mocno je odczuwa. Z całym szacunkiem dla niego, powinienem skończyć tę walkę wcześniej – powiedział po pojedynku Mateusz Tryc.
Kiedy możemy spodziewać się powrotu wyszkowianina na ring? Istnieje szansa na to, iż Tryc zaboksuje już 9 września podczas gali w Radomiu. W walce wieczoru tego wydarzenia Krzysztof Zimnoch zmierzy się z Joeyem Abellem. Informacja o udziale Mateusza w tej gali zostanie jednak jeszcze potwierdzona.
Turu

Komentarze

Dodane przez bolo, w dniu 30.08.2017 r., godz. 10.19
Dobrze się zapowiadał i zaprzepaścił szansę na olimpiadę. Na zawodowym ringu jest i będzie niestety tylko kelnerem. Ta gala w Międzyzdrojach to jedna z atrakcji dla turystów i zwycięstwo nic nie znaczy w zawodowym światku. Przykre, ale prawdziwe. Mateusz zatrzymał się w rozwoju po udziale w World Series of Boxing.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.08.2017 r., godz. 11.00
Tacy też muszą być.
reply to bolo
Dodane przez Tomasz_wwy, w dniu 30.08.2017 r., godz. 12.23
Niestety nie zgodzę się z Tobą bolo, a to z tego względu, że boks zawodowy rządzi się zupełnie innymi prawami niż boks amatorski. Faktem jest, że Mateusz nie osiągnął wszystkiego w boksie amatorskim, że nie przebił się na olimpiadę, ale nie ma to większego znaczenia dla występów w boksie zawodowym. Mateusz zdobył wiele ringowego obycia: bije mocno, zadaje dużo ciosów i co najważniejsze poprawił swoją motorykę. Widać ogrom pracy i postęp jaki poczynił od momentu zejścia z ringów amatorskich. Póki co rywale dobierani są ostrożnie, co jest akurat normalne dla początkujących zawodowców. Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że ani Garguła ani Gorgoń to nie przypadkowi chłopcy do bicia - a to, że Mateusz zdominował obydwu świadczy o potencjale, który w nim drzemie. Być może nie będzie gigantem światowego boksu, ale na pewno pokaże wiele ciekawych walk. Ma ofensywny styl, który kibicom się podoba. Pozdro ;)
Dodane przez hajke, w dniu 30.08.2017 r., godz. 22.10
Wszystko jeszcze przed nim. Trzymajmy za ziomka kciuki. Ja mu kibicuję.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl