Kryształ pokonany

Ikona
(Zam: 19.04.2011 r., godz. 10.48)

W sobotę 16 kwietnia Bug Wyszków rozegrał wyjazdowe spotkanie przeciwko Kryształowi Glinojeck. Podopieczni trenera Marka Krzywickiego pokonali rywali 2:1 (1:0). Bramki zdobyli Krzywicki i Kowalczyk.

Tempo meczu w pierwszej połowie było raczej słabe. Początek należał do Bugu. W 6. minucie w bardzo dobrej sytuacji, z bliskiej odległości, do bramki nie trafił Krzysztof Krzywicki. Dwukrotnie bliski szczęścia był również Michał Herman, uderzał jednak nad poprzeczką. Pierwsi do bramki trafili gospodarze. Pilka dośrodkowywana w pole karne wyszkowskiego zespołu minęła obrońców i zasłoniętego bramkarza, i zatrzepotała w siatce. Wyszkowianie próbowali szybko odrobić straty, jednak mimo ambitnej walki nie zagrozili przed przerwą bramce Kryształu.

W drugiej połowie zmotywowani wyszkowianie całkowicie przejęli inicjatywę. Wyraźna przewaga w środku pola zaowocowała wkrótce kolejnymi sytuacjami bramkowymi. W 55. minucie sędzia główny nie zauważył zagrania ręką u jednego z graczy Kryształu w ich polu karnym. Kilkanaście minut później arbiter podyktował rzut karny w podobnnej sytuacji. ,,Jedenastkę” na bramkę zamienił Krzywicki. W 77. minucie było już 2:1 dla Bugu. Świetne podanie Hermana wykorzystał Łukasz Kowalczyk, sprytnie lobując bramkarza w sytuacji sam na sam. Do końca spotkania inicjatywa znajdowała się po stronie wyszkowian. W ostatnich minutach bliscy podwyższenia wyniku byli jeszcze Kowalczyk i Jarosław Wyszyński, ich strzały odbijał przed siebie jednak bramkarz gospodarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem wyszkowskich piłkarzy 2:1.

Kryształ Glinojeck – Bug Wyszków 1:2 (1:0)

Bramki dla Bugu: K. Krzywicki 69, Ł. Kowalczyk 77.

Bug: D. Matusiak – W. Woźniak (85. M. Wajdzik), Sz. Chalski, D. Pruszkowski, A. Wróbel – M. Herman, D. Papierz, M. Biernacki (35. J. Wyszyński), K. Krzywicki – Ł. Kowalczyk, A. Rowicki (65. M. Chorzępa).

Kolejnym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie Iskra Krasne. Mecz zostanie rozegrany w piątek 22 kwietnia o godzinie 14.30 w Wyszkowie.

MKS Przasnysz – Korona Ostrołęka 3:3
Kasztelan Sierpc – Nadnarwianka Pułtusk 0:1
Ikra Krasne – Wkra Żuromin 0:3
Tęcza 34 Płońsk – MKS Ciechanów 1:4
Wisła II Płock – Huragan Wołomin 3:0
Mławianka Mława – Marcovia 2000 Marki 0:1
Hutnik Warszawa – Victoria Sulejówek 4:0

1. Hutnik Warszawa 51 57-13