Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 14 sierpnia 2018 r., imieniny Alfreda, Euzebiusza

Minister nagrodził strażaka z Wyszkowa

(Zam: 19.08.2017 r., godz. 07.39)

Asp. Marcin Brdak otrzymał wyróżnienie za uratowanie mężczyzny w Woli Rasztowskiej. Wręczył je sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński. – Jesteście wzorem postawy do naśladowania dla innych funkcjonariuszy.

Odwaga i ofiarność, te dwa słowa najlepiej oddają waszą służbę – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński podczas uroczystości 9 sierpnia, w której uczestniczyli policjanci, strażacy, strażnicy graniczni i funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.
Jak już pisaliśmy w „Wyszkowiaku”, asp. Marcin Brdak – dowódca zastępu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wyszkowie – 23 lipca tego roku przejeżdżając samochodem przez Wolę Rasztowską podjął działania ratownicze wobec nieprzytomnego mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. Dzięki 20-minutowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej funkcje życiowe poszkodowanego udało się przywrócić i został on bezpiecznie przetransportowany do szpitala.
Wiceminister Jarosław Zieliński wyróżnił 26 funkcjonariuszy.
– Nie tylko doskonale wywiązujecie się ze swoich obowiązków podczas służby, ale z chwilą wyjścia z jednostki nie zapominacie o swoich zobowiązaniach. Jesteście gotowi spieszyć z pomocą nawet w czasie wolnym od służby, bo nie jesteście obojętni w sytuacji cudzego nieszczęścia, dlatego wielu z was otrzymuje dziś wyróżnienia właśnie za swoje działanie po służbie – powiedział podczas uroczystości zorganizowanej w siedzibie resortu.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Solidarność, w dniu 20.08.2017 r., godz. 19.55
Właściwa postawa! Gratuluję.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl