Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, MałgorzatySpokojnie, nic szczególnego się nie stało

(Zam: 03.08.2017 r., godz. 16.41)

Około 70 proc. Polaków uważa, że zasadnicze zmiany w naszym systemie prawnym są konieczne. Na czym miałyby one polegać? Jest tu co najmniej kilka obszarów zmian.

Dotyczą on spraw wzajemnie powiązanych, dlatego trudno mówić o ich większej lub mniejszej ważności. Mamy z jednej strony olbrzymią przewlekłość postępowań dotyczących nawet prostych spraw, z drugiej krycie przestępców, oszustów i kombinatorów przez wymiar sprawiedliwości (np. bezkarność mafii reprywatyzacyjnej). Kolejna ważna sprawa to tworzenie przez szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości politycznej „kryszy” nad komunistyczno-liberalnym układem III RP i włączanie się przez niego w polityczną walkę ze wszystkimi, którzy tego układu nie akceptują. Te trzy zasadnicze sprawy powodują, że system prawny III RP nie pełni swojej podstawowej funkcji – regulatora sprawiedliwości w sprawach politycznych, społecznych i gospodarczych. Rząd Beaty Szydło podjął zdecydowane działania w celu dokonania zmian i spotkało to się oczywiście z potężnym oporem zjednoczonej targowicy, która poprzez „ulicę i zagranicę”, jak to jasno zdeklarował kiedyś Grzegorz Schetyna, te niezbędne dla Polski zmiany próbuje zablokować. Mamy ostatnio nasilenie działań ościennych państw i innych zewnętrznych podmiotów usiłujących destabilizować sytuację w Polsce. Niemcy realizują swoją politykę blokowania zmian w naszej ojczyźnie i podtrzymywania, a nawet stymulowania anarchii poprzez Unię Europejską. W szczególności niektórzy jej przedstawiciele np. Timmermans, czy Juncker z dziwną dla mnie, wręcz fanatyczną, zawziętością próbują ingerować w nasze wewnętrzne sprawy. Zarówno w Niemczech, jak i Rosji dochodzi do masowych medialnych manipulacji dotyczących Polski, częściowo inspirowanych przez zlewaczałe, polskie, a raczej polskojęzyczne pseudoelity typu środowisko „Gazety Wyborczej”, „Polityki”, czy też „Krytyki Politycznej”, a więc taką współczesną V kolumnę, aktywnie współpracującą z różnymi zagranicznymi podmiotami przeciwko polskim interesom i obficie sponsorowaną przez pewnego międzynarodowego spekulanta. Czy jest to wstęp do wojny hybrydowej? Można wg mnie nawet powiedzieć, że taka wojna przeciwko Polsce toczy się od dawna, oczywiście w warstwie informacyjno-medialnej.
Doszło jednak, jak wszyscy wiemy, do prezydenckiego veta dla dwóch z trzech ustaw, które miały dokonać przełomu w polskim systemie prawnym. Można długo spekulować, dlaczego tak się stało, pan prezydent uzasadnia to koniecznością dokonania pewnych modyfikacji i uzupełnień. Skutkiem tego będzie oczywiście opóźnienie wprowadzenia potrzebnych zmian. Cała ta sytuacja wywołała potężną burzę na naszym politycznym panteonie, a także lawinę oskarżeń i spekulacji. Osobiście podchodzę do tej sprawy bardzo spokojnie. Pan prezydent ma przede wszystkim prawo do innego spojrzenia na tę sprawę niż koalicja rządząca i prawo to po prostu realizuje. Liczę na to, że w niedługim czasie (max kilka miesięcy) dojdzie do uchwalenia rzeczywiście przełomowych ustaw, uzupełnionych o postulaty, które będą wynikać z analiz prezydenckich ekspertów i decyzji prezydenta Andrzeja Dudy. Powiedzmy sobie również jasno, że kilka miesięcy to prawie nic wobec tego, że postkomunistyczna patologia trwa i wręcz narasta w sądownictwie od prawie 30 lat, a w szczególności podczas ostatnich, nieszczęsnych, a nawet zdradzieckich 8-letnich rządów koalicji PO-PSL.
Ciekawy, a może w lokalnej prasie najciekawszy jest również wątek wyszkowski, związany ze zmianami w sądownictwie. Okazało się bowiem, że zarówno pan burmistrz Nowosielski, jak i pan wicestarosta Mróz są prawdopodobnie organizatorami, być może cichymi organizatorami, a w każdym razie uczestnikami protestów pod wyszkowskim sądem, w których zupełnie przypadkiem uczestniczyło również wielu urzędników i pracowników spółek i instytucji podległych lokalnej władzy. Koresponduje to z jednej strony z instrukcjami krążącymi w Internecie, których autorzy wprost nawołują do obalenia władzy zjednoczonej prawicy przy pomocy manifestacji, zamieszek, podgrzewania konfliktów i tworzenia ich, paraliżowania instytucji i fizycznego atakowania przedstawicieli władzy. Jednym z punktów takich instrukcji jest umiejętne wykorzystanie samorządów w doprowadzeniu do krwawego majdanu w Polsce. Wszystkie te działania mają bowiem tworzyć niepokój i rewolucyjną atmosferę, uzasadniającą nadzwyczajny tryb zmiany władzy. Z drugiej strony mamy już w wykonaniu pana burmistrza, we współpracy z panią wiceburmistrz skuteczną akcję podgrzania społecznych napięć poprzez blokowanie reformy szkolnej, mamy również dyskretne wsparcie naszej lokalnej władzy dla pewnego wyszkowskiego KODziarza, który w marcu tego roku ściągnął do naszego miasta desant zadymiarzy w celu zablokowania możliwości dyskusji politycznej podczas spotkania pani poseł Pawłowicz z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości. Na marginesie mogę dodać, że twarze tych zadymiarzy rozpoznaję raz po raz na różnych zdjęciach z burd, jakie organizują pod Sejmem, czy na Krakowskim Przedmieściu. To chyba nie przypadek? Próby unieważnienia wyborów przez białe róże i świeczki są wg mnie w rzeczywistości elementem permanentnego puczu, który ma obalić demokratycznie wybraną władzę. Jaki będzie tego finał? Sądzę, że potrzebna reforma zostanie wprowadzona, choć różnego rodzaju protesty, międzynarodowe naciski i manipulacje wokół niej będą się nasilać. Oczekujących na radykalne zmiany w systemie prawnym w Polsce jest bowiem dużo więcej niż zadymiarzy, a w razie potrzeby można się do nich odwołać. Trzeba jednak wybrać do tego właściwy moment.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.08.2017 r., godz. 19.01
M. Głowacki, jak ci nie wstyd?
Dodane przez Ja, w dniu 03.08.2017 r., godz. 20.27
Nie popieram falszywych sądów i skorumpowanych i niedouczonych sędziów szafujacych wyroki po znajomości
Dodane przez bolek, w dniu 03.08.2017 r., godz. 20.30
echler niedługo ludzie przyjda do ciebie ty ofiaro losu
Dodane przez Anonim, w dniu 04.08.2017 r., godz. 08.59
A czego Pan Głowacki ma się wstydzić?Przecież to Ty panie Eychler byłeś prowokatorem "sałatkowym" i dalej nakrecasz i buntujesz ludzi.Miałeś jakieś korzyści za rządów PO-PSL ,ze razem z nimi kwiczysz?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.08.2017 r., godz. 09.15
Grożą, a więc strach im d...py ściska.
Dodane przez MM, w dniu 04.08.2017 r., godz. 09.22
Jak bym czytał pasek w TVP Info...
Nie na siłę to młotkiem
Dodane przez Anonim, w dniu 04.08.2017 r., godz. 09.23
Czyli jeżeli nie chcemy radykalnych zmian w sądownictwie to Pis je i tak przeprowadzi.Jeżeli będą protesty to pomogą Wam zadymiarze z ONR,G.P. do których się odwołacie we właściwym momencie.
Dodane przez Dariusz, w dniu 04.08.2017 r., godz. 11.05
Mam trochę inne spojrzenie na sprawy przedstawione przez M. Głowackiego ale jestem w tej 70% części, która jest za gruntowną reformą sądownictwa. Nie ukrywam, że popieram te weta prezydenta, gdyż nie specjalnie mi po drodze z tą rewolucyjną częścią prawicy i dość mało elegancką w sposobie argumentacji. Nie można zmieniać Polski stosując mało skuteczne zapisy ustawowe, które po zmianie ekipy na liberalną, a w demokracji jest to możliwe, ulegną zmianie i nastąpi recydywa starej, bezbronnej III RP. Rozwiązanie z wyborem sędziów do KRS przy wymogu 3/5 zgody posłów, jest dobre i będziemy mieli do czynienia z większym consensusem a co za tym idzie z poważniejszymi kandydatami. Co do ustawy o SN to dobrze, że dojdzie do demokratycznego mandatu władzy sądowniczej a nie wyboru w swoim gronie i tworzenie kasty prawniczej, dobrze, że powstanie izba dyscyplinarna, bo czarne owce w władzy sądowniczej są, są bezkarni i powinien być sposób na eliminację ich z władzy sądowniczej. Za dużo ich "przymykanie oczu" na niesprawiedliwości i nie reagowanie na nieprawidłowości, kosztuje społeczeństwo.Nie może jednak być tak, że po 28 latach III RP tworzymy okres przejściowy, w którym minister sprawiedliwości może w sposób dowolny wysłać sędziów SN w stan spoczynku. Liczę tu na propozycje pana Prezydenta w nowej ustawie. Nie mam złudzeń, że totalna opozycja jak również sędziowie z obecnej kasty sędziowskiej zaakceptują jakąkolwiek ustawę, oni nadal chcą, żeby było tak jak było.
Dodane przez Dariusz, w dniu 04.08.2017 r., godz. 11.27
Co do pierwszej części felietonu to racja, zjednoczona prawica po wygraniu wyborów, realizuje swój program, co ważne, który jest korzystny dla społeczeństwa. UE nazywa to populizmem ale z drugiej strony jest pod wrażeniem przygotowania zjednoczonej prawicy, merytoryczności działań jak również niezgrabnych ale widocznych działań w interesie Polski na arenie międzynarodowej. Władza nie pozwala sobie, żeby Bruksela weszła w kompetencje suwerennych państw i narzucenia jej swojej woli. Chcieliby narzucić nam imigrantów a z drugiej strony forsują niekorzystny dla nas Nord Stream 2, gwałcąc nasze bezpieczeństwo energetyczne. Opozycja PO-PSL-Nowoczesna (totalna opozycja) nie przyzwyczajona do pracy i wyrzeczeń, wzywa do wyjścia na ulicę i śle donosy do Brukseli na Polskę co ją niewątpliwie osłabia na arenie europejskiej. Atmosfera w Polsce jest przez to napięta, nie ma co ukrywać że wcześniej czy później poleje się krew, dybią na życie Kaczyńskiego, widać te ataki na Kaczyńskiego,bezpardonowe w Sejmie, podczas miesięcznic, pod jego domem. Wiedzą, że Kaczyński jest na prawicy najważniejszy, to on mając autorytet godzi różne nurty zjednoczonej prawicy, to on narzuca kierunki reform. Dzięki temu, że główne decyzje i ich skutki bierze na siebie, może się kształtować prawica na przyszłość, nie taka jak totalna opozycja jak porzucił ją Tusk to właściwie jest bez liderów i bezradna. Widać po tych spacerach Tuska, że część opozycji chce, żeby wrócił i przywrócił im władzę, przywileje i korytko. Liczę, że nastąpi refleksja, wśród polityków i mediów.
Dodane przez Dariusz, w dniu 04.08.2017 r., godz. 12.01
Fakt, że wyborcy są oszukiwani przez partie i elity jest zauważalny także w Europie Zachodniej. To prowadzi do dużej nerwowości i braku stabilizacji. Wyborcy się postawili i mamy tego wynik w BREXITie, gdzie doły zdecydowały za wyjściem z UE, w USA gdzie doły poparły Donalda Trumpa czy nawet w Francji gdzie mimo, że wybrano popieranego przez finansjerę Macrona to jednak zostały zmiecione rządzące na przemian do tej pory partie Republikańska i Socjalistów. Dlaczego jest taka niepewność w państwach starej UE ? Po tych sensacyjnych (w/g elit politycznych) wydarzeniach, nowi politycy są słabo przygotowani do pełnienia swoich funkcji. W Wielkiej Brytanii, po BREXIcie władze nie wiedzą co zrobić, Cameron podał się do dymisji po przegranej, May osłabiła się wcześniejszymi wyborami, negocjacje idą w nieznanym kierunku. Donald Trump został prezydentem USA, ale ma kłopoty z swoją administracją, Senat i Kongres podstawiają mu nogę, nawet Republikanie głosują niekiedy przeciwko niemu, a szczególnie nieprzyjemna jest rola senatora McCaina. Wszystko w totalnej agresji medialnej do niego. Liczymy tu jednak, że sobie poradzi z przejściowymi problemami i będzie dobrym przyjacielem Polski. I Francja z populistą Macronem, który jest nieprzewidywalny a do tego dosyć szybko traci poparcie przez nieprzemyślane reformy. Niektórzy też zwracają uwagę, że więcej stawia na PR a nie rozwiązywanie problemów. Możemy jednak być zadowoleni w Polsce - bo to co nazywają populizmem to w Polsce jest konkretne, idziemy w dobrym kierunku i 'dajemy radę" Nie chcę pisać o innych zagrożeniach w Europie, to przede wszystkim brak wybitnych polityków, mężów stanu takich jak Kohl, Thatcher czy Reagan, którzy wiedzieliby co zrobić. To skutki rewolucji w krajach arabskich, osłabienia krajów Afryki północnej, przez które szczególnie przez Libię dostają się imigranci itd. Liczę, że UE przy stanowczości państw Europy środkowo-wschodniej , poradzi sobie z problemami.
Dodane przez josek, w dniu 04.08.2017 r., godz. 13.04
panie Glowacki czy ciebie ktos w dziecinstwie skrzywdzil?czy zostal ci jakis uraz?wypisujesz takie bzdury ze ciezko cie zrozumiec jaka traume przezywasz.Najwyzszy czas podjac leczenie.Warto zaczac samodzielnie myslec.
Do anonima godz 09.23
Dodane przez NIE dla byłego dziadostwa, w dniu 04.08.2017 r., godz. 13.23
Kto nie chce?Wy tzn Kto? KODziarze i pełowcy?70% społeczeństwa popiera zmiany,to w czym problem?czy to tak trudno zrozumieć,ze większość jest za ?już się k..wa nie chce słuchać tego pier.......a o zagrożonej demokracji!
Dodane przez gs, w dniu 04.08.2017 r., godz. 13.34
Panie Marku, Przytacza Pan informację, że 70 proc. Polaków uważa, że zasadnicze zmiany w naszym systemie prawnym są konieczne. Zgoda, ale czy zastanowił się Pan nad tym, że pytanie jest zbyt ogólne? Wystarczy, że wyrok wydany zgodnie z prawem nie spodoba się temu kogo dotyczy i już mamy głos, że sąd jest zły. Tak to niestety działa. To jest te 70 proc. Może nie całe 70, ale znaczna ilość. Czy fakt, że wyrok jest nie po myśli kogoś, upoważnia władzę do wymiany kierownictwa? Wg mnie nie. Czy to upoważnia władzę to wybierania kierownictwa sądów przez polityków? Wg nie także nie. Każdy normalny, racjonalnie myślący człowiek wie, że czym mniej polityki tym lepiej. Doskonały przykład mamy w telewizji publicznej, gdzie prezesem jest polityki z krwi i kości. Wyraźnie widać jak telewizja się zmieniła, jak pogorszyła się jej jakość, ilu znanych i lubianych ludzi z niej odeszło. Wspomnieć należy o słynnych już paskach w TVP Info. Czysta propaganda jak za poprzedniego ustroju. I to się Panu podoba? Temu, który tak krytykuje poprzedni ustrój? Wg mnie podobieństwo jest widoczne jak na dłoni i Pan to widzi, ale zapewne głupio się Panu przyznać. Wspomina Pan, że zmiany spotkały się z potężnym oporem zjednoczonej targowicy. Uważa Pan, że te tysiące ludzi w różnym wieku to zjednoczona targowica? Gratuluję. Potężna ilość tych ludzi nie wie co to komunizm. Tym bardziej nie wie co to targowica. Przyszli, ponieważ martwią się, że zjednoczona prawica upolityczni sądy tak jak upolityczniła Spółki Skarbu Państwa, telewizję publiczną i wiele innych obszarów. Teraz przyszedł czas na sądy, no bo są zbyt niezależne. Potem przyjdzie czas na media, bo też są zbyt niezależne. Uważa Pan, że to dobre? Gdzie wolność wypowiadania się, gdzie wolność? Dlaczego w wolnym kraju nie może być różnorodności poglądów? Czy Pan także jest za tym, aby wszystko upolitycznić, aby wszystko było jednakowe zgodnie z linią rządzących? Tego Pan oczekuje? Taki jest Pański ideał Polski? Cała ta zjednoczona prawica tam właśnie powinna pojechać i zostać. Tam by im się podobało. Świat dla nich idealny. Jak tak dalej pójdzie to każą nam jednakowo się ubierać. Myli się Pan, że opozycja chce coś zablokować. Zjednoczona Prawica bardzo chciałaby zadym (często nawet prowokuje), aby potem mieć argumenty do siłowych rozwiązań i do propagandy, że opozycja chce obalić demokratycznie wybrany rząd. Tak działa ta Pańska ulubiona Zjednoczona Prawica. Wspomina Pan o UE, że się wtrąca. I dobrze. Nie wiem czy Pan pamięta, ale było referendum u nas w sprawie przystąpienia Polski do UE. Suweren wypowiedział się ZA. Skoro weszliśmy do UE to musimy trzymać się razem i respektować wspólnie ustalone prawo. Jednak zacna Zjednoczona Prawica widzi UE inaczej. Czytałem świetny artykuł Bartka Węglarczyka jak PiS wyprowadzi nas z UE. Mniej więcej będzie to tak, że za pomocą upolitycznionych mediów będzie obrzydzał nam UE. Zmieni się wtedy postrzeganie UE w oczach zmanipulowanych ludzi. Wtedy będzie okazja zrobić referendum o wyjście z UE i PolExit stanie się faktem. Bawi mnie Pański tekst o Prezydencie. Jest taki delikatny, wyważony. Ciekawe co napisałby Pan gdyby zrobił to Prezydent z innej opcji politycznej. Też byłby Pan taki kulturalny? Nie sądzę. Taki to jest właśnie Pański obiektywizm. Jeżeli chodzi o nasze podwórko, to napiszę krótko. Przed wyszkowskim sądem oprócz ludzi o których Pan wspomina, byli także zwykli ludzie. Proszę mi w to uwierzyć. Pani Pawłowicz najlepiej, gdyby trzymała się z daleka od Wyszkowa. Świetnie powiedział D. Tusk i przytoczę to „brakuje mi talentu na komentowanie zachowania p. Szyszki” U mnie dotyczy to p. Pawłowicz. Pozdrawiam
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.08.2017 r., godz. 19.01
Panie Dariuszu, a z jaką tezą z mojego felietonu pan się nie zgadza ? Po przeczytaniu pana trzech wypowiedzi muszę powiedzieć, że większość pańskich opinii podzielam, a przynajmniej żadna nie wzbudza mojego zasadniczego sprzeciwu. Powiem więcej, jest teraz właściwy czas na dyskusję, również na naszym wyszkowskim forum. Dla mnie wszystkie trzy zasadnicze wady systemu, o których piszę są bardzo ważne, ale mam świadomość, że już od diagnozy sytuacji mogą zaczynać się różnice w ocenach.
Dodane przez Dariusz, w dniu 05.08.2017 r., godz. 02.45
Nie mówię o niezgodzie na tezę tylko na spojrzenie na temat. Pana pogląd o sądownictwie był wyczekiwany po protestach także w Wyszkowie. I się nie zawiodłem ale wydaje się, że duża część felietonu mogła być napisana przy okazji innego tematu. Brak pogłębienia sprawy a sprawa sądownictwa mogła głęboko podzielić prawicę, do momentu przedstawienia projektów przez prezydenta taka obawa istnieje. Wydaje się, że sondaż, w którym 80 % Polaków popierało weto prezydenta a nawet 50% wśród zwolenników PiS ( a przeciwników weta tylko dwadzieścia kilka procent) rozładowało problem i nie doszło do eskalacji problemu na prawicy. Brakuje trochę szczegółów, co powoduje, że tacy jak gs mogą przedstawiać swoją tezę, że TVP kłamie. A co można mówić o propagandzie mediów liberalnych jak TVN czy POLSAT ? Niekiedy popieram twarde uchwalanie ustaw, nawet przy dużej agresji totalnej opozycji i awanturach na ulicach bo wiem, że nie można byłoby uchwalić żadnych zmian. W tym przypadku czekałem, że ktoś spuści trochę "powietrza" i dobrze, że zrobił to prezydent Andrzej Duda.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.08.2017 r., godz. 06.29
Panie gs, tym razem pańska wypowiedź jest spokojna i stonowana, choć nie zgadza się pan ze mną zasadniczo. W sumie jest to rzadkością, ale pokazuje, że nawet ludzie z radykalnie przeciwnych obozów mogą ze sobą rozmawiać. Dla mnie to miła konstatacja, ponieważ jestem zwolennikiem rozmowy i dialogu oraz przełamywania barier. Do pańskich słów odniosę się jak najszybciej. Z jednej strony moje obowiązki, z drugiej obszerność pańskiej wypowiedzi i potrzeba mojego odniesienia się do wielu wątków powoduje, że wymaga to czasu, którego w tym momencie nie mam zbyt wiele. Proszę o chwilę cierpliwości.
Dodane przez BOLEK, w dniu 05.08.2017 r., godz. 07.03
NAJNOWSZY SONDAŻ POPARCIA DLA PARTI POLITYCZNYCH... PIS.39./ PO.19/ KUKIZ 15/. NOWOCZESNA.9/. SLD.5/. PSL 3./. I TO WSZYSTKO JEST OCZYWISTE WSZYSTKO BIERZE NAJWYŻEJ NOTOWANY I ROZDAJE KARTY POZOSTALI KULĄ OGON I SŁUCHAJĄ . MORDY W KUBEŁ . WYSZKOWIANIE KOCHAJĄ TYLKO JEDNĄ PARTIE... PIS...
Dodane przez BOLEK, w dniu 05.08.2017 r., godz. 07.13
cała opozycja korzysta z pięniędzy KRAMERA.... SOLARZA..... SPONSOROWANYCH PRZEZ ROSJE WYPROWADZILI WAS NA ULICE W OBRONIE SADÓW RUSKICH OLIGARCHÓW A GŁUPIE POLACZKI ZA PARE FAŁSZYWYCH SREBNIKÓW WALILIJ W BARIERKI PRZED SEJMEM DOSTAWALI 25 ZŁ ZA GODZINE PROTESTOWANIA KTO Z PRACUJĄCYCH TYLE ZARABIA NA GODZINE ZA WALENIE W BARIERKI CZY TRZYMANIE JEDNAKOWYCH ŚWIEC DAJECIE SIE WCIĄGAĆ ROSJANOM W WALKIE POLAK PRZECIWKO POLAKOWI A ROSJAN IE PIJĄ SZAMPANY
Ad vocem na prowokacje z 04.08.2017, godz.13.04
Dodane przez Josek, w dniu 05.08.2017 r., godz. 08.18
Ktos ukrywajac sie pod moim nickiem ( zamiana wielkiej litery na mala ) i od jakiegos czasu przypisujac mi cudze komentarze , probuje za wszelka cene wykreowac mi zla opinie . Jest to mowiac profesjonalnie - proba naruszenia godnosci osobistej, a potocznie lub popularnie mowiac "podszywanie sie" lub proba "podszywania sie" pod moja osobe. Wlasciwie mozna uznac to za zachowanie karalne / KK. artykul 190a , - tzw. cyberstalking /. Nie wiem kto to i wjakim celu to robi ?. Moge tylko sie domyslac. Nie jest to zjawisko nowe na forum WYSZKOWIAKA, poniewaz juz Judyta w "Wyszkowiaku" nr 18 z 30 kwietnia 2013 roku ( "ktos za kogos cos napisal") to chamskie i prymitywne zjawisko - ciekawie opisala. Warto to ponownie przeczytac !!! --- PS. Zachowajmy spokoj i nie dalmy sie sprowokowac seledynowemu trollowi, ktory zawsze bedzie sial ferment i nastawial nas przeciwko sobie. Pozdrawiam pana Glowackiego i innych uczestnikow internetowego forum dyskusyjnego !!! B.S.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.08.2017 r., godz. 09.36
Te twoje w porywach 39% to ja ich nazywam ortodoksyjni pisowcy.To fanatyczny leżący w kościołach najciemniejszy i najprostszy ludek w Polsce....Odpowiednikiem są pejsaci ortodoksi w Izraelu...W średniowieczu wielu chodziłoby od wsi do wsi biczując się.W każdym państwie są tacy ludzie.W Polsce wyjątkowo dużo.Ludzie o najniższym wykształceniu,anatycy,których oczarował i otumanił człowiek,który młotka w ręce nie trzymał a swoim wystąpieniem nie pozostawił złudzeń.To chory człowiek a rząd stworzony przez niego,najgorszym w historii wszechświata
Nie jest dobrze.
Dodane przez Bogusław, w dniu 05.08.2017 r., godz. 11.48
Tak jak większość Polaków chciałem zmian i dlatego głosowałem na PIS. W kraju dużo jest do poprawienia, ale nasza władza wprowadza zmiany, które niczego nie poprawiają, ale niszczą. Z tego rządu zadowoleni są tylko członkowie PISu. Nepotyzm rozwija się w zatrważającym tempie.Pisowcy zwalniają wykształconych, kompetentnych ludzi i zatrudniają misiewiczów. Podwyżki i nagrody są tylko dla pisowców. Nie zauważyłem, żeby ludziom żyło się lepiej. Bulwersowały mnie kiedyś zarobki Lisa, ale jak dowiedziałem się ile zarabia sadurska misiewiczi i inni pisowcy to siarczyście zakląłem. A mieli być inni. Mieli najważniejsze dla kraju decyzje konsultować z ludźmi, tymczasem nie dopuścili do referendum oświatowego. Ta reforma oświaty nie wnosi dla polskich dzieci niczego dobrego. Niszczy to, co było dobre, pociąga za sobą ogromne koszty, zwolnienia pracowników oświaty i obniżenie poziomu nauczania. Podobnie jest z reformą w sądach. Słusznie prezydent zauważył, że po tych zmianach nic dobrego dla ludzi się nie zadzieje. Mam dość już tego niszczenia, obrażania ludzi, działania wbrew nim, promowania ,,swoich". Rzeczywiście prowadzą kraj do rujny i chyba są z tego dumni. Jeszcze ta hipokryzja i wmawianie nam, że to, co robią, jest dla nas dobre. Na mój głos PIS nie może liczyć. Zastanawiam się, czy te dane o poparciu dla PISu nie są fałszowane, tak jak informacje w TVP. Większość moich znajomych uważa tak jak ja.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.08.2017 r., godz. 14.44
W sierpniu 1939 roku mówliśmy Hitlerowi że nie damy odrzucić się od morza.W sierpniu 2017 roku mówimy pisowcom że nie damy wyrzucić Polski z Unii Europejskiej.Jeżeli chodzi o Rosję,to jest zadowolona po przejęciu władzy przez Pis oraz wdzięczna Kaczyńskiemu za rozrywanie organizmu U.E a srebrniki wszystkim kojarzą się z programem 500 plus
"Potezna ilosc tych ludzi nie wie co to komunizm. Tym bardziej nie wie co to targowica?" /gs z 04.07.2017, godz. 13.34
Dodane przez Josek, w dniu 05.08.2017 r., godz. 19.38
Wychodze z zalozenia, ze ludzie nie sa skazani na zycie w niewiedzy ( nawet jesli sa zwolennikami totalnej opozycji). Dlatego w czynie spolecznym dziele sie wiedza na powyzej retorycznie postawione pytania z wpisu gs. --- Prima facie trudno uwierzyc, ze te kilkanascie tysiecy osob na protestach zwanych rowniez "spacerami ze swieczkami", ktorzy dobrze sie bawili w towarzystwie starych ubekow i esbekow ( zapewne resortowe dzieci oraz ich wnukowie) nie wiedza co to byl komunizm ? Dlatego rozbawiony do lez tym stwierdzeniem gs, pomine dewagacje na ten temat i nie bede go dalej rozwijal.... Co do Konfederacji Targowickiej w kilku slowach wyjasnie na czym ona polegala. Przeciwnicy reform Sejmu Czteroletniego, a w szczegolnosci nowej Konstytucji / zwanej 3 maja/ zawiazali w 1792 roku konfederacje i zwrocili sie o pomoc do carycy Katarzyny II. Klamstwo dotyczy juz samej nazwy konfederacji. Bowiem jej zawiazanie zostalo antydatowane na dzien 14 maja 1792 roku, a dla stworzenia wrazenia, ze tworcy konfederacji dzialali na obszarze Rzeczypospolitej, na fikcyjne miejsce jej ogloszenia wybrano Targowice - pograniczne miasteczko w wojewodztwie kijowskim ( obecnie mala wies na Ukrainie). W rzeczywistosci trojka zdrajcow : Ksawery Branicki - warcholstwo i zaprzanstwo, Szczesny Potocki - pycha i prywata oraz Seweryn Rzewuski - zgubne instynkty i przesady polityczno-spoleczne , zawiazala konfederacje na rzecz "obrony zagrozonej wolnosci" w Petersburgu 17 kwietnia 1792 roku. Po zwroceniu sie konfederatow targowickich do Rosji i po wkroczeniu wojsk rosyjskich do Polski, gdy Rosjanie doszli do Wisly / pomimio zwyciestw wojsk polskich odniesionych pod Zielencami i Dubienka ) - sklonilo to krola Stanislawa Augusta Poniatowskiego do przystapienia do konfederacji targowickiej. 24 lipca 1792 roku krol Stanislaw August Poniatowski zlozyl na rece posla rosyjskiego Jakowa Bulhakowa zadany przez Katarzyne II akces do konfederacji targowickiej i nakazal kapitulacje wojskom polskim. . Co w rzeczowistosci doprowadzilo do upadku panstwa polskiego.... Targowica to w dziejach zdrady w Polsce przyklad najbardziej znany, ale bynajmniej, nie jedyny. Sprzedawczykow i zdrajcow nie brakowalo wczesniej, pojawiali sie takze w kolejnych wiekach, a mechanizm zdrady byl analogiczny do tego z 1792 roku, czyli zaprzanstwa wspartego na klamstwie. Slynny manifest PKWN , wg. oficjalnej wersji opublikowany w Chelmie po raz pierwszy , zostal dostarczony sowieckimi samolotami, bo zostal wydrukowany w Moskwie. Nawet miesiac zdrady byl ten sam- lipiec. W lipcu 1944 roku Stalin instalowal w Chelmie, a potem w Lublinie wlodarzy "Polski Ludowej". W dniu 24 lipca 2017 roku po protestach warcholow i sprzedawczykow w "obronie zagrozonej wolnosci" /skad to juz znamy/ prezydent RP Andrzej Duda zawetowal dwie najwazniejsze ustawy reformujace skorumpowane i niewydolne Sadownictwo. Zeby ten dzien 24 lipca , w ktorym krol Stanislaw Poniatowski pod naciskiem swego otoczenia , podpisal akces do konfederacji targowickiej , nie okazal sie zlym omenem !!! Opatrznosc Boska niech ma nas w swej opiece !!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.08.2017 r., godz. 21.11
Panie gs, jeżeli mówimy o statystykach i powszechnych, negatywnych ocenach systemu prawnego w Polsce to nagle zaczyna pan traktować Polaków jak ludzi prymitywnych, którzy gdy tylko przegrają w sądzie to uważają, że system jest zły. Sądzę, że takie zjawisko występuje, ale nie jest zasadniczą sprawą. Ten postkomunistyczny układ sedziowski po prostu się nie sprawdził i doszedł do stadium degeneracji. Widoczne jest to w tak wielu sprawach i dotyczy to tak różnych tematów, że to musi i będzie zmienione. Specjalna “kasta” nie potrafiła dokonać samooczyszczenia, to zostanie zreorganizowana z zewnątrz. Przypomnę, że koalicja PO-PSL nie zrobiła w tej ważnej sprawie prawie nic, podobnie jak w innych. W sprawie dążenia PO, PSL, nowoczesnej z kropką, a także różnych KODów i czadów do obalenia demokratycznie wybranej władzy zjednoczonej prawicy to nawet nie chce mi się dyskutować. Przecież oni to mówią wprost – odkrytym tekstem, a pan udaje, że jest inaczej. Proszę o odrobinę powagi. Temat UE jest oczywiście bardziej złożony. Pańskie podejście do niego jest natomiast dziecinne. Z tego, że weszliśmy do Unii wnioskuje pan, że np. powinnismy przyjmować uchodźców zgodnie z rozkazem Angeli ? Toż to byłoby samobójstwo !!! I doskonale to rozumie zdecydowana większość Polaków. Polityka rządu zjednoczonej prawicy w tej sprawie, choć na początku lekko chwiejna jest dziś po prostu logiczna i zgodna z naszym interesem. Jeżeli mówimy natomiast o mediach to uważam, że nadal jest w nich nierównowaga na korzyść układu postkomunistyczno-lewicowo- liberalnego, nie odzwierciedlająca rzeczywistego rozkładu poglądów w polskim narodzie. Za dużo medów jest w rączkach niemieckich, ale również poprzez różne machlojki po 1989 roku w rączkach sowiecko-liberalnych. Odrobinę to się zmieniło ostatnio, ale wymaga wg mnie dalszych zdecydowanych zmian i mam nadzieję, że będą stopniowo postępować. Ta zdziczała lewacka propaganda TVNu, czy Gazetki Wybiórczej to dla mnie coś ohydnego, choć porządną lewicę toleruję i uważam, że jest dla niej miejsce w naszej ojczyźnie. Osobiscie znam wielu lewicowców, których szanuję, co oczywiście nie musi oznaczać, że będę z nimi podejmował jakieś polityczne działania.
Trzecia wladza ?
Dodane przez Josek, w dniu 05.08.2017 r., godz. 21.37
Pytanie w zasadzie retoryczne do gs, dlaczego PO majac dwie kadencje w Sejmie i w drugiej swojego prezydenta nie przeprowadzila reformy Sadownictwa ? Sadownictwo w Polsce potrzebuje drastycznych i radykalnych zmian. PO tego nie chciala robic, bo czerpala z tego zdegenerowanego stanu - oczywiscie korzysci. Gowin co prawda probowal troche zreformowac wymiar sprawiedliwosci, ale to sie nie bardzo podobalo"kascie" sedziowskiej. Przyszedl Grabarczyk i przywrocil stan poprzedni.... Skoro mozemy wybierac wladze ustawodawcza i wykonawcza, a jako narod nie mozemy prawa wybierac wladzy sadowniczej. Dlaczego ??? Uzytecznosc trojpodzialu wladzy powinna polegac na tym, ze wszystkie wladze sa sobie rowne, calkowicie od siebie niezalezne, ale kontrolujace sie. Dzieki temu panstwo powinno funkcjonowac bez zaklocen. Daje to mozliwosc zapobiegania naduzyciom wladzy i ograniczeniem praw obywatelskich. Niestety wladza sadownicza przywieziona na rosyjskich tankach i ich nastepcy uwazaja sie za wladze nadrzedna, a wrecz najwazniejsza . Zamiast sluzyc "demokracji", czyli wybranym demokratycznie organom wladzy., zagwarantowala sobie status uprzywilejowanej kasty w sensie stricto. Od przelomu lat 60-70 stanowiska sedziego sa dziedziczone w ramach rodziny i tej samej kasty , a wczesniej byly nadawane przez NKWD i UB. Kastowosc jest przeciez zaprzeczeniem demokracji. A jesli tak jest, to z panstwem jest cos nie tak. Panstwo jest w jakims sensie zagrozone. Jednym z filarow trojpodzialu wladzy jest wzajemna kontrola przestrzegania prawa przez kazda z wladz. Dotychczas to byla fikcja, poniewaz dwie pozostale wladze nie mialy zadnej kontroli nad wladza sadownicza. Reforma ministra Ziobry miala byc takim punktem zero, ktory zamyka stary zdegenerowany okres komuny i postkomuny w Sadownictwie i zaczac nowy okres w polskim Sadownictwie juz zdekomunizowanym i zreformowanym . Niestety nie dano mu takiej mozliwosci, ale mam nadzieje , ze prezydent Duda i jego zaplecze nie ulekna sie "kasty sadowniczej "oraz zadymiarzy i reforme doprowadza do konca . Tego sobie i innym zycze !!!
Dodane przez Josek, w dniu 05.08.2017 r., godz. 22.05
Trudno mi nie zgodzic sie z tym co napisali: pan Glowacki i Dariusz . Jednak napawa mnie obawa, czy otoczenie prezydenta Dudy jest zdolne do wykonania tak waznego zadania, jakim jest ustawa o KRS i SN. Projekt nienaganny legislacyjnie, wywazony, proponujacy niezbednei radykalne zmiany, zgodny z prawem, ktory zyska aprobate PIS-u, opozycji i srodowisk prawnych. Moze to sie nie udac ? Czy nie nalezalo zamiast veta, oddac ustawy do poprawienia , a tym samym rozladowac napiecie polityczne i nie rozczarowac swoich wyborcow, czyli zwolenikow PIS-u. PS. Oby ta prezydencka inicjatywa nie okazala sie "pudrowaniem trupa legislacyjnego III RP" i wstrzymala radykalne i tak potrzebne zmiany w zdegenerowanym obecnym Sadownictwie. Niedlugo sie przekonamy, czy prezydent Duda jest niezalezny , czy tez kontrolowany przez Sorosa, czyli ludzi "znajacych sie na handlu" ?
Dodane przez Aleksander, w dniu 05.08.2017 r., godz. 23.13
Jest w Wyszkowie grupa ludzi nie zgadzających się z polityką partii kaczyńskiego.Czytacie te wpisy i nie reagujecie.Czekajcie dalej a obudzicie się w kaczystanie.............Marek Eychler jest opluwany jadem za obronę demokracji i krytykę pis-partii.....Apeluję !! Weżcie w obronę tego zasłużonego dla wolnej Polski człowieka.Reagujcie krytyką na jego obrazicieli.Ten facet zasługuje na to...Marek !! Głowa do góry !! Po pisie smród nie zostanie...Walcząc z pisem dobrze zapiszemy się w historii Wyszkowa i Polski.Nie dajcie się sprzedać za Judaszowe srebrniki.Polska po wojnie była ODBUDOWANA ze zgliszcz przez "komunistów i złodziei" po totalnym szoku i traumie.Skok cywilizacyjny po wojnie był przeogromny.Porównajcie sobie jakikolwiek film przedwojenny chociażby z filmem 'Wojna domowa" To są dwa różne światy a Pis niech jak najszybciej pójdzie w zaświaty.Taka jego przyszłość...... Pis to partia zła i nienawiści.Walczcie ze złem.Nie popierajcie wstecznictwa
Dodane przez Anka, w dniu 06.08.2017 r., godz. 01.15
Smiesza prowokacyjne komentarze typu ,,glosowalem na PiS,zawiodlem sie it'd, itd" Czy nie lepiej bedzie Boguslawie, z 11.48 jezeli napiszesz,to co ci w duszy gra. Napisz,ze tesknisz za bezprawiem,aferami,niszczeniem zakladow pracy,niszczeniem tego co jest nasze,czyli ukochanej Polski. Wasze zlecenia od ,,pracodawcow" sa tak prymitywne w przekazie,tak jak wiekszosc z was. Czar pryska,jak otworzycie aparat gebowy,wszystko POd dyktando z mocnym zabarwieniem absolutnego braku nie tylko kultury,ale tez POdstawowej wiedzy z zakresu szkoly POdstawowej. O slownictwie i zachowaniu,szkoda czasu na POdsumowanie. Warto byloby sprawdzic rzetelnosc wksztalcenia I jak zdobyto dyplomy. Wszystko to zastanawia.Skad wziely sie osoby o ktorych nikt wczesniej nie slyszal? To,ze sa mistrzami w klamstwach,to jedno trzeba przyznac a w szwindlach sa niezastapieni,chociazby w reprywatyzacji warszawski ratusz,gdzie wyrzucono 40 tysiecy ludzi na bruk,by moc ukrasc kamienice. O czym Boguslawie piszesz? Nie protestujesz w tych zlodziejstwach,nie oburza cie krzywda niszczonych ludzi, POdejrzenia o to,ze ostatnie wybory,moglyby byc sfalszowane,zapewne opierales sie na. ,,uczciwosci" kiedy wczesniej wygrywaliscie. Jaka z was uczciwosc,to odPOwiedz kilkuset afer ludzi PSL I PO.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.08.2017 r., godz. 09.33
Bogusław nie wciskaj kitu, głosowałeś na PiS jak ja na PO. A co to wcześniej POwiczów i Pslowiczów, którzy zabierali stanowiska na młodych i wykształconych nie było i nie ma. Popatrz na wyszkowski samorząd ile tego jest, zarabiających dużo więcej niż ci co są od czarnej roboty, dzięki którym jeszcze to funkcjonuje. Widzę tych politycznych co zarabiali po 200 tysi rocznie, PiS ich wyrzuciło i teraz jadą agresją na mediach społecznościowych. Mnie się też wiele rzeczy nie podoba i wielu w PiS, ale to jest dużo lepiej niż było wcześniej. Co do oświaty chłopcze, to jakby Nowosielski normalnie podszedł do reformy a nie politycznie był przeciwny to nie byłoby zwolnień wśród nauczycieli. I kogo zwolnił, np Jezierską z gimnazjum nr 2 , mądrą nauczycielkę, która miała inne zdanie co do przekształcenia w SP4. Tam gdzie nie było polityki tam samorządy poradziły sobie dobrze i bez zwolnień. Co do TVP to jest ona odtrutką na propagandę TVN i POLSATu. Trzymam kciuki za młodych dziennikarzy TVP .
Do Anki /godz. 01.15
Dodane przez Josek, w dniu 06.08.2017 r., godz. 15.53
Celna riposta na bajdurzenie seledynowego gostka piszacego pod nickem Boguslaw. Pozostaje tylko pytanie , czy wiekszosc Polakow rozumie o co toczy sie w tym wszystkim gra ? A jezeli tak, to czy swoim poparciem dodadza rzadzacej "dobrej zmianie" odwagi potrzebnej do tego, aby ostatecznie obalic postanowienia Okraglego Stolu. Dzialania "totalnej opozycji" , mocno wspieranej przez "gazete wybiorcza" Michnika pokazuja, ze dr Jaroslaw Kaczynski i jego zaplecze odrzucili zaproponowane warunki, ktore tak naprawde byly szantazem zakladajacym, ze tylko w przypadku respektowania porozumien w Magdalence moga liczyc na mandat do rzadzenia w Polsce. PIS moze rzadzic, ale ma byc tak jak bylo ! Poniewaz "dobra zmiana" nie posluchala dobrych rad , zdegenerowana holota, czyli bojowki PO w postaci KOD, czy Obywateli RP w towarzystwie towarzyszy z UB i SB wyszla spacerowac po ulicach polskich miast. Niestety drugiego Majdanu nie udalo im sie stworzyc. Wiekszosc protestujacych nawet nie rozumiala w czym brala udzial / np. burmistrz i starosta kazali swoim urzednikom i ich rodzinom przyjsc pod budynek Sadu, to przyszli / , a bardziej zorientowana reszta wykorzystuje naiwnych, zeby ich kosztem zapewnic sobie wygodne zycie. Na szczescie poparcie spoleczne dla tego typu awantur jest znikome. Socjologowie powinni zbadac te przypadki, skad sie wzielo tylu idiotow ze swieczkami, posiadajacy nawet dyplomy wyzszych uczelni. Dobrze , ze przestali robic te wieczornice , bo mialem juz obawy ze zabraknie zniczy na Wszystkich Swietych. Pozdrawiam !!!
Dodane przez Josek, w dniu 06.08.2017 r., godz. 16.18
Jak zwykle Aleksander alias ... , ktory nie zna sie na niczym musi oczywiscie wypowiedziec sie na forum. Nie wazne czy chodzi o polityke, ekonomie czy "bialowiejskiego kornika". W zasadzie komentarzy jego nie warto czytac, bo ich tresc przypomina wywody 5 latka na temat fizyki kwantowej, ale skoro stal sie mecenasem wyszkowskiego seledynowego trybuna wolnosci, to dam mu rade. Niech twoj klient przestanie sie zajmowac "obrona zagrozonej demokracji", a zalmie sie tym na czym najlepiej sie zna , czyli roznoszeniem salatek. Zajecie zdrowe i bezstresowe, budzace szacunek u ludzi, a i pare groszy napiwku na " kieliszek chleba" mozna tez ekstra dostac !
Dodane przez Staszek, w dniu 06.08.2017 r., godz. 16.32
Anonimie 09.33. Anka. 01.15 super odPOwiedz na manipulacje Boguslawa. Wiadomo kogo i czego on broni,broni d....a tych,ktorzy jak kleszcze przyczepili do cieplych POsadek,ktore daly im przychody,wielokrotnie wieksze niz maja zarobki. Pieknie napisane,ze wystarczy sPOjrzec na wyszkowski samorzad. Zobaczymy,kto zajmuje kierownicze stanowisko? Czy sa to osoby kompetentne do tego co wykonuja? O,nie,wszyscy oni sa z nadania PSLu i. PO. Dlatego Wyszkow nie rozwija sie, gdyz zaden z nich nie ma POjecia o zarzadzaniu. Uswietniaja panorame Wyszkowa,niezmiennie wymieniajac chodniki uliczne z dobrych na dobre. W zasadzie trudno miec im za zle, bo decyduja tak,na ile ich intelekt jest wydolny. Pysznia sie nowym garniturkiem a do tego fura i komora. Panie, z fryzurami jakby piorun w g...o trafil,przescigajace sie w zmianach ubran,u ktorych nic nie zamaskuje oczu,teskniacych za rozumem. Taka jest rzeczywistosc i wiemy o co sa aktywni tylko w spedach i zadymach. Zobaczylem,ze seledynowy nieudacznik,piszacy od czasu do czasu jako Aleksander,POjechal ostro PO bandzie,wyglada na to,ze spelnia sie przypuszczenie,ze wkrotce oglosi sie NaPOleonem. W ostatnim jego komentarzu o 23.13 napisal sam do siebie,nazywajac ,,zasluzonego dla wolnej POlski czlowieka" nie wiadomo,czy wsPOlczuc jego chorej z urojenia fantazji,czy smiac z jego nieuleczlnej przypadlosci. Moze zmienil ukochany naPOj na grosza,tansza jakosc i stad objawy jak PO dopalaczach. Chociazby na jego przykladzie,widzimy kto jest w szeregach tych,dla ktorych,dobro Polski jest zaklocane.
Dodane przez Dariusz, w dniu 06.08.2017 r., godz. 17.27
Jeśli mieć wrażenia po ostatnim wywiadzie prezydenta Andrzeja Dudy na portalu 300polityka.pl to wydaje się, że prezydent przedstawi projekty dotyczące sądownictwa czyli KRS i SN w wersji złagodzonej , która może delikatniej i w dłuższym okresie czasu reformować władzę sądowniczą, może, żeby wybrać nowy KRS a następnie ci wybiorą część SN i nastąpią zmiany strukturalne. Prosi jednak, żeby ograniczyć negatywne emocje już w zarodku. Mi takie postępowanie odpowiada gdyż nie ma u mnie rewolucyjnego zapału, ograniczy paliwo dla "ulicy i zagranicy" a przedłużająca się zbyt duża nerwowość życia politycznego może zmniejszyć chęć inwestowania wśród prywatnego biznesu. Więcej inteligencji a mniej demolującej siły w procesie reformowania.
Dodane przez Dariusz, w dniu 06.08.2017 r., godz. 17.57
Mnie trochę martwi, że Donald Tusk "dolewa oliwy do ognia", swoimi słowami konflikt eskaluje i zachęca do niego. Niedługo dojdziemy do wniosku, że Polsce Unia Europejska nie jest potrzebna, a Unii Europejskiej nie jest potrzebna Polska a to nie jest prawdziwa konkluzja. Wydaje się że niektóre konflikty, szereg rosnących sporów między Polską a zwłaszcza KE pojawiłby się także, gdyby PiS nie rządził. Totalna opozycja wraz z Tuskiem osłabiają pozycje negocjacyjną Polski co jest groźne dla interesów Polski.
Dodane przez Dariusz, w dniu 06.08.2017 r., godz. 18.29
Pojawiają się kolejne taśmy z restauracji "Sowa i przyjaciele". Jedna rzecz jest charakterystyczna - na żadnej taśmie do tej pory nie ma wypowiedzi polityka PO lub osób z poprzednią władzą związanych, w której PO martwi się o Polskę.
Dodane przez Wiesia, w dniu 06.08.2017 r., godz. 20.57
Strach przed tym,co czeka walczacych o wlasne tluste koryta, jest tak ogromny,ze POmieszalo im zmysly. Czuja,zblizajacy sie koniec PO,PSL,KOD czy innych sekt. Na nic zdadza sie prowokacje,zaklamywanie rzeczywistosci,robienie zadym z udzialem zwerbowanych za niemale pieniadze prowokatorow,ktorzy wywodza sie z patologicznych srodowisk. Wszystko to,tylko podnosi slupek zaufania do obecnego Rzadu,wybranego w demokratycznych wyborach. Czy trudno zrozumiec,ze my Polacy jestesmy dumni,ze mamy madrych,uczciwych,prawych przedstawiciel Rzadu,ktorzy troszcza sie o nas i zabiegaja o dobro Polski. POzostali o zmienionych nazwiskach nie obchodza nas, niech zyja wlasnym zyciem i nie przeszkadzaja nam w naszym zyciu. Z pewnoscia, nie ktorzy z nich wstydza sie zachowania ich ugruPOwan,ich skandalicznego slownictwa,zlorzeczenia i mega afer ktore co dnia sa wykrywane na niebagatelne sumki,liczace w miliardy. A,wszystko to,autorstwa ludzi PSLu i. PO.
Dodane przez Aleksander, w dniu 06.08.2017 r., godz. 21.38
Groźna dla interesów Polski jest wyłącznie postawa Pis.Oliwy do ognia dolewa wyłącznie kaczyński.Niezaprzeczalnym dowodem jest jego wystąpienie z trybuny sejmowej oraz prowokacyjne wypowiedzi niższej rangi pisowców.Tu może chodzić o sprowokowanie opozycji do radykalizmu.Taśmy z wypowiedziami ludzi "pod wpływem" w rfestauracji nie mają ŻADNEJ WARTOŚCI DOWODOWEJ.
Dodane przez ola, w dniu 07.08.2017 r., godz. 08.34
od dwóch lat codziennie jest łamana konstytucja - wprawdzie ostatnio PAD trochę zerwał się z łańcucha "posła bez żadnego trybu", ale i tak sprzątania po "dobrej zmianie" będzie na lata, w którą już nawet Beata Szydło nie wierzy, i z taktyką wołu, bez sprzeciwu, aby tylko być premierem, niszczy ojczyznę - w środę spotkanie myślącego samodzielnie społeczeństwa, o horyzontach europejskich, a reszta niech się kolebie w zasiekach betonach i mamrocze zdrowaśki P.S. kiedy to będą konsekwencje konwersacji z taśm, przeboju wczorajszej niedzieli TVPiS? pytanie do szeryfa
Dodane przez Anonim, w dniu 07.08.2017 r., godz. 09.31
GDZIE TE PO-WSKIE AFERY ??? DWA LATA RZĄDZICIE I NIC !! NAJWBIJALI WAM DO GŁOWY ŻE POLSKA W RUINIE I TAK SRACIE WE WŁASNE GNIAZDO SZERZĄC ZŁO I NIENAWIŚĆ,DZIELĄC DALEJ POLAKÓW.WASZE ZMIANY TO USADZANIE NA LUKRATYWNYCH STANOWISKACH SWOJAKÓW-PARTYJNIAKÓW.CAŁY PROGRAM 500 PLUS IDZIE Z KREDYTU A PIS TO TOTALNE ZERO
Dodane przez Anonim, w dniu 07.08.2017 r., godz. 09.47
KOLEJNE PIENIĄŻKI DLA OJCZYMA RYDZYKA.TYM RAZEM CZEK NA KWOTĘ 102.062 ZŁ .(takie drobne na benzynkę do Maybacha)
Dodane przez Buhahahahaha, w dniu 07.08.2017 r., godz. 10.46
Pani olu czy pani chce, żeby wrócili ci z PO, dla których ważniejsza jest skóra, fura i komóra a nie dobro Polski. Przedstawiam pani fragment rozmowy między Sikorskim a peowiczem, prezesem PKN Orlen, Krawcem. Oto fragment. : Sikorski : Nowak przez głupi zegarek wyleciał przecież ; Krawiec :Trochę na własne życzenie, ale wiesz ... ; Sikorski : Fatalnie to rozegrał ; Krawiec : Najgorzej jak mógł ; Sikorski : Fatalnie ; Krawiec : Te wpisy na Twitterze, coś tam ...raz, że mu ktoś kupił, że żona.; Sikorski : Trzeba było jak "Super Ekspres" się do niego przyczepił, to trzeba było iść i wpisać.. ; Krawiec : No ale oczywiście. Tego nie rozumiem dlaczego on tego nie wpisał. No, właśnie ; Sikorski : Musiał być jakoś bardzo mocno zmotywowany, żeby tego nie wpisać. Wiesz jego historia nie trzyma się kupy w żadnym aspekcie. Jeżeli żona chce ci kupić zegarek to idzie i ci kupuje zegarek. A nie bierze gotówkę od biznesmena, który ci kupuje zegarek. Czyli kto ci kupuje zegarek ? Tak naprawdę to biznesmen ci kupił zegarek, dlatego była taka mocna motywacja, żeby tego nie wpisać. To zaczyna być wszystko ... ; Krawiec : Natomiast trochę się czuję w tej sprawie winny bo k..wa mało kto wie, że jemu się spodobał ten zegarek ; Sikorski : Poważnie? ; Krawiec : Tak, to jest złoty zegarek , na który go nie było stać..; Sikorski : Pokaż. ; Krawiec : sobie kupił taki sam, tylko, że ze stali ; Sikorski : Pokaż... Ładny ; Krawiec : On nie wpisał identycznego zegarka jeśli chodzi o design, tylko zamiast złota ze stali. A nabył go, czy ch..j wie co, dlatego, że mu się spodobał, tak k...wa chciał go mieć ; Sikorski : A ile ty dałeś ? ; Krawiec : Czekaj niech se przypomnę,... były specjalne ceny na te zegarki. Mam takiego znajomego ; Sikorski : Aha. Okazyjnie tak ? ; Krawiec : więc dałem za niego z 10 tysięcy euro (redaktor sprawdził taki zegarek kosztuje teraz 22 tysiące euro to więc niezła okazja.) ; Sikorski : To jak za darmo......" Gadżety najważniejsze.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.08.2017 r., godz. 12.03
Platformerski prezes Orlenu na taśmach nazywa Halickiego debilem a przecież to były minister cyfryzacji w rządzie PO-PSL. Tak niby nie było po-wskich afer a stracili połowę parlamentarzystów i głównych liderów partyjnych. Gdzie te skompromitowane tuzy, Komorowski, Tusk, Bieńkowska, Sikorski, Nowak,Chlebowski, Drzewiecki, Biernat, Sienkiewicz, Arabski, Rostowski,Grad, Rzepliński, Niesiołowski, Giertych, Misiek Kamiński, Palikot, Protasiewicz,Szejnfeld, chwieje się pozycja HGW po aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie, Kopacz za oszustwa smoleńskie, prezydent Gdańska Adamowicz z OLT Ekspress i błędy w wypełnionych deklaracjach. . A przecież za Schetyną ciągnie się afera hazardowa i robienie loda Sobiesiakowi. A gdzie Pawlak, Piechociński z ZSL i ministrowie rolnictwa ZSL i sprawa agencji w tym ELEWARRu . A co z degrengoladą Wałęsy i teczkami od przyjaciela Kiszczaka. A co nie są rozliczani ? Zbyszek pracuje na pełnych obrotach, nie martw się, nie przedawni się. A w karuzelach watowskich to co ukaranych POlityków nie ma ?
Anonim 09.31. i. 09.47
Dodane przez Ratuj, w dniu 07.08.2017 r., godz. 14.08
Takie sa skutki uzaleznienia, od twoich ulubionych,sPOzywanych naPOjow. Nie tylko umysl,watroba,ale i wzrok wysiada. Widze,ze coraz czesciej piszesz duzymi literami. Seledynowy nieudaczniku,na nic twoje bzdury,bo takie tylko wychodza z zubozalego umyslu,umiejacego POslugiwac sie tylko nienawiscia i slownictwem patologii. Cala Polska,jak I Swiat widza jak zmiana na obecny Rzad,jest pomyslna dla kraju,dla nas Polakow. Gospodarka kraju rozwija sie,spadlo bezrobocie,Rzad zatroszczyl sie o nasze dzieci,a teraz emerytow. Jestesmy pozytywnie postrzegani w swiecie.mamy madrych przywodcow,nie takich co zataczaja sie na czerwonym dywanie,czy skacza PO fotelach. Napewno jest wiele trudnosci,aby udzwignac to wszystko PO takim rozgrabionym przez PSL i. PO naszym kraju,aby to zrozumiec,trzeba poprostu umiec samodzielnie myslec. Zmanipulowany umysl,oplacane klakierstwo,bedzie bredzic w nieskonczonosc jak mantre jak to jest zle,nie rozumiejac albo nie chcac zrozumiec w jakim stanie obecny Rzad przejal wladze. Jednym slowem rozgrabiona,zniszczona z tysiecem afer,skandali,zlodziejstwem,biedota,przy czym ,,elity" plawily sie w obzeraniu POliczkami wolowymi,czy oslawionymi juz osmiorniczkami,gdzie sPOtkania dotyczyly tylko co zrobic,aby bylo jeszcze gorzej. Seledynowy trollu,piszacy pod roznymi nickami, ola,ktora tez pisze na zlecenie,zapamietajcie,wasze brednie,zaklamania sa tak jak psu na bude,czyli na prozno. Wiemy kim jestescie i dlaczego to robicie. Wiemy tez,ze nie mozecie wycofac sie z tego co robicie. Wyrazy wsPOlczucia
Dodane przez gs, w dniu 07.08.2017 r., godz. 14.31
Panie Marku, Wspomina Pan, że system sędziowski się nie sprawdził. Wspomina Pan także, że jest to widoczne w tak wielu sprawach i dotyczy tak różnych tematów. Może Pan przytoczyć kilka przykładów? Pańskie zdanie, że „kasta” nie potrafiła dokonać samooczyszczenia, to zostanie zreorganizowania z zewnątrz powoduje u mnie dreszcze. Dlaczego? Ponieważ ostatnią rzeczą jest dla mnie ręczne sterowanie. A tutaj wyraźnie to widać. Pan jak i Zjednoczona Prawica chce ręcznie sterować. Czy nie przypomina do Panu poprzedniego systemu? Podobało się to Panu wcześniej? Jestem w stanie zgodzić się, jak większość zapewne, że władza sądownicza wymaga zmian. Ale nie takich jak proponuje Zjednoczona Prawica. Czy nie niepokoi Pana sposób procedowania tych ustaw? Czy jest to w porządku, że tak duża zmiana jest robiona projektem poselskim, który nie wymaga konsultacji? Czy jest to w porządku wobec społeczeństwa? Czy w porządku jest robienie zmian bez konsultacji z zainteresowanymi? Nawet jeżeli jest to „kasta”? Tutaj nie chodzi o to czy zmieniać czy nie, ale chodzi o to jak zmieniać. Niestety sympatycy PiS tego już nie dostrzegają. Dla nich to zbyt głębokie. Oni tam nie docierają z myślami. Zmieniajmy, ale róbmy to z klasą i nie oglądajmy się na poprzedników. Ja dyskutując z sympatykami PiS słyszę tylko jedno, że za PO to było to czy tamto. Na mój argument o złym postępowaniu PiS jest odpowiedź „a PO co robiła”. Odnoszę wrażenie, że to Wasz jedyny argument. Nie macie za co pochwalić PiS to krytykujecie poprzednią władzę. Zastanawiam się – przecież miała być dobra zmiana, a Zjednoczona Prawica bierze przykłady z poprzedniej władzy. To jaka jest to zmiana? Żadna zmiana, tylko twarze inne. Przecież PO-PSL już nie rządzi. Jaki jest sens się ciągle do nich porównywać? Chyba tylko po to, aby usprawiedliwiać swoje postępowanie, które nie różni się zbytnio. Różnica jak dla mnie jednak jest w traktowaniu ustalonego prawa. Zjednoczona Prawica ma je za nic i to ich całkowicie dyskwalifikuje. Prawo jest prawo i trzeba je przestrzegać niezależnie jakie ono jest. Jeżeli jest złe to się je zmienia, ale przed zmianą się do niego stosujemy. Tutaj tego nie ma. Politycy PiS interpretują prawo, podczas gdy nie mają wykształcenia prawniczego. I proszę nie przytaczać porównań z poprzednią władzą, ponieważ ich już nie ma. O obaleniu demokratycznie wybranej władzy faktycznie nie słyszałem, ale widziałem na pasku TVPInfo. Dla mnie nie jest to wiarygodne źródło informacji. Proszę o odrobinę powagi. Nigdzie nie napisałem, że skoro weszliśmy do UE to mamy przyjmować uchodźców. Uważam, że zamiast się obrażać powinniśmy negocjować. Tutaj ze strony Zjednoczonej Prawicy było foch i obraza. Zresztą na każdy zarzut ze strony UE nie ma merytorycznej odpowiedzi tylko foch i obraza majestatu. Jeżeli chodzi o media to wg mnie dopóki choć jedna gazeta czy telewizja będzie pisać źle o władzy, dopóty Pan będzie twierdził, że jest w nich nierównowaga. Sam fakt, że nie zauważa Pan nierównowagi w TVP świadczy o tym. W rączkach niemieckich wspomina Pan. Przecież główna stacja krytykowana przez PiS to TVN, który niemiecki nie jest. Gazeta Wyborcza także jest niemiecka? Najgorsze jest w tym wszystkim to, że obecna władza chce wszędzie dokonywać zmian. Gdzie miejsce na wolny rynek? Gdzie miejsce na wolność poglądów, gdzie miejsce na wolność wypowiadania się? Nawet jeżeli wolny rynek nie jest doskonały, to nikt niczego lepszego nie wymyślił. Pan i Zjednoczona Prawica chcieliby, aby wszystko, co wg Was złe zaorać. Czy to jest wolnościowe podejście? Wg mnie chcecie zabrać tę wolność i stworzyć jej protezę na Wasz wzór i podobieństwo. Za chwilę zaczniecie krytykować internet i zacznie się jego cenzura, ponieważ tam też jest krytyka PiS. I Kółko się zamyka, ponieważ przypomina to poprzedni ustrój i kilka jeszcze istniejących. PS. Widziałem ostatnio prezesa na statku – no wódz i ojciec narodu jak nic ;-).
gs. 14.31
Dodane przez Anka, w dniu 07.08.2017 r., godz. 17.16
Zaczne od tego co napisales na koncu ,,Widzialem ostatnio prezesa na statku - no wodz i ojciec narodu jak nic;" OdPOwiedz zatem, co zauwazyles w tym niestosownego,czy nigdy niewidziales ludzi na statku.? To co piszesz,to tyPOwe zaklamania jak to robicie. Dlaczego zaden ,,obronca rzekomo demokracji" i praw czlowieka ,nie stanie w obronie 40.000.(tysiecy) ludzi w podeszlym wieku,wyrzuconych na bruk aby twoi guru,mogli szwindlem i falszerstwem przejac kamienice ,milionowej wartosci, Dlaczego nie POtepiacie afer,gdzie oszustwem i wyrobionym cwaniactwem ludzie PO i PSLu przywlaszczali miliony. Czy dla ciebie,to nie jest oburzajace,czy nie brzydzisz sie tych,dla ktorych pracujesz,czy masz. naprawde satysfakcje z tego co robisz? Nie wyobrazam sobie twojego samoPOczucia,kiedy tkwisz nieustannie w zaklamaniu. Tacy jak ty,nie zasluguja na POwazanie i szacunek otoczenia. Gdybys mial troche rozumu, to POwinienes wiedziec,ze osmieszasz sie,probujac POlemizowac z panem Glowackim,a to dlatego,ze POziomem wiedzy,inteligencji,a przede wszystkim manipulowaniem i zaklamywaniem rzeczywistosci nie jestes tego godnym. POdyskutuj lepiej z seledynowym cieciem koderastow, bedziesz zrozumianym, bo POziom umyslu ten sam a moze I uPOdobania?
Dodane przez Aleksander, w dniu 07.08.2017 r., godz. 21.45
Teatrzyk kukiełkowy prezesa 1000-lecia się rozpada.Psychika siada od wyrzutów sumienia.Depczecie demokrację.Nie tak miało być.Nie to obiecywaliście suwerenowi przed wyborami.Pis to rynsztok.Brawo "gs"
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.08.2017 r., godz. 22.02
Panie gs, pan nie zna przypadku sędziego Milewskiego, który przez telefon chciał uzgadniać z urzędnikiem z kancelarii premiera krycie afery podsłuchowej w rządzie Donalda Tuska ? Pan nie zna afery reprywatyzacyjnej, w której sędziowie opierali się na świadectwach 140letnich ludzi, pan nie słyszał o przekrętach organizowanych przez sędziów z Krakowa, dziś aresztowanych, a także sędziach złodziejach, kradnących w supermarketach ? Pan nie słyszał o pani poseł Sawickiej, która przed kamerami brała łapówkę i została uniewinniona ? Pan nie słyszał o pewnym sędzi, który chciał się umawiać z Liskiem Chytruskiem, żeby omówić strategię załatwienia PiSu ? Ja rozumiem, ze jesteście bardzo przebiegli i głuptasom jesteście w stanie wszystko wytłumaczyć. Potrzebujecie głuptasów, żeby ich doić. Szukajcie, szukajcie, a znajdziecie ? Niestety to się powoli kończy. Cała ta pańska przydługa wypowiedź to czysta sofistyka. Jeżeli chodzi o chwalenie PiSu to oczywiście jest bardzo wiele do tego powodów, ale nie będę się powtarzał. Odsyłam pana do kilku moich felietonów z tego i minionego roku. PS. Widziałem ostatnio wasze słońce Peru, tłumaczące się przed prokuraturą ze swoich zaniedbań.
jak to nic szczególnego się nie stało?
Dodane przez jasio małolat, w dniu 08.08.2017 r., godz. 10.21
kiedyś za komuny mieliśmy tak: nie trzeba było myśleć bo i tak partia wiedziała co jest dla ciebie najlepsze, praca ciebie szukała i tak naprawdę nie musiałeś się wysilać bo i tak te 500+ ci się należało, nie było ubóstwa, biedy, chorób a służba zdrowia była dla wszystkich w nieograniczonych ilościach i to z najnowszą technologią leczenia (RTG i debecyliną), była jedna jedyna słuszna TVP w której na przemian ładowano informację jak to jest pięknie w naszym kraju, jak się rozrastamy i w jakim dobrobycie żyjemy, a cichaczem zadłużano kraj na grube miliony a na półkach w sklepie stał tylko ocet ale za to w jak szerokiej gamie 6% i 10%, wolność słowa obowiązywała wszystkich oczywiście pod warunkiem, że było to słowo zgodne ze słowem PZPR, powstały dwie świetne organizacje społeczne ZOMO i ORMO, które finansowane z budżetu dbały o porządek i bezpieczeństwo obywateli, cała władza skupiona była w jednych rękach i nie jakiegoś tam prezydenta, którego to ludzie wybierali, tylko I sekretarza, to była fucha z nadania (tzw. klucza), polityka, sądy, milicja, TV, cała gospodarka czyli PGR-y podlegały PIERWSZEMU. A teraz co my biedni ludzie mamy? Trójpodział władzy, każdy musi martwić się o siebie, o pracę o swój byt, dookoła wszędzie ubóstwo, same choroby, służba zdrowia nie nadąża leczyć chorych, jakieś stare maszyny do leczenia (usg, tomograf, rezonans, pompy insulinowe, echo etc.), tyle TV dookoła że człowiek nie wie co nawet oglądać i tak naprawdę to nie wiadomo co się w świecie dzieje bo każda tv mówi co innego, każdy ma prawo głosu i wszędzie przedstawia swoje racje, w sklepach taki wybór że człowiek oczopląsu dostaje i chory wychodzi ze sklepu, mnóstwo organizacji społecznych Non Profit, które pomagają tylko tym co się do nich zgłoszą, rozproszona władza, jakiś Prezydent, Sejm, Senat, samorządy w gminach, sędziowie mają swoje zdanie a nie takie jak partia rządząca, niezależny prokurator, gospodarka przezywa rozkwit, dług publiczny maleje, jesteśmy członkiem UE i możemy równać się z innymi Europejczykami, swobodnie możemy poruszać się po Europie i mamy prawo wyboru gdzie i na jakich warunkach chcemy żyć, mamy dostęp do najnowszej wiedzy i najnowszych technologii. I to wszystko właśnie przytłacza mnie bo nie nauczyłem się tak żyć w takiej wolności. Nikt nie trzyma mnie "krótko za mordę". Sprawia to, że tęsknię za tamtymi czasami. Ale jest światełko w tunelu, dlatego popieram i będę popierał PIS, czego i Państwu życzę;)
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.08.2017 r., godz. 10.29
Głowacki, kłamczuchu, przestań kłamać i robić wodę z mózgów niezorientowanym ludziom!
Dodane przez ola, w dniu 08.08.2017 r., godz. 16.56
Odezwał się dziedzic :)))) Eychlej
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.08.2017 r., godz. 18.24
System prawny w Polsce nie zapobiegł, jak się okazuje wyłudzeniom VAT na potężną skalę. Mówi się dziś o 200 mld zł , które wypłynęły z budżetu państwa podczas koalicji zajmującej się głównie “ciepłą wodą w kranie” !!!! To wysoce prawdopodobne liczby, biorąc pod uwagę fakt, że w wyniku uszczelnienia systemu w tym roku wpłyneło ok. 18 mld zł więcej do państwowej kasy niż w ubiegłym tzn. + 25 % !!! To temat na komisje śledczą, która mam nadzieję pokaże zarówno odpowiedzialność polityków, ale także odpowiedzialność “kasty” prawniczej.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.08.2017 r., godz. 18.32
Gdy pisałem mój felieton rewelacyjne odkrycia związane z fundacją Otwarty Dialog, czy też Akcja Demokracja nie były mi znane. Powiązania tych fundacji z Rosjanami i Niemcami mówią same za siebie. Dzisiejsza zjednoczona targowica działa podobnie jak tamta z 18 wieku. Tylko forsa przepływa bezszelestnie na konta. Wówczas sakiewki przekazywane były przez ruskich i pruskich ambasadorów, albo ich pridupasów, przeważnie na libacjach suto zakrapianych alkoholem. Kojarzy się to znów z dzisiejszymi biesiadami liderów PO w restauracji Sowa i Przyjaciele. Ciekawe, gdzie się teraz przeniosło eleganckie, ośmiorniczkowe towarzystwo ? Kolejna odsłona taśm pokazuje ponownie degrengoladę ówczesnej władzy, a dzisiejszej totalnej opozycji. Najciekawsze są te soczyste określenia, jakimi obficie obdzielają się biesiadnicy - ta “stara komuszka” Huebner, “debil” Halicki, czy też “lwowski żulik” Schetyna. Oznacza to, że mają jednak przebłyski logicznych ocen.
Dodane przez nowy, w dniu 08.08.2017 r., godz. 19.13
echler idziemy po ciebie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.08.2017 r., godz. 19.39
Panie Josek, oczywiście w tej sytuacji, kiedy na linii prezydent – rząd doszło do kontrowersji, należy poczekać do porozumienia stron. To sprawa niełatwa, ale mam nadzieję, że do porozumienia dojdzie. Zgodnie z tym, co pisałem podchodzę do tematu spokojnie. W tym momencie absolutnie możliwe są logiczne uzgodnienia w tej sprawie, choć rozumiem ostrzeżenia Bronisława Wildsteina przed samobójstwem prawicy. Co więcej sądzę, że ten ruch może się okazać bardzo korzystny w dłuższej perspektywie – mam na myśli oczywiscie drugą kadencję zarówno prezydenta Dudy jak i zjednoczonej prawicy. Oczywiście towarzysze wszystkich odcieni, ośmiorniczkowe cwaniaczki i cała współczesna targowica ( KODy, czady, osy, tamy) już zacierają ręce do kości i odbijają korki szampanów liczac na rozwałkę w obozie zmian. Niestety do podgrzewania nastrojów przyczyniają się w naszym obozie z jednej strony tzw. pożyteczni idioci, którzy kupują każdą bzdurę i ją potem powielają. Dołączają się do nich gracze, którzy wyczuwaja swój mały interesik. Myślę jednak, że zarówno w obozie prezydenckim , jak i w PiSie oraz całej zjednoczonej prawicy zwycięży rozsądek.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.08.2017 r., godz. 22.22
GŁOWACKI WŁĄCZ TVN A DOWIESZ SIĘ PRAWDY O POLSCE I PISIE W 24 GODZINY.WYŁĄCZ OTUMANIANIE W TVPIss.SZKODA PRĄDU TVPIss
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2017 r., godz. 08.32
WOODSTOCK 1500 OCHRONIARZY.MIESIĘCZNICA 1800 POLICJANTÓW.
Dodane przez Dariusz, w dniu 09.08.2017 r., godz. 09.18
Interesuje się lekkoatletyką, ostatnio są mistrzostwa świata w Londynie i sytuacja Polski przypomina mi biegi na 800 metrów kobiet. Biega na tym dystansie nasza piękna zawodniczka Joasia Jóźwik, biega na tym dystansie także reprezentantka RPA, Caster Semenya. W czym problem, otóż ta Semenya to taka polska Anna Grodzka, mało tego na tym dystansie pojawiły się jeszcze dwie "zawodniczki" o tego typu "urodzie". Jaki mamy tego efekt wygrywają mistrzostwa i mitingi złotej ligi głównie te 3 "dziewczyny" a pozostałe kobiety mogą walczyć co najwyżej o czwarte miejsce. Nasza Joasia protestowała przeciwko temu jak i niektóre inne zawodniczki ale kończyło się to atakiem na naszą piękną sporstmenkę, oskarżeniami o rasizm i inne tego typu. Dała sobie spokój. Taka Semenya nie miałaby szans w rywalizacji mężczyzn. Zwróćmy uwagę na tą konkurencję. Dlaczego o tym piszę, otóż widzę podobieństwo do zachowania UE i jej przywódców, Junckera, Timenmarsa czy Tuska, którzy starają się narzucić nam jakiejś nowe zasady, na każdym kroku karać mimo że dana polityka jest w gestii poszczególnych państw członkowskich i kraje starej UE starają się ograniczać elementy, które są dla nas korzystne np. przepływ kapitału, przepływ obywateli, zniesienie ograniczeń na rynku usług czy ostatnio próba zmiany dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych. To są podstawowe prawa unijne. Martwi, że opozycja totalna nie wspiera tu rządu polskiego, mając takie "układy" w Brukseli, przecież jakby rządziła musiałaby się z takimi problemami zmierzyć, pewnie poparłaby ją zjednoczona prawica. Pewnie za jakiś czas IAAF zmieni nieuczciwe zasady konkurencji sportowej, ale poczucie krzywdy pani Joasi pozostanie. Co z tego, że po wielu latach zabierają medale przyłapanym na dopingu jak i przyznają medale tym z następnych miejsc, pewnych skutków się jednak nie odwróci, załamanych karier i braku sponsorów związanych z brakiem sukcesów czy nie otrzymania stypendiów mimo ciężkiej, nieraz katorżniczej pracy. Wspierajmy Polskę a nie jeszcze na nią donoszą tacy z Nowoczesnej czy PO.
Dodane przez Stary, w dniu 09.08.2017 r., godz. 09.23
Głowacki, Cabaj, już idziemy po was.
Syn Głowackiego
Dodane przez 123, w dniu 09.08.2017 r., godz. 09.57
Panie Głowacki, czy zadowolony jest Pan z kolejnego Misiewicza (Pana Syna) jako Dyrektora z NBP ? Handel stołkami trwa... ŻENADA
Do 123
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2017 r., godz. 11.56
Co żal dupę ściska?Znam Pana Piotrka i uważam,że nadaję się na to stanowisko;mądry,wykształcony,a przede wszystkim kulturalny i skromny chłopak. Panie Marku gratuluję syna
do "żal dupę ściska" z godziny 11.56.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2017 r., godz. 20.59
Ojciec Misiewicza zapewne również jest zadowolony z syna.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2017 r., godz. 21.18
GŁOWACKI BURZĘ SIEJESZ !!!!!!! ZBIERZESZ ŻNIWO.PRZYCZYNIASZ SIĘ DO DEMOLOWANIA POLSKI I JEJ WYRZUCENIA Z UNII EUROPEJSKIEJ..TACY JAK TY BĘDĄ ROZLICZENI Z CAŁĄ SUROWOŚCIĄ PRAWA POLSKIEGO I NIE TEGO ZNIEKSZTAŁCONEGO PRZEZ PISS
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2017 r., godz. 21.33
Pis kupił sobie władzę.Taka prawda.Głowacki na tym korzysta bezpośrednio.Nepotyzm większy niż za peło.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.08.2017 r., godz. 23.24
No to chyba mamy już wszystko jasne w temacie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.08.2017 r., godz. 10.25
2,5 tys. POLICJANTÓW, NIEZNANA LICZBA STRAŻAKÓW I PRYWATNYCH OCHRONIARZY, PÓŁ TYSIĄCA SAMOCHODÓW, W TYM 8 WIĘŹNIAREK, SNAJPERZY, KILOMETRY USTAWIONYCH BARIEREK... - to tylko część z tego co użyto do ochrony "aktu religijnego"10 lipca br, jakim rzekomo jest miesięcznica smoleńska. SAme użycie tylko policji, bez kosztów ustawiania barierek, prywatnej ochrony, strażaków, BORowików itd - to koszt ponad 750 tys. zł. Jeśli dodać te nieujęte koszty, to ostatnia miesięcznica mogła kosztować ok. MILIONA ZŁ Z NASZYCH PODATKÓW. Dzisiaj kolejny seans nienawiści za nasze pieniądze. PRZYJDŻ I PRZYNAJMNIEJ ZOBACZ jak PiS "kocha" suwerena... Kaczyńskie Przedmieście zamknięte od wczoraj godz. 18-tej.
Dodane przez MM, w dniu 10.08.2017 r., godz. 11.39
A mnie Dariuszu PIS kojarzy się z Bacą z dowcipu. Siedzi Baca na gałęzi i ją piłuje, przechodzi turysta i mówi Baco, co robicie przecież spadniecie. Nie panocku nie spadnę. Po chwili Baca oczywiście spada i patrząc za odchodzącym turystą mówi Prorok czy co? Gałąź już się gnie, na tyle mocno, że wielu widząc w końcu, co się dzieje, próbuje z niej uciekać, jak chociażby Prezydent ostatnio. Niektórzy ostrzegają i proszą "K....a, nie manipulujcie aż tak..." (to dziennikarz Gazety Polskiej Codziennie(sic!)) a pilarz nic sobie z tego nie robi i dalej rżnie (wiadomo co). A co gorsza znajduje bezkrytyczne poparcie prowincjonalnych akolitów, wchodzących na wyżyny obłudy, hipokryzji, cynizmu, megalomanii....
Dodane przez Antoni, w dniu 10.08.2017 r., godz. 12.16
Moje dzieci też pokończyły porządne studia, ale na takie intratne stanowiska nie mogą liczyć, bo ani oni ani ich rodzice do pisu nie należą. Mam nadzieję, że niedługo wróci w tym kraju normalność i będzie liczył się człowiek, jego kwalifikacje, umiejętności, kompetencje , a nie przynależność partyjna. Sporo żyję na tym świecie, ale tak źle to i za komuny nie było. Najgorsze, że takich misiewiczów, sadurskich, głowickich itp. jest mnóstwo. Manipulują ludźmi, kłamią, piszą głupoty, a panujący im za to sowicie odpłacają jak widać. A ciemny lud to łyka i popiera mafię pisowską. Bogusław napisał prawdę, dlatego pismatołki zaraz na niego naskoczyły. Ludzie, kiedy przejrzycie na oczy? Walczycie o ciepłe posadki dla dzieci cwaniaków i ich samych. Oni czerpią z tego korzyści, dlatego udają, że w kraju dzieje się dobrze i jeszcze próbują wmawiać to innym, ale wy, co macie z niszczenia kraju. O taką Polskę wam chodzi? PO źle rządziło, ale ci to jeszcze więksi złodzieje i krętacze. Czas na naprawdę dobrą zmianę.
Do seledynowego,tracacego reszte zmyslow
Dodane przez Anonim, w dniu 10.08.2017 r., godz. 15.25
Piszesz gosciu gluPOty,ktore sa wymyslem chorej wyobrazni,zdominowanej agresja i przeinaczaniem faktow. Nie trzeba byc medykiem,aby dostrzec I POstawic ci diagnoze. Do tego,brak ci wyobrazni,ze nikt poza toba nie bierze tego na POwaznie i tylko dzieki tobie,spada POparcie dla twoich zadymiarzy. Gdybys od czasu do czasu umial POczytac,wiedzialbys,ze poparcie dla PiSu wzroslo do 40%, Zatem prosba,pisz jak najwiecej,nie wazne czy w przerwach przed nastepnym sznapsem,czy zaraz PO otrzezwirniu,ale pisz. Za dobra robote,salatka gratis,a moze cos wiecej?
Do Antoniego
Dodane przez Anonim, w dniu 10.08.2017 r., godz. 17.16
studia to nie wszystko,trzeba mieć jeszcze poukładane w głowie.znam magistrów ,którzy mniej potrafią od tych, którzy pokonczyli szkoły zawodowe.ot taka filozofia...
Dodane przez Andrew, w dniu 10.08.2017 r., godz. 19.26
Głowacki dwoi się i troi, żeby uzasadnić każdą głupotę jaką na Nowogrodzkiej wymyśli jednoosobowy zarząd Chrześcijańskiej Unii Jedności, tutaj zwanej Zjednoczoną Prawicą, a usprawiedliwić decyzję Adriana. Wiemy przynajmniej za co, za ile pewnie się nie dowiemy. Jak to było Ojczyznę dojdą?
Dodane przez kibol, w dniu 10.08.2017 r., godz. 19.48
echler weżmiemy ciebie
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.08.2017 r., godz. 20.12
Dzisiejsze prowokacje na Krakowskim Przedmieściu to jedynie rozgrzewki totalnej opozycji. Nie wątpię, że szykowany jest przez zjednoczoną targowicę kolejny ( sądzę, że już na jesieni) generalny atak na rząd w celu jego obalenia, nawet przy pomocy krwawych zamieszek. Co najmniej dwa nieudane pucze mamy za sobą ( grudzień 2016 i lipiec 2017). Sądzę również, że trzeci został zduszony w zarodku dzięki czujności pani poseł Pawłowicz. Mam na myśli odwołanie konferencji SBeków w sejmie, która przekształciłaby się najprawdopodobniej w okupację sejmu. Kolejna próba przewrotu jest szykowana w sztabach targowicy powiązanej wieloma nićmi ze skorumpowanym biznesem ( karuzele VATowskie, mafia reprywatyzacyjna i inne), sprzedajnymi dziennikarzami oraz artystami, zblatowanymi z układem III RP typu Janda, Ostaszewska, Olbrychski itp., przeważnie lewicowej prowiencji. Polscy patrioci, katolicy, konserwatyści, niepodległościowcy, narodowcy powinni się na kolejne ataki przygotowywać, bo na pewno nastąpią. Każdy, kto rozumie jak potężne pieniądze były przekręcane przez układ III RP ( ciekawe są ostatnie analizy, wg których 200 – 250 mld zł nie wpłynęło do budżetu państwa w czasie 8letnich rządów PO – PSL jedynie z tytułu VAT) powienien też mieć świadomość, że to towarzystwo nie cofnie się przed niczym. Cały czas działa ruska i niemiecka agentura wpływu, rozlokowana bardzo wysoko ( politycy, urzędnicy, media itp.),tworzone są coraz nowe organizacje i testowane nowe metody,cały czas polskojęzyczne media typu TVN, GazWyb, radio TOK FM i in. manipulują, kłamią w żywe oczy i próbują zbudować atmosferę rewolucyjną. Myślę jednak, że polski naród tym razem da radę, myslę nawet że mamy dziś niepowtarzalną szansę na odzyskanie suwerennosci odbieranej nam po plasterku i niepodległości, oczywiście w ramach określanych porządkiem międzynarodowym i naszymi układami . W znacznej mierze dzięki jednoznacznym sukcesom rządu na polu gospodarczym, społecznym i prawnym, ale także znacząco większym dostępie środowisk partiotyczno-niepodległościowych do mediów (zasadnicza różnica np. w porównaniu do 2005 roku ) duża część Polaków nie daje się zmanipulować oszustom bełkocącym o tym, że mamy stan wojenny i w ogóle zagrożoną demokrację. Jeżeli bowiem ona jest zagrożona to raczej przez tzw. totalna opozycję i przez lewackie bojówki, które próbują dokonać przewrotu na ulicy.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta