Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 14 sierpnia 2018 r., imieniny Alfreda, Euzebiusza

Goście z Białorusi zawitali do Wyszkowa

(Zam: 27.07.2017 r., godz. 17.45)

W Wyszkowie od 17 lipca przebywają goście z Wołkowyska (obwód grodzieński) na Białorusi. To dzieci i opiekunowie ze szkoły, w której językiem nauczania jest język polski.Dwutygodniowa wizyta odbywająca się na zaproszenie burmistrza Grzegorza Nowosielskiego to dla dzieci możliwość obcowania z polskim językiem, kulturą, obyczajami. Program przewiduje nie tylko zwiedzanie Wyszkowa i okolic, ale także wycieczki do Warszawy, Pułtuska, Opinogóry, Żelazowej Woli, Pniewa.
W ramach lokalnych atrakcji dzieci i młodzież odwiedziły Sanktuarium w Loretto, Sanktuaria Św. Rodziny i św. Idziego w Wyszkowie, pływalnię, WOK „Hutnik”, miejską bibliotekę, Mazowieckie Edukacyjne Centrum Energii Odnawialnej i in. Dzieci zatrzymały się w Schronisku Młodzieżowym „Jowisz” (dawna bursa), korzystają też z sąsiedztwa Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” – głównie z obiektów sportowych szkoły.
W środę 19 lipca jedno ze spotkań odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Tam z gośćmi spotkali się burmistrz Grzegorz Nowosielski, zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, starosta Bogdan Pągowski, wicestarosta Adam Mróz. Dzieci wysłuchały prezentacji dotyczącej historii Wyszkowa i jego atrakcji.
– Mieszkańcy Wyszkowa są gościnni, cieszą się, gdy ktoś odwiedza miasto. Mam nadzieję, że przekonacie się o tym podczas pobytu – podkreślił Grzegorz Nowosielski.
– Chcemy, byście czuli się tu jak najlepiej i mam nadzieję, że do Polski jeszcze wrócicie – powiedział wicestarosta Adam Mróz.
Dzieci w Wołkowysku uczą się na co dzień w szkole powstałej dzięki wspólnocie polskiej. Placówka liczy 264 uczniów j jest jedną z dwóch na Białorusi, w której językiem nauczania jest język polski. Uczniowie z Wołkowyska mają członków rodziny pochodzenia polskiego i regularnie odwiedzają kraj swoich przodków.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl