Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2018 r., imieniny Magdaleny, Urbana

Potrzebna rozbudowa

(Zam: 27.07.2017 r., godz. 17.28)

Potencjalnie w latach 2019-2020 mogłaby być realizowana rozbudowa Centrum Kultury w Długosiodle, o której myślą władze gminy. Inwestycja będzie jednak możliwa wtedy, gdy samorządowi uda się pozyskać unijne dofinansowanie.

Gmina chce skorzystać z programu, w ramach którego wspierana jest budowa miejsc do sprzedaży i promocji produktów lokalnych. W ten sposób na dodatkowym metrażu powstałaby m.in. sala wystawiennicza, stanowiska do sprzedaży bezpośredniej. Po pięciu latach od oddania inwestycji do użytku samorząd będzie mógł użytkować obiekt na dowolne cele, a myśli głównie o rozszerzeniu działalności Centrum Kultury i przeniesieniu pracowników Gminnego Centrum Informacji do nowego lokalu (teraz pracują na parterze ośrodka zdrowia przy ul. Mickiewicza i w razie potrzeby przechodzą do Centrum Kultury).
– W naszej gminie potrzebne jest też pomieszczenie na komunie, urodziny i in. Dzisiejsza sala widowiskowa ma swoją pojemność, i kiedy robimy większe wydarzenia jest już za ciasno – tłumaczył podczas czerwcowej sesji Rady Gminy wójt Stanisław Jastrzębski. – Docelowo scenę moglibyśmy przenieść dalej i zwiększyć przestrzeń. Nie dam głowy, że uda się nam zdobyć dofinansowanie, ale kiedy pytam kolegów o zainteresowanie tego typu projektem, słyszę, że jest niewielkie.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl