Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 czerwca 2018 r., imieniny Alicji, Alojzego

Kolejna wakacyjna wyprawa

(Zam: 27.07.2017 r., godz. 17.22)

Pięć dni po spływie kajakowym rzeką Omulew i wycieczce na forty różańskie naszą streetworkerską grupą „Grajcyli skład” ruszyliśmy na zwiedzanie Lublina i jego atrakcji.

Wyjazd zaczął się pod górkę, korki, później dwie nawałnice, ale dotarliśmy szczęśliwie. Skansen Wsi Lubelskiej jest kapitalnie urządzony i naprawdę duży. Oprócz zabytków uwagę dzieci i młodzieży przyciągały zwierzęta (szczególnie małe kózki i źrebak) w odtworzonych wiernie zagrodach wiejskich, rynek małego miasteczka, a nawet stary cmentarz. Szybko się zmęczyliśmy, ponieważ zwiedzania było bardzo dużo, a pogoda nie rozpieszczała. Powietrze było duszne i nasycone wilgocią, i do tego momentami czuć było mocno przypiekające słońce. Po zaspokojeniu pragnienia ruszyliśmy do miejsca zadumy, obozu koncentracyjnego w Majdanku. Czas szybko nam płynął, upał dokuczał, ale znaleźliśmy jeszcze trochę siły, by w drodze powrotnej zwiedzić klimatyczne, lubelskie Stare Miasto. Tu młodzież wysłuchała kilku legend, w tym jedną o kamieniu nieszczęścia i skutkach, jakie może wywołać jego dotknięcie.
Andrzej Grajczyk, oprac. J.P.

***

Grupa pedagogiki niekonwencjonalnej działa w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Wyszków i realizowanego od roku 2015 przez Fundację „Nad Bugiem”.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl