Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 czerwca 2018 r., imieniny Alicji, Alojzego

Unijne miliony na obwodnicę

(Zam: 20.07.2017 r., godz. 17.33)

Przedstawicielki władz województwa mazowieckiego i burmistrz podpisali 12 lipca umowę na dofinansowanie inwestycji.Gmina Wyszków pozyskała ponad 18 mln zł na budowę kolejnych etapów obwodnicy śródmiejskiej. Planowana droga rozpoczyna się w dzielnicy przemysłowej miasta tuż za skrzyżowaniem ul. Leśnej z II etapem obwodnicy i przecina linię kolejową Warszawa-Ostrołęka. Dalej trasa przetnie drogę powiatową (I AWP), zakończy się na ul. Białostockiej. Powstanie trasa o długości 1,8 km, która bezpośrednio połączy drogę ekspresową S8 z drogą krajową Strzelno-Siemiatycze.
W ramach projektu wykonane zostaną prace drogowe, m.in. budowa nawierzchni jezdni, skrzyżowań, wiaduktu nad torami i kanalizacji deszczowej. Przebudowana będzie również sieć wodociągowa, gazowa, ciepłownicza i elektroenergetyczna. Ponadto powstaną elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego m.in. zatoki przystankowe, chodniki, zjazdy czy ekrany akustyczne. Na ulicach pojawi się również nowe oświetlenie.
Umowę o dofinansowanie podpisali w Urzędzie Miejskim wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz burmistrz Grzegorz Nowosielski.
– O potrzebie budowy tej obwodnicy nie muszę mieszkańcom mówić – rozładuje ona ruch w mieście, zwiększy bezpieczeństwo, poprawi komfort dla użytkowników – podkreślił Grzegorz Nowosielski chwaląc współpracę z Urzędem Marszałkowskim. – Życzyłbym sobie, by z każdą instytucją tak się układała.
– By pozyskać pieniądze trzeba napisać dobry wniosek. Jest ogromna konkurencja. Wnioski są na kwoty kilkanaście razy większe niż w całej alokacji – zaznaczyła wicemarszałek Janina Orzełowska.
Elżbieta Lanc pokreśliła, że 18 mln zł to jedno z największych dofinansowań, jakie uzyskał samorząd z RPO.
– W związku z tym wkład własny też jest duży. Trzeba było rozważniej gospodarować budżetem, by te środki się znalazły – zaznaczyła. – Dobry gospodarz kontynuuje strategię rozwoju, a wtedy sukcesy są widoczne.
– Trzeba podziękować radnym, którzy podjęli dojrzałą decyzję o skorzystaniu z dofinansowania i przeznaczeniu wkładu własnego – dodała Janina Orzełowska.
Całkowita wartość projektu to 31 926 021,20 zł, a dofinansowanie 18 271 684,63 zł. Roboty związane z budową obwodnicy już trwają i mają zakończyć się do sierpnia 2018 r.
Przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego przywiozły do naszego miasta dobrą informację – gmina Wyszków uzyska unijne dofinansowanie na rewitalizację Parku Karola Ferdynanda Wazy m.in. przebudowę głównej alei.
Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 proc. wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 20.07.2017 r., godz. 17.54
Nowosilcow wcześniej więcej stracił na obwodnicę niż teraz pozyskał. Jaki to sukces?
Dodane przez S-8, w dniu 20.07.2017 r., godz. 21.54
Co to za obwodnica co prowadzi przez miasto?!? Toż to ewenement, wręcz pionierskie rozwiązanie na skalę światową! :) Dlaczego władze wszystkich miast w okolicy leżących przy drogach krajowych potrafiły zabiegać o budowę obwodnic i mają albo będą miały one obwodnice z prawdziwego zdarzenia tylko Wyszków nie ma? Dlaczego ta "obwodnica" budowana jest za pieniądze gminy, z podatków mieszkańców a nie ze środków na drogi krajowe i międzynarodowe? Komu będzie służyć?
Do S-8
Dodane przez Anonim, w dniu 21.07.2017 r., godz. 19.53
🖒
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 22.07.2017 r., godz. 22.53
Burmistrzu obwodnica obwodnicą ale o innych potrzebach zapominacie, chodniki , oświetlenie, sprzątanie i koszenie terenów gminnych
Dodane przez Anonim, w dniu 24.07.2017 r., godz. 07.37
Proszę popatrzeć na gminę Łochów.mlody stażem burmistrz a więcej pozyskanych środków przez rok niż u nas przez 12 lat.a co tzn.?tzn.ze mysli się o ludziach a nie układach!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.07.2017 r., godz. 13.29
Nowosilcow jest wypalony jak beczka po ropie.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.07.2017 r., godz. 17.34
Kto go sponsoruje?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl