Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 lipca 2018 r., imieniny Andrzeja, Wiktora

Omulew – kręta, spokojna i urokliwa

(Zam: 20.07.2017 r., godz. 17.21)

Grupa streetworkerska „Grajcyli Skład” uczestniczyła w wyjazdowym spływie kajakowym po rzece Omulew, w rejonie Ostrołęki.

Dla dużej części grupy był to pierwszy w życiu spływ kajakowy, więc w czasie jazdy w rejon wodowania emocji było dużo. Na miejscu okazało się, że ekipa jest już podzielona na załogi i przygotowana tak, jakby miała płynąć co najmniej Amazonką. Oczywiście załogi podobierały się bez konsultacji ze streetworkerami i to w tak doświadczony sposób, że nie było co dyskutować – w jednym kajaku miały płynąć osoby nigdy wcześniej w kajaku niesiedzące. „Nie powinniście się martwić, nie ma nic łatwiejszego w świecie niż płynięcie kajakiem” – takich argumentów używali w trakcie przydzielania ich pod opiekę starszych i doświadczonych w wiosłowaniu osób.
Rzeczka Omulew, bardzo kręta, spokojna i urokliwa, a gdy pojawił się na niej jeden mały wodospad, radości i pytań o następny było dużo. Gdy zaś spływ dobiegł końca, pojawiły się pytania o następny i najlepiej taką rzeką, na której będzie więcej przeszkód.
Andrzej Grajczyk, oprac. J.P.
***

Grupa pedagogiki niekonwencjonalnej działa w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Wyszków i realizowanego od roku 2015 przez Fundację Nad Bugiem.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl