Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 lipca 2018 r., imieniny Andrzeja, Wiktora

OSP Rybno najlepsze w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych!

(Zam: 13.07.2017 r., godz. 17.50)

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie okazali się mało gościnnymi gospodarzami VI Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych i po raz pierwszy w historii wygrali tę rywalizację.Obok drużyny gospodarzy z OSP Rybno w zawodach wystartowało dziesięć zespołów reprezentujących jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu wyszkowskiego. Imprezę oficjalne otworzyli starosta powiatu wyszkowskiego, a jednocześnie prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wyszkowie – dh Bogdan Pągowski, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie – st. bryg. Marek Krassowski. Wyżej wymienieni jednym głosem życzyli zgromadzonym druhom powodzenia w rywalizacji oraz braku kontuzji. Następnie kapitan Marcin Turowski, pełniący obowiązki koordynatora imprezy oraz sędziego głównego przybliżył wszystkim zgromadzonym zasady rywalizacji. Przed jedenastoma zespołami postawiono zadanie zaliczenia w jak najkrótszym czasie dwóch konkurencji. Pierwszą z nich był sztafeta pożarnicza 7x50 metrów z przeszkodami (m. in. równoważnia, ściana oraz rów z wodą). Po sztafecie każda z drużyn przechodziła do tzw. zadania bojowego, polegającego na połączeniu poszczególnych elementów sprzętu gaśniczego (zbiornik z wodą, smok ssawny, wąż ssawny 2xW110, pompa, odcinek zasilający 2xW75 oraz dwie linie gaśnicze W52 z prądownicami), a następnie strąceniu strumieniem wodnym pachołków oraz przełamaniu tarczy. Sumaryczny czas wykonania obu konkurencji po dodaniu ewentualnych punktów karnych (naliczane w przypadku błędnego wykonania któregoś z elementów) dawał ostateczny wynik drużyny (im niższy wynik, tym wyższa pozycja w klasyfikacji końcowej).
Sztafeta pożarnicza, która została przeprowadzona jako pierwsza z konkurencji, wyłoniła grono faworytów do ostatecznego zwycięstwa, a także przyniosła kilka niespodzianek. Największą była słabsza dyspozycja zespołu reprezentującego OSP Lucynów Duży (czterokrotny triumfator zmagań w powiecie wyszkowskim), który po pierwszej konkurencji zajmował dopiero piąte miejsce. Ścisłą czołówkę po sztafecie stanowiły trzy ekipy: OSP Udrzyn, OSP Rząśnik oraz OSP Rybno, które dzieliła w klasyfikacji niespełna sekunda. Niewiele za plecami faworytów znalazła się grupa pościgowa, złożona z ekip z Białegobłota, wspomnianego Lucynowa i Słopska. Prawdziwą nieprzewidywalność pokazała jednak dopiero konkurencja bojowa. Najlepsza okazała się w niej drużyna z Lucynowa Dużego, a tuż za nią uplasowała się ekipa z Rybna. Trzecie miejsce zajęło OSP Białebłoto. Z powodu kilku błędów, za które naliczono punkty karne, na dalszej pozycji uplasowali się jedni z faworytów – OSP Udrzyn. O największym pechu mogą natomiast mówić druhowie z OSP w Rząśniku, którzy w wyniku poważnego błędu przy podłączeniu pompy, nie ukończyli konkurencji, automatycznie spadając na ostatnie miejsce w zawodach. W walce o zwycięstwo pozostały więc dwie ekipy – OSP Rybno i OSP Lucynów Duży. Różnice punktowe pomiędzy obydwoma zespołami były bardzo niewielkie, zgromadzeni druhowie i kibice z niecierpliwością oczekiwali więc na ogłoszenie wyników końcowych. Ostatecznie o niespełna dwie sekundy lepsi okazali się druhowie z OSP Rybno, kończąc tym samym prawie dziesięcioletnią dominację Lucynowa Dużego wśród Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie wyszkowskim.
Zwycięzcy zawodów powiatowych uzyskali automatyczny awans do eliminacji strefowych wojewódzkich zawodów sportowo-pożarniczych, które odbędą się w przyszłym roku. Serdecznie gratulujemy podopiecznym prezesa OSP Rybno dha Tadeusza Karolewskiego. Poniżej prezentujemy skład zwycięskiej ekipy oraz klasyfikację końcową zawodów.
OSP Rybno: Wiesław Mościcki (dowódca), Mateusz Siatkowski, Mariusz Rozenek, Adrian Staniszewski, Paweł Karolewski, Mateusz Świadkowski, Krzysztof Wróbel, Michał Grzeszkiewicz, Artur Brzeziński.

Klasyfikacja końcowa:
1. OSP Rybno – 109,5 pkt.
2. OSP Lucynów Duży – 111,2 pkt.
3. OSP Białebłoto – 112,1 pkt.
4. OSP Udrzyn – 117,3 pkt.
5. OSP Brańszczyk – 129,1 pkt.
6. OSP Długosiodło – 130,3 pkt.
7. OSP Blochy – 136,6 pkt.
8. OSP Słopsk – 140,5 pkt.
9. OSP Jaszczułty – 149, 2 pkt.
10. OSP Popowo Kościelne – 149,9 pkt.
11. OSP Rząśnik – nieklasyfikowane z uwagi na nieukończenie ćwiczenia bojowego.
TuruKomentarze

Dodane przez :), w dniu 14.07.2017 r., godz. 20.50
A gdzie dopieszczana OSP Gulczewo?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl