Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 czerwca 2018 r., imieniny Alicji, Alojzego

Trener Warsaw Eagles o juniorach Rhinos

(Zam: 13.07.2017 r., godz. 17.45)

W związku ze zdobyciem przez juniorów Rhinos Wyszków trzeciego miejsca w rozgrywkach PLFA J-8 (w barwach Warsaw Eagles), krótko porozmawialiśmy z trenerem stołecznych o jego opinii na temat wyszkowskich futbolistów.„Wyszkowiak”: Jak Pan, jako trener, ocenia młodych, wyszkowskich futbolistów i ich sportowy potencjał?
Kuba Zduń
(trener juniorów Warsaw Eagles): – Nawiązaliśmy współpracę z Rhinos Wyszków dosyć spontanicznie. Przed sezonem odezwał się do mnie prezes Rhinos Piotr Wykowski, z zapytaniem, czy jego młodzi podopieczni mogliby do nas przyjechać jednorazowo i potrenować z naszymi juniorami. Szybko „złapaliśmy wspólny język” i doszliśmy do wniosku, że możemy nawiązać stałą współpracę. Dzięki temu udało się dać szansę młodym futbolistom z Wyszkowa na zbieranie boiskowych doświadczeń i grę w naszych szeregach. W zawodnikach Rhinos tkwi olbrzymi potencjał, zresztą udowodnili to wcześniej grając w rozgrywkach futbolu flagowego. My wzięliśmy ich pod swoje skrzydła i staramy się ten potencjał zamienić na umiejętności. Patrząc po naszych wynikach do tej pory wydaje mi się, że z dobrym skutkiem.

Czy jest Pan zadowolony z ich postawy na boisku, w czasie turniejów z cyklu PLFA J-8?
– Zawodnicy Rhinos stali się ważną częścią naszego zespołu. Oczywiście szanujemy to, że pochodzą z innego miasta i klubu, ale w momencie, gdy trenujemy czy gramy, jesteśmy jedną drużyną, reprezentującą jedne barwy i traktuję ich tak samo jak wszystkich pozostałych zawodników. Muszę powiedzieć, że jestem dumny z postawy wszystkich moich podopiecznych w tym sezonie. Myślę, że w ostatecznym rozrachunku mogliśmy sezon skończyć nawet na nieco lepszym miejscu, ale biorąc pod uwagę brak doświadczenia wśród większości naszych podopiecznych, brązowy medal uważam za sukces. Na pewno mamy na kim budować przyszłość obydwu klubów.

Czy chciałby Pan, żeby wyszkowianie nadal trenowali ze stołeczną drużyną?
– Wydaje mi się, że jest to bardziej pytanie do chłopaków, niż do mnie. Jeśli będą mieli ochotę dalej z nami trenować i uczyć się grać w futbol, to są zawsze mile widziani. Zresztą oni dobrze o tym wiedzą. W tej chwili razem zaczniemy przygotowywać się do rozgrywek PLFA J-11. Jeśli np. udałoby się Rhinos w przyszłym sezonie wystawić własny zespół do rozgrywek J-8, też byłbym zadowolony. A nasza ewentualna rywalizacja dodawałaby tym zawodom dodatkowy smaczek.
Rozmawiał Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl