Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 czerwca 2018 r., imieniny Elżbiety, Marka

W sieci szpitali

(Zam: 13.07.2017 r., godz. 17.38)

Ponad 80 placówek z Mazowsza znalazło się na liście szpitali zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) tzw. sieci szpitali.

Na liście szpitali I stopnia znalazł się Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Sieć szpitali na Mazowszu będzie tworzyć: 37 szpitali I stopnia, 7 szpitali II stopnia, 9 szpitali III stopnia, 4 szpitale onkologiczne, 3 szpitale pediatryczne, 2 szpitale pulmonologiczne, 20 szpitali ogólnopolskich.
Podstawą kwalifikacji do poziomów zabezpieczenia zdrowotnego była realizacja świadczeń zdrowotnych w określonych profilach świadczeń (zasady kwalifikacji są szczegółowo określone w ustawie oraz w rozporządzeniu wykonawczym). Świadczenia opieki zdrowotnej nienależące do PSZ będą nadal kontraktowane w oparciu o postępowania konkursowe, a świadczeniodawcy, którzy nie zostaną zakwalifikowani do PSZ, będą mogli brać udział w postępowaniach konkursowych.
Szpital zakwalifikowany do sieci, w zakresie rodzajów świadczeń wskazanych mu przy kwalifikacji, ma prawo zawarcia umowy z NFZ z pominięciem trybu konkursowego. Kwalifikacja odbywać się będzie co cztery lata.
Oprac. J.P.
Na podstawie inf. Urzędu Wojewódzkiego i NFZ

Komentarze

Dodane przez omi, w dniu 17.07.2017 r., godz. 07.25
To które oddziały do likwidacji?
stacja
Dodane przez pacjentka, w dniu 20.07.2017 r., godz. 23.29
Taki wspaniały szpital który nie posiada stacji dializ chorzy ludzie mijają swój szpital i jadą 60 km do Makowa Wolomina Ostrowi muszą wstawaci o 3 godz wnocy albo wracają o24 w nocy a jest nas sporo takich chorych kturzy czekają na upragniono stacje w naszym szpitalu.Skladalismy pismo do Starostwa bylo spotkanie dwa lata czekmy na jakoś odpowiedzi cisza tak się traktuje bardzo. chorych ludzi. Morze teraz jak nasz Szpital znalazł się na liscie szpitali l stopnia to pomyślą o takim od dziale który daje napewno duże dochody dla szpitala a nikt niewje kiedy zachoruje i bedzie mu potrzebne korzystanianie z takigo oddziału.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl