Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2018 r., imieniny Magdaleny, Urbana

Samorząd zwróci działkę wspólnocie gruntowej

(Zam: 13.07.2017 r., godz. 17.34)

Radni gminy Zabrodzie zdecydowali o oddaniu nieruchomości położonej w Gaju, bo nie została wykorzystana na zaplanowany cel – budowę świetlicy wiejskiej i boiska wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Wspólnota Gruntowa Wsi Gaj jako właściciel nieruchomości przekazała gminie działkę w drodze darowizny w lutym 2010 r. Samorząd odstąpił jednak od realizacji inwestycji. Wspólnota w styczniu 2017 r. podjęła uchwałę o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonych do aktu notarialnego.
– W tej kadencji do skutku nie doszła inwestycja – budowa świetlicy. Rozwiązaliśmy umowę na dofinansowanie z marszałkiem i pozostało nam zwrócić nieruchomość na rzecz wspólnoty – tłumaczył wójt Tadeusz Michalik podczas czerwcowej sesji Rady Gminy. – Temat był omawiany bardzo długo, wolą moją i chyba państwa radnych jest, by ten temat zakończyć pozytywnie dla miejscowości Gaj. Proszę o podjęcie tej uchwały. Jeśli wojewoda jej nie zakwestionuje, będą się starał jak najszybciej notarialnie przekazać tę działkę na rzecz Gaju – zadeklarował.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl