Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 czerwca 2018 r., imieniny Elżbiety, Marka

Tak się wita lato w Długosiodle

(Zam: 13.07.2017 r., godz. 17.33)

Koncerty, pokazy, występy dzieci, stoiska, wesołe miasteczko czekały na zainteresowanych na targowisku w Długosiodle, gdzie 25 czerwca odbyło się Powitanie Lata 2017.

Impreza rozpoczęła się o godz. 15.00 występem dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dalekiem. Nietrudno się domyślić, że ten koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem głównie wśród rodziców i dziadków małych artystów. Pokaz tańca nowoczesnego grupy FEN i występ podopiecznych Stowarzyszenia „Teraz my” z Kalinowa był również jedną z atrakcji Powitania Lata. Sporą grupę przyciągnął pokaz rowerowych akrobacji. Wielu fanów obległo scenę, gdy rozpoczęły się koncerty disco polo. Publiczność bawił zespół Mejk, Power Boy, Dejw, a także Dawid Bedecki.
Poza sceną także wiele się działo. Przybyli na targowisko mogli odwiedzić liczne stoiska, w tym gastronomiczne, a także oddać się zabawie w wesołym miasteczku.
Dwa dni wcześniej Centrum Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizowali spotkanie obrzędowe związane z nocą świętojańską. Mieszkańcy zgromadzili się w parku w Długosiodle wykonując wianki. Prezentowali je podczas przemarszu ulicami Długosiodła, który poprowadziła radna Celina Rudnik jadąc powozem. Wśród uczestników były dzieci i młodzież, a także członkowie klubów seniora oraz grup samopomocowych. Wianki ostatecznie trafiły tam, gdzie każe sobótkowa tradycja, czyli na wodę parkowego stawu. Odbyło się także poszukiwanie legendarnego kwiatu paproci i ognisko z kiełbaskami.
***

Niedzielną imprezę podsumował wójt Stanisław Jastrzębski podczas sesji Rady Gminy, która odbyła się 26 czerwca.
– Takie uroczystości są trudne organizacyjnie, wymagają wiele pracy. Są też uciążliwe dla mieszkańców, bo w dniu imprezy jest ciasno w miejscowości, ktoś źle postawi samochód itp. Ale nie robimy tych wydarzeń dla siebie – komentował. – Nie samym chlebem człowiek żyje. Młodzież oczekuje rozrywki, po miesiącach nauki chce odpoczynku. Jeśli poczytacie opinie na temat tych wydarzeń, to są one z reguły pozytywne, ludzie chętnie przyjeżdżają do nas. To znakomita promocja miejscowości – dodał. – Dzieci występują, przychodzą rodzice, dziadkowie, dzieci mają okazję pokazać się na scenie – dzięki temu są coraz śmielsze, nie boją się występu, nagłośnienia. Pięknie prezentowały się dzieci z przedszkola samorządowego i grup tanecznych. To wymaga wielkiej pracy – należy docenić, jak wiele osób i środowisk jest zaangażowanych, by taki program przygotować.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl