Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2018 r., imieniny Magdaleny, Urbana

Jubileusz PWiK

(Zam: 13.07.2017 r., godz. 17.32)

Gminna spółka świętowała swoje dwudziestolecie podczas uroczystości zorganizowanej 30 czerwca w Wyszkowskim ośrodku Kultury „Hutnik”.

Prowadzący galę naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego Leszek Marszał zaczął od cytatu amerykańskiej powieściopisarki Stephanie Meyer, m.in. „Sercem każdej społeczności jest woda”.
Wśród gości spotkania był prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie Daniel Bogdan, członkowie rady nadzorczej spółki, obecni pracownicy, burmistrz Grzegorz Nowosielski, radni miejscy, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie Ryszard Dziadak, radna sejmiku województwa mazowieckiego Cecylia Domżała, prezesi, kierowcy przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych z blisko dwudziestu miejscowości m.in. Ostrołęki, Radzymina. Byli też sponsorzy uroczystości, urzędnicy gminni i powiatowi, reprezentanci instytucji.
– 20 lat temu będący prezesem Andrzej Piątek przekształcił przedsiębiorstwo gospodarki komunalnej w spółkę – zabrał głos prezes Daniel Bogdan. – Dziękuję pracownikom za trud i wkład w codzienną pracę, za zaangażowanie i wsparcie, które od was otrzymuję. Realizujecie trudne, odpowiedzialne, potrzebne zadania, a nie zawsze ta praca jest doceniona – dodał.
Zebrani obejrzeli krótki film o wyszkowskim PWiK, które zatrudnia 65 osób – to pracownicy obsługujący oczyszczalnię, stację uzdatniania wody, pracownicy sieci i administracji. Spółka systematycznie modernizuje swoje urządzenia i obiekty (m.in. pięć lat temu zmodernizowała stację uzdatniania wody) i inwestuje w nowinki technologiczne (m.in. paczkowarkę do wody na czas awarii).
– Dwudziestolecie PWiK jest świętem naszego miasta, bo nie byłoby rozwoju technicznego i demograficznego bez rozwoju tego przedsiębiorstwa – stwierdził burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Z dumą patrzę na postęp w technologii, jaki udało się osiągnąć przez te dwadzieścia lat.
Dziękował wszystkim byłym i obecnym pracownikom PWiK oraz prezesom spółki.
– To państwa zasługa, że jesteśmy dziś w dobrym miejscu, a spółka może dziś patrzeć w przyszłość – stwierdził.
W imieniu rady nadzorczej PWiK życzenia z okazji jubileuszu składał Waldemar Sobczak.
– Jesteście bardzo uporządkowanym przedsiębiorstwem, tak odpowiedzialnych beneficjentów jak wy, sobie życzymy – zaznaczył zastępca prezesa zarządu WFOŚ w Warszawie Ryszard Dziadak.
Z okazji dwudziestolecia prezes Daniel Bogdan wyróżnił dotychczasowych prezesów spółki, pracowników, także sponsorów uroczystości. Odebrał też gratulacje, kwiaty i upominki od gości spotkania.
Na koniec uroczystości w „Hutniku” goście obejrzeli pokaz akrobatyki cyrkowej „Czarski-Art Acrobatic Duo”. Wykonali go: Magdalena Sztencel (półfinalistka 4. edycji programu „Mam Talent”, zwyciężczyni konkursu etiud nowocyrkowych „Cyrkulacje”, założycielka pierwszej w Polsce szkoły tańca w powietrzu „Aerial Dance Studio” w Warszawie) orazMaciej Czarski (absolwent Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej, finalista, laureat i uczestnik wielu prestiżowych konkursów i festiwali branżowych w Polsce i za granicą, artysta z wieloletnim doświadczeniem scenicznym – współpracował z Operą Narodową w Warszawie, La Monnaie de Munt w Brukseli, oraz z Festspielhaus w Baden-Baden).
Dalsza część jubileuszu odbyła się w Domu Weselnym „Salwin” w Woli Mystkowskiej.
J.P.

***

Nagrodzeni byli prezesi PWiK Sp. z o.o. w Wyszkowie: Andrzej Piątek (prezes zarządu w latach 1997-2003), Teresa Jastrzębska (prezes w latach 2003-2015), Zbigniew Wiśniewski (wiceprezes w latach 2007-2015).
Nagrodzeni pracownicy zatrudnieni w spółce PWiK minimum 20 lat: Andrzej Bąk, Jan Garbacz, Teresa Gardocka, Leszek Gerek, Jadwiga Groszyk, Janusz Jeżak, Waldemar Kacprzyński, Ryszard Kacpura, Jerzy Kramek, Ryszard Kumek, Jolanta Leonik, Mirosław Lewandowski, Wiesława Oleksiak, Bogdan Pałęcki, Janina Przychodzka, Stanisław Przychodzki, Robert Powierza, Grzegorz Racki, Wojciech Rojek, Wiesław Rzemek, Krzysztof Salwin, Krzysztof Sierzan, Bogusław Twardo.

Komentarze

Wyszków
Dodane przez Niezadowolony z władzy, w dniu 13.07.2017 r., godz. 22.35
Pan Piątek chyba pracuje na Pływalni Błękitna. Jestem ciekawa z jakimi kompetencjami tam się dostał? Panie Burmistrzu ten człowiek wogóle tam się nie nadaje. Sam Pan go tam powołał. Niedługo zmieni się władza w Wyszkowie a wraz z nową władzą będzie nowy Dyrektor Wosiru i wyleci pan Piątek z Pływalni.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl