Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 czerwca 2018 r., imieniny Alicji, Alojzego

Doradzą przyszłym emerytom

(Zam: 06.07.2017 r., godz. 11.16)

Dwie osoby w wyszkowskim ZUS-ie od lipca pracują jako doradcy emerytalni. Doradca emerytalny wyjaśni klientom – potencjalnym emerytom – od czego zależy wysokość emerytury.

Dodatkowo wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta momentu zakończenia aktywności zawodowej.
Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych tak, by mieć wyższe świadczenie. Warto pamiętać, że im dłużej pracujemy, tym bardziej nam się to opłaca. Jeżeli odsuniemy w czasie przejście na emeryturę i zaczekamy z wnioskiem, to świadczenie będzie wyższe.
W październiku wchodzą w życie przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można składać 1 września.
Doradcy emerytalni są od 3 lipca dostępni w całej Polsce. By skorzystać z ich pomocy wystarczy podczas wizyty w placówce wybrać na biletomacie kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie pole „Doradca emerytalny”. Osoby, które mają konto na Platformie Usług Elektronicznych, mogą umówić się na wizytę u doradcy przez Internet.
Wdrożenie usługi doradcy emerytalnego w ZUS poprzedził pilotaż. Jego celem było szczegółowe zweryfikowanie potrzeb informacyjnych klientów, którzy jeszcze w tym roku mogą skorzystać z uprawnień emerytalnych z tytułu obniżonego wieku emerytalnego. Ogromne zainteresowanie poradami przekonało ZUS ostatecznie, że doradcy emerytalni to strzał w dziesiątkę. W maju 20 pilotażowych doradców obsłużyło łącznie 6 237 osób. Klienci byli też pytani o zdanie na temat nowej usługi. 97% spośród 907 ankietowanych pozytywnie oceniło tę formę pomocy i sposób przekazywania informacji. Wyniki ankiet pokazały też, jak ważna jest rola doradcy emerytalnego w podnoszeniu wiedzy klientów o czynnikach mających wpływ na wysokość przyszłej emerytury. 2 698 obsłużonych osób poprosiło o wyliczenie przyszłej emerytury w kalkulatorze emerytalnym. Na pytanie w ankiecie, czy wyliczenie prognozowanej kwoty emerytury wpłynie na decyzję o odłożeniu przejścia na emeryturę na kolejne lata, twierdząco odpowiedziało 23% ankietowanych.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez Jątek, w dniu 06.07.2017 r., godz. 14.36
Od czego zależy małość emerytury, powinno być.
"Chcem, ale nie mogem" , czyli emeryt Bolek symulantem ...
Dodane przez Josek, w dniu 08.07.2017 r., godz. 21.00
Taczka na wymiar przygotowana !!! Szkoda. Moze chociaz Frasyniuk skorzysta. Biedaczyna Walesa, tak sie wystraszyl taczki stoczniowcow, ktora moglby odjechac w sina dal, ze wyladowal w szpitalu symulujac chorobe. Podobnie, jak Jaruzelski robil to zawsze przed 13 grudnia. Stara ubecka szkola. Rakiem wycofal sie z zapowiedzi, ze bedzie blokowal z wrogami i zdrajcami Polski miesiecznice . Cwany plan, aby kolesi gorszego sotru wystawic do wiatru, a samemu sprytnie wybrnac z tej klopotliwej - co nie co - sytuacji .... A ta KODeroska dzicz tak na niego liczyla ?
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 10.07.2017 r., godz. 13.39
To chyba tylko rozbudowa nadętej biurokracji. PiS idzie jak PO w tym temacie.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.07.2017 r., godz. 13.39
PRZYJDZIE WALEC HISTORII I WYRÓWNA.PIS DO DELEGALIZACJI

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl