Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 lipca 2018 r., imieniny Czesława, Hieronima

Młodzi i wrażliwi na piękno

(Zam: 06.07.2017 r., godz. 11.13)

Ponad setka dzieci ukończyła zajęcia Koła Plastycznego działającego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Pamiątkowe dyplomy otrzymali podczas podsumowania, które odbyło się 23 czerwca. Było ono połączone z otwarciem wystawy młodych twórców.Na wystawie we foyer „Hutnika” można zobaczyć martwe natury, pejzaże, kompozycje geometryczne, kolaże i in. wykonane m.in. pastelami, farbami akrylowymi, plakatowymi. WOK „Hutnik” tradycyjnie organizuje podsumowanie zajęć na koniec roku szkolnego.
– Dzieci z roku na rok uczą się rysować coraz lepiej, choć myślę, że poziom jest i tak wysoki – mówiła instruktorka Joanna Paprocka.
W tym roku 115 dzieci ukończyło zajęcia koła. Jak podkreśliła instruktor plastyki Irena Filipowicz, zajęcia cieszą się na tyle dużym zainteresowaniem, że WOK „Hutnik” nie jest w stanie wszystkich przyjąć.
– Zazdroszczę talentów. Mieć swoją pasję, to mieć drugie życie – zwróciła się do zebranych zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. – Niech wakacyjne spotkania zainspirują was do kolejnych dzieł. Być może wśród was jest geniusz, z którego kiedyś będziemy dumni.
Bezpiecznego odpoczynku młodym adeptom sztuki życzył dyrektor WOK „Hutnik” Mariusz Kowalski. Jednocześnie zaprosił dzieci do skorzystania z wakacyjnej oferty ośrodka oraz gminy Wyszków.
Koło Plastyczne nie tylko kształci dzieci i młodzież, ale także umożliwia kontakt ze sztuką wysoką i udział w licznych konkursach, podczas których adepci rysunku czy malarstwa z Wyszkowa odnoszą liczne sukcesy. WOK „Hutnik” organizował wyjazdy dla dzieci i młodzieży – wizytę w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i zwiedzanie wystawy „Polska – kraj folkloru?” w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta” (październik), warsztaty artystyczne w Akademii Łucznica (pracownie: ceramiki, makramy, malowanie na szkle i malowanie na torbach, czerwiec).
W listopadzie uczestnicy koła wzięli udział w finale XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pocztówka z wakacji” w Wawerskim Centrum Kultury – Filia Zastów w Warszawie. Na konkurs wpłynęło 2 656 prac z całej Polski. Wybrano dziesięcioro laureatów. Nagrody zdobyli: Jagna Derlicka (II miejsce), Nikola Wyszyńska (III miejsce), wyróżnienia: Blanka Dziubłowska, Maja Paprocka, Amelia Andrzejewska, Hanna Książek, Maja Pieniążek, Aleksandra Kwiatkowska, Zuzanna Bućko i Marlena Starostka.
W listopadzie odbył się konkurs „Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”. Zgłoszonych zostało 809 prac z Mazowsza. Zuzanna Dziedzic zajęła II miejsce, Natalia Sobotka – III miejsce.
„Impresje Nadwiślańskie” to konkurs wojewódzki, którego gala wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Zespołu Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej w Warszawie. Uczniowie Koła Plastycznego zdobyli sporo nagród. Do wyboru były dwa tematy: „Rzeka – Wisłą od gór do morza” i „Zabytki, które oglądają Wisłę”. I miejsca zajęły Aurelia Reluga, Maja Zając, Alicja Trociewicz, Lena Radziewicz, Julia Ochmańska, II miejsca – Zuzanna Bućko, Sylwia Grzegorczyk, Sandra Łysik, Julia Gudanis, Alicja Rozborska, Jagna Derlicka, Aleksandra Łaska, III miejsce – Marlena Starostka.
Finał VIII Mazowieckiego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Świat Krzysia – Żaby” (organizator Dom Dziecka w Równem) także okazał się szczęśliwy dla młodych malarzy z Wyszkowa. Amelia Andrzejewska zajęła I miejsce, Hanna Górska (lat 10) – II miejsce, Nikola Mróz (lat 13) – II miejsce, Natalia Wyszyńska – III miejsce, wyróżnienia – Olga Jankowska, Karolina Pułaska, Filip Kulesza, Amelia Pogorzelska, Magdalena Zabielska, Maja Paprocka, Nikola Wyszyńska, Julia Ochmańska, Zuzanna Dziedzic, Jagoda Kurpiewska, Kalina Siuchno, Antonina Ogrodowczyk, Aleksander Kujanek.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 09.07.2017 r., godz. 16.13
Ponad setka dzieci... A Wyszkowa różowego balonika nie stać na opłacenie instruktorów, by zajęcia nogły być bezpłatne. Stać Wyszków różowego balona na kiosk w urzędzie za 100 tys. Burmistrz z klasą!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl