Podlasie pokonane, Bug blisko utrzymania

(Zam: 22.06.2017 r., godz. 11.11)

W przedostatnim spotkaniu sezonu pierwsza drużyna Bugu Wyszków pokonała w Ciechanowie Podlasie Sokołów Podlaski 5:2. Bramki dla drużyny trenera Liszewskiego zdobyli Kowalczyk, Damętko i Bazler.

Spotkanie 37. kolejki rozgrywek IV ligi zostało rozegrane w Ciechanowie, z uwagi na II Galę Muzyki Disco, która odbywała się na wyszkowskim stadionie w dniu meczowym. Sytuacja ta wywołała dużo kontrowersji w środowisku piłkarskim. Po pierwsze, spotkanie z Podlasiem było bardzo ważne dla wyszkowskiego zespołu ze względu na walkę o utrzymanie się w IV lidze. Po drugie natomiast, bardzo obciążona płyta główna stadionu (na której na co dzień grają i trenują liczne zespoły Bugu Wyszków, Loczków Wyszków oraz futboliści z Rhinos Wyszków) miała zostać „zadeptana” przez uczestników koncertu. Włodarze wyszkowskiego klubu wyrazili nadzieję, że w związku z renowacją stadionu (której pierwszy etap już ruszył), w przyszłości nie będzie dochodziło do tego typu sytuacji.
Wracając jednak do meczu, ten odbył się w sobotę 10 czerwca na sztucznym boisku zaprzyjaźnionego klubu MKS Ciechanów. Dla Bugu mecz ten miał duży ciężar gatunkowy – zwycięstwo bowiem znacznie przybliżało wyszkowski zespół do bezpiecznego utrzymania się w IV lidze, Podlasie z kolei jest już pewne spadku do ligi okręgowej. Do niemalże ostatniej minuty nie było wiadomo, czy mecz w ogóle się odbędzie, ponieważ rywale pojawili się w Ciechanowie spóźnieni o blisko 20 minut, w dodatku w bardzo okrojonym składzie (pełna kadra liczyła równo 11 zawodników). Ostatecznie jednak, nieco później niż zakładano, zabrzmiał pierwszy gwizdek. Początek pierwszej połowy należał zdecydowanie do wyszkowian, którzy po golach Łukasza Kowalczyka i Łukasza Damętki prowadzili 2:0. Niestety, w ostatnim kwadransie premierowej odsłony piłkarzom Bugu zabrakło koncentracji, rywale odpowiedzieli dwoma golami i na półmetku mieliśmy niespodziewany remis po 2.
Pierwsze minuty drugiej połowy były nerwowe. Sytuację uspokoiła dopiero bramka Piotra Bazlera, zdobyta przez wyszkowskiego pomocnika z rzutu karnego (podyktowanego za zagranie ręką). W końcówce przysłowiową kropkę nad „i” (a nawet dwie) postawił Łukasz Damętko, który ustalił wynik meczu na 5:2 i jednocześnie skompletował hat-tricka.
Bug Wyszków – Podlasie Sokołów Podlaski 5:2 (2:2)
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk, Ł. Damętko (3), P. Bazler (k).
Mimo wysokiego zwycięstwa, wyszkowska drużyna nadal nie jest pewna bezpiecznego utrzymania w IV lidze. Bug zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli, przy obecnej sytuacji drużyn z naszego regionu w rozgrywkach II i III-ligowych, ostatnie zapewniające bezpieczne utrzymanie. Niestety, o dwa oczka mniej ma 13. w tabeli Mławianka Mława, która w ubiegłej kolejce nieoczekiwanie pokonała w Przasnyszu miejscowy MKS 2:1. W ostatniej kolejce Bug czeka wyjazdowa batalia właśnie z Mławianką. Jeżeli wyszkowska drużyna wygra lub zremisuje, to na pewno utrzyma 12. miejsce w lidze i bez dalszych gier utrzyma się w IV lidze. Jeżeli wygra Mławianka, to Bug spadnie na 13. lokatę, która przy obecnych założeniach oznacza walkę o utrzymanie w barażu z 13. drużyną z grupy południowej, mazowieckiej IV ligi (będzie to Znicz II Pruszków, Szydłowianka Szydłowiec lub LKS Promna). Sytuacja może jednak ulec zmianie, jeżeli ze strefy spadkowej w III lidze wyrwie się np. Ursus Warszawa. Reasumując – wierzymy, że Bug nie przegra meczu w Mławie, a tym samym wszystkie powyższe domysły staną się bezcelowe. Spotkanie Mławianka Mława – Bug Wyszków zostanie rozegrane w sobotę 17 czerwca.

MKS Ciechanów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:2
Bzura Chodaków – Wisła II Płock 2:0
Hutnik Warszawa – Delta Słupno 2:0
KS Łomianki – Pogoń II Siedlce 3:2
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Błękitni Raciąż 0:2
MKS Przasnysz – Mławianka Mława 1:2
Unia Warszawa – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:3
Dolcan Ząbki – Tęcza Łyse 3:0