Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 lutego 2020 r., imieniny Konrada, Marcelego

Co nam grozi jeśli spóźniamy się z opłatą pożyczki

(Zam: 01.06.2017 r., godz. 09.26)

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z możliwości pożyczenia pieniędzy. Pożyczają praktycznie wszyscy.Pożyczają najubożsi, aby przeżyć kolejny miesiąc. Po dodatkowe środki zgłaszają się osoby zamożniejsze, które chcą po prostu zrealizować jakąś inwestycja pokroju zakupu nowego samochodu. Nawet spółki, które zatrudniają setki pracowników współpracują z bankami i innymi firmami w celu kredytowania inwestycji. Co jednak się dzieje, gdy nie oddajesz pieniędzy na czas? Warto się nad tym zastanowić przed wzięciem pożyczki.

W pierwszej kolejności powinieneś wiedzieć, iż pieniądze możesz otrzymać w banku jak i w firmach pozabankowych. Banki zasadniczo udzielają kredytów, które przeznaczasz na konkretny cel. Analityk bankowy dokładnie sprawdzi Twoją sytuację zanim pieniądze trawią na Twoje konto. Na etapie wnioskowania o pieniądze musisz wykazać się zdolnością kredytową, przedstawić szereg dokumentów wraz z zaświadczeniem o zarobkach, a także Twoja historia w bazach typu BIK musi być nienaganna.

Pieniądze możesz też pożyczyć w instytucjach pozabankowych. Oferowane przez te firmy usługi nazywają się pożyczkami. Różnią się od kredytów tym, że łatwiej je dostać. Co niektóre pożyczki to tak zwane chwilówki, czyli pomoc finansowa, jednak taka, którą trzeba oddać najczęściej po 14 bądź 30 dniach. Plusem pożyczek jest bez wątpienia ich dostępność. Nawet mając kiepską historię kredytową, bądź nie mając pewnego wynagrodzenia możesz wnioskować o zapomogę. Z racji tego, iż pożyczki nie podlegają pod prawo bankowe, możesz też szukać ciekawych ofert wśród licznych promocji. Najpopularniejsza jak w Szybka Gotówka mówi o pierwszej chwilówce całkowicie za darmo dla nowych klientów, którzy wnioskują o pieniądze online.

Gdziekolwiek byś pożyczył pieniądze jedno jest pewne – musisz je oddać. Najlepiej na czas. Jednak życie weryfikuje nasze plany i często mimo dobrych chęci nie jesteś w stanie spłacić zobowiązania w wyznaczonym terminie. Umowa zawsze dokładnie określa co się dzieje przy braku terminowej spłat, dodatkowo informacje takie możesz też odnaleźć na portalu finansowym , który zajmuje się tematyką pożyczek i bankowości. Jednym z takich serwisów zajmujących się tematyką finansową jest portal wdrodzepomilion.pl. Gdy nie oddasz pieniędzy na czas, jednego możesz być pewny – do standardowej kwoty pożyczki czy kredytu zostaną doliczone opłaty dodatkowe. Wysokość tych opłat regulowana jest osobnymi przepisami, jednak informacje na ten temat powinny znaleźć się w każdej umowie, która warto dokładnie przeczytać.

Swego czasu szczególnie drogie były opłaty, które występowały w przypadku pożyczek w parabankach. Cieszy jednak to, że przed rokiem ustawodawca zmienił przepisy. Na chwilę obecną każdy klient parabanków jest chroniony bardziej przez prawo niż to było wcześniej. Nie zmienia to jednak faktu, iż pieniądze trzeba oddać. W najgorszych przypadkach, gdy długo nie będziesz oddawał pieniędzy i nie nawiążesz kontaktu z firmą, której zalegasz możesz zostać poddany egzekucji komorniczej. Lepiej unikać takich sytuacji i współpracować z firmą pożyczkową tak, aby wyjść na przysłowiową prostą.

Pożyczanie pieniędzy jest czymś naturalnym. Czymś także normalnym jest to, że pieniądze oddaje się w terminie. Takie postępowanie uchroni Cię przed ewentualnymi opłatami karnymi.

Artykuł sponsorowany

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl