Zwycięstwa w A-klasie

(Zam: 10.05.2017 r., godz. 17.52)

Zarówno Bug II Wyszków, jak i WKS Rząśnik zakończyły swoje ostatnie występy na boiskach A-klasy zwycięstwami. „Wyszkowskie Rezerwy” ograły u siebie Koronę Jadów, natomiast WKS pokonał w Rząśniku rezerwy KS-u Łomianek.

Jako pierwszy, swój mecz 22. kolejki rozgrywek A-klasy, rozegrał rząśnicki WKS. W sobotę 29 kwietnia podopieczni trenera Kucharczyka podejmowali na własnym boisku KS II Łomianki. Mecz nie miał wyraźnego faworyta, obie drużyny niemalże sąsiadowały ze sobą w tabeli rozgrywek. W pierwszej połowie spotkania padła jedna bramka, po trafieniu z 44. minuty, na prowadzenie wyszedł zespół z podwarszawskich Łomianek. Rząśniczanie odpowiedzieli (i to z nawiązką) w drugiej odsłonie. Wynik spotkania ustalił Mateusz Krawczyk, którego dwie bramki pozwoliły rząśniczanom zainkasować trzy punkty, które przybliżają zespół do bezpiecznego utrzymania się w A-klasie.
WKS Rząśnik – KS II Łomianki 2:1 (0:1)
Bramki dla WKS-u: M. Krawczyk 65. i 88.
WKS: M. Zając – Ł. Abramczyk, R. Gołębiewski, G. Kacpura (46. – M. Nowicki), Ł. Kacpura (90. – J. Orłowski), P. Kasiński, S. Klimaszewski, M. Piotrowski, B. Wojtaszek (65. – J. Wierzchoń), M. Krawczyk, G. Abramczyk (60. – P. Ciemerych).
Dzień po zwycięstwie WKS-u na boisko stadionu WOSiR w Wyszkowie, wybiegli piłkarze Bugu II, którzy podejmowali ostatnią w tabeli Koronę Jadów. Mimo iż wyszkowianie byli zdecydowanymi faworytami spotkania, to jednak na boisku musieli zostawić dużo zdrowia, by wydrzeć rywalom komplet punktów. Mająca jeszcze iluzoryczne szanse na utrzymanie się w lidze Korona postawiła wyszkowianom ciężkie warunki. Bramki Jakuba Rejnusia i Łukasza Łady wystarczyły na szczęście do zainkasowania kompletu punktów. Zwycięstwo 2:1 pozwoliło wyszkowianom na utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli rozgrywek.
Bug II Wyszków – Korona Jadów 2:1
Bramki dla Bugu: J. Rejnuś, Ł. Łada.
W następnej kolejce Bug II Wyszków zmierzy się na wyjeździe z Koroną Warszawa, WKS Rząśnik będzie natomiast pauzował.

Escola Varsovia Warszawa – SKP Korona Warszawa 8:1
Wicher Kobyłka – MKS Hutnik Warszawa 5:1
AON Rembertów – SRT Halinów 9:1
Kamionek Warszawa – ŁKS Łochów 2:6