Rhinos przegrali rewanż z Archers

(Zam: 04.05.2017 r., godz. 13.27)

W sobotę 29 kwietnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie odbył się pierwszy mecz rundy rewanżowej rozgrywek PLFA 1, w którym Rhinos Wyszków podejmowali Archers Bydgoszcz.

W pierwszym starciu obu zespołów w tym sezonie Rhinos pokonali rywali na ich terenie 22:14. W sobotę Łucznicy z Bydgoszczy wzięli na Nosorożcach rewanż.
Początek spotkania należał do gospodarzy. Jako pierwszy na listę punktujących graczy wpisał się Tyler Williams, który zdobył przyłożenie, a podwyższył je (za 1 punkt) Daniel Górski (7:0). Rywale szybko odpowiedzieli przyłożeniem z dwupunktowym podwyższeniem (7:8), które udało im się wywalczyć po błędzie jednego z futbolistów Rhinos. Kilka minut później Archers cieszyli się z kolejnych punktów, po tym jak zatrzymali akcję wyszkowian i zanotowali kolejne przyłożenie z dwupunktowym podwyższeniem (7:16). Przewagę gości zmniejszył w efektowny sposób Bartosz Szymański, który złapał wykopaną przez rywali piłkę i po 90-jardowym biegu zanotował touchdown (podwyższony chwilę później za jeden punkt przez Górskiego). Po tej akcji zakończyła się pierwsza kwarta, Rhinos przegrywali 14:16. W drugiej kwarcie kibice tylko raz zobaczyli akcję punktową. Ponownie przyłożenie zanotował Williams, za jeden punkt podwyższył Górski i na półmetku zmagań było 21:16 dla gospodarzy.
W trzeciej kwarcie rywale zdobyli ostatnie punkty, które tego dnia zobaczyli na wyszkowskim stadionie kibice. Przyłożenie oraz dwupunktowe podwyższenie dało rywalom prowadzenie 24:21, którego nie oddali już do końca spotkania. Do końca trzeciej oraz przez całą czwartą kwartę, goście umiejętnie grali na czas i nie dopuszczali do przejęcia piłki przez Rhinos. Nosorożce dwoili się i troili, jednak nie byli w stanie zdobyć kolejnych punktów. W rezultacie Archers wygrali i zdobyli pierwsze punkty do tabeli PLFA 1.
Rhinos Wyszków – Archers Bydgoszcz 21:24 (14:16, 7:0, 0:8, 0:0)
Rhinos:
Formacja ataku: P. Piórkowski (C) K. Kukwa (LT) A. Podgórski (WR) B. Szymański (WR) S. Berbeć (WR) Ł. Wiech (RT) K. Nowak (RG) M. Kamil (LG) K. Szymański (WR) M. Berberć (WR) T. Williams (QB).
Formacja obrony: D. Kanownik (ILB) B. Oleksiak (ROLB) K. Wykowski (DT) Ł. Berbeć (RE) M. Lubański (LOLB) T. Iwański (CB) K. Staszewski (S) J. Kazula (CB) D. Górski (LE) H. Morka (S) R. Buczyński (DT).
Formacja specjalna: P. Piórkowski (LS) A. Podgórski (KR2,PR2) B. Szymański (KR1,PR1) D. Górski (P,K) T. Williams (H).
W następnej kolejce Rhinos zmierzą się w Olsztynie z miejscowymi Lakersami. Mecz zostanie rozegrany 14 maja.