Tylko i aż remis z Unią

(Zam: 19.04.2017 r., godz. 17.09)

1:1 zakończył się mecz 25. kolejki rozgrywek grupy północnej, mazowieckiej IV ligi pomiędzy Unią Warszawa a Bugiem Wyszków.

Spotkanie odbyło się w sobotę 8 kwietnia w stolicy. Na papierze murowanym faworytem do zwycięstwa wydawał się wyszkowski Bug. Unia od początku sezonu oblega dół tabeli, jesienią przegrała z Bugiem w Wyszkowie 0:2, a w rundzie wiosennej również nie zachwyca. Zespół trenera Stefana Liszewskiego ma jednak moc własnych problemów. Z powodu kontuzji i chorób z pierwszego składu wypadło kilku podstawowych zawodników, m. in. Maciej Bala, Łukasz Damętko i Błażej Rejnuś. Przemeblowanie drużyny odbiło się na jej boiskowych poczynaniach. W pierwszej połowie nieznaczną przewagę mieli miejscowi, którzy w 23. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Wyszkowianie bardzo szybko odpowiedzieli za sprawą debiutanta – Daniela Modzelana, który trzy minuty później doprowadził do remisu zdobywając bramkę strzałem z woleja. Do przerwy utrzymał się remis. W drugiej odsłonie przewaga piłkarzy Unii była wyraźna. W kilku groźnych sytuacjach pod wyszkowską bramką z dobrej strony pokazał się bramkarz Paweł Błesznowski. Wyszkowianom udało się utrzymać wynik do końca spotkania.
Unia Warszawa – Bug Wyszków 1:1 (1:1)
Bramka dla Bugu: D. Modzelan 26.
Bug: P. Błesznowski – R. Nogaj, P. Kostrzanowski, K. Kaput, M. Rosiński – D. Modzelan (80. – M. Wysocki), Ł. Łada (70. – D. Penkul), P. Bazler, A. Majczyna – Ł. Kowalczyk (85. – T. Świętoń), P. Połodziuk.
W najbliższej kolejce Bug zmierzy się z MKS-em Przasnysz. Mecz zostanie rozegrany w przedświąteczny piątek (14 kwietnia) na wyszkowskim stadionie. Początek o godz. 16.30, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

MKS Przasnysz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:1
Dolcan Ząbki – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 7:1
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – KS Łomianki 0:1
Czarni Węgrów – Hutnik Warszawa 3:1
Tęcza Łyse – Bzura Chodaków 0:3 (wo)
Mazovia Mińsk Mazowiecki – MKS Ciechanów 2:1
Mławianka Mława – Wisła II Płock 3:1
Podlasie Sokołów Podlaski – Delta Słupno 1:2