Pechowa przegrana WKS-u

(Zam: 12.04.2011 r., godz. 11.10)

W niedzielę 10 kwietnia WKS Rząśnik rozegrał spotkanie ligowe przeciwko zespołowi Mewy Krubin. Mecz stojący pod znakiem widocznej przewagi drużyny z Rząśnika zakończył się jej pechową przegraną 1:2.

Niedzielne spotkanie zostało rozegrane na stadionie w Rząśniku. Mewa Krubin po raz kolejny w tym sezonie okazała się badzo trudnym rywalem dla piłkarzy WKS-u. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis, który był postrzegany przez piłkarzy z Rząśnika jako porażka. W ostatnią niedzielę, mimo wyraźnej dominacji na boisku rząśniczan, to zawodnicy z Krubina zainkasowali komplet punktów w tej kolejce.

Całe spotkanie było rozgrywane przy silnie wiejącym wietrze. W pierwszej połowie sprzyjał on gospodarzom, którzy zdominowali boiskowe wydarzenia. Niestety, inicjatywa w ręku rząśniczan nie zamieniła się w bramki. Swoje sytuacje mieli Mariusz Dziczek i Grzegorz Abramczyk, brakowało jednak szczęścia i dokładności.Goście przyjechali do Rząśnika nastawieni na grę defensywną i w pierwszej połowie ani razu nie zagrozili poważnie bramce Alberta Głowackiego.

W drugiej połowie obraz gry właściwie się nie zmienił, przyjezdni jednak zaczęli odważniej atakować pole karne gospodarzy. Piłkarze Mewy z niemal stuprocentową skutecznością wykorzystali stworzone przez siebie okazje. Początkowo inicjatywy nie oddawali piłkarze z Rząśnika. Gospodarze stawali przed bramkowymi okazjami, niestety, nawet z bliskiej odległości nie trafiali do siatki. Prawdziwa katastrofa dla WKS-u rozegrała się w ostatnim kwadransie spotkania. Najpierw niefrasobliwe zagranie Głowackiego wykorzystał piłkarz Mewy, w dobrej sytuacji zdobywając bramkę po strzale z 16. metrów. W 83. minucie kolejny błąd bloku defensywnego WKS-u spowodował utratę drugiej bramki. W 90. minucie Mewa mogła zdobyć kolejne trafienie, ale strzał z rzutu wolnego odbił się od muru rząśniczan. Gospodarze zdołali zdobyć honorową bramkę. Po dobrej akcji Krzysztofa Borowskiego trafił Łukasz Zalewski. Niestety, chwilę potem sędzie zakończył mecz i w ostatecznym rozrachunku WKS przegrał 1:2.

WKS Rząśnik – Mewa Krubin 1:2(0:0)

Bramki dla WKS-u: Ł. Zalewski 90.

WKS: A. Głowacki - Ł.Abramczyk, P. Kuleszy, D. Zalewski (75 - P. Abramczyk) - Ł. Zalewski, G. Abramczyk, B. Łaskarzewski, K. Borowski, D. Wiśniewski (65 - Z. Kałek) - M. Dziczek, P. Ciemerych.

Kolejnym rywalem zespołu z Rząśnika będzie drużyna Wkry Pomiechówek. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 16 kwietnia w Pomiechówku.

AON Rembertów – Korona Jadów 8:0
Bóbr Tłuszcz – Rządzą Załubice 1:1
Amigos Warszawa – Dąb Wieliszew 1:1
Legion II Warszawa – KS II Łomianki 1:0
Rotavia Nieporęt – KS Wesoła 2:1
Wkra Pomiechówek – Wisła Jabłonna 1:2

1. Bóbr Tłuszcz 38 57-15
2. KS Wesoła (Warszawa) 38 51-19