Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 lipca 2024 r., imieniny Apolinarego, BognyJedyny taki chór

(Zam: 08.03.2017 r., godz. 12.58)

Chór Parafii Świętego Wojciecha w Wyszkowie to chór nietypowy. To nie tylko zespół, który śpiewa w kościele, występuje na okolicznościowych koncertach, szlifuje swój repertuar podczas cotygodniowych prób, ale śmiało można powiedzieć, że to jedna wielka rodzina.

Członkowie jej integrują się, organizują wspólne wyjazdy i spotkania. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie twórca i opiekun chóru, organista parafii Krzysztof Zacharski.
Od wielu lat ważnym punktem planu działań stały się zimowe wyjazdy członków chóru, ich rodzin i przyjaciół w góry na narty. Zapaleńcy zimowych zjazdów spędzają każdą wolną chwilę na górskich stokach. Pod bacznym okiem swojego mistrza narciarze mali i duzi, rodzice i ich dzieci, babcie i wnukowie dotleniają swój organizm i szlifują umiejętności zjazdowe. W tym roku były to Kluszkowce w Pieninach i góra Wdżar. A bazą wypadową Szczawnica. To tu, w dwóch pensjonatach, „Zofiówce” i „Majerczakówce”, członkowie chóru znaleźli przyjazną przystań od 12 do 19 lutego. Nikt, jak zawsze, się nie nudził. Ci, którzy nie jeździli na nartach organizowali wspólne spacery po bliższej i dalszej okolicy. Delektowali się rześkim górskim powietrzem. Były więc wyprawy na krzyż na Bryjarce, nad wodospad Zaskalnik, spacery nad Grajcarkiem i Dunajcem. Bardziej wytrwali odwiedzili Słowację i zajrzeli do Czerwonego Klasztoru, najsłynniejszego sakralnego obiektu w Pieninach. Był wspólny wyjazd na Termy Bukowina i zakupy na słynnym jarmarku w Nowym Targu. Na długo w pamięci pozostanie wyprawa do Jaworek i spacer szlakiem Doliny Białej Wody. To tu można było poczuć prawdziwą naturę pienińskiego zimowego krajobrazu, a wieczorami koncerty w Jazz Barze, Piwnicy Zbójnickiej czy Willi Marta oraz degustacja miejscowych specjałów. Bo bez muzyki i śpiewu chór długo wytrzymać nie może. W autokarze słuchano przepięknych kolęd zebranych na niedawno wydanej przez chór płycie. Płyta nosi tytuł „Zaśpiewajmy Jezusowi” i znajduje się na niej 14 tradycyjnych kolęd. Podczas „Wieczoru Artystycznego” objawiają się nowe talenty aktorskie. Każdy może wystąpić. A naprawdę jest co podziwiać. Już na trwałe wpisały się w wyjazdowy klimat kabaretowe monologi i przyśpiewki ułożone przez członków chóru. Podczas drogi powrotnej każdy z uczestników wypowiadał swoją opinię o wyjeździe, chwalił, krytykował, proponował nowe rozwiązania. Wszystko było skrzętnie zbierane i zapisywane, żeby następny wyjazd był jeszcze lepszy.
Każdy cały i zdrowy powrócił do Wyszkowa. Błogosławieństwa przed wyjazdem udziela swoim owieczkom proboszcz parafii ks. kan. Roman Karaś. Nad komfortem i bezpieczeństwem podróżnych czuwa firma transportowa Ran-Trans z Wyszkowa.
T. Przygoda

Komentarze

Dodane przez Grzegorzewska, w dniu 09.03.2017 r., godz. 09.20
ale to już było w Nowym Wyszkowiaku.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta