Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 lutego 2020 r., imieniny Anastazji, Gabrieli

Sukcesy gimnazjalistów

(Zam: 22.02.2017 r., godz. 13.22)

Styczeń to dla uczniów z Gimnazjum nr 2 czas rozstrzygnięć przedmiotowych konkursów organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

W tym roku szkolnym 28 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego i wojewódzkiego z matematyki, fizyki, języka angielskiego, języka niemieckiego, języka polskiego, historii, biologii, geografii i religii.

Największy sukces osiągnął Marcel Zawadzki – uczeń klasy III b, uzyskując tytuł laureata konkursu przedmiotowego z matematyki (opiekun J. Sarnacka) oraz tytuły finalisty z geografii (opiekun A. Deptuła) i z fizyki (opiekun J. Gerek). Finalistami zostali również: z biologii Piotr Twardo – uczeń klasy III b (opiekun E. Nowak-Kowalska) i z języka polskiego Aleksandra Turek z klasy III d (opiekun I. Dudek). Uczniowie ci uczęszczają do klas, w których realizowane są innowacje i eksperymenty pedagogiczne.
Wielkim sukcesem jest również zakwalifikowanie się i udział Marcela Zawadzkiego (opiekun J. Sarnacka) do zawodów II stopnia XII Olimpiady Matematycznej Juniorów 2016/17. Wyniki znane będą w połowie lutego.
Troje uczniów z klasy III b brało udział w XXVII Olimpiadzie Teologii Katolickiej, gdzie Angelika Kuch (opiekun B. Kamińska) zajęła jako jedyna gimnazjalistka 7 miejsce na etapie diecezjalnym.
Do etapu wojewódzkiego konkursu tematycznego z religii zakwalifikowali się uczniowie z klasy III b: Damian Bajkowski, Kacper Jakacki, Angelika Kuch, Julia Komorowska, Piotr Twardo oraz Angelika Malinowska z klasy III d i Marta Nowacka z klasy III e (opiekun B. Kamińska).
Finaliści oraz laureaci konkursów przedmiotowych otrzymują zaświadczenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które uprawnia do uzyskania dodatkowych punktów w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
B. Kamińska, J. Paczkowska

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl