Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 stycznia 2020 r., imieniny Felicji, Rafała

Szkolne kolędowanie

(Zam: 01.02.2017 r., godz. 11.58)

W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku 18 stycznia odbył się V Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, których do występu przygotowali wychowawcy i nauczyciele muzyki.

Wspólne kolędowanie rozpoczęło się wizytą duszpasterską proboszcza parafii Brańszczyk ks. kan. Pawła Stacheckiego, który pobłogosławił wszystkim obecnym na Nowy Rok. Przy akompaniamencie gitary zebrani mieli okazję wysłuchać takich kolęd, jak: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem” czy też „Wśród nocnej ciszy”. Kilku uczniów zaprezentowało umiejętność gry na cymbałkach i innych instrumentach perkusyjnych. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej wykonali pastorałki, m. in. „Świeci gwiazdka”, „Do stajenki”, „Nie miały aniołki”, „Ach witajże Jezusie”.
W uroczystości wziął udział przyjaciel szkoły Artur Rudnicki, reprezentujący PSB Mrówka w Wyszkowie. Przekazał on na ręce dyrektor szkoły narzędzia, które posłużą do realizowania twórczych pomysłów podczas zajęć technicznych.
W spotkaniu uczestniczyły także siostry zakonne i wychowawczynie z Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku, które włączyły się do wspólnego kolędowania.
Zaangażowanie wykonawców kolęd i pastorałek zostało nagrodzone dyplomami oraz słodkim upominkiem.
Org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl