Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 listopada 2019 r., imieniny Janusza, Konrada

Zlot Wigilijny Hufca ZHP Wyszków

(Zam: 14.12.2016 r., godz. 13.18)

W ubiegły weekend zuchy i harcerze Hufca ZHP Wyszków podjęli się nie lada wyzwania – wzięli udział w szkoleniu pt. „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, zorganizowanym przez Krąg Instruktorski „My, Syny Mazowsza”.

Co umie Święty Mikołaj? Na pewno prowadzić zaprzęg reniferów przez tor przeszkód (a wcześniej napoić je w specjalny sposób), odnaleźć właściwy komin na mapie miasta i się przez niego przecisnąć, czy też zapamiętać niekończącą się listę prezentów szeptanych na ucho. M.in. takim właśnie zadaniom musieli stawić czoła chętni do sprawdzenia, czy nadają się na Mikołaja.
To wszystko działo się podczas kilkugodzinnej trasy na ulicach miasta (dla najmłodszych – po terenie I Liceum Ogólnokształcącego). Gdy strudzeni uczestnicy dotarli z powrotem do siedziby Elfów wspólnymi siłami przystroili choinkę, przećwiczyli mniej lub bardziej znane kolędy, a następnie wszyscy spotkali się na wieczornym kominku. Każda drużyna i gromada zaprezentowała wybraną kolędę z multiinstrumentalnym akompaniamentem (niektórzy grali nawet na durszlaku!) oraz oryginalne życzenia. Kolejnym punktem programu była słodka wieczerza oraz podzielenie się opłatkiem, a sypiący za oknem śnieg sprawił, że zrobiło się naprawdę świątecznie. Do późnych godzin nocnych trwały gry, zabawy oraz dyskusje nad kubkami barszczu z uszkami.
W niedzielę na apelu Hufca każdy otrzymał dyplom potwierdzający odbycie mikołajowego szkolenia, co było jednoznaczne z zakończeniem tegorocznego Zlotu Wigilijnego Hufca.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
phm. Katarzyna Koszyk
***

Organizatorzy dziękują dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie oraz firmie MX-Art z Wyszkowa za pomoc udzieloną na rzecz Zlotu i Hufca.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl