Bug uległ Błękitnym

(Zam: 16.11.2016 r., godz. 13.37)

W sobotę 5 listopada na stadionie WOSiR w Wyszkowie odbył się mecz pomiędzy Bugiem Wyszków a Błękitnymi Raciąż. Wyszkowianie ulegli rywalom 1:2.

Faworytem meczu byli goście, tegoroczni spadkowicze z III ligi, którzy są jednocześnie jednymi z głównych kandydatów do wywalczenia awansu. Bug premiował atut własnego boiska oraz dobra postawa w ostatnich spotkaniach.
Pierwsza połowa spotkania należała do gości. Piłkarze z Raciąża wyszli na prowadzenie w 18. minucie spotkania, po bramce Tomasza Kamińskiego. Mimo kilku niezłych sytuacji podbramkowych Błękitni nie podwyższyli prowadzenia. Wyszkowianie również nie potrafili odpowiedzieć w pierwszej połowie, w rezultacie skończyła się ona zwycięstwem gości 1:0.
Drugą odsłonę od bramki rozpoczęli goście. Po faulu Mateusza Paradowskiego na Kamilu Majkowskim, ten ostatni skutecznie egzekwował stały fragment gry. Druga stracona bramka nieoczekiwanie poderwała do walki wyszkowian. Gospodarze przejęli środek pola i rozpoczęli oblegać bramkę gości. Ta długo pozostawała niezdobyta. Impas przełamał dopiero w 75. minucie Maksymilian Vogtman, który zdobył kontaktowego gola po indywidualnej akcji. Ostatni kwadrans spotkania przebiegał pod znakiem ataków ekipy Macieja Wesołowskiego. Trzecia drużyna ligi nie potrafiła skutecznie odrzucić wyszkowian od swojego pola karnego. Bliski wyrównania był Jakub Renuś, który uderzył w słupek. Niestety, upragniona bramka nie padła. Okopani we własnym polu karnym rywale zdołali utrzymać korzystny rezultat.
Bug Wyszków – Błękitni Raciąż 1:2 (0:1)
Bramka dla Bugu: M. Vogtman 75.
Bug: M. Cichawa – A. Majczyna. K. Kaput, M. Paradowski, K. Maciak (70. – P. Kostrzanowski) – E. Dobkowski, T. Aleksiejuk (46. – J. Rejnuś), P. Bazler, M. Bala – M. Krawczyk (60. – D. Witkowski), M. Vogtmman.
Dobry, aczkolwiek przegrany, mecz z Błękitnymi to jednak pozytywny prognostyk przed kolejnym starciem Bugu w IV lidze. W 18. kolejce rozgrywek rywalem wyszkowskiej drużyny będzie Podlasie Sokołów Podlaski. Do tego meczu Bug będzie przystępował w roli faworyta, Podlasie od początku sezonu okupuje dolną część tabeli. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 13 listopada w Sokołowie Podlaskim.

Czarni Węgrów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:2
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Tęcza Łyse 3:0
Dolcan Ząbki – Mazovia Mińsk Mazowiecki 5:1
Unia Warszawa – Mławianka Mława 0:1
MKS Przasnysz – Podlasie Sokołów Podlaski 5:1
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Pogoń II Siedlce 1:2
KS Łomianki – Delta Słupno 3:1
Hutnik Warszawa – Wisła II Płock 0:4