Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 grudnia 2019 r., imieniny Adelajdy, Aleksandra

Odsunąć PiS od władzy

(Zam: 03.11.2016 r., godz. 12.41)

Taki cel stawiają sobie działacze Platformy Obywatelskiej, którzy w całej Polsce organizują lokalne otwarte spotkania. Jedno z nich 26 października odbyło się w Wyszkowie.W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej swoją ocenę rzeczywistości przedstawiali parlamentarzyści: Rafał Grupiński, Arkadiusz Myrcha, Małgorzata Chmiel oraz radna sejmiku województwa mazowieckiego Urszula Kierzkowska.

Nowy zryw
Szef powiatowych struktur PO Adam Mróz, który witał przybyłych na spotkanie, podkreślił, że partii potrzeba nowego pomysłu na działanie.
– Wierzę, że nowy zryw jest możliwy. Minął rok od historycznych wyborów. Po raz pierwszy jedno ugrupowanie zdobyło takie poparcie, że może rządzić samodzielnie – zaznaczył zarzucając PiS-owi bezprecedensowy atak m.in. na telewizję, władzę sądowniczą, upolitycznienie prokuratury. – Mamy zdemolowaną na naszych oczach służbę publiczną, wartość, która przez wiele lat była ceniona. Przez wiele lat dopracowywano standardy, żeby pracownicy wyższego szczebla, urzędnicy administracji byli apolityczni, swoje funkcje wykonywali w sposób dobry dla państwa, a nie partii. Dziś te zasady przestały mieć znaczenie – mówił zarzucając PiS-owi zatrudnianie na kluczowych stanowiskach osób bez uprawnień czy kompetencji. – Mamy powrót do czasu PRL-u – wszystkie decyzje znów podejmowane są na szczeblu centralnym. Nazywamy to recentralizacją. Dziś wiele instytucji samorządowych zostaje ograniczanych.
Adam Mróz wspomniał też o innych „grzechach” PiS-u – osłabieniu Polski na arenie europejskiej i międzynarodowej, „rewolucji” w oświacie, ograniczeniach w obrocie ziemią i inne.
– Mamy do czynienia z dzieleniem ludzi na różne kategorie, lepsze i gorsze – zaznaczył. – Mam nadzieję, że znajdziemy sposób, żeby to zmienić, żeby wytrzymać te trzy lata i w kolejnych wyborach stanowić naprawdę alternatywę dla Prawa i Sprawiedliwości.

Platforma 2.0
Rafał Grupiński mówił o powrocie w polskiej rzeczywistości do PRL-u, co, jego zdaniem, przejawia się w planowanej reformie oświaty i recentralizacji państwa.
– Zwiększono ponownie rolę kuratoriów. To, co my daliśmy samorządom we władanie zostaje przesuwane do przedstawicieli władzy centralnej po to, żeby mieć np. wpływ na wybór dyrektorów szkół – zaznaczył. – Najważniejszym zadaniem dla nas jest odsunąć PiS od władzy. Podstawowy problem to, jak to zrobić w ramach konstytucyjnych, skoro za trzy lata są wybory. Jak skrócić ten fatalny okres dla Polski. Czy wybory będą wcześniej, zależy od polityków, ale też i od obywateli.
Jak zaznaczył poseł, Platforma Obywatelska w Gdańsku odbyła konwencję programową, podczas której przyjęła założenia programowe. Działacze PO jeżdżą po Polsce i odbywają spotkania podobne do tego w Wyszkowie. W miejskiej bibliotece każdy otrzymał broszurę zatytułowaną „Polska obywatelska 2.0. Deklaracja programowa Platformy Obywatelskiej”, w której na kilkudziesięciu stronach można przeczytać założenia partii dotyczące m.in. ładu konstytucyjnego, samorządu, przedsiębiorczości, polityki zdrowotnej.
Rafał Grupiński mówił m.in. o konieczności zrównania płac kobiet i mężczyzn piastujących te same stanowiska, pomyśle PO wprowadzenia półrocznego urlopu na regenerację dla osób po 50 roku życia.
Urszula Kierzkowska podkreślała, że gminy i powiaty umieją wykorzystywać środki oferowane w ramach funduszy unijnych.
– Jeśli wykorzystywanie tych pieniędzy przeszłoby na poziom centralny, mogłaby nastąpić ogromna zapaść – stwierdziła. – Dziesięć lat temu przejeżdżałam przez Wyszków dosyć często. Teraz się po nim przeszłam i uważam, że miasto wygląda pięknie, jest dużo inwestycji. Wyszków się zmienia. Gratuluję państwu. Zrobimy wszystko, byście nie utracili możliwości korzystania ze środków, które są dystrybuowane.
Małgorzata Chmiel w tej kadencji Sejmu debiutuje w roli posłanki.
– Przyjechaliśmy tu, by was wysłuchać, dowiedzieć się, co ludziom doskwiera najbardziej, usłyszeć, po co potrzebne jest PO. Liczymy na dyskusję – zaznaczyła. – PiS naobiecywał olbrzymią ilość rzeczy, realizuje to i przejada wszystkie pieniądze. Uderzyła mnie nieprawdopodobna ilość kłamstw – mówiła posłanka o zachowaniu przedstawicieli partii rządzącej. – Nie spotkałam się z taką bezczelnością kłamania. Nie wiedziałam, że tak można – stwierdziła. – Mam wrażenie, że PiS-owi chodzi o to, by deptać wszystko to, co zrobiło PO i szkodzić Polsce tylko po to, by było inaczej.
Według niej, Program 500 + służy PiS-owi do „tworzenia zasobu elektoratu”.
– Rozsądniej byłoby budować za te pieniądze więcej żłobków, fundować dzieciom obiady – podkreśliła.
Krytykowała także program Mieszkanie + uważając za nierealne zbudowanie mieszkania za 2 tys. zł za metr kwadratowy.
Arkadiusz Myrcha, będący z zawodu radcą prawnym, również po raz pierwszy zasiada w Sejmie. Jak stwierdził, doświadczył mocnego zderzenia z PiS-owskim systemem uprawiania polityki.
– To wstyd, że tacy ludzie decydują o tym, jak nasze państwo funkcjonuje – podkreślił. – Mają pokrętny sposób myślenia o aparacie sprawiedliwości, można go porównać z systemem białoruskim. Jeśli sądownictwo zaczyna być zależne od władzy ustawodawczej i wykonawczej, to jest to początek końca trójpodziału władzy. Niezależne sądownictwo jest zagrożone.

Za mało się chwalili
Według Wojciecha Kluczyńskiego, byłego miejskiego radnego z ramienia PO, spotkanie, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w miejskiej bibliotece było spóźnione o 4-5 lat.
– Prosiliśmy bezskutecznie o spotkanie z władzami PO. Jeśli teraz chcecie wygrać wybory, to trzeba sobie odpowiedzieć, dlaczego przegraliście poprzednie. Powiedzmy sobie, jakie były błędy, kto je popełnił – stwierdził. – W ostatnich wyborach nie głosowałem na PO. Jeśli nie poznacie odpowiedzi, dlaczego tyle osób nie głosowało na was, w ogóle nie zabierajcie się do władzy.
Goście uznali, że Platforma Obywatelska za czasów swoich rządów zbyt mało wysiłku włożyła w informowanie o swoich działaniach i sukcesach. Przyznali się też do zbyt sporadycznych kontaktów ze społeczeństwem.
– Wydaje mi się, że za mało rozmawialiśmy z ludźmi, chcieliśmy dla nich dobrze, ale działaliśmy bez nich – podkreśliła Małgorzata Chmiel.
– Przyczyny są różne, nie ma prostej definicji przyczyn przegranej PO. Czasem przyczyną było to, że lokalni politycy PO nie byli z ludźmi, czasem powodem były nagrania przy ośmiorniczkach. W drugiej kadencji nie potrafiliśmy w sposób przekonujący przeprowadzić programu 67 (podniesienia wieku emerytalnego – przyp. red.). Wyprodukowaliśmy świetne klipy tłumacząc, dlaczego jest on konieczny, ale post factum. Podstawowa przyczyna leży jednak w tym, że w drugiej kadencji nasz kontakt z wyborcami bardzo się rozluźnił. Styl zarządzania w PO się zmienił, był centralny. Nasza wewnętrzna demokracja się wydrążyła. Teraz to zmieniamy – dodał Rafał Grupiński. – Tworzymy kluby obywatelskie, rozmawiamy z ludźmi. My naprawdę umiemy uderzyć się w pierś, ale oburza mnie mówienie, że przez osiem lat nic nie zrobiliśmy i zostawiliśmy kraj w ruinie. Czas się zmienić, by odebrać PiS-owi Polskę.
– Czy macie plan na udzielanie się w mass mediach, gazetach, tak by ludziom swoje racje tłumaczyć? – zwrócił się do gości Wiesław Czapski.
– Jednym z największym zaniedbań było niewykorzystanie narzędzi służących pokazywaniu i propagowaniu zmian – odparł R. Grupiński.
– My na żłobki, przedszkola, świadczenie wynoszące 1 tys. zł, politykę wspierania dzietności wydaliśmy więcej niż te 500 +. Trzeba było poświęcić czas na chwalenie się – uznała M. Chmiel.
R. Grupiński wspominał takie dokonania PO jak podwyżki dla nauczycieli, urlop rodzicielski, zniesienie nieżyciowych przepisów w zakresie zakładania przedszkoli (m.in. przy zakładach pracy).
Arkadiusz Darocha (lider wyszkowskiej.Nowoczesnej) wypomniał Platformie, że ta krytykuje Program 500 + za jego finansochłonność.
– Czy wycofujecie się z pomysłu przyznania 500 zł na każde dziecko? – dociekał.
– Nie – odparł Rafał Grupiński. – PiS skorzystał z pieniędzy zarobionych przez ostatnie osiem lat. Najważniejszą decyzją, jeśli chodzi o demografię jest ta, by rodzice zdecydowali się na pierwsze dziecko. Potem łatwiej o decyzję o drugim i trzecim dziecku. Chcemy, by każde dziecko było objęte programem, ale nie dostawali tych pieniędzy ci, którzy mają zarobki rzędu 20 tys. zł miesięcznie. To powinien być kapitał dla dzieci odkładany np. na studia. Nikt tego programu już nie zlikwiduje, ale my chcemy dać pieniądze od pierwszego dziecka.

„Oni lecą na chama”
Podczas spotkania była też mowa o przedsiębiorcach i dotychczasowym traktowaniu ich przez państwo w sposób nieprzyjazny, „jak złodziei”.
– Plan Morawieckiego to zagłuszanie przedsiębiorczości, nakładanie największych zobowiązań podatkowych na mały i średni biznes – mówiła M. Chmiel. – To zbiór pobożnych życzeń bez konkretów. Skomasowanie podatków w jeden uderzy w rzetelnych ludzi, którzy rok po roku czegoś się dorabiają.
Arkadiusz Myrcha ocenił, że relację urzędnik-przedsiębiorca często psuje tzw. czynnik ludzki, czyli nastawienie kontrolującego, jego nieprzychylność.
– Dobrze, że istnieje domniemanie niewinności podatnika – dodał. – Poza tym, kiedyś trudno było zakładać biznes, teraz można to zrobić w jeden dzień, o ile nie trzeba uzyskać koncesji itp.
Arkadiusz Jarosz przysłuchujący się wypowiedziom przyznał, że kiedyś był wyborcą Platformy Obywatelskiej.
– Podatki miały być niższe, prostsze prawo, mniej urzędników. Dziś sytuacja nie ma nic wspólnego z wolnością – zaznaczył.
Głos zabrał także były komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz, który zaproponował partiom opozycyjnym wobec PiS-u zjednoczenie się np. pod sztandarem KOD-u. Mówił też o braku PO w telewizji.
– Nie byliśmy tak bezczelni jak PiS. Oni lecą na chama. Chcą podporządkować sobie gazety. Nasza wina, że nie byliśmy tacy chamscy – mówiła Małgorzata Chmiel m.in. o przejęciu przez PiS mediów publicznych. – Jak, jeśli nie na takich spotkaniach przebić się z przekazem, skoro nie mamy telewizji. Nawet TVN nas nie bardzo chce słuchać. Wydawać naszą gazetę, taką jak „wSieci”? Skąd brać pieniądze? My nie mamy SKOK-ów.

Pokonać pseudodobrą zmianę
Swoje rozczarowanie polityką oświatową nie krył, należący do Platformy Obywatelskiej od 2009 r., szef powiatowych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Maciej Wójcik. Zaprosił na manifestację organizowaną 19 listopada w Warszawie pod hasłem „Stop chaosowi w oświacie”.
– Nam się wmawia, że bronimy gimnazjów. Mnie niepokoi to, co jest projektowane. Jako związek i samorządy nie jesteśmy w stanie przygotować się do zmian – nie ma ramowych programów nauczania, nie ma podstaw – podkreślił. – Nam mówi się, że jako związek działamy politycznie. Jako największy związek trudno, żebyśmy nie byli szufladkowani, ale my przede wszystkim działamy merytorycznie – dodał. – Trudno przekonać do naszych racji nauczycieli, bo wydaje im się, że skoro są w szkołach podstawowych albo ponadgimnazjalnych, to są bezpieczni. Trudno mi przez przynależność partyjną, ale kiedy wstępowałem do PO, nauczyciele byli za nią.
– Za reformą kryje się ideologiczny pomysł wpływania poprzez nową podstawę programową zastosowaną w przedmiotach humanistycznych – odparł Rafał Grupiński.
– Mnie PiS nie zaskoczył. Robi to, co zapowiadał – podkreślił Marek Siekierski z wyszkowskiego PO. – Niedawno obchodziliśmy 25-lecie samorządu w Polsce. Jest on jednym z najważniejszych osiągnięć. W tym obszarze wiele osiągnęliśmy i czas bronić samorządów, bo to kwestia czasu, kiedy zuchy dobrej zmiany wkroczą.
Marek Giziński z kolei uzyskał od gości deklarację, że tego typu spotkania będą się odbywały częściej.
– Próbujmy sprostować pewne przekazy. Przeciętny wyborca jest przekonany, że PO chciała sprzedać lasy. Powinna powstać biała księga, informacja o działalności PO, byśmy mogli walczyć z takimi mitami – zaznaczył.
– Jesteśmy w sytuacji, kiedy martwimy się o Polskę. Spodziewaliśmy się po PiS-ie wielu rzeczy, ale nie w aż takiej formie – podkreślił na koniec Rafał Grupiński. – Będziemy starali się rozmawiać z ludźmi, żeby ich wysłuchać, przekonywać do naszej wizji, zbudować energię, by pokonać pseudodobrą zmianę.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Iza, w dniu 03.11.2016 r., godz. 14.45
Mróz miał sznsę milczeć albo zachować się z klasą. Nie skorzystał ani z jednego, ani drugiego.
Dodane przez Leonardo, w dniu 03.11.2016 r., godz. 15.39
W Wyszkowie PiS nie rządzi, może warto podyskutować o problemach rządzącej Wyszkowem ekipy? Jest tyle dziadostwa w tym rządzeniu.
Dodane przez Jacek, w dniu 03.11.2016 r., godz. 16.17
Co robi ten herb na sali?
Dodane przez kola, w dniu 03.11.2016 r., godz. 19.28
Profesjonalna relacja.
Do Jacek
Dodane przez Anonim, w dniu 03.11.2016 r., godz. 21.12
Stoi
Dodane przez Anonim, w dniu 03.11.2016 r., godz. 21.14
Cały naród nie oddał władzy w jedne ręce awanturnikom z Pis
Dodane przez Ha, w dniu 03.11.2016 r., godz. 21.23
to ile tych lat tej wyszkowskiej demokracji mamy? bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 03.11.2016 r., godz. 23.04
Bieda wielka za rządów tego złego PiS. Samorządowe apanaże małżeństwa Mrozów są tej biedy przykładem.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 04.11.2016 r., godz. 07.30
Panie Arkadiuszu, zasiadł Pan w towarzystwie ludzi sprawujących bezpośrednią kontrolę szpitala. Ten się w bardzo krótkim czasie zadłużył na ponad milion złotych. Czy zamierza Pan obalać rządy PiS, czy może wyjaśni nam Pan przyczyny patologii w szpitalu zarządzanego przez pańskich kolegów od antyrządowej wolty.
Dodane przez Wojtek, w dniu 04.11.2016 r., godz. 09.23
Bardzo dobra relacja. Zgadzam się z co niektórymi, że 4-5 lat za późno, może po głosach krytycznych mniej kombinowaliby dla siebie a coś więcej zrobili dla ludzi. Teraz to musztarda po obiedzie, PO niknie w oczach, nie rozumiem co chce Kopacz a co Schetyna, jeszcze bardziej powodują chaos. Przeczytałem depesze w tygodniku wSieci z okresu katastrofy smoleńskiej i to jest czarna rozpacz, jak nieodpowiedzialnie się zachowywali, nawet jak prezydent Kaczyński się nie podobał to był to prezydent Polski, naszego państwa. Marzy mi się kulturalna debata osób z różnych stron, np. PiS i PO lub Nowoczesnej. Na argumenty, na programy jak rozwiązać problemy ale nie wracać do państwa zbyt scentralizowanego. Obecnie jest to marzenie ściętej głowy bo obie strony czyli prawicowa i liberalna mobilizują się przez konflikt z drugą stroną. To jest żenujące i antydemokratyczne. Nie mam zamiaru popierać ani PO ani Nowoczesną ani KOD ale też nie popieram Macierewicza, który plecie co popadnie jak w sprawie Mistrali.
Dodane przez Jątek, w dniu 04.11.2016 r., godz. 11.34
PO na tym spotkaniu pokazała klasę. Od początku wiec ten polegał na wylewaniu pomyj na rząd i PiS. Chyba dla odwrócenia uwagi od własnego smrodu. I ogólnego i lokalnego.
Jak Platforma Polskę doiła.
Dodane przez GP, w dniu 04.11.2016 r., godz. 11.50
Milion dla spółki kolegi Tuska i Komorowskiego
POgratulować?
Dodane przez niePOstronny, w dniu 04.11.2016 r., godz. 14.30
Tak ostentacyjnie samorządowym herbem nie POsłużył się dotychczas żaden samorząd, nawet wrocławski, gdański czy łódzki. Czy to POmoże POgrobowcom w Wyszkowie?
Herb sięgnął bruku
Dodane przez kampania z klasą, w dniu 04.11.2016 r., godz. 15.06
Herb sięgnął bruku, ktoś wywiesił go na swojej kloace. POgratulować panowie starości. Naprawdę, jesteście wielcy.
Dodane przez AWP, w dniu 04.11.2016 r., godz. 15.19
Pan Mróz się rozmarzył, a ja czekam aż na ul. AWP starostwo uzupełni brakującą od ponad miesiąca tandetną plastikową lampę. Dokładnie vis a vis lidla.
Dodane przez Rozliczamy PO, w dniu 04.11.2016 r., godz. 15.23
"NIK ocenia negatywnie skuteczność działań administracji publicznej na rzecz dostosowania polskiej gospodarki do wymogów pakietu energetyczno-klimatycznego" — piszą kontrolerzy w raporcie obejmującym niemal pełne rządy PO–PSL (2008–2015 r). Zdaniem NIK organy administracji rządowej nie zapewniły w tym czasie ochrony konkurencyjności tym sektorom gospodarki, których działalność powoduje emisję dwutlenku węgla i w efekcie naraziły je na dodatkowe koszty wynikające ze stosowania pakietu energetyczno-klimatycznego. "Zarówno minister środowiska (...) jak i minister gospodarki nie doprowadzili do wypracowania spójnego systemu skompensowania negatywnych dla polskiej gospodarki aspektów pakietu (…) Zaniechania te mogą pogorszyć pozycję konkurencyjną sektorów polskiej gospodarki, których ubocznym skutkiem działalności jest emisja gazów cieplarnianych" — uważa NIK, wymieniając takie sektory jak: cementowy, hutnictwa metali czy drzewny. Wypomina też rządowi, że nie wprowadził nawet rekompensat dla przedsiębiorców, wynikających wprost z prawa unijnego. Kontrolerzy zarzucają rządowi, że nawet, gdy sięgał po dostępne w prawie unijnym mechanizmy ochronne — takie jak wyjęcia całych branż (np. sektora energetycznego) spod rygorów pakietu — to przygotował to "w sposób nierzetelny, co obniżyło ich skuteczność". Za nierzetelną NIK uznał także adaptację wymogów pakietu energetyczno-klimatycznego do polskiego systemu prawnego. Zdaniem NIK ministrowie środowiska i gospodarki nie przygotowali przepisów koniecznych, by dostosować polską gospodarkę do wymogów pakietu. A zwłaszcza — do handlu uprawnieniami do emisji gazów (tzw. system ETS). Przepisy w tym zakresie wprowadzono z opóźnieniem nawet kilkuletnim, a część aktów wykonawczych nie została wydana do tej pory. Przedsiębiorcy, którzy od początku 2013 r. są zobowiązani spełniać zaostrzone wymogi w zakresie emisji gazów i rozliczania uprawnień do — częściowo bezpłatnej — emisji gazów, musieli wypełniać te obowiązki, mimo iż brakowało wielu istotnych procedur, według których powinni to robić. Jednocześnie minister środowiska nie miał narzędzi monitoringu wypełniania tych obowiązków, ponieważ nie przygotował niezbędnych przepisów. Sam pakiet podpisał już rząd Tuska i wziął odpowiedzialność za jego wdrożenie w Polsce. Pakiet miał doprowadzić w 2020 roku do osiągnięcia tzw. celu 3x20: redukcji emisji gazów cieplarnianych o 20 proc., zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych do 20 proc. oraz zwiększenia efektywności wykorzystywania energii o 20 proc. W swym raporcie NIK nie zajmuje się personalną odpowiedzialności za przyjęcie pakietu. Roztrząsa za to kwestie jego wdrażania. I w tym obszarze całkowitą odpowiedzialność za zaniedbania przypisuje rządowi Tuska. UE sukcesywnie zmniejsza ilość bezpłatnych uprawnień oraz prowadzi inne działania wymuszające dalsze zmniejszenie emisji. W ostatnim czasie objęto tym systemem kolejne rodzaje instalacji (m.in. z branży chemicznej oraz hutnictwa metali nieżelaznych). A to wpłynęło na wzrost kosztów związanych z zakupem brakujących uprawnień do emisji. Dlatego też w latach 2013–2014 w większości skontrolowanych przez NIK firm wystąpił niedobór przyznanych bezpłatnych uprawnień. Efektem może być wzrost kosztów działalności firm energetycznych czy cieplnych, a tym samym wzrosną ceny dla ich klientów.
Dodane przez Dobra Zmiana, w dniu 04.11.2016 r., godz. 15.39
Dlaczego nie powiedzieliście swoim posłom dlaczego Mróz wstydził się wystartować w wyborach do parlamentu i za co zwykli ludzie stracili dla niego szacunek?
Dodane przez Anonim, w dniu 04.11.2016 r., godz. 15.52
Nowoczesny Wyszków i wszystko w temacie.
Dlaczego akurat 4 tys?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.11.2016 r., godz. 16.45
Właśnie wprowadzana "premia" za urodzenie dziecka z poważnymi wadami była konsultowana z polskimi biskupami. Wyszło im, że dwójka za chrzest i druga dwójka za pogrzeb będzie w sam raz jak dla nich. No i wyszło im 4 tysiące.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.11.2016 r., godz. 17.00
Swietny dofcip Eychler. Pomoc nie w czas, inaczer twoi rodzice mogliby otrzymać te 4 tys na ciebie. PO nic już nie jest w stanie ocalic. Finały licznych procesów karnych reszcie niezorientowanego społeczeństwa otworzą oczy.
PiS PO jedno zło!
Dodane przez wolnorynkowiec, w dniu 04.11.2016 r., godz. 18.13
Solidarnie wpakowali nas do Unii Europejskiej, tak samo skubią nasze kieszenie wysokimi podatkami, w urzędach zatrudniają swoich kolesi zamiast zmniejszyć biurokrację, uzależniają nas od zasiłków socjalnych. Coraz bardziej popadamy w niewolę obcego nam państwa i tylko pana sobie zmieniamy. Czy kiedyś zapragniemy WOLNOŚCI?
Dodane przez Władysław, w dniu 04.11.2016 r., godz. 20.55
Komisja Wenecka to zgromadzenie kolesi.Komisja Europejska to zgromadzenie kolesi.Parlament Europejski to zgromadzenie kolesi.Władze USA to zgromadzenie kolesi.ONZ to zgromadzenie kolesi.Pis to zgromadzenie kolesi Putina
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.11.2016 r., godz. 21.31
11 Listopada godz. 12.30 pl. Narutowicza Wielki Marsz KOD Niepodległości. Bądźmy zjednoczeni.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.11.2016 r., godz. 05.48
Platforma Obywatelska nie rozliczyła się jeszcze ze swoich afer i manipulacji. Ale proces rozliczania trwa i zdaje się niedługo nabierze tempa. Czary panów i pań z PO, którzy po kilku latach przypomnieli sobie, że istnieje jakieś społeczeństwo polskie niewiele tu zmienią.
PO głowa do góry
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2016 r., godz. 11.15
Czy za wyimaginowane "afery" został ktoś skazany ??? Nie...Więc afery są w Twojej głowie-Głowacki Marku.Afera typu Amber-Gold była za rządów PO a nie była JEJ aferą.
Dodane przez Jątek, w dniu 05.11.2016 r., godz. 14.05
PiS zionie nienawiścią, to po miłosiernej Platformie spodziewałem się czegoś innego.
Do Anonima z 11.15
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2016 r., godz. 17.56
Byłoby dobrze gdybys zabierał głos na znane ci tematy. Skoro nie wiesz nic o aferach za poprzednich rządów,nie wiesz wobec kogo toczą sie postępowania w prokuraturach, nie wiesz nic o głośnej mega aferze w ratuszu warszawskim w sprawie reprywatyzacji,nie wiesz tez nic o Amber Gold wobec tego w ogóle nic nie wiesz,albo usilnie chcesz nam wmówić kłamstwa. A twoje ugrupowanie ma to do siebie,ze bez cienia żenady,bez zachamowan i bez honoru, kłamią. Tacy jak ty w bezradności działania potrafią tylko łgać i pisac co w nerwówce i zmęczeniu chory umysł jeszcze cos głupiego podpowie.
Dodane przez anonim, w dniu 05.11.2016 r., godz. 20.09
Amber Gold wyjaśni komisja śledcza ale widać, że małżeństwo, które oszukało ludzi miało potężnych mocodawców. Gołodubiec po kilku wyrokach w zawieszeniu, nie rozkręca interesu finansowego na tak dużą skalę pod okiem nadzoru bankowego, skarbówki, służb specjalnych, prokuratury, zakłada linie lotnicze, które wymagają trochę zaświadczeń i wyprowadza przez nie kasę. A prezydent Abramowicz z PO i inni dygnitarze PO ciągną bezinteresownie jeden z samolotów. Bujać to nie nas.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2016 r., godz. 21.00
Po Pisie spodziewałem się zupełnie innego rządzenia.
Pan ze szpitala
Dodane przez Siostra, w dniu 06.11.2016 r., godz. 08.32
Na razie to PO i PSL w ciągu kilku miesięcy zadłużyło szpital na ponad milion złotych. Czy chodzi już o te robienie LODÓW na majątku służby zdrowia wg posłanki PO B. Sawickiej? Niech się pan zastanowi.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2016 r., godz. 09.54
Misiewiczu Siekierski, nudzi się panu w tym TBS? Jakie misiewicz Siekierski ma kompetencje do takiego stanowiska?
Dodane przez AntyBox, w dniu 06.11.2016 r., godz. 10.30
Dobre panie Pągowski. Herb powiatu wylądował w kloace. A fuj i pan tam siedział.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2016 r., godz. 13.38
Wojsko za PO miało przecież wpływ na wybór helikopterów.Wojsko po konsultacjach i zastanowieniu wybrało Caracale.Przyszedł Pis i wojsko siedzi cicho.Niech no który się odezwie zaraz pójdzie do cywila.Taka w Polsce demokracja.Nie o take Polske walczyliśmy.Było by dobrze mieć normalnego ministra a nie ministra wojny popieranego przez mstliwego prezesa.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 08.33
"JEŻELI PO ROKU SWOJEGO URZĘDOWANIA (RACZEJ PO CIEMKU W CIEMNO PODPISYWANIA) NIE DOPROWADZĘ DO SPEŁNIENIA OBIETNIC - ODEJDĘ Z ŻALEM I WSTYDEM (DUDA ANDZEJ)
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 08.45
Demokracja jest krucha przykładem Polska,Rosja,Turcja.Popierając rząd Pisu zdradzasz demokrację o którą tak przecież walczyliśmy......Mamy jednowładztwo,dyktat,arogancję władzy i łamanie konstytucji oraz prezydenta,którego zdanie mniej się liczy niż sołtysa Turzyna a wszystko przy poparciu ludzi prymitywnych....Czekamy na odsunięcie tej "ekipy" od władzy
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 09.19
Antoni Macierewicz zdobył wielką sławę na prawicy badając katastrofę smoleńską, władza PO-PSL bardzo lekceważąco podeszła do tej tragedii narodowej i za to zapłaciła i liczę, że jeszcze zapłaci. Teraz jako minister nie jest najlepszy ale wściekłe ataki PO, Nowoczesnej, PSL, SLD i mediów liberalnych powodują, że jest nieodwoływalny i zdobywa jeszcze większą sławę. Jak wzmocni dobrze wojsko przez pozostałe dwa i pół roku to nie będzie także zbytnim obciążeniem dla władzy PiS.
Dodane przez Na Pekinie nic nie ginie, w dniu 07.11.2016 r., godz. 10.06
To co to za srebrne volvo dowoziło przed wyborami samorządowymi tanie wino. Oczywiście dowóz i dystrybucja pośród elektoratu odbywały się z pełną klasą, jak na Komitet z Klasą przystało.
Do anonima z g 08.45
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 11.35
Anonimie lepiej będzie jak to ty się "odsuniesz" od wypisywania w koło Macieju tych głupot. PiS zyskuje coraz więcej zwoleników, za to jak rządzi. Dla uczciwie pracuących Polaków wprowadzane przez rząd zmany są korzystne dla POLSKI I POLAKÓW. Dla złodzieii i cwaniaków niestety te zmiany są niekorzystne. Dobrze wiemy dlaczego tak zajadle wieprze walczą o pozostanie przy sutych korytach. Czas wziąść się do uczciwej pracy, a jak zabraknie do pierwszego to na szczaw i mirabelki-dobra rada
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 12.09
Antoni macierewicz to nie SŁAWA tylko ROZGŁOS I WSTYD NA EUROPĘ !!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 12.58
Niech Mrozial wymieni swoje wszystkie źródła dochodów.
do 11.35
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 13.16
Pewność przekonań o wyższości pisu nad innymi nie zmącona kontaktem z rzeczywistością.Informacje z Gazety Polskiej.Dołujecie kolego,mimo zadłużenia Polski (przez rok 80 miliardów)
Dodane przez anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 14.06
To skandaliczne zachowanie, że opozycja, PO, Nowoczesna, była przeciwna ustawie "za życiem" czy daniu osobom, które urodziły dziecko niepełnosprawne, 4 tysiące złotych. To przykre, że ci posłowie nie chciały pomóc osobom, które znajdują się w trudnej i niespotykanej dla nich sytuacji.
Dodane przez Heca, w dniu 07.11.2016 r., godz. 14.52
Marek E awansował w hierarchii upadającego KOD. Został cieciem pusztych namiotów pod kancelarią premier.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 15.12
Opozycja ma nadzieję, że usunie PiS kładąc im, "kłody pod nogi"i dalej będzie "grabić" tylko dla siebie. Dla tych chien liczy się każdy państwowy grosz do podziału. PiS trwoni to czym mogliby się później dzielić. Dla nich zawsze liczyli sie tylko oni sami i ich interesy, a ludzie niech spadają na szczaw.
PO-każ Misiewiczu kwity!
Dodane przez Misiewicze, w dniu 07.11.2016 r., godz. 17.05
Misiewiczu Siekierski, opowiedz jak to zrobiliście porządek z tworzywem po elektrośmieciach zalegającym na pekinie przy ul. Łącznej. Misiewicz posiada kwit na przyjęcie tej góry śmieci do utylizacji, czy za jego aprobatą jego ludzie zrobili porządek PO swojemu z tym śmierdzącym tematem.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 17.05
Zwolenników mamony PO,PSL,Nowowsteczna,Kodziary żądza pieniądza i brak godności własnej nie powstrzyma od najohydniejszych kłamstw,tacy jak seledynowy stwór wkrótce bedzie kłamał ,ze to PiS winny aferze reprywatyzacji w warszawskim ratuszu z udziałem ludzi będących w PO,Amber Gold i tysiące innych afer,czy chociażby wyszkowskie ,,cegiełki",(PSL - Domzalowa)zniknięcie wyposażenia po dawnym FSO i inne draństwa w ich udziale. Jakie musza jeszcze kryć sie przekręty,ze oni tak wściekłe i zażarcie walcza przed ich ujawnieniem?
Dodane przez Misiewicze, w dniu 07.11.2016 r., godz. 17.24
Jeszcze jedno Misiewiczu z klasą Siekierski :))) kwity na legalne złożenie ww śmieci najlepiej opublikuj na swoim facebooku.
Dodane przez EkoGroszek, w dniu 07.11.2016 r., godz. 18.38
A co to za akcja ze śmieciami na "Pekinie"?
Ależ oni się spieszyli.
Dodane przez Przyjdziemy i PO was, w dniu 07.11.2016 r., godz. 18.57
Mowa o warszawskich urzędnikach, którzy wydawali decyzje o wypłatach w ramach roszczeń reprywatyzacyjnych. Z analizy dokumentów, które dziś ujawnił Resort Skarbu wynika, że w trakcie ostatnich dwóch lat rządów PO-PSL (2014 i 2015) wypłacono ponad 553 mln złotych. To więcej niż w latach 2006 - 2011!
do 14.06
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 20.47
To skandaliczne żeby dawać aż tak mało ludziom aż tak pokrzywdzoinym przez los.
Dodane przez Josek, w dniu 07.11.2016 r., godz. 20.52
Seledynowy anonimie, zamiast pisac glupoty na forum zajmmij sie lepiej organizowaniem autobusow dla licznych, co widac po anonimowych wpisach zwolennikow KOD..... Tak , zeby byl czas na przygotowanie piosenki : " autobus czerwony.....", bo przeciez rozanca nie bedziecie mowic....?????
do 14.06
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 20.54
"Ci posłowie nie chciały" bo wiedziały że i tak 4 tysiące tamci dostaną.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 21.01
Rozgłosu w Europie a nie sławy zyskał atak Pisu na Rzecznika Praw Obywatelskich.Atak powiązany jest z obiektywizmem rzecznika i między innymi obroną grobów przed ekshumacją
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 21.23
Pis rozłoży finanse państwa na 100%.Kupujcie cokolwiek.Będzie ogromna inflacja.NIE MOŻNA RZĄDZIĆ W KRAJU DEMOKRATYCZNYM METODAMI JAK ZA GOMUŁKI I GIERKA.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 21.53
TO SKANDALICZNE ŻE ATAKI NA RZĄD SĄ INTERPRETOWANE PRZEZ PISOWCÓW JAKO ATAKI NA POLSKĘ
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.11.2016 r., godz. 07.25
Zjednoczona prawica zrobiła przez rok więcej niż koalicja PO-PSL w ciągu 8 lat. Te słowa wypowiedział prezydent Andrzej Duda, niekwestionowany autorytet dla większości Polaków. Co oczywiście nie oznacza, że nowa władza nie popełnia błędów. Trzeba jednak również powiedzieć, że jak na razie strategia totalnej opozycji spaliła na panewce. PO rozdzierana jest wewnętrznym konfliktem, który będzie ją nadal osłabiał. Palikocik zniknął z powierzchni ziemi. Nowoczesna to jedynie kiepski lider i kilka krzykliwych feministek. Nadzieja lewicy, neomarksiści Zandberga i jego Razem nie przekraczają progu wyborczego. KOD nie spełnił najbardziej minimalnych oczekiwań jego zwolenników. Szklany sufit pojawił się nad opozycją, która gotuje się jedynie we własnych frustracjach. Natomiast zjednoczona prawica nie straciła dotąd ani jednego posła i konsekwentnie wdraża swoje obietnice wyborcze. Jedna po drugiej. To dobrze wróży na przyszłość.
Dodane przez Pała, w dniu 08.11.2016 r., godz. 07.56
PO obywatele robią zasłonę dymną żeby przykryć warszawską reprywatyzację spod znaku HGW Bufetowej.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.11.2016 r., godz. 10.16
Andrzej Duda jest najgorszym prezydentem w dziejach Europy.Żaden autorytet.Trzeciorzędny podporządkowany i zdalnie sterowany.Znowu Głowasiu piszesz głupoty.Nowa władza popełnia SAME błędy a obłędny Maciarewicz jest jej symbolem.Pycza jest od dawna upadek na horyzoncie już widać.Zapewne mój wpis skomentujesz jako Josek wypluwacz inwektyw
Dodane przez AntyBox, w dniu 08.11.2016 r., godz. 10.32
W Wyszkowie spoiwem dla PO są jeszcze tylko zajmowane przez misiewiczów stołki. Tylko to ich trzyma razem. Innym marzy się powrót na stołki.
Dodane przez Kaśka L., w dniu 08.11.2016 r., godz. 10.40
Marku Głowacki, nawet takie bałwochwalcze komentarze jak ten z godz. 7.25 nie pomogą ci zostać Misiewiczem, ani tobie, ani nikomu z twojego Klubu Gazety. Choć wiemy, że stoi tam u was kolejka do stołków, które im naobiecywałeś to niech wreszcie dotrze do tych waszych pustych łbów, że JESTEŚ W PISIE ZABLOKOWANY RAZ NA ZAWSZE, i ty i żaden z twoich żadnego stołka nie dostanie, choćby się ........... .
I tu się z panem zgadzam
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.11.2016 r., godz. 11.44
Cyt.- "Zjednoczona prawica zrobiła przez rok więcej niż koalicja PO-PSL w ciągu 8 lat." Powiem więcej, zrobiła więcej niż wszystkie rządy po II Wojnie Światowej, zwłaszcza te tuż po wojnie.
Dodane przez Krzysiek, w dniu 08.11.2016 r., godz. 12.59
Ha,ha,haa,,,. Brawooo Kaśka L za "bałwo-chwalca".Fanatyków należy sprowadzać z obłoków do parteru.
Dodane przez Jacek, w dniu 08.11.2016 r., godz. 13.01
Nieważne kto, ważne, że wasz miśki czas już się kończy. Czujecie to, stąd to PO-cenie się.
Dodane przez MM (ten właściwy), w dniu 08.11.2016 r., godz. 13.50
A propos roku rządów który mija to nawet na tym forum ładnie widać efekty. Początkowo felietony, komentarze p.Głowackiego były nowe świeże powstałe na fali wielkiego, nowego zwycięstwa. Dziś po roku to oponenci PIS-u mają (których jest Nas jak widać i czytać coraz więcej) coś nowego oczywiście krytycznego do powiedzenia i to nie są puste słowa ale bardzo merytoryczne rzeczy a p.Głowacki z konieczności gra w pomidora pt. "PO-PSL jest beee Gazeta Polska dobrze Wyborcza niedobrze liberalizm neokolonializm lewactwo..." i tak w kółka na każdy temat podobnie...
Dodane przez Tedy, w dniu 08.11.2016 r., godz. 13.55
Seledynowy przechrzta potrafi włączyć komputer,a jeżeli chodzi o myślenie to juz ma problem. Zmienia nicki,pisze jak zawsze kłamstwa i niedorzeczności. Seledyniaku,marzą ci sie rządy złodziejskie i ogólny rozgardiasz w kraju. Na nic twoje marzenia i doczekanie tego.skoro złe czujesz sie w wolnym Kraju,możesz zatem zmienić na inny,bo z takich jak ty nie ma pociechy,a tylko pośmiewisko.
Dodane przez Przyjdziemy i PO was, w dniu 08.11.2016 r., godz. 16.35
Słuchajcie pupki żołędne! Waszą popularność w Wyszkowie podsumowały ostatnie wybory do parlamentu. Nie dziwi więc wasz język nienawiści względem PiS. Myślę, że to z obawy, że cały szereg "Misiewiczów", po kolejnych wyborach samorządowych pójdzie na zieloną łączkę. Gdzie znajdą pracę, zależy od tego co tak naprawdę potrafią. Nie sądzę, żeby np. Abramczyk założył prywatna firmę i zatyrudnił tych naszych wybitnych specjalistów. Pan Kruk też nie da żadnemu PO-specjaliście etatu za takie pieniądze jak w samorządzie. Mróz, jako były strażnik miejski zamierza startować na komendanta PO;-licji. Co zrobi "Misiewicz" Siekierski? Już nam TBS-ów nabudował :))) Żółć ich zalewa.
Za mało się chwalili!
Dodane przez Misiewicze, w dniu 08.11.2016 r., godz. 18.21
Misiewiczu Siekierski, ekologu. Pochwal się jak załatwiłeś sprawę góry plastików po telewizorach sięgającą dachu Pekinu na Łącznej. Za mało się towarzyszu Misiewicz Siekierski chwalicie. Pochwalcie się. Wystarczy publikacja kwitów na odbiór. Pochwal się Misiewiczu Siekierski ekologu.
Dodane przez Na Pekinie nic nie ginie, w dniu 08.11.2016 r., godz. 20.04
Plastiki i wina, to jedna rodzina!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.11.2016 r., godz. 21.04
Czy wyszkowscy urzędnicy zdają sobie sprawę z tego,że po wyborach samorządowych wszyscy pożegnają się z pracą w przypadku zwycięstwa Pis ???? Dlaczego nie walczycie na tym forum z tą partią ??? NIEPOJĘTE.Czy nie widzicie,że pis wciska misiewiczów i nie patrzy na zasługi czy kompetencje.Tylko totalna walka z pisiorstfem uchroni Was od wyrzucenia z pracy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.11.2016 r., godz. 21.16
Wysocy oficerowie kontrwywiadu stracili stanowiska ponieważ nie znaleźli uchybień i wad w zakupie Caracali.
do "przyjdziemy i po Was"
Dodane przez Anonim, w dniu 08.11.2016 r., godz. 21.31
Kompromitujesz siebie i całe pisoskie środowisko powołując się na niesławnego kolegę Misiewicza.Ten człowiek to jest Wasza porażka i hańba dla całej partii.
Dodane przez Na chłopski rozum, w dniu 08.11.2016 r., godz. 22.37
I bardzo dobrze, że oficerowie stracili stanowiska. Nam nie są potrzebne Karakany za kilka razy drożej niż zakupił je Kuwejt np. Po co nam ostatnia seria złomu, tuż przed wypuszczeniem kolejnej wersji?
Dodane przez Towarzyszu miły, w dniu 08.11.2016 r., godz. 22.43
Urzędnicy są po naszej stronie. Co innego z kilkoma Misiewiczami na stanowiskach. Ich niekompetencja przysparza wielu kłopotów i dodatkowej pracy reszcie uczciwych urzedników.
Dodane przez knom, w dniu 08.11.2016 r., godz. 23.19
PiS ma jednego Misiewicza, a na sali widocznej na zdjęciach Misiewiczów z PO jest co najmniej kilkoro. Zebrało się też paru platfonsów pilnujących swoich synekur. Kilku czerwonych i zielonych towarzyszy sprawia wrażenie multikulti.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2016 r., godz. 08.46
Totalne bzdury wyPISujesz i nawet nie znasz prawidłowej nazwy helikopterów.
Dodane przez Misiewicze, w dniu 09.11.2016 r., godz. 08.54
Brudy z pekinu przykrył śnieg :)))
Dodane przez Przyjdziemy i PO was, w dniu 09.11.2016 r., godz. 09.12
Lewaczka Clinton co obiecała wraz z PO i PSL spłacać Żydom z pieniędzypolskiego podatnika zadośćuczynienie za zbrodnie wojenne Niemców z II wojny światowej. To kolejny zwiastun waszej Miśki zbliżającej się POrażki. Nie pomogło czarowanie i fałszywe sondaże!
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2016 r., godz. 09.37
W całym tym śmigłowcowym złomie z Francji, nawet nazwa helikopterów szwankuje, sprawia kłopoty. Dobrze, ze mądry rząd odpuścił ten złodziejski przetarg. PO-PSL się złości, bo trzeba będzie z czegoś spłacic przejedzone dawno łapówki.
Dodane przez odsunąć od władzy, w dniu 09.11.2016 r., godz. 10.17
To ile stołków władzy zajmuje Adam M.?
do "na chłopski rozum"
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2016 r., godz. 11.14
Black-Howk jest jak bus a Caracal jak TIR...Masa startoowa caracala to 11 ton.Za dwoma B.H. musi lecieć trzeci z wyposażeniem."Złomy z Francji" miały być kupione z pełnym wyposażeniem i uzbrojeniem.Kuwejt zakupił "goliznę" bez wyposażenia i uzbrojenia.Caracale miały być w wersji do latania nocą,tankowania w powietrzu,z siedzeniami pochłaniającymi energię uderzenia.Przystosowane zarówno do zwalczania okrętów podwodnych jak i poszukiwawczo ratowniczych oraz ratownictwa bojowego.Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.11.2016 r., godz. 11.36
Chciał Putin ukarać Francję za odstąpienie od Mistrali i nakazał Macierewiczowi zrezygnować z Caracali. Wszystko w temacie. To rząd zdrajców narodu.
do przyjdziemy i po was
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2016 r., godz. 12.41
PO-PSL mogła obiecałać Żydom rekompensaty za nieruchomości zajęte przez Polaków po II wojnie światowej a nie za zbrodnie wojenne Niemców.Takie idiotyzmy może pisać tylko kretyn
Do seledynowego ciecia
Dodane przez Tedy, w dniu 09.11.2016 r., godz. 14.27
Co ty jeszcze robisz na forum,gnaj szybko do twojego guru z kita na glowie i leccie do USA protestowac,ze nie ma tam demokracji. Wkrotce skoncza ci sie obludne klamstwa,za ktore beda wielkie kary pieniezne. Moze wtedy zaczniesz myslec.
Słabo coś się sprzedają te francuskie PO-tworki
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2016 r., godz. 22.39
Nawet francuska armia nie korzysta z tych Karakanów :( Nie rób pajacu z polskiego wojska królików doświadczalnych.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl