Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2019 r., imieniny Mateusza, Miry

Z ankietami ruszają do szkół

(Zam: 19.10.2016 r., godz. 14.07)

W tym tygodniu do rodziców uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Wyszkowie ma trafić ankieta związana z planowaną reformą szkolnictwa zakładającą likwidację gimnazjów. Gmina do końca tego miesiąca chce opracować wnioski z tego badania i przedstawić je radnym do dyskusji.Do końca ubiegłego tygodnia Urząd Miejski zbierał uwagi dotyczące treści ankiety. Od wtorku 18 października ma ona być dystrybuowana (w ok. 1 200 egz.) w szkołach i trafiać do rodziców za pośrednictwem dzieci. Każdy wychowawca dostanie tyle ankiet, ile ma uczniów w klasie. Mimo sugestii padających podczas dyskusji, które wiceburmistrz Aneta Kowalewska prowadziła z rodzicami i nauczycielami w szkołach, badanie prowadzone wśród rodziców będzie anonimowe.
– Ankieta ma sens i osoby chętniej biorą w niej udział, jeśli jest anonimowa – zaznacza A. Kowalewska.
W formularzu badani są proszeni o podanie klasy (poziomu nauczania), do której uczęszcza ich dziecko. Samorząd stale podtrzymuje stanowisko, że dwie koncepcje reformy lokalnej oświaty rozważa równolegle. Pierwsza to utworzenie nowej podstawówki w obecnym Gimnazjum nr 2 i wydzielenie na jej potrzeby nowego obwodu szkolnego. Druga to przyłączenie budynku gimnazjum do jednej ze szkół podstawowych (nr 1 lub 2) – w tym przypadku to dyrektor szkoły będzie decydował, które klasy będą korzystać z obiektu przy ul. Sowińskiego 55 (będą mogli z niego korzystać zarówno uczniowie „jedynki” jak i „dwójki”). Po spotkaniu burmistrza z nauczycielami Gimnazjum nr 2 pojawił się też postulat stworzenia SP nr 4 i przeniesienia do budynku przy ul. Sowińskiego 55 dzieci z klas I-VI obecnie działających w ramach szkół podstawowych nr 1 i 2. To rozwiązanie miałoby oznaczać rozdzielenie klas już funkcjonujących.
– Poczekamy na wynik ankiety. Po jej opracowaniu zobowiązaliśmy się do debaty z radnymi – informuje Aneta Kowalewska. – W każdym rozwiązaniu widzimy dobre i złe strony. Warto wysłuchać różne głosy, bo z każdego coś wynika.
– Dla mnie istotne jest zachowanie prawa rodzica do wyboru szkoły. On najlepiej zna swoje dziecko i stara się zapewnić mu jak najlepszą szkołę, czy nawet klasę – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. – To też powoduje konkurencję między szkołami, które starają się przyciągnąć dzieci. To czynnik motywujący i prorozwojowy.
Ankieta (poniżej podajemy jej wersję dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 1) dotyczy wariantu reformy zakładającego wydzielenie nowego obwodu szkolnego z części obecnych obwodów SP nr 1 i SP nr 2. Rozpoczyna się od wstępu podpisanego przez burmistrza Grzegorza Nowosielskiego: „1 września 2017 roku rozpocznie się realizacja reformy oświaty. Rząd realizację tej reformy powierzył samorządom. Zmiana zakłada powrót do ośmioletniej szkoły podstawowej oraz 4 i 5-letnich szkół ponadpodstawowych. Dla Szkoły Podstawowej nr 1 zmiana oznacza zwiększenie liczby roczników, a tym samym uczniów uczących się w tej szkole. Docelowo ze szkoły sześcioklasowej powstanie tutaj szkoła ośmioklasowa.
W związku ze zmianą w systemie oświaty oraz planami reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 4 chcielibyśmy skonsultować z Państwem zmiany w obwodach szkolnych. Dziś każdy z Państwa administracyjnie przyporządkowany jest do jednego z obwodów szkolnych – w większości Państwa jest to obwód Szkoły Podstawowej nr 1.
Jednym ze sposobów utworzenia Szkoły Podstawowej nr 4 byłaby zmiana w granicach obwodów szkolnych tak, aby część uczniów pozostających dziś w obwodach Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 trafiło właśnie do „czwórki”. Drugi wariant to włączenie Gimnazjum nr 2 do jednej z istniejących szkół podstawowych, co umożliwi wykorzystanie potencjału gimnazjum.
W związku z tym, że zmiana szkoły i obwodu szkolnego to dla ucznia i rodzica sprawa bardzo istotna, postanowiliśmy skonsultować ją z Rodzicami. Państwa opinia jest dla nas ważna. Chcielibyśmy, byście wyrażając swoje zdanie mieli świadomość, że jeśli nie zmniejszymy liczby uczniów w Szkole Podstawowej nr 1, przy obecnej bazie lokalowej, nie unikniemy zmianowości”(podkreślenia jak w oryginale).
W ankiecie padają dwa pytania, na które można odpowiedzieć tak albo nie:
1. Czy zgodziłaby się Pani/Pan, aby Państwa dziecko, uczące się dziś w Szkole Podstawowej nr 1, stało się, od przyszłego roku szkolnego uczniem Szkoły Podstawowej nr 4, zakładając zmianę obwodu szkolnego?
Ta opcja oznacza rozłączenie istniejących dziś klas w Szkole Podstawowej nr 1; uczniowie, których obejmuje obwód SP nr 1 pozostaliby w SP nr 1, uczniowie z obwodu SP nr 4 byliby przeniesieni do SP nr 4.
2. Czy wyraziłaby Pani/Pan zgodę na to, aby Państwa kolejne dzieci, które dopiero będą uczniami, trafiły do Szkoły Podstawowej nr 4 (w wyniku zmiany obwodu), a nie jak obecnie, do Szkoły Podstawowej nr 1?.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2016 r., godz. 16.52
Pytania ankiety są nieodpowiednie . W jaki sposób mają wyrazić swą opinię rodzice , którzy nie mają kolejnych dzieci? Pierwsze dziecko idzie do szkoły i brak możliwości wypowiedzi rodzica . Jeżeli zaproponowano ankietę skierowaną do rodziców uczniów również tych od przyszłego roku szkolnego powinna być przeprowadzona w wersji elektronicznej lub należy zorganizować, zaprosić rodziców na zebranie do Urzędu . Osoby zainteresowane przyjdą, będą miał możliwość wypowiedzi również w ankiecie. Opublikowanie ankiety drogą elektroniczną z pewnością będzie mniej kosztowne niż drukowanie tak na prawdę nie wiadomo jakiej ilości egzemplarzy.Absolutnie nie widzę sensu przeprowadzenia ankiety w sposób anonimowy . Istotne przecież są konkretne , poważne wypowiedzi. Ankieta nie musi być anonimowa. Brak możliwości wypowiedzi wszystkich rodziców jest niedopuszczalny. Punkt drugi ankiety jest zredagowany nieprofesjonalnie . Dyskryminuje część rodziców przyszłych uczniów.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2016 r., godz. 17.40
Czy jest pozwolenie na ankietowania,czy tylko samowola władz jak to zwykle.
Dodane przez Jaka Aneta Taka Ankieta, w dniu 19.10.2016 r., godz. 18.20
Bo to jest ankieta na miarę naszych, prrry wróć, na miarę ich możliwości.
Dodane przez Henio, w dniu 19.10.2016 r., godz. 19.46
Zamiast solidnie pracować to urzędnicy bawią sie w ankietowania .lLepiej nalezy sprawdzić komu i za ile przekazano państwowe grunty. Sprawa Rybienka Leśnego tez bedzie ciekawa. Kto poprzednio byl właścicielem i od kogo nabyto teren gdzie teraz funkcjonuje jeden z domów weselnych
Dodane przez ola, w dniu 19.10.2016 r., godz. 20.14
czy jej treść była z kimkolwiek konsultowana? Gdzie można rzucić na te cudo okiem?
"ANKIETA"
Dodane przez "ANKIETA", w dniu 19.10.2016 r., godz. 21.53
Jaka ankieta, taka odpowiedź. Autor pisząc pytania z góry oczekiwał "jedynie słusznej"... A dlaczego nie ma pytań: 1. czy jest Pani/Pan za przywróceniem szkoły Podstawowej 4 w budynku po Gimnazjum nr 2? 2. czy jest Pani/Pan za utworzeniem nowych obwodów szkolnych uwzględniających rozwój miasta? Obecne obwody szkolne zostały utworzone 20 lat temu!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2016 r., godz. 22.26
Anonimową ankietę wypełnią anonimowi rodzice, to tak jak było z ankietą oceny władz Wyszkowa przed wyborami samorządowymi. Niewiadomo kto i kiedy ją wypełniał. Wyniki ankiety były zgodne z oczekiwaniami zleceniodawcy.
Dodane przez Matka, w dniu 19.10.2016 r., godz. 23.31
Przypatruję się dyskusji i nie mogę zrozumieć Pani Kowalewskiej i jej kłopotu z wytyczeniem na nowo szkolnych okręgów. Czy okręg to mur berliński, który trzeba kilofami kruszyć i z cegieł stawiać na nowo? Wydaje mi się, że to papierkowa robota z ołówkiem i planem miasta w ręku. Ale jeśli i z tym Pani Aneta ma kłopoty, to co ona w tym interesie w ogóle robi?
Dodane przez rodzic, w dniu 20.10.2016 r., godz. 08.31
A całe to zamieszanie zawdzięczamy pisowi. Zapamiętamy! Było się przy betoniarce zatrudnić, bo tylko do mieszania się nadajecie, a nie do rządzenia.
Do rodzica
Dodane przez Anonim, w dniu 20.10.2016 r., godz. 10.45
A co ci ten PiS zrobił, może odcioł cię od " państwowej dojnej krowy". My chcieliśmy zmian, i je mamy, a że lokalne władze nie radzą sobie z problemami, to pewnie czas na zmiany i w urzędzie. Pewnie, że lepiej byłoby przesiedzieć przy kawce 8 godzin w cieplutkim urzędzie, nic nie robić i wziąść porządną pęsję. Oj wielu ten PiS "zabetonuje"na dłużej. Sprawnie miesza.
Dodane przez MM, w dniu 20.10.2016 r., godz. 10.48
A może odwróćmy sytuację i zastanówmy się co by było gdyby właśnie Miasto nie zapytało... Dopiero wtedy byłoby pajacowania różnych Głowackich... Myślę, że właśnie samo wytyczenie to nie jest problem, to kwestia szacunku do mieszkańców, którym jak się okazuje nie można dogodzić bo jak się ich nie pyta to zaraz jest wielkie larum jak to tak można a jak się zaczęli pytać to znowu problem. Jak się chce kogoś uderzyć to kij się zawsze znajdzie ale to bardzo niskie, prymitywne pobudki do których potem dorabia się różne fantasmagorie. Pewnie można postępować jak PIS suweren wybrał a my teraz mamy go w d...e ale jak mówię to dopiero by było oburzenie malkontentów...
Dodane przez ola, w dniu 20.10.2016 r., godz. 11.29
Teraz macie PiS w d..e? Przecież wyszkowska władza i większość nauczycieli na PiS nie głosowali. Pierwsi to PO i PSL, drudzy to postkomuna.
Dodane przez MM, w dniu 20.10.2016 r., godz. 11.38
PIS ma suwerena w d....e i robi co chce przepraszam nieprecyzyjnie napisałem.
do matka i innych którym się wydaje......
Dodane przez jasio małolat, w dniu 20.10.2016 r., godz. 12.31
wydaje mi się że to proste zadanie: Miasto posiada 3 szkoły podstawowe i zamierza utworzyć czwartą szkołę. Używając planu miasta i przyrządów kreślarskich, dokonaj podziału miasta na 4 okręgi szkolne tak ażeby w każdej ze szkół uczyła się taka liczba uczniów, która w pełni wykorzystywała by obecny potencjał edukacyjny wszystkich nauczycieli i powierzchnie każdej ze szkół a podział nie zmniejszał zadowolenia wszystkich uczestników których dotyczy. Przy dokonywaniu podziału uwzględnij: obecne miejsce zamieszkania uczniów, lokalizację szkół, zasadę że każdy uczeń który rozpoczął już naukę w danej szkole nie zmienia jej do końca 8 klasy, pięcioletnią prognozę potrzeb edukacyjnych w wyznaczonych przez ciebie okręgach szkolnych. *) dla ambitnych Uwzględnij zadowolenie lokalnych polityków koalicji, opozycji oraz wszystkich innych. To komu i gdzie podrzucić ten ołówek i plan miasta?. Jeszcze do Pana Głowackiego dwa słowa bo nie miałem czasu odpisać Panu pod poprzednim artykułem. Pan jest politykiem a ja bezpartyjnym, zwykłym „żuczkiem” dlatego mamy inne przemyślenia, cele i priorytety. A jak to mówił prof.dr hab. Tadeusz Mołdawa na wykładach "celem polityka jest zdobycie władzy i rządzenie. Wszystko co robi służy tylko osiągnięciu jego celu". Przepraszam za długi post.
Dodane przez 101, w dniu 20.10.2016 r., godz. 12.52
To na kogo głosowała elita narodu nauczyciele? Na to żeby było jak było? Każdy dzień przynosi kolejne wiadomości nt patologii poprzedniej władzy. Nauczyciele ZNP chcieliby żeby było jak było... To również wiele mówi o środowisku.
Potwierdza się
Dodane przez Anonim, w dniu 20.10.2016 r., godz. 15.30
Kolejny rozdział wspomnianej wcześniej telenoweli brzmi - ,, Ukleiła baba serek'' . Zgadzam się z wcześniejszą opinią ,że na nauczycielach pani Kowalewska polegnie. Tak się właśnie dzieje pomimo tego ,że pani burmistrz zdaje sobie z tego sprawę gdyż z pewnością czyta komentarze. Świadczy to o tym ,że po prostu nie radzi sobie . Czy powyższe opinie są bezzasadne? Proszę ocenić. Mam duże obawy czy tacy urzędnicy w ogóle nadają się do pracy w Urzędzie . Politologia nawet z doktoratem choć brzmi dumnie nie jest kierunkiem, który przygotowuje do pracy w roli urzędnika i to niestety się potwierdza.
Dodane przez felek, w dniu 20.10.2016 r., godz. 17.04
i brawo Jasiu !
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 20.10.2016 r., godz. 19.52
jasio, jakiś ty poinformowany :) taki małolat, a jaka przenikliwość umysłu A może jesteś trollem Nowosielskiego na etacie? Kto z urzedników ma wpisane do obowiązków pracy takie działamie? Napewno ktoś z dziennikarską praktyką.
Dodane przez leszek, w dniu 20.10.2016 r., godz. 20.25
Rzeczywiście, co to za wykształcenie ta politologia. A jedna pani sekretarka z PIS-u z licencjatem po politologi została dyrektorem KRUSu. Ale misiewiczom wolno, nawet po podstawówce, bo panie, kiedyś to były podstawówki.
Dodane przez felek, w dniu 20.10.2016 r., godz. 21.49
#Jasiu na burmistrza#taki troll jasiu małolat a bije was wszystkich na głowę#powinno zebrać się kilku takich małolatów i przejąć władzę w tej mieścinie# i brawo Jasiu tak trzymaj!
Dodane przez SKAP, w dniu 20.10.2016 r., godz. 22.14
Wybiórczo władz podchodzi do społecznych konsultacji. Dlaczego?
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 20.10.2016 r., godz. 23.57
Nie ma nic złego w tym, że propagandowa machina Nowosielskiego zwana wydziałem promocji stara się za wszelką cenę równoważyć dyskusję swoimi argumentami. Niedopuszczalne i skandaliczne jest za to jawne zwalczanie osoby Pana Głowackiego, głównego konkurenta politycznego burmistrza. Na to mojej zgody nie ma. Gra idzie o być albo nie być Nowosielskiego na stolcu i jego najbliższego zaplecza. Referendum i II tura to dla tej ekipy czerwona lampka. Trollowanie na Głowackiego to ichnie dmuchanie na zimne. Taka profilaktyka rodem z wyżyn PO i Nowoczesnej, które stosują podobną technikę przeciwko rządowi PiS.
Dodane przez MM (ten właściwy), w dniu 21.10.2016 r., godz. 07.32
Krzysztof Ziemiec ostatnio przejrzał na oczy, wszystko idzie w dobrym kierunku będzie dobrze ale będzie też dużo pracy żeby posprzątać ten bałagan po PIS...
Krzysztof Ziemiec
Dodane przez ola, w dniu 21.10.2016 r., godz. 10.29
Autorytet! Po pułtuskim gołebniku?
Czarne Mamby w natarciu
Dodane przez TD, w dniu 21.10.2016 r., godz. 14.41
Ich intencje widać po hasłach planowanego na 24 października protestu. Aborcji na sztandarach nie ma. Obok nieokreślonego „NIE dla pogardy i przemocy wobec kobiet”, pod którym równie dobrze mogłyby się podpisać prolajferki i mitycznego na lewicy zaangażowania Kościoła w życie społeczne pojawia się bieżąca polityka. Bo co się nie podoba organizatorom czarnego protestu? Nie podobają się… planowane zmiany w edukacji. Tak, tak, zmiany w edukacji. Niewątpliwie dotychczasowym sukcesem czarnego protestu była jego oddolność. Zdjęcia czarnych uczennic, pielęgniarek, miniprotestów w małych miejscowościach obiegły media. Dziś te osoby mają prawo czuć się oszukane. Bo co ma wspólnego aborcja z wygaszaniem gimnazjów, a prawa kobiet z dodatkowymi lekcjami historii? Tylko czekać aż czarne marsze wezmą w obronę Caracale. Innymi słowy Lempart i spółce – nazwijmy rzecz po imieniu – chodzi o bieżącą politykę. Awantura ma gonić awanturę.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.10.2016 r., godz. 16.12
A świat się kręci w kółko świat się .... HOPAJ SIUP
do TD
Dodane przez Kazia, w dniu 21.10.2016 r., godz. 18.06
Myślę,że związek między tymi protestami można znaleźć. Bardzo dobrze, że bronimy człowieka od poczęcia, ale tego małego, już żyjącego też trzeba bronić. Należy mu zapewnić możliwość rzetelnego nauczania, a reforma edukacji mu to uniemożliwi. Szczególni boleśnie odczują to uczniowie obecnych klas V i VI. Wystarczy spojrzeć na nowy plan ramowy. Dzieci, które według nowej ramówki powinny mieć w klasie V i VI lekcje fizyki, geografii, biologii i chemii do tej pory ich nie miały, a wchodzą w nowy program, gdzie jest kontynuacja tego nowego programu. Tak więc na przykład zamiast 4 godzin fizyki w szkole podstawowej będą miały tylko 2. I z takimi brakami wkroczą do liceów. Skutki łatwo przewidzieć. I jak tu nie protestować? Dziwię się tym, którzy nie protestuję.
Nie używaj mojego nicka,
Dodane przez 101, w dniu 21.10.2016 r., godz. 19.13
frędzlu.
do Krzysztof Sol
Dodane przez felek, w dniu 22.10.2016 r., godz. 08.05
to jest gazeta#tu każdy się obrzuca błotem#chyba nie wydaje ci się że ktoś te wszystkie wpisy bierze na poważnie#
Dodane przez SKAP, w dniu 22.10.2016 r., godz. 12.46
Wiele rzeczy dzięki temu zostało załatwione pozytywnie dla dobra Wyszkowa. Z aktualnosci, ciekawą sprawą wydaje się nieporozumienie z nowymi lampami na starych, betonowych słupach prz Kościuski v/v parku. Jeżeli "felek" uważa, że taka estetyka modernizowanego Wyszkowa jest ok., to niech burmistrz zafunduje również takie standardy dokładnie po drugiej stronie, pod apartamentami na ulicy Szopena. Oczywiście "feluś", nie musiśz tego bubla w całej, tej pieknej modernizacji brać na poważnie. Wiem, że to nie jest inwestycja burmistrza ale jako, chociążby mediator, mógłby podjąć się zaradzeniu w tej brzydkiej sprawie. Albo jako dobrego gospodarza miasta. Myślę "feluś", że jesteś wyznawcą tej właśnie ekipy, która chciałaby, żeby tak w kraju, jak i w tu w Wyszkowie - "było jak było", dalej tolerowane było dzidostwo jak nowe lampy na starych słupach. Uważam, że szczególnie od strony budynków, cała energetyka powinna być przeprowadzona w ziemi.
Dodane przez Jacek, w dniu 22.10.2016 r., godz. 18.41
Nie chciałem zabierać głosu dopuki nie przekonalem się o co chodzi. faktycznie wyszła z tym kawałkiem Kościuszki wiocha. Co Jasiek małolat ma w tym temacie do powiedzenia?
Dodane przez AWP, w dniu 22.10.2016 r., godz. 18.58
Może to tylko nieszczęsna prowizorka :)
Dodane przez A kuku, w dniu 23.10.2016 r., godz. 00.30
Jaki artykuł komentujecie, bo się zagubiłam? To mądra ta ankieta, czy nie mądra? Niezależnie od tego czy popieracie PiS czy nie?
Dodane przez Anonim, w dniu 23.10.2016 r., godz. 10.17
Mądra jesteś, czy niemądra?
Dodane przez Jątek, w dniu 23.10.2016 r., godz. 11.15
Czy władza będzie ankietować przechodniów Kościuszki w sprawie estetyki nowych lamp na betonowych słupach?
Albo się na dało, albo się nie chciało.
Dodane przez Nowoczesny Wyszków?, w dniu 23.10.2016 r., godz. 15.46
Jak się nie dało, to widać jaka jest skuteczność mediacyjna zmęczonego burmistrza w oczywistej sprawie. Jak się nie chciało, to znak, że coś się jednak w zmęczonym burmistrzu wypaliło.
Dodane przez Belka, w dniu 23.10.2016 r., godz. 18.40
Jasiu, za weekendowe trollowanie burmistrz nie płaci? Może za wiochę na Kościuszki też odpowiedzialny jest Głowacki?
Dodane przez Maruda, w dniu 23.10.2016 r., godz. 20.33
Oj tam, oj tam. Każda inwestycja jedną wadę musi mieć. Wyszków nie byłby Wyszkowem. Malkontenci.
Do Leszek
Dodane przez Antek, w dniu 23.10.2016 r., godz. 20.35
A co ci nie pasuje, jak się ma dobre chody to i po licencjacie można, trzeba trochę sprytu i można, a co tam , grunt to wiedzieć do kogo się udać. A doszkolić się można, a co tam.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.10.2016 r., godz. 22.20
Kto zdradził, że burmistrz to mediator? Nikt nie miał się o tym dowiedzieć.
Dodane przez Ups..., w dniu 23.10.2016 r., godz. 23.14
Gdzie jest ola, co na puszczy woła?
Dodane przez Bo wiem, w dniu 24.10.2016 r., godz. 08.36
Za inwestycję odpowiada GDDiA a nie burmistrz. To nie jest inwestycja naszej gminy.
Dodane przez Jątek, w dniu 24.10.2016 r., godz. 10.25
Wiemy, bo wiemy! Jednak to my żyjemy w tym miescie a nie GDDKiA! Obowiązkiem władz miasta jest niedopuszczać do takich kwiatków. Ale władza udawadnia tylko swoją bezsilność.
Dodane przez Kwiatek, w dniu 24.10.2016 r., godz. 12.37
Jesli ktoś może, to należy zrobić z tym korektę. Inwestycje śpią, a gospodarni radni?
Dodane przez Anonim, w dniu 24.10.2016 r., godz. 13.30
Gdzie jest ola i jaś?
Dodane przez AWP, w dniu 24.10.2016 r., godz. 17.34
Obawiam się, że słupy na Kościuszki to wpadka burmistrza, która długo będzie o jego nieudolności przypominała. Betoniaki osadzone w nowym chodniku są już obrobione i wszystko wskazuje, że to będzie trwała inwestycja. Dziwne, bo od ul. Wąskiej znów wszystko idzie w ziemi.
Kościuszki
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 24.10.2016 r., godz. 18.37
Inwestycja generalnej dyrekcji... ok., ale nie w oderwaniu od miasta. Idę o zakład, że burmistrz o wszystkim wiedział i zaakceptował takie badziewie.
Dodane przez MM, w dniu 24.10.2016 r., godz. 19.00
Zgodnie z treścią artykułu 231 Kodeksu Karnego funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jest to tzw. przestępstwo urzędnicze.
Dodane przez knom, w dniu 24.10.2016 r., godz. 21.34
200 metrów dziadostwa nie robi różnicy.
Dodane przez Iza, w dniu 24.10.2016 r., godz. 23.54
Aż żal bierze, jak nauczyciele i rodzice dają się wodzić tym ludziom za nosy. Po piętach ich gotowi całować, aby ci z łaski swojej wytyczyli ponownie okręgi, co jest z resztą ich psim obowiązkiem. Władzia zaadaptowała metodę: PROBLEM - REAKCJA _ ROZWIĄZANIE, znaczy się STWÓRZ PROBLEM, PO CZYM WSPANIAŁOMYŚLNIE ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE. Nastraszyli likwidacją szkoły (stworzenie problemu), która to sytuacja ma na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych (strach i list nauczycieli do redakcji). Już na początku, te sztuczne problemy władzy wykpił Marek Głowacki, ośmieszając misternie budowane przez panią Anetę i naczelnika sieć emocjonalnego napięcia, w którą niestety dała się złowić znaczna grupa nauczycieli. Tymczasem sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy przekalibrować niewolnicze myślenie i potraktować władzę jak służbę, której za tę służbę płacimy.
Dodane przez Jacek, w dniu 25.10.2016 r., godz. 09.24
Kto jest takim przebiegłym urzędnikiem w stosowaniu tych socjotechnik?
Dodane przez Do Jacek, w dniu 25.10.2016 r., godz. 11.38
A kto był szefem kampanii Nowosielskiego i gdzie miescił się jego sztab wyborczy?
Dodane przez SKAP, w dniu 25.10.2016 r., godz. 12.01
Niezłe kwiatki wychodzą z zaprzyjaźnioną z panią Anetą i wyszkowską władzą Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej. Tą od przeprowadzonej ankiety na temat jakości życia i zadowolenia z władzy wyszkowian. Cdn
Dodane przez Za dużo urządników w magistracie., w dniu 25.10.2016 r., godz. 12.42
Zgadzam się z Izą. Jak wice Kowalewska nie potrafi poradzić sobie z przywróceniem starych okręgów to powinna być zdymisjonowana w pakiecie z Cieślakiem. A jak sprawę rozwiązać w szczegółach, w takich przypadkach władza powoływała komisję. Powołać komisję z dyrektorem Szczerbą na czele, która rozwiąże kwestie sporne, jeśli będą.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.10.2016 r., godz. 13.29
Z dyrektorem Szczerbą i radnym Szczerbą. Żeby była kontrola.
Dodane przez Historia wyszkowskiego dziadostwa., w dniu 25.10.2016 r., godz. 13.45
Radny Gryz od inspekcji budowlanych ekspert, niech podaruje w prezencie burmistrzowi poziomicę i razem niech pójdą na ul. Kościuszki i przekonają się jak fatalnie zainstalowane zostały te betoniaki słupy. Nawet tak "prostych" spraw jak piony, nasza władza nie potrafi dopilnować.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 25.10.2016 r., godz. 13.54
Nie odzywałem się ponieważ byłem zajęty roznoszeniem planów miasta i ołówków, bo takiego odzewu społecznego w tym temacie nie spodziewałem się;). Przy okazji zajmowałem się trollowaniem w innych miejscach, tam gdzie burmistrzowie za weekendy płacą;) no i oczywiście prowadziłem swoją kampanię polityczną na burmistrza;);) Niech każdy wybierze wersję, która najbardziej jemu odpowiada albo też ułoży swoją, dla mnie wszystko jedno. Co do waszych postów to jest w nich wszystko tylko nie szkolnictwo, jedynie "Kazia" nawiązuje do reformy i ma w tym racje. Do redakcji, może wzorem „Okiem rzuciłam” warto by utworzyć stały dział, w którym dokonywano by komentarza obecnych wydarzeń politycznych i społecznych nie tylko w regionie ale i w całym kraju. Tam „frustraci” komentując, mogli by obrzucać się wyzwiskami, linczować konkurentów, zbijać kapitał polityczny i wylewać pomyje na wszystkich inaczej myślących. Może to przywróciło by konstruktywną dyskusje pod tematycznymi artykułami bo jak na chwilę obecną to jest mydło i powidło i szczerze mówiąc nie chce się tego czytać nie mówiąc już o pisaniu.
Tyle się naPOcić, żeby nic nie POwiedzieć. Miszcz!
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 25.10.2016 r., godz. 14.37
Czyli znowu się żegnasz z tym forum? :)))
do jaś-fas-ola
Dodane przez jasio małolat, w dniu 25.10.2016 r., godz. 15.16
jak można się żegnać jak się nawet nie przywitało.;) Jeżeli nie widzę sensu zabierać głosu to się nie odzywam. 68 komentarzy pod artykułem dotyczącym szkolnictwa z czego 3-4 dotyczą tematu a reszta to groch z kapustą a ja taką strawę już przerabiałem. Wniosek jeden, nikomu nie zależy na dobrym rozwiązaniu problemu tylko popisaniu się kto jest mądrzejszy, kto ma racje i kto kogo bardziej obrazi. Czyż nie jest tak?;)
Dodane przez jasio małolat, w dniu 25.10.2016 r., godz. 15.26
sorki nie 68 a 57 komentarzy
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 25.10.2016 r., godz. 17.30
Nie znam się na szkolnictwie, nie zabieram głosu. Choć dla mnie osobiście, obecny system mógłby pozostać. Co do ankiety, komentatorzy zdążyli wytknąć jej niedoskonałości, a władza nie zareagowała. To nie jest dialog.
Dodane przez Jątek, w dniu 25.10.2016 r., godz. 22.45
Władza nie czyta i nie pisze komentarzy!
prof. Jerzy Stępień
Dodane przez Demos, w dniu 25.10.2016 r., godz. 23.24
Żaden świat polityki nie finansuje Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, która powstała ponad 27 lat temu. (…) Byliśmy senatorami, myśleliśmy przede wszystkim o dobru wspólnym, o tym, żeby odbudować samorząd terytorialny
Dodane przez Anonim, w dniu 26.10.2016 r., godz. 13.09
Jaka fundacja, taka demokracja

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl