Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaTrochę o oświacie

(Zam: 12.10.2016 r., godz. 14.15)

Nie sposób przejść obojętnie obok reformy oświaty. Budzi ona niemałe emocje wśród rodziców, nauczycieli i władz samorządowych. Z początkiem września 2017 r. zaczną funkcjonować 8-letnie szkoły podstawowe oraz 4- i 5-letnie szkoły średnie.

Reforma przewiduje również powołanie szkół branżowych. Tym samym rozpocznie się etap wygaszania nauki w gimnazjach. Dyrektorzy każdego typu szkoły będą musieli przygotować swoje placówki na zmiany. Szkoły średnie (obecne ponadgimnazjalne) w 2019 r. przyjmą do klas I większą liczbę uczniów, tj. absolwentów VIII klasy szkoły podstawowej i absolwentów III klasy gimnazjum. Od września 2017 r. do 6-letnich obecnie podstawówek dojdzie dodatkowa klasa VII, zaś już w 2018 r. staną się one szkołami 8-letnimi. Również od września 2017 r. rozpocznie się stopniowe wygaszanie gimnazjów, które znikną w 2019 r. Jak wszystkie zmiany, również i ta ma swoich przeciwników i zwolenników. Przeciwnicy reformy „martwią” się m.in. kosztami jej przeprowadzenia, uważają, że spowoduje ona chaos w szkolnictwie oraz masowe zwolnienia nauczycieli. Zwolennicy reformy cieszą się, że nielubiane gimnazja zostaną w końcu zlikwidowane, zaś do szkół średnich wróci stary, sprawdzony system edukacji. W Wyszkowie mówimy głównie o Gimnazjum nr 2, które jest jedynym samodzielnym gimnazjum w mieście. W sierpniu w „Nowym Wyszkowiaku” (nr 31/2016) ukazał się artykuł „Gimnazjum do likwidacji. Co dalej?”. Zastępczyni burmistrza pani Aneta Kowalewska wyjaśniała wówczas, że w związku z tym, że ustawa dotycząca reformy oświaty będzie gotowa w grudniu, a nie jak wcześniej zakładano we wrześniu „Nie będziemy w stanie zmienić obwodów szkół, więc od września nie będziemy mogli utworzyć tam szkoły powszechnej. Obawy nauczycieli są absolutnie słuszne, przestaje istnieć szkoła, w której uczą”. Mnie słowa pani Kowalewskiej zaniepokoiły. Nie rozumiałam dlaczego gminny samorząd chce zlikwidować jedną z największych szkół w mieście. Dziwiłam się dlaczego w sprawie likwidacji szkoły głosu nie zabierają nauczyciele, rodzice i nauczycielskie związki zawodowe. We wrześniu w „Nowym Wyszkowiaku” i w „Wyszkowiaku” ukazał się „List otwarty nauczycieli Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie do mieszkańców Wyszkowa w sprawie likwidacji szkoły”, w którym nauczyciele wyrazili swój sprzeciw przeciw likwidacji szkoły i tym samym opowiedzieli się za utworzeniem w budynku, gdzie obecnie mieści się Gimnazjum nr 2 szkoły podstawowej. W tym samym numerze w „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Szykuje się zmiana szkolnych obwodów. Co na to rodzice?”, w którym czytamy „W drugiej połowie września przedstawiciele miejskiego samorządu rozpoczną spotkania w szkołach, z rodzicami i nauczycielami. Na pierwszy ogień pójdą szkoły podstawowe nr 1 i 2, gdzie urzędnicy i samorządowcy postawią rodzicom dość ważne pytanie: co państwo na głęboką zmianę obwodów szkolnych? (…) Zmiana będzie konieczna ze względu na tworzenie szkoły podstawowej w obecnym budynku Gimnazjum nr 2 (dawnej SP4)”. Gminne władze przedstawiły mieszkańcom Wyszkowa dwie propozycje na szkołę:
1) przyłączenie jej do Szkoły Podstawowej nr 1 lub nr 2,
2) utworzenie w niej nowej ośmioletniej szkoły podstawowej.
Ucieszyłam się, że w Gimnazjum nr 2 powstanie jednak szkoła i wbrew moim wcześniejszym obawom budynek nie będzie świecił pustkami. Propozycje gminy nie rozwiały jednak obaw nauczycieli, którzy w dalszym ciągu nie wiedzą, czy w wyniku dokonywanych zmian będą mieli zatrudnienie, czy też nie.
Ich obawy mogły zostać rozwiane na spotkaniu z wiceminister edukacji Teresą Wargocką, które odbyło się dwa tygodnie temu w bibliotece. Przybyli na nie przedstawiciele władz samorządowych oraz ci, dla których sprawy oświaty nie są obojętne. Z sali padały pytania m.in. o liczebność klas czy zmianowość nauczania. Pani wiceminister zapewniała, że reforma nie spowoduje obostrzeń co do liczebności klas i zmianowości. „Przy zmianie obwodów szkolnych samorządy powinny zwracać uwagę, żeby zmianowości unikać” – mówiła. Prezes oddziału ZNP pan Maciej Wójcik zastanawiał się, co stanie się z nauczycielami gimnazjów. O ile się orientuję, obecnie mamy 12-letni system nauczania, który zmieni się na... 12-letni system nauczania. Nie rozumiem więc obaw o masowe zwolnienia nauczycieli, zwłaszcza tych, dla których zakładem pracy są gimnazja.
Wiele samorządów „nie lubi” reformy, z którą przyjdzie im się zmierzyć. Nie wiem, czy to z powodu ilości pracy, jaką będą musiały włożyć w przygotowanie szkół do zmiany, czy też dlatego, że obecny system edukacji uważają za dobry i sprawdzony. Moim zdaniem, nie ma znaczenia jakie prywatne zdanie na temat reformy mają wójtowie, prezydenci miast, burmistrzowie. Zachodzącymi zmianami nie wolno straszyć ludzi.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Kaśka, w dniu 12.10.2016 r., godz. 17.15
Dla mnie 8 lat podstawówki tak samo jest chore jak gimnazja. Świat idzie do przodu, dostępne są pomoce wirtualne itd. 8 lat to koszmar! Kiedyś było to 7 lat i teraz mogłoby tak być. Nikt na świecie nie opiera już edukacji na wkuwaniu materiału na pamięć. Dzieci są zmęczone tymi starców zabawami. Ogarnijcie się wszyscy, po każdej stronie. Noblistów w naukach ścisłych jak długo nie mieliśmy tak nie mamy i nie zapowiada się żebyśmy szybko mieli.
Dodane przez Pani, w dniu 12.10.2016 r., godz. 21.07
Nauczyciele od jakiegoś czasu stali się strasznie wyczuleni na punkcie swojej pracy, szczególnie jeśli mieliby zostać bardziej w nią zaangażowani. Protesty pokazały też, jak polityka robi im z mózgów wodę.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 12.10.2016 r., godz. 22.31
Mam wrażenie, że od początku władza samorządowa sabotuje tym straszeniem działania rządu. Podobnie było w Wyszkowie z wdrażaniem programu 500+. Miejscowi robili wiele by ludzi wkurzyć dezinformacją, brakiem kompetencji a przede wszystkim kolejkami. Władza w Wyszkowie stoi w opozycji do władzy w państwie. To przecież nie ich bajka i postanowili zwalczać ją na wszelkie sposoby. Pani Aneta, dawniej reporterka dziennikarka od wszystkiego i niczego ma w tym celu posłusznego nowokomucha Bożymkowej, dawnej nauczycielki, która również jest w opozycji do władzy. Taka prowincjonalna zaangażowana *Gazeta Wyborcza*. Dlatego PiS oraz inni przyzwoici mieszkańcy miasta powinni z uwagą patrzeć pani Anecie na ręce i nie pozwolić na dalszy sabotaż. O wszystkich niepokojach informować górę. Tak trzeba, bowiem wyszkowska władza skupiła się w niepewnych, bo niedoświadczonych i niesprawdzonych rękach.
Dodane przez MM (ten właściwy), w dniu 13.10.2016 r., godz. 08.05
Ależ cynizm. Po czterech kadencjach mówić o niedoświadczeniu.... Program 500+ (zły niedobry i nieprzygotowany) akurat w Wyszkowie był wyjątkowo sprawnie i profesjonalnie wprowadzony (i to chyba Was tak boli) i to mimo właśnie celowego i z premedytacją zrzucania pracy i odpowiedzialności przez rząd PIS na samorządy po to tylko właśnie żeby napuszeni zwolennicy PIS mogli tak mówić. Czy Wy macie jakieś odgórny prikaz czy po prostu sam przykład wystarczy żeby się nie trzymać faktów matematyki i logiki...?! Jak spotkań, konsultacji w dużo mniej ważnym sprawach nie było to wielkie larum i puszenie się Głowackich i innych "jak to tak można?" dzisiaj jak w bardzo ważnej sprawie ktoś zwyczajnie pyta o zdanie do tego w sytuacji której sam nie wymyślił a została mu narzucona bezmyślnie (jak to w PIS nieważne żeby dobrze ważne żeby szybko bo tylko jedną kadencję mamy na zrobienie bałaganu) to Ci sami są zdziwieni "co to za władza co się pyta co oni sami nie potrafią podjąć decyzji".... Żałosne... "PIS i inni przyzwoici mieszkańcy..." Bez komentarza ale się ubawiłem przednio....
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2016 r., godz. 11.03
Pięć po óśmej... priorytet, to odszczekać w internecie, później kawa do dziesiątej.
Dodane przez Litości, w dniu 13.10.2016 r., godz. 14.09
Rozmawiać trzeba. Wyjścia nie ma. Nikt nikomu nie robi łaski.
Do MM z 08.05
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2016 r., godz. 14.52
Mądremu inaczej,nie potrzeba dużo do śmiechu inny przyzwoity mieszkańcu. Do śmiechu tobie,a mnie politowanie bierze,ze takimi wywrotowcami Bóg ukarał Wyszkow. Krytyka,manipulacje,kłamstwa,oszczerstwa,to tylko to co potraficie. Zapomniałem dodać,ze strach nie daje wam spać,czy rano ktoś nie zapuka do was,wtedy nie będziesz ubawiony przednio.
Dodane przez Gustaw, w dniu 13.10.2016 r., godz. 15.14
Reformą ludzi nie należy straszyć, ale nie należy wprowadzać ludzi w błąd. Prawda jest taka, że nie ma żadnych badań uzasadniających likwidację gimnazjów. A przeprowadzone międzynarodowe badania świadczą o tym, że poziom nauczania dzięki gimnazjum bardzo się podniósł. Nadal nie ma opracowanych podstaw programowych i przygotowanych podręczników. Prawdopodobnie podręczniki pozostaną te same, a więc reforma będzie dotyczyła nazywnictwa: gimnazjaliści zostaną nazwani uczniami gimnazjum, a problemy pozostaną. Pojawią się też nowe. W niektórych szkołach nie ma sal dla dodatkowych klas VII i VIII. W szkołach podstawowych nie ma ławek i krzeseł dla starszych dzieci. Nie ma też wyposażonych pracowni do fizyki, matematyki, geografii, biologii, chemii. Trzeba będzie zakupić lektury do bibliotek. Chyba jednak pani minister tej reformy nie policzyła, a koszt jej przeprowadzenia chce zrzucić na samorządy.Na pewno mniej bezpieczne będą dzieci młodsze. Część nauczycieli straci pracę. Społeczeństwo jest oszukiwane i celowo wprowadzane w błąd. Nie było żadnych konsultacji i rozmów z zainteresowanymi, czyli nauczycielami, uczniami i rodzicami. Reforma pochłonie mnóstwo naszych pieniędzy, które trafią do pseudo ekspertów i reformatorów. I to jest chyba jej główny cel. Stwierdzenie, że ta reforma to katastrofa+ jest jak najbardziej trafione. Polacy nie powinni dopuścić do niszczenia osiągnięć oświaty i przyłączyć się do protestów przeciwko tej reformie. A nauczycielom życzę dużo zdrowie i wytrwałości.
Dodane przez KOD AKCJA, w dniu 13.10.2016 r., godz. 16.15
Po wczorajszej wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego: „Chcemy, by kobiety rodziły, nawet jeśli dziecko jest mocno zdeformowane”, kobiety po raz kolejny postanowiły zamanifestować brak zgody na tego typu sformułowania wkraczające w ich osobiste prawa. Dzisiaj w godzinach wieczornych przed domem Jarosława Kaczyńskiego odbędzie się CZARNY PROTEST!
Dodane przez KOD AKCJA, w dniu 13.10.2016 r., godz. 16.26
Adres - ul. Mickiewicza 49 (Żoliborz).
???
Dodane przez MM, w dniu 13.10.2016 r., godz. 20.26
POziom się podnósł? Zdawalność matur mówi co innego.
Dodane przez MM, w dniu 13.10.2016 r., godz. 20.28
Zawsze czułam, że jesteś kobietą Eychler.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2016 r., godz. 21.04
CHROŃMY PRZEDE WSZYSTKIM MŁODZIUTKIE KOBIETY,KTÓRYM PRZYTRAFIŁO SIĘ NIESZCZĘŚCIE.CHROŃCIE ŻYJĄCYCH A NIE PLEMNIKI,ZARODKI,ZYGOTĘ,JAJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2016 r., godz. 21.30
Odnoszę wrażenie,że rządzą nami szaleńcy........Arogancja,chamstwo jakiego nie znaliśmy,obłuda,niespotykana prostota,zaściankowa tępota,buta i zwolennicy o poziomie Ferdynanda Kiepskiego.Zaplecze intelektualne żadne.Partia oparta o kłamstwo Smoleńskie i wciskanie ciemnoty przy pomocy kościoła maluczkim (ale wyborcą)
Dodane przez Belka, w dniu 13.10.2016 r., godz. 23.09
Prostota jest cnotą, ty reprezentujesz prostactwo.
Seledynowa kamizelka na przepustce
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2016 r., godz. 23.21
Trochę cie podkurowali i znowu dajesz czadu. Widać,ze znowu zapomniałeś jak sie nazywasz i piszesz głupoty. POd rożnymi nickami. Ubogość w wyslawianiu z domieszka chamstwa to tylko to co potrafisz czy nie lepiej w twoim wieku poświecić czas wnuczce,bo. Co wiem to tylko raz zabrałeś ja na Kodosped.
do MM
Dodane przez radek, w dniu 14.10.2016 r., godz. 07.07
I to jest właśnie manipulacja. Próbuje się ludziom wmówić, że gimnazja są złe, bo uczniowie źle piszą matury , a nawet studenci reprezentują niższy poziom. Dlaczego akurat gimnazja mają za to odpowiadać, a nie podstawówki czy przedszkola, W takim samym stopniu są winne. A przyczyna tego złego leży zupełnie gdzie indziej.Do szkół średnich przyjmowani są wszyscy absolwenci gimnazjów, nawet jak na świadectwie mają same dwóje. Dyrektorzy techników i liceów zabiegają o to, żeby otworzyć jak najwięcej klas, bo to niesie ze sobą godziny i pieniądze. Nie martwią się o poziom nauczania. W maturalnej klasie stwierdzają, że tych uczniów nie da się przygotować do matury, ale oczywiście tłumaczą to niskim poziomem nauczania w gimnazjach. Nie przeszkadza im to, że mieli tego ucznia u siebie przez 3 lata i brali na niego pieniądze. Ta sama hipokryzja jest na uczelniach. Przyjmują wszystkich. Ważne jest, żeby płacili za każdy semestr. A im gorszy student, tym lepszy, bo za egzaminy poprawkowe też trzeba grubą kasę płacić. Dzieci kończą naukę tak naprawdę na gimnazjum. Później to nauczyciele im się w pas kłaniają, żeby tylko ni opuścili szkoły, bo godzin nie będzie. Jest proste rozwiązanie tej sprawy, ale dla PIS-u niewygodne. Trzeba 60 % uczniów kształcić w szkołach zawodowych, tak jak w czasach, do których tak obecna władza wzdycha. W ten sposób bez złotówki nakładów od razu poprawi się poziom nauczania w szkołach średnich i na uczelniach. Czas skończyć z tą hipokryzja i manipulowaniem społeczeństwem.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.10.2016 r., godz. 08.56
W sprawie szkolnictwa nie wejdzie żadna pisowska zawierucha (bo reformami tego nazwać nie wypada, choćby przez szacunek dla ciepłych majtek). Na tych tchórzy wystarczy tupnąć, jak to robią właśnie kobiety, a gdy zajdzie potrzeba - przywalić po łbie parasolką. To samo trzeba zrobić w szkolnictwie.
Zgadza się
Dodane przez do radek, w dniu 14.10.2016 r., godz. 09.10
Jak wrócimy do podstawówek to wrócimy i do zawodówek. Proste?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.10.2016 r., godz. 09.17
Dwa najbardziej wymowne hasła z wczorajszej pikiety pod domem kaczora to - "żeby kazać rodzić sam musisz coś spłodzić" oraz "Kota se ochrzcij".
Dodane przez adam, w dniu 14.10.2016 r., godz. 09.24
Nikt nie mówi, że gimnazja są takie złe tylko, że system 6 lat podstawówka + 3 lata gimnazjum+ 3 lata liceum jest duzo gorszy niż 8-letnia podstawówka + 4 lata liceum lub 5 lat technikum lub zawodówka. Nie ma co też przestawić wajchy i teraz robimy tylko zawodówki, skąd znajdą fachowców do nauki zawodu. To już lepiej po co zawodówka, od razu do firmy i niech się uczą zawodu. Ciekawe tylko czy zagraniczne firmy będą takiego chcieli uczyć od początku.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 09.45
Prostota jest cnotą to przesiądz się z samochodu na hulajnogę,słuchaj Kaczyńskiego i Rydzyka ojca jego.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 11.02
Panie Marku.Kaczyński mści się na kobietach bo żadna go nie chciała.Nawet Mazurek, Pawłowicz.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.10.2016 r., godz. 11.32
Kaczyńskim steruje polski kler z Episkopatem na czele, struktura mafijna, która okrada Polskę od pokoleń, której prawo nie dotyczy. On sam, jak i jego poplecznicy są osobami zbyt tchórzliwymi żeby zadzierać ze społeczeństwem, biskupi zresztą również (w tym celu wystawiają PIS do czarnej roboty). Coraz bliżej jest moment kiedy znajdzie się drugi Kościuszko i przemówi do zdrajców tak jak podczas Insurekcji.
nie zgadza się
Dodane przez waldek, w dniu 14.10.2016 r., godz. 11.40
A jakież to przeszkody są w tym, żeby po gimnazjum nie uczyć się dalej w zawodówce. Po VIII klasie szkoły podstawowej można a po gimnazjum nie? Następna ściema. To ze stary system nauczania był lepszy, nie znalazło potwierdzenia w badaniach. Nie należy kłamać. Dobre wspomnienia z lat młodości nie są wystarczającym powodem, żeby niszczyć gimnazja.
Dodane przez Wanda, w dniu 14.10.2016 r., godz. 11.48
Nie rozumiem. Niszczy się dobrze, a nawet bardzo dobrze funkcjonujący system dla samego niszczenia. Czy to nie można znaleźć sobie mniej kosztownej rozrywki i nie narażać na głupie eksperymenty naszych dzieci? 6 moich wnucząt ukończyło gimnazja. Najstarsze pokończyły studia. Żadne z nich jednego złego słowa na temat gimnazjów nie mogło powiedzieć. Więcej dowodów mi nie potrzeba. Ktoś ma złe zamiary i nie można dopuścić do ich realizacji.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 12.58
Eychlerem steruje jego kot
Do eychlera
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 13.43
Lepiej byłoby gdybys napisał kto tobą steruje i co dzieje sie z twoim zdrowiem. Propagandę uprawiaj z podobnymi tobie,bo dla nas nie jestes tym kogo traktuje sie na poważnie.
Do Anonima z 11.02
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 14.27
Nie prawda,ze pana Kaczyńskiego żadna kobieta nie chciała. Chciały,chciały,a w większości były z urody podobne do waszych zon. A pan Kaczyński ma dobry gust,woli byc sam niż z byle czym,bo ,,jeden lubi kwiatki,a drugi to co mu pod nos podleci"
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 14.45
Zielona kamizelko, skoro zachwycasz sie chamskimi,brutalnymi okrzykami choloty,to kim ty jestes. - takim samym jak oni. Nie wiem czy meliniarz zdobyłby sie na takie prostactwo. Pomysleć kto prze na władze,a do robot przymusowych i kara. Za zakłócanie spokoju. Co powiesz na to jak pod twoim domem chuligani zorganizują spęd,a moze bedą to twoi kolesie. To prawda,że nie ma demokracji,bo juz nie mógłbyś więcej propagandy siać .
W tytule Trochę o oświacie -wpis Eychlera z 09.17 hanba
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 15.16
Wstyd,ze ziemia wyszkowska karmi kogoś takiego. Czym on chce zdobyć poparcie dla jego pracodawcow? Chamstwem,zachwytem chuligaństwem.wiadomo,ze jest on inny niż wszyscy,ale czy to możliwe,ze wychowywany był w domu,czy ulica i ta ciemne strony dały mu przykład. Nie mozna tolerować jego bezkarności.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 15.20
Zielona kamizelkę pewnie nieustannie walili po łbie parasolka i stad ten defekt. Wszystko jasne. To co on pisze to tylko z własnego życiowego doświadczenia.
Dodane przez anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 17.51
Niektórzy piszą aby pisać. Przychodzą dzieciaki z gimnazjum do liceum i prostych zadań nie mogą rozwiązać, z matmy jedynki, dwójki to najczęstsze oceny w pierwszej klasie. Co oni przez te 3 lata robią ?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.10.2016 r., godz. 18.11
Kobiety w Polsce wg. PIS-u i Episkopatu mają rodzić zniekształcone i niezdolne do życia płody po to, aby księża mogli zainkasować zarówno za chrzest jak i za pogrzeb. KOTA SE OCHRZCIJ !
11.18
Dodane przez Josek, w dniu 14.10.2016 r., godz. 19.25
Czyzby Eychler mial obawy , ze w swoim podeszlym juz wieku moze zmajstrowac znieksztalcone i niezdolne do zycia plodopodobne stworzenie .......?????
Do Anonima
Dodane przez były nauczyciel, w dniu 14.10.2016 r., godz. 19.55
A kto te dzieciaki przyjął do liceum? Z jakim świadectwem przyszły, ile miały punktów z egzaminów. Może należało na to spojrzeć, a nie łapać wszystkich, aby jak najwięcej, bo będzie więcej klas i będą godziny nadliczbowe. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Za każdą niezdaną maturę dyrektor liceum powinien odpowiadać osobiście. Może wtedy rekrutacja do szkół średnich nie byłaby fikcją. Do liceów i techników przyjmowani są uczniowie, którzy w gimnazjum każdą klasę robili po dwa lata a na świadectwie ukończenia gimnazjum mają same dwóje. Na dodatek ładnie zdają w szkołach średnich do ostatniej klasy, a w klasie maturalnej nauczyciele stwierdzają, że nic nie umieją, ale to przecież wina gimnazjum. Boże, słyszysz i nie grzmisz! Ile Fałszu można znieść!
Dodane przez profesor, w dniu 14.10.2016 r., godz. 20.04
Jestem nauczycielem w technikum. Co rok jest gorzej. Rzeczywiście ciężko się pracuje, bo w jednej klasie są bardzo dobrzy uczniowie, zdolni i pracowici i tacy, którzy źle czytają a z matematyki nie mają żadnej wiedzy. Ale dyrekcja każe przyjmować wszystkich, bo jak nie my, to inni ich z pocałowaniem ręki wezmą. Nawet takich, co mają 10 punktów z egzaminów i same dwóje. Przecież połowa tych dzieci powinna trafić do zawodówek. I wtedy można by było więcej wymagać od tych w technikum. Uważam, że gimnazja pracują bardzo dobrze. Jako ojciec jestem zadowolony z nauki moich dzieci w gimnazjum, ale koniecznie trzeba wprowadzić progi punktowe przy naborze do szkół średnich. Bez tego żadna reforma niczego dobrego nie wniesie.
Dodane przez Waldemar, w dniu 14.10.2016 r., godz. 20.11
Czytam te wpisy zwolenników PIS-u i pytam - ludzie skąd tyle jadu w was, gdzie choć odrobina kultury, szacunku dla ludzi, nawet jeśli myślą inaczej niż wy. Skąd ta pycha. Przecież te stołki zawdzięczacie wyborcom, których okłamaliście. Każdego dnia udawadniacie wszystkim, że popełnili błąd, oddając głos na PIS. Też czuję się winny, bo nie poszedłem na wybory, ale na następne pójdę. Nie wiem na kogo zagłosuję, ale wiem, na kogo nie zagłosuję.
Do Waldemar.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 20.55
Mój problem polega na głosowaniu w zeszłorocznych wyborach na Pis i bardzo,naprawdę BARDZO tego żałuję.Co My najlepszego zrobiliśmy.Oglądałam po raz pierwszy od miesięcy w dniu dzisiejszym DTV Pis Kurskiego.No jest to szok.Ten program info jest atakiem na wszystko to co było przed Pisem.Szybkie tempo podawania informacji jest celowe.Jak do żołnierzy w wojsku.Nie daje czasu na przemyślenie czy info jest prawdziwe.To jest potok informacji o pisoskiej interpretacji !!!! Rządy Pis uwarzam za największą porażkę oszukanych Polaków.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 21.04
Kaczyński likwiduje Gimnazja z powodu poniżenia go przez młodego człowieka w wieku gimnazjalnym.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 21.08
Waldemar,Profesor !! 1000000% prawdy.Kasujcie wpisy tego joska,debila bo tego się nie da czytać.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 21.32
PIS WYPROWADZI POLSKĘ Z U.E. CHCECIE TEGO ???
do josek
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 21.55
Czy na tym forum można wyrazić swoje zdanie,opinię nie narażając się na obraźliwe słowa i poniżanie ze strony nawiedzonych,chorych ludzi popierających Pis o intelekcie Ferdynanda Kiepskiego ?? ?
" takie beda Rzeczypospolite, jakie ich mlodziezy chowanie..." J. Zamoyski
Dodane przez Josek, w dniu 14.10.2016 r., godz. 22.36
Zeby troche zmienic temat i nie zajmowac sie tylko " kotem" Eychlera, ktory na tym forum dostaje, ze tak powiem nieladnie "kaczej sraczki"- odniose sie do poruszanego ostatnio tematu reformy oswiaty....Na temat likwidacji szkoly w Wyszkowie nie bede sie wypowiadal, bo nie jestem pod wzgledem merytorycznym na biezaco w tym temacie...Sprobuje sie w kilku slowach odniesc ogolnie do tematu oswiaty i jej reformy oraz zwiazanych z nia protestach ...!!! Reforma bedzie dobra przede wszystkim dla dzieci... Praca z dziecmi nie nalezy do latwych, tym bardziej z uczniami wychowywanymi bezstresowo. Dlatego rodzice i nauczyciele musza zawrzec swoisty sojusz edukacyjno-wychowawczy i mam nadzieje , ze reforma ta w tym pomoze.... Nauczyciele w gimnazjach nie wiedza, jak sobie radzic z mlodzieza, ktora probuje udawac doroslych ( magia papierosow, trawki, piwa....), a tak naprawde mentalnie nie wyszla z podstawowki.. Rodzice, oczywiscie , tez nie sa bez winy...? Dlatego zamiast edukacji i wychowania tworzona jest patologia gimnazjalna , a nauczyciele w wiekszosci przymykaja na to oczy.... Protestujacy walcza o swoje interesy....!!!! Nauczyciele ( tzw, nowoczesni ) walcza nie o jakosc oswiaty, ale o swoje stolki i wyplaty, bo nikt nie powie, ze dzisiejsza mlodziez jest lepiej wyksztalcona niz ta z lat 1980-2000....Szkoly powinny wyjsc z finansowania przez samorzady... Teraz to przewaznie jest to sitwa znajomkow, nie zas kadra ludzi odpowiednio wyksztalconych, znajacych swoja profesje. Etaty nauczycielskie sa dla znajomych i rodzin burmistrzow albo wojtow oraz popierajacych ich radnych.... Obecnie dyrektor szkoly w ogole nie ma niezaleznosci, a jest przewaznie aparatem wykonawczym wojta lub burmistrza.. Poza tym nalezy wprowadzic w szkolach kodeks pracy..... ---- Protesty..???? Kto byl na tych protestach..??? Jacys starzy ludzie, pewnie nauczyciele na emeryturach, ktorzy nie maja co robic; niepedagogiczni pracownicy szkol; stara komuna i postkomunistyczne resortowe dzieci zatrudnione w oswiacie; PO, ktora nie moze zniesc porazki w wyborach oraz roznego rodzaju przekupni menele i pijackie mordy z KOD...... Normalni i uczciwi nauczyciele byli w szkole i nie wagarowali z ZPN... Przy kazdej reformie sa wygrani i przegrani... Ludzie w innych branzach, gdy traca prace to nie placza na ulicach, tylko szukaja nowego zajecia, a te placzki z ZPN maja jakis immunitet na prace do konca zycia, czy co ???? Na pelna reforme edukacji potrzeba czasu, wiec badzmy cierpliwi i troche poczekajmy na jej efekty.. A wichrzycielom politycznym, ktorzy na tym probuja zbic kapital polityczny -- pokazmy srodkowy palec..!!!!!!!!
Ania
Dodane przez do josek, w dniu 15.10.2016 r., godz. 07.54
Pozwolę sobie zauważyć, że szanowny pan mija się z prawdą i wprowadza ludzi w błąd, tak jak pani minister. Moi nauczyciele w gimnazjum bardzo dobrze uczyli, a jak i kto ich zatrudniał, to mnie nie obchodzi. Co to jest dyscyplina w szkole, dowiedziałam się dopiero w gimnazjum. A rodzicom nikt nie broni współpracować z nauczycielami także w tym systemie. Za rok sama będę nauczycielką. Chciałabym uczyć w gimnazjum, bo tę szkołę najmilej wspominam i nauczycielom z gimnazjum najwięcej zawdzięczam. Żałuję, że nie mogłam manifestować z nimi, ale jak mówiła pani wychowawczyni z gimnazjum - nauka na pierwszym miejscu. A panu joskowi współczuję. Musi być panu ciężko żyć z takim obciążeniem, tyle nienawiści do nauczycieli ( a pewnie innych ludzi też) dźwigać w sobie.
przeciw reformie
Dodane przez sor, w dniu 15.10.2016 r., godz. 11.18
Zgadzam się z profesorem. Prawda jest taka, że to nie my wybieramy sobie uczniów, ale uczniowie nas. Uczeń może złożyć podania do trzech szkół i do trzech zostaje przyjęty. Dyrektorzy robią wszystko, żeby zechciał wybrać ich szkołę. Kiedy zapytałem chłopaka, dlaczego poszedł do drugiej szkoły, powiedział, że w tej drugiej nie trzeba się uczyć, a i tak wszyscy zdają. Na pytanie czy wie ilu uczniów zdało tam maturę, odrzekł, że matura nie jest mu do niczego potrzebna. Nieprawdą jest, że my, nauczyciele techników, popieramy tę reformę. Ja należę do PIS -u, ale nie widzę niczego dobrego w tych zmianach. To nietrafiony pomysł. A nauczycielom gimnazjów należą się słowa uznania. Kształcą młodzież w najtrudniejszym wieku i znakomicie sobie z nią radzą. Dzięki gimnazjom szkoły podstawowe mają dużo lżejszą pracę, a małe dzieci są bezpieczniejsze. Jestem, tak jak większość moich koleżanek i kolegów, przeciwko tej nieprzemyślanej reformie.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2016 r., godz. 14.15
każda reforma na początku się sprawdza. Tak było i za starych czasów.
Dodane przez Ewa, w dniu 15.10.2016 r., godz. 14.22
Nie powinno się robić pseudo reformy w szkolnictwie,której nie aprobują nauczyciele.Sor i Ania mają rację.
Do anonima z 07.54
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2016 r., godz. 14.50
Jeżeli podajesz,ze za rok będziesz nauczycielka,to popierwsze skąd taka pewność,a po drugie chroń nas Boże przed tak osóbka z nienawiścią do człowieka którego nie zna. Wyobrażam sobie jej prace i wyladywowanie w niej swoich niepowodzen. Po trzecie komentarze antyrządowe piszą ci odsunięci od koryta,albo zagrożeni tym co teraz z nami bedzie. Nikt o zdrowym myśleniu nie zaprzeczy,ze poziom nauki bardzo podupadł a z nim szacunek do zawodu. Cóż mogą wiedzieć młodzi jak wyglądało szkolnictwo wcześniej. Jak wielka wagę przykładano do nauczania,nie tylko przedmiotów,ale i kultury. Najlepiej zniżyć poziom nauczania,uczyć byle jak,bo prawda jest taka,ze ciemnym narodem łatwiej rządzić i manipulować.
Do joska
Dodane przez Ela, w dniu 15.10.2016 r., godz. 15.03
Jeżeli czas pozwala,przelewaj jak najwiecej swoich mądrych,prawdziwych przemysleń. Komentarze Twoje sa sola w oku dla tych co robią zawieruchę w Kraju. Ta gawiedź oprocz propagandy,nic a nic dobrego nie potrafi. Przykładem sa wyszkowscy pomyleńcy,zielony lach i w ostrym klimakterium ola, poziom ich nie odbiega od alimenciarza,swetru,czy tępej myszki. Wsciekłość ich jest tym większa im lepsze notowania naszego Rzadu i pozytywne efekty Jego działania. Josek, proszę o więcej, wyrazy szacunku,
do Eli i joska
Dodane przez Karol, w dniu 15.10.2016 r., godz. 16.44
Nie wiem, czy Ela i josek to nie jedna osoba. Te same błędy, ten sam poziom kultury i światopogląd. Niemożliwe, żeby w tak niewielkim środowisku aż dwie tak ,,mądre" osoby się przydarzyły.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.10.2016 r., godz. 17.27
Proszę Państwa, nie dyskutujcie z trolami typu josek czy ela, czego i ja od początku nie robię. Dyskusja z idiotą ma to do siebie, że idiota najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. A poza tym NIE KARMIĆ TROLLI !
Dodane przez Tedy, w dniu 15.10.2016 r., godz. 18.08
Seledynowa wydmuszka zaprzecza sam sobie co on robi. Nie ma co sie dziwić,schorzenie postępuje,wkrótce nasila sie jeszcze inne przykre dla niego objawy. Mareczku,dlaczego sam mówisz o sobie idiota, twoje schorzenia nazywa sie inaczej. Widać,ze jestes bardzo zmęczony,zawiedziony,ze nikt cie nie docenia,ze proroctwa o kant d..y potłuc na spędy chodzi coraz mniej osób, osób. Natomiast twoje idole kompromitują sie nieuctwem,prostactwem i sa na każdym kroku lekceważeni. Żonka tez przejrzała na oczy,dla wnuczki nie masz czasu,a to wszystko rodzi bunt,frustracje i zaostrza schorzenie. Tylko czekać jak znowu cos odwalisz i znowu na próżno.
Dodane przez Jola, w dniu 15.10.2016 r., godz. 18.13
Ależ ten eychlerzyna to zakręcony, za każdym razem co innego pisze,potem zaprzecza,ze to nie on,udając pokrzywdzonego,ze go obrażają. Prawda jest taka,ze chamstwem w swoich komentarzach pokazał jakim on naprawdę jest obłudnikiem.
Nie wiem, czy Ela i josek to nie jedna osoba.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2016 r., godz. 19.51
Ja też nie wiem.
Ad vocem
Dodane przez Josek, w dniu 15.10.2016 r., godz. 20.53
W nawiazaniu do wpisu Eychlera /17.27/ , tez cos wyszperalem w sieci i bedzie to moja odpowiedz na jego insynuacje ....!!! Oczywiscie sparafrazuje to: ... Dyskusja z Eychlerem jest jak zapasy ze swinia w blocie- po pewnym czasie zauwazasz, ze swini sie to podoba... ----Zeby dyskutowac z Joskiem trzeba zrozumiec co napisal... Ciagi literek tworza pewne cigi znaczeniowe i trzeba sie ich nauczyc czytac i rozumiec ... Potem trzeba wykonac skomplikowany proces, jakim jest przemyslenie, a to przekracza jego wysublimowany intelekt....!!! Poza tym kto to jest Ferdynand Kiepski --- nowy zwolennik KOD, czy patron wyszkowskigo KOD-u.....?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2016 r., godz. 20.57
Josek pisze tu pod BARDZO wieloma nickami.Chce sprawić wrażenie mnogości zwolenników swojego prostackiego sposobu myślenia.Josek,Jola , Tedy !! i wszystkie "psychiatryczne"wpisy należą do tego fanatyka.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2016 r., godz. 21.12
Seledynowe kamizelki również pod Jasną Górą.Jak mogłeś josek do tego dopuścić ?? Trzeba natychmiast interweniować!!!Służby porządkowe pod klasztorem w tych samych barwach co KOD ??
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2016 r., godz. 21.14
Panie Marku.Tu nie ma troli.Tu jest trol.
Do Ani....
Dodane przez Josek, w dniu 15.10.2016 r., godz. 21.24
Szanowna pani Aniu , jedno sformulowanie w pani wpisie mnie zaniepokoilo i napawa smutkiem: .... "jak i kto ich zatrudnil,to mnie nie obchodzi. Czyli mam rozumiec, ze wyksztalcenie nie idzie w parze z inteligencja i madroscia zyciowa" . Poza tym imiona , jako wyraz szacunku pisze sie wielka litera , prosze nie nasladowac w tym Eychlera...!!!
Nie wiem, czy Ela i josek to nie jedna osoba.
Dodane przez Josek, w dniu 15.10.2016 r., godz. 21.33
Zapewniam, ze nie..... !!! Jestem plci meskiej, a rozdwojenia osobowosci i jazni nie mam... Pozdrowienia dla Eli i Tedy oraz dla osob anonimowych za przekazywane od czasu do czasu wyrazy otuchy...!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2016 r., godz. 21.48
Nie karmić troli ??? Raczej ZBANOWAĆ idiotę.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2016 r., godz. 22.11
Powoli zbliżamy się do momentu wyjścia na ulicę mieszkańców małych miast typu Wyszków i zademonstrowania sprzeciwu wobec rządzącej partii.Referendum jest kwestią czasu.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.10.2016 r., godz. 04.49
W mojej ocenie reforma oświaty świadczy przede wszystkim o tym, że Zjednoczona Prawica poważnie podchodzi do swoich zadań. Niektórzy koncentrują się na gimnazjach, a problem leży w całym systemie. Koalicja PO - PSL zajmowała się "ciepłą wodą' w kranie. Dzisiejsza koalicja zmienia rzeczywistość i reforma oświaty kompleksowo do tego podchodzi. Wprowadza z jednej strony logiczniejszą strukturę - 8 letnią podstawówkę i 4 letnie liceum. Bowiem zgodna jest opinia nauczycieli szkół średnich i akademików, że po minionej reformie zaczęły najpierw do liceów, a później również na studia przychodzić gorzej przygotowani uczniowie - z mniejszą wiedzą i z gorszym rozumieniem procesów i zjawisk. Ważną sprawą jest również uzdrawianie szkolnictwa zawodowego, które w minionej reformie zostało okaleczone. Niestety dzisiejsza totalna opozycja atakuje wszystko co robią rządzący, Każdy pretekst, każda sprawa jest dobra by tworzyć nową płaszczyznę konfliktu. Najśmieszniejsze jest ZNP, które przy poprzedniej reformie wyprowadzało ludzi na ulice przeciwko utworzeniu gimnazjów, dziś wyprowadza również, ale ..... przeciwko likwidacji gimnazjów. W psychologii takie stany określa się mianem paranoi. Wyszkowski samorząd gminny do tej paranoi dokłada swoje trzy grosze umiejętnie rozdmuchując i tworząc sztuczne problemy typu - jak stworzymy nowe obwody szkolne.
Referendum w sprawie zademonstrowania sprzeciwu wobecz rządzącej partii
Dodane przez Jacek, w dniu 16.10.2016 r., godz. 08.08
Chętnie się przyłączę do protestu i pójdę na referendumprzeciw rządzącej koalicji w Wyszkowie.
Do pana Marka Głowackiego
Dodane przez Marcin, w dniu 16.10.2016 r., godz. 10.30
Wnioskuję, że pana problem polega na tym, że słucha pan tylko PIS-u i samego siebie. Proszę uważnie przeczytać chociażby komentarze zamieszczone powyżej. Nawet jeżeli uporczywie będzie pan powtarzał te same kłamstwa, to one jednak prawdą się nie staną. Czas pogodzić się z faktami. Mija się pan z prawdą pisząc, że nauczycielele szkół średnich popierają tę reformę, chociaż pewnie są i tacy, ale ta opinia na pewno nie jest zgodna, jak pan twierdzi. Dlaczego do szkół średnich i na studia przychodzi młodzież coraz gorzej przygotowana, bardzo pięknie wyjaśnia m.in ,,były nauczyciel", ,,sor", czy ,,professor". Proszę przeczytać. Wygląda na to, że piszą mądrzy ludzie. Faktycznie, brak jest zawodówek i z tym wszyscy się zgadzają. Wystarczy wprowadzić progi punktowe przy rekrutacji do szkół średnich. Likwidacja gimnazjum nie ma tu żadnego znaczenia. Zarzuca pan ZNP, że wyprowadza ludzi na ulice. Coś mi się zdaje, że gdyby Pan Wałęsa nie wyprowadził ich wcześniej, to dzisiaj bylibyśmy kolejną republiką ZSRR. Chwała im za to ,że są czujni i nie pozwalają na powrót komunizmu w kraju, choć niektórym się to marzy. A problemy takie jak w Wyszkowie są w całym kraju. Sprawcą ich są nieudolne rządy PIS-u, w co dzisiaj już mało kto wątpi. Proszę nie próbować manipulować ludźmi, bo ten ,,zły" system nauczania doprowadził do tego, że mamy społeczeństwo myślące i to samodzielnie myślące. Nam ,,przekaz dnia" nie jest potrzebny.
Dodane przez ziw, w dniu 16.10.2016 r., godz. 11.51
W oświacie rzeczywiście nie dzieje się najlepiej ale likwidacja gimnazjów nie poprawi tego stanu rzeczy. Jedynym efektem zmian będzie kilkuletni bałagan, kolejna (po chorych pomysłach pani Hall z programami) wymiana podręczników i zwolnienia części nauczycieli (nie koniecznie najgorszych a raczej najmniej ustosunkowanych). Problem zdecydowanie leży gdzie indziej.
Dodane przez Helena, w dniu 16.10.2016 r., godz. 14.02
Przy dzisiejszym niedzielnym obiedzie zeszło na temat oświaty. Ja chodziłam do siedmioklasowej szkoły podstawowej i jako jedyna z klasy ukończyłam liceum. Moja śp. mama ukończyła 3 klasy szkoły podstawowej. Córki chodziły do ośmioklasowej podstawówki. Wszystkie bardzo dobrze się uczyły i pokończyły studia. Moje wnuczki też są już po studiach, choć wszystkie chodziły do gimnazjum. Każde z nas chwaliło swój system, bo pewnie każdy był dobry. Jak ktoś chciał się uczyć, to się uczył. Zawsze byli dobrzy i źli uczniowie. Tylko kiedyś ci słabi albo wcale nie szli dalej do szkół , albo uczyli się w zawodówkach. I to jest dowód na to, że efekty nauczania wcale nie zależą od systemu. A moi wnuczkowie nie wyobrażają sobie, żeby mogło nie być gimnazjów. I nie rozumieją tej reformy, chociaż wszyscy mają pomysły na to, co zrobić, żeby było lepiej. Mnie też się jeden nasunął. Może zlikwidować egzamin po gimnazjum, a wrócić do egzaminów do szkół średnich. Na pewno będzie to lepsze rozwiązanie niż likwidacja gimnazjów i tańsze. Od samego mieszania herbata słodsza się nie robi.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.10.2016 r., godz. 20.33
Głowacki nie mąć !! Burmistrzem i tak cię nie wybierzemy !!!! Nie masz szans. Pis nie będzie rządził miastem
Referendum natychmiast !!!
Dodane przez Anonim, w dniu 16.10.2016 r., godz. 21.18
Tym razem popieram Pis....Według policji około 1500 pisowców zebrało się na sabacie na Jasnej Górze w celu pokuty za to co robią.Co prawda grzechów pisoskich żadna pokuta nie zmyje ale ważne są intencje....A może tak biczowanko w intencji grzesznika Jarka ????
Dodane przez Jola, w dniu 16.10.2016 r., godz. 23.28
Anonimie z 20.33 i 21.18. Referendum to możesz sobie robić broniąc złodzieji,bo tylko taki masz cel. Prorokujesz juz od dawna i na pisaniu głupot to sie kończy. Czy zawsze byłeś taki tępy,czy judaszowe srebrniki mózg w sodowke zamieniły. Urwały sie lewizny,stad szczekanie tak jak wygłodniałe kundle. Tylko szczekanie bo jeden cel KODu to tylko narobić smrodu,jak wcześniej pisano. I z tym kojarzycie sie ludziom uczciwym.
do p. Marcina
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.10.2016 r., godz. 06.10
Jeżeli ma pan rację to proszę podać choć jeden argument odnoszący się do istoty sprawy. Nie przekonał mnie pan swoim mętnym wywodem. Po poprzedniej reformie rozmawiałem z bardzo wieloma nauczycielami z naszego Norwida i wszyscy twierdzili, że poziom przygotowania uczniów po zreformowanej szkole, po gimnazjum, które przecież oznaczało, że młodzież rok dłużej uczyła się przed przyjściem do liceum jest ZDECYDOWANIE niższy. Nie spotkałem ani jednego, który miałby inne zdanie. To było dla mnie pierwszym punktem odniesienia w ocenach systemu oświaty. Dziś doszło oczywiście wiele innych uzasadnień.
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 17.10.2016 r., godz. 09.51
Pod każdym tematem atak KODowsko-PO-Nowoczesnej ekipy. Żadnych poważnych wypowiedzi tylko histeryczna nawalanka, to zaczyna być nie do zniesienia, może im na tym zależy abyśmy nie czytali Wyszkowiaka, nie pisali wszystko chcą nam obrzydzić. Może to mieć jednak efekt odwrotny, przestałem oglądać TVN, Polsat bo tam jazgot podobny i totalna wojna z rządem i z Polską. Oglądam tylko TVP i TVP Info, mam poczucie spokoju, że sprawy w Polsce idą w właściwym kierunku, spokojnych tłumaczeń. Wczoraj z przyjemnością wysłuchałem w Wiadomościach a później w TVP Info, mieszkańca naszego powiatu, Bronisława Wildsteina. Dzięki Bogu, że ludzi pozytywnie myślących jest jeszcze dużo. Dobrze, że pan Marek Głowacki zabiera głos i ma ciekawe wypowiedzi bo jest nadzieja, że Wyszków do końca nie sfiksował i mieszkają tu też trzeźwo myślące osoby.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 17.10.2016 r., godz. 10.12
czytając wypowiedzi Marcina i Heleny wraca nadzieja w człowieka rozumnego. Jednak są ludzie mądrzy i zdroworozsądkowi na tym forum. Panie Głowacki warto słuchać i uczyć się od innych. Jak wspomina Marcin, nie tylko "przekaz dnia" ma znaczenie. A całą prawdę o edukacji celnie podsumowuje Helena, "Jak ktoś chciał się uczyć, to się uczył". Nic więcej do dodania.
Referendum popieram
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 10.24
Tylko elektorat o mentalności Ferdynanda Kiepskiego przekupiony 500+ może chwalić i być zadowolony z tego co robi rząd.Otwórzcie oczy.Maciarewicz to przekupiony szaleniec.Człowiek stronniczy związany z producentami Amerykańskich helikopterów.Rok zwodził Francuzów i Polskich robotników a helikoptery w USA kupuje.Tani przestarzały sprzęt,bez uzbrojenia,bez ofsetu,bez noktowizji (nie mogą latać nocą),bez potrzebnego wyposażenia (golizna).Maciarewicz to krętacz i wielkie nieszczęście dla Polski i Polskiej Armii.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 11.12
Referendum uratuje miliardy.Nie pójdą na pieluchy.
Dodane przez anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 12.43
Dziwię się, że w Wyszkowie gdzie PiS współpracuje z Nowosielskim, Mrozem z PO i z PSL jest taki atak na PiS. Przecież Eychler startował w wyborach z drużyny Nowosielskiego i Mroza i ci mogli powiedzieć mu, żeby przestał być taki agresywny i zamilkł. Podwójna moralność i standardy. Przyjaciele że aż wrogowie. Wyszków bastion prawicy a w samorządzie rządzą liberałowie i ludzie z dawnej władzy. Nie będzie dobrze jak będziemy się dawać nabierać
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 13.09
Ale się stare zgredy martwią, że "ich" miliardy pójdą na pieluchy. Ja nie mam już małych dzieci, ale cieszy mnie, że młodzi rodzice mają pomoc od państwa w wychowaniu dzieci. Cieszy mnie, że te miliardy nie idą już tylko dla złodzieii, kolesi, pseudobiznesmenów, krętaczy i cwaniaków. Pozdrowienia dla tych, którym odcięto dostęp do koryta.
Anonim z 10.24 to co napisałeś dotyczy ciebie
Dodane przez Elka, w dniu 17.10.2016 r., godz. 14.51
Jak mozna mieć sfajdany mózg,zeby tak jak ty byc kłamca,przygłupem,fałszywcami,obrzydliwością próbujesz nazywać tak innych. Napisali zleceniodawcy co masz pisać i kundelek wykonuje rozkaz udając przy tym znawcę helikopterów. Przy twoim intelekcie możesz tylko wiedzieć,ze helikopter lata i nic więcej. Po treści idiotyzmów wiadomo kto autorem. ,,tato ja wariat kup mi komisariat kup mi z helikopterem lotnisko będę miał do spędu blisko"
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 15.00
Pani Heleno, całkowicie się z panią zgadzam. Mam podobne doświadczenia. Ma pani rację. Ta reforma oświaty jest zupełnie niepotrzebna. Z mojej klasy tylko 3 osoby ukończyło szkołę średnią. Reszta kształciła się w zawodówkach. Ktoś pisze, że w Norwidzie są gorsze dzieci, ale jak moi synowie składali dokumenty do Norwida, to przyjmowali z samymi 5 na świadectwie, a teraz dobrze jak uczeń ma średnią 3. Sami narobili bałaganu, a obwiniają gimnazja. Lepiej niech emerytury nam podniosą, zamiast płacić ludziom za reformowanie (niszczenie) szkół.
do Marcina
Dodane przez aldona, w dniu 17.10.2016 r., godz. 15.01
Pięknie Pan napisał to, co ja myślę. Dziękuję.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 15.49
mnie Helena przywodzi na myśl oranżadę ale kolorze pistacji.
po tabarocie ...
Dodane przez Beata, w dniu 17.10.2016 r., godz. 16.19
do Aldony - przyłączam się do takich skomentowań . Myślę ,że Marcin pięknie to ujął aczkolwiek są momenty mniej lub bardziej problematyczne ale w rzetelnym przekazie o to przecież chodzi, to jasne.
do wyszkowiaka
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.10.2016 r., godz. 19.27
Sądzę, że hejt na forach Wyszkowiaka jest zorganizowany i być może wprost opłacany. Choć wg mnie bardziej prawdopodobne, że jest to organizowane w inny, bezgotówkowy sposób, a nagrodą jest pochwała szefa lub np. premia dla pracownika urzędu, lub jednostki podległej - oczywiście wypłacana z publicznej kasy. Wczorajszy wywiad z Bronisławem Wildsteinem również oglądałem. Rzeczywiście ciekawy. Wracając jednak do tematu - w mojej ocenie nasza władza gminna ośmielona słabością wyszkowskiego PiSu idzie po bandzie i co prawda nie wprost, ale atakuje po prostu z powodów politycznych reformę oświaty. Pani Kowalewska umiejętnie podrzuca mediom i rodzicom kolejne "potężne" problemy np. straszliwą, nierozwiązywalną kwestię nowego podziału okręgów szkolnych, lub dramatyczny dylemat typu "jedno dziecko w jednej szkole, drugie w innej" oraz inicjuje na te tematy debatę publiczną w formie telenoweli. Oczywiście jak wynika z niektórych wypowiedzi i na tym forum są ludzie, którzy to łykają jak gęś kluski.
KOD- erowski pokutnik...
Dodane przez Josek, w dniu 17.10.2016 r., godz. 20.22
Zeby troche zmniejszyc cisnienie emocjonalne na forum, odniose sie do dziwacznych wpisow seledynowego anonima z ( 15.10.2016 godz.21.12 i 16.102016 godz. 21.18 ) .... Gdy tzw. elita KOD na czele z rozczochranym Alimenciarzem bawila sie w burdelopodobnym lokalu w Brukseli, dla uzytecznych idiotow i zmanipulowanych przekaznikow znaleziono zadania do realizacji. Czesci buractwa nakazano pokrzykiwac pod domem dr Kaczynskiego, a innym wydano polecenia rownie idiotyczne, aby tylko macic i prowokowac...!!! Najwazniejsze , aby otumanieni denegeraci mieli zajecie i nie zaczeli samodzielnie myslec i analizowac faktyow...... Nasz seledynowy lider jednoosobowego wyszkowkiego komitetu KOD / im. Ferdynanda Kiepskiego/ dostal zadanie specjalne...Wyslano go na pielgrzymke pokutna do Czestochowy , aby tam prowokowal i macil, a przy okazji policzyl liczbe patnikow.... Ale jak to bywa z niezbyt rozgarnietymi zwolennikami i czlonkami KOD, nasz seledyn zamiast patnikow policzyl porzadkowych w seledynowych kamizelkach i wyszlo mu ok. 15 tys , a reszta pomyslal sobie w liczbie 150 tys. to pewnie turysci. Jednego nie mogl zrozumiec dlaczego nie maja na swoich seledynowych kamizelkach napisu KOD, przeciez seledyn to kolor porzadkowych KOD-u, trzeba bedzie zrobic niezwlocznie protest w obronie seledynowych kamizelek....!!!! Sam bedac incognito zalozyl pomaranczowa kamizelke/ seledyn nalezy do nas/ i zaczal krzyczec "precz z dyktatura kobiet",... " odwalcie sie od mojej macicy", ale dlugo nie nakrzyczal sie, bo szybko pogoniono "dziada"....
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 20.38
Maciarewicz to pośmiewisko wśród ministrów na całym świecie.To przykład jaki nie powinien być minister........Produkcja nowego helikoptera z Ukrainą to wydatki miliardowe i bardzo długi okres od zaprojektowania do wdrożenia go do produkcji............To jest jak zbudowanie fabryki samochodów i nowego modelu auta żeby wyprodukować 100 tysięcy sztuk i potem mieć problemy ze zbytem !!! Nikt nie kupi polsko-ukraińskiego śmigłowca z ruskim silnikiem rodem z ZSSR.Maciarewicz jest TOTALNYM ignorantem.Pojęcia to nie ma o niczym.Kogo Wy popieracie.Tu potrzebna natychmiastowa dymisja.Robi facet smród i wstyd od lat na cały świat !!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 20.44
PIS TO JEST TAKI KARAWAN Z TRUMNAMI Z NAPISEM SMOLEŃSK JADĄCY POD PRĄD AUTOSTRADĄ ZBUDOWANĄ PRZEZ PO-PSL.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 20.57
Jak można popierć Pis ?? Owsiak też wam przeszkadza ??? Nie no to ręce opadają.Co Wy robicie ?
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 21.06
Żaden hejt na forach.Naród się obudził i Was za gratis ocenia krytycznie.Opłacany ?? Ha,ha,haaaaa.To Wy zapłacicie za rozwalanie demokracji.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 21.10
Kolejne poniżenie Polaków przez Głowacki Marek....Jak "gęś kluski" łyka jednak elektorat Pisu.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 21.22
Nowy helikopter ?? Antonoff lub Antek.Wybierajcie.Tośek chyba po Smirnoff-ie gada te głupoty
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 21.25
Niech rządzi Pis !! (należy sie 100 rubli)
do Elka=josek
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2016 r., godz. 21.35
Helikopter zakupiony przez Pis może tylko latać.To prawda.Taka "goła" opcja nie jest do niczego innego zdolna bez dodatkowych opcji wyposażenia lub uzbrojenia a to kosztuje.To nie jest kupa gwoździ ani tylko samochód,który ma tylko jeździć.
Jeszcze moje " dwa" slowa do dyskusji
Dodane przez Josek, w dniu 17.10.2016 r., godz. 22.00
Dziwi mnie, ze te wszystkie Helenki, Beatki, czy Aldonki ani slowem sie nie zajakna , ze poprzednia ustawa oswiaty byla totalna klapa i byla niepotrzebnie wprowadzona. Oczywiscie , ze poziom wyksztalcenia sie obnizyl. Wystarczy tylko podyskutowac z tymi pseudomagistrami, czy niedaj Boze doktorami z obecnych pseudouczelni !!!! Moim subiektywnym zdaniem poprzednia reforma, mialaby sens, gdyby po szkole podstawowej nastapila naturalna selekcja uczniow ze wzgledu na uzdolnienia..... Gdyby powstal dualizm gimnazjow: gimnazjum o profilu podstawowym ( dla dzieci mniej zdolnych) i gimnazjum o profilu rozszerzonym ( dla dzieci bardziej uzdolnionych).. Po gimnazjum o profilu rozszerzonym i zdaniu egzaminu do szkoly sredniej mlodziez uczylaby sie w liceum lub technikum. Natomiast po profilu podstawowym , ci najzdolniejsi powtarzaliby 3 klase profilu rozszerzonego /zeby wyrownac zaleglosci programowe/ i mogliby uczyc sie dalej w liceum lub technikum. Reszta uczniow profilu podstawowego uczylaby sie oczywiscie w szkolach zawodowych... Obecny Rzad ,gdyby wprowadzil reforme mojego pomyslu, bylby oskarzony o dyskryminacje dzieci ze wzgledu na ich inteligencje... Dopiero, by sie dzialo....????ß Dlatego zeby cokolwiek poprawic w oswiacie Rzad musi wrocic do systemu moze nie najlepszego, ale juz sprawdzonego i o niebo lepszego od pomylonych i kosztownych reform PO,PSL...
reformie ,,nie"
Dodane przez Jarek, w dniu 18.10.2016 r., godz. 08.21
Proszę porównać treść komentarzy ludzi wypowiadających się za reformą czyli PIS-u i tych przeciwko reformie. Osoby wypowiadające się przeciw reformie piszą rzeczowo, podają argumenty, wypowiadają się w sposób kulturalny. Tworzą ogromny kontrast z pozostałymi komentarzami, których ton jest napastliwy, emocjonalny, pozbawiony logiki. Mnie sprawa szkół nie dotyczy, ale po przeczytaniu tych komentarzy jestem stanowczo przeciw tej reformie. Osoby, które uważają inaczej, musiały przejść pranie mózgu albo to im się opłaca. I tyle w temacie.
do Marek Głowacki
Dodane przez jasio małolat, w dniu 18.10.2016 r., godz. 08.37
Panie Głowacki, co do hejtu to nie znałem tego ale jestem w stanie w pełni się z Panem zgodzić. Przecież jasne jest, że u źródła jest najlepsza wiedza i cieszy mnie to, że Pan się z nami dzieli swoim doświadczeniem. Lekka uszczypliwość ale to dotyczy również Pana otoczenia. "Władza atakuje reformę oświaty".... nie interesuje mnie co władza atakuje i czy słusznie. Ważne jest to, jak Pan sam zauważa, że "inicjuje na te tematy debatę publiczną", rozmawia i rozważa różne aspekty przez co liczy się ze zdaniem społeczeństwa lokalnego a jaką decyzję podejmie to będzie jej decyzja i poniesie za nią pełną odpowiedzialność. Tego wszystkiego zabrakło Ministerstwu Edukacji stąd te niezadowolenie społeczne i protesty. Co do gęsi i klusek to też wiedza chyba z Pana otoczenia. Szanujmy poglądy innych i siebie na wzajem. Więcej rozmawiajmy a nie próbujmy za wszelką cenę narzucić innym swój jedyny i słuszny punkt widzenia.
PIS nie słucha
Dodane przez Bronisław, w dniu 18.10.2016 r., godz. 12.03
PIS obiecał rozmawiać z ludźmi, ale niestety, chętnie rozmawiał tylko przed wyborami. Teraz rozmawia tylko z członkami swojej partii. Gimnazjum w Toruniu zebrało ponad 200000 podpisów przeciwko reformie i wysłało petycję do p. Zalewskiej. Na stronie www.znp.edu.pl zamieszczona jest Petycja w obronie polskiej szkoły. Już podpisało ją ponad 20000 osób. Zachęcam do podpisywania. Swoje listy do ministerstwa kierują pedagodzy, dydaktycy, profesorowie oświaty, eksperci, którzy wyrażają się bardzo krytycznie na temat proponowanych zmian. Dzisiaj wydawcy informują, że nie da się w tak krótkim czasie przygotować dobrych podręczników. Niestety, rząd jest głuchy na głos rozsądku. Postanowił zrujnować nasze szkoły i dzielnie kroczy do przodu, nie zważając na głosy wyborców. Niestety, dokonaliśmy złej zmiany, co widać nie tylko w sferze edukacji.
Dodane przez Tedy, w dniu 18.10.2016 r., godz. 14.13
Zielona kamizelka juz nazywa sie Bronisław - tak podpisał sie przepisując zlecony komentarz.
Do Anonima czyli seledynowego lacha
Dodane przez Tedy, w dniu 18.10.2016 r., godz. 14.34
Za wpis z 17 10 g. 20.44 gdzie dopuszczasz sie kpin z katastrofy smoleńskiej, nie lekasz sie, ze za to moze los cie cieżko ukarać,albo kogoś z twoich najbliższych. Trzeba byc nie tylko chamem,ale bydlakiem wyzutym z empati, aby cos takiego napisać.. To,ze piszesz idiotyzmy to mozna przymknąć oko,bo to twoj objaw schorzenia,natomiast dopuszczając sie tych okropności jak kpiny o Smolensku to do tego dochodzi zdegenerowanie. Nie wysilaj sie pomiocie,bo i tak wszyscy wiemy,ze zamiast mózgu masz sieczkę i diabelska smole.
Dodane przez Lena, w dniu 18.10.2016 r., godz. 14.49
Widać jak Polska zaczęła sie liczyć na świecie,nareszcie jesteśmy szanowani,a Polski Rzad pracuje z myślą o nas Polakach. Zmasowane ataki i kłamstwa jednoosobowego wyszkowskiego Kodziarza,zielonego przebierańca ,świadczą o tym,ze jego zleceniodawcy i pracodawcy s...a w gacie,ze nic poza burdami nie osiągneli i na sile każą mu pisać byle co i aby dużo. Sa na tyle prymitywni myśląc,ze społeczeństwo ma ten sam zaniżony iloraz inteligencji co oni sami. A co sobą prezentuje zielona gadzina? Oprocz prostactwa,chamstwa,nienawiści do nas społeczeństwa i chorego umyslu,absolutnie nic więcej.
Tak właśnie podawano do stołu
Dodane przez Anonim, w dniu 18.10.2016 r., godz. 16.33
Nie sądzę , by treść komentarzy była uknuta ale z pewnością niektóre nie są nudne, nie zmiatają istoty spraw pod dywan. Być może nie wszystkim odpowiadają zawarte w nich sformułowania . Urzędasowa telenowela Kowalewskiej- dodałbym jeszcze przesłaniem usprawiedliwienia - to nie ja... i tu i tam. Z tym się zgadzam . W sprawie zaś gęsi , całkiem poważnie i również bez żartów , jest wielu Ludzi , którzy osobiście na przestrzeni lat posmakowali makaronu z zaserwowanymi podróbkami , wiedzą jak pachnie i z całym przekonaniem twierdzą ,że nie ma co sobie żałować takiej gęsi wśród innych kąsków.
do jasia małolata
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.10.2016 r., godz. 19.52
Widzi pan, mnie właśnie to najbardziej obchodzi, czy słusznie postępuje nasza lokalna władza w osobie pani Kowalewskiej z tematami związanymi z reformą oświaty. I jest to dla mnie oczywiste, że niesłusznie. Uzasadniam to w wielu miejscach od dłuższego czasu. W mojej ocenie decydująca jest tu chęć, jak to się dziś mówi pijarowskiego przykrycia paraliżu komunikacyjnego w mieście oraz ogólne niechętne nastawienie do obozu rządzącego. Stąd intensywna praca pani wiceburmistrz nad tworzeniem "problemów" bądź sztucznym rozdmuchiwaniem ich. Pseudokonsultacje przybrały formę telenoweli, czyli stały się w mojej ocenie nudnym serialem. Ale nie mam większych wątpliwości, kto tu jest głównym rozgrywającym. Pani wiceburmistrz wykonuje jedynie polecenia, choć niewykluczone jest, że robi to z pełnym zaangażowaniem. Oprócz tego, trzeba to powiedzieć - atak na reformę oświaty w Wyszkowie prowadzony jest przez klasycznych Misiewiczów. Bowiem ani pani wiceburmistrz Kowalewska, ani pan naczelnik Cieślak nigdy z oświatą nie mieli do czynienia i są wstawieni na swoje stanowiska po prostu ..... po układzie. To naga prawda.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.10.2016 r., godz. 20.32
Pani Kowalewska całe życie słusznie postępuje. Z lubościa też wszelkie prymitywizmy nowoczesnej lajkuje. A co ma za doświadczenie...
Dodane przez Anonim, w dniu 18.10.2016 r., godz. 20.48
Popieram to co pisze "jasio małolat".Nienawidzę chamskich wpisów zwolenników Kaczyńskiego i całej tej pseudo partii ruinującej Polskę każdego dnia..Josek,Ty dobijesz ten Pis tymi prymitywnymi komentami .Jesteś cham i prostak.Najgłubszy wpis zrobiłeś pod pseudo "Lena".Polska wszystko straciła,no może w oczach Orbana nie.Idz se buduj z Węgrami okręty podwodne albo się chłoptasiu utop
Dodane przez Anonim, w dniu 18.10.2016 r., godz. 21.08
Idziemy w stronę dyktatury.Tu nie ma już żadnych wątpliwości.Każdy ma swoje sumienie.Popierający ten rząd będą mieli na sumieniu wszystkie jego grzechy.Same grzechy.
Dodane przez Misiewicze, w dniu 18.10.2016 r., godz. 21.28
Misiewicz w spódnicy???
Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2016 r., godz. 08.20
Dyktaturę to mieliśmy za czasów PO PSL i to właśnie oni i ich zwolennicy odpowiadają za zniszczenia w Polsce. To ci, co czerpali korzuści dzięki układom będą rozliczeni i to już niedługo.
Dodane przez sylwek, w dniu 19.10.2016 r., godz. 09.33
PIS nie ma szans na zwycięstwo w wyborach. Niestety, udowodnili, że nie mają bladego pojęcia o zarządzaniu krajem. Jedyne co im wychodzi, to niszczenie wszystkiego, co zastali. Może i to doświadczenie było nam potrzebne, żebyśmy nie mieli złudzeń, co do tych ludzi.
do sylwka
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.10.2016 r., godz. 19.42
PO nie ma szans na zwycięstwo w wyborach. Niestety, udowodnili, że nie mają bladego pojęcia o zarządzaniu krajem. Jedyne co im wychodzi, to niszczenie wszystkiego, co zastali. Może i to doświadczenie było nam potrzebne, żebyśmy nie mieli złudzeń, co do tych ludzi.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.10.2016 r., godz. 08.41
Pan panie Głowacki nie ma szans na zwycięstwo w wyborach. Niestety, udowodnił pan, że nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu powiatem, a co dopiero krajem . Jedyne co ci wychodzi, to niszczenie wszystkiego, co zastałeś. Może i to doświadczenie było nam potrzebne, żebyśmy nie mieli złudzeń, co do takich ludzi.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta