Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2019 r., imieniny Mateusza, Miry

Spotkania plastyczne

(Zam: 14.09.2016 r., godz. 13.21)

Zorganizowane przez dyrekcję Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku wakacyjne spotkania plastyczne z artystą Adamem J. Karpińskim dobiegły końca.

Dwugodzinne, czwartkowe zajęcia powstały z myślą o uzdolnionej plastycznie młodzieży, która na okres kanikuły pozostała w domu, jak również o tych, którzy zjechali na wypoczynek do gminy Brańszczyk.
Letnie warsztaty, kiedy tylko aura na to pozwalała, odbywały się pod gołym niebem. Dominującą techniką prac były wygodne w plenerze olejne pastele. Za tematy posłużyły np. konie pasące się na pobliskiej, nadbużańskiej łące, czy dawna, wiejska architektura skupiona na terenie Skansenu w Brańszczyku. Eksponaty – przedmioty codziennego użytku, zgromadzone w muzeum Skansenu stały się również inspiracją do twórczej pracy.
W dni pochmurne zajęcia odbywały się pod dachem Gminnego Domu Kultury. Wówczas prowadzący warsztaty skupiał się głównie na przekazaniu uczestnikom zajęć elementarnych podstaw rysunku. Za technikę wybrał ołówki i węgiel, za tematy – martwe natury ustawione z najprostszych brył. Ćwiczenia były o tyle nietypowe, że artysta teorię popierał praktyką, rysując dany temat wspólnie z młodzieżą. Jak mówi prowadzący, taki sposób pracy to również nauka i pozwala on na o wiele szybsze opanowanie warsztatu.
Każde zajęcia, poza bieżącymi wskazówkami, kończyły się zawsze omówieniem powstałych prac. Były pochwały i słowa uznania dla młodych twórców, jak również cenne uwagi na przyszłość w przypadku ewentualnych niedociągnięć.
Rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/17. Dyrekcja GDK, jak w latach ubiegłych, zaprasza wszystkie dzieci i młodzież zainteresowanych rozwijaniem swoich talentów plastycznych na cykliczne, czwartkowe warsztaty z artystą plastykiem Adamem J. Karpińskim. Czas zajęć: 14.00-16.00. Pierwsze, organizacyjne spotkanie odbyło się już 1 września w sali GDK.
Org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl