Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Bug wygrywa u siebie, przegrywa na wyjeździe

(Zam: 07.09.2016 r., godz. 13.29)

W ubiegłym tygodniu piłkarze pierwszej drużyny seniorów Bugu Wyszków rozegrali dwa spotkania ligowe. W środę 24 sierpnia wyszkowianie ulegli na wyjeździe Dolcanowi Ząbki 0:3. W sobotę 27 sierpnia pokonali u siebie Unię Warszawa 2:0.

Faworytem środowego meczu w Ząbkach byli gospodarze. Dolcan wracał na własny stadion po niemal rocznej nieobecności (związanej z wycofaniem się klubu z rozgrywek I ligi), w związku z czym piłkarze gospodarzy byli niezwykle zmotywowani do dobrego występu. Pierwsza połowa meczu była wyrównana, jednak więcej z gry mieli gospodarze. Kilkukrotnie dobrymi interwencjami popisywał się broniący wyszkowskiej bramki Mateusz Cichawa. Młody golkiper skapitulował jednak w 41. minucie, wpuszczając piłkę do bramki, po mocnym strzale rywala z dystansu. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.
W drugiej odsłonie Dolcan, niestety, zdominował wyszkowian. Rywale stworzyli sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych, dobrze między słupkami spisywał się na szczęście Cichawa. W 51. minucie padła druga bramka dla miejscowych. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jeden z rywali głową wbił piłkę do siatki. Wyszkowianie nie potrafili odpowiedzieć. W 75. minucie dobiła ich kontrowersyjna sytuacja, w której po faulu na Patryku Kostrzanowskim w środkowej strefie boiska, arbiter główny nie wstrzymał gry, a rywale, mimo widoku leżącego wyszkowianina, zaatakowali bramkę Bugu i zdobyli trzeciego gola. Do końca meczu inicjatywa znajdowała się po stronie Dolcanu, wynik nie uległ już jednak zmianie.
Dolcan Ząbki – Bug Wyszków 3:0 (1:0)
Bug: M. Cichawa – K. Maciak (56. – K. Kaput), P. Kostrzanowski, M. Paradowski, Ł. Damętko – M. Bala, P. Bazler, J. Rejnuś (66. – Y. Aleksiejuk), E. Dobkowski – D. Witkowski (56. – M. Vogtman), M. Krawczyk (72. – K. Skoczeń).
MKS Przasnysz – Unia Warszawa 1:1
W ostatnią sobotę Bug wrócił na własny stadion starciem z beniaminkiem ligi, Unią Warszawa. Gospodarze wystąpili w nieco zmodyfikowanym składzie w stosunku do poprzednich spotkań. Na boisku zabrakło Jakuba Rejnusia, Mateusza Paradowskiego i Piotra Bazlera. W pierwszej połowie spotkania przeważał Bug. Wysiłki wyszkowian nie przyniosły jednak efektu bramkowego w pierwszych 45. minutach meczu. Premierowe trafienie zanotował w 58. minucie meczu Maksymilian Vogtman. Kwadrans później wynik spotkania ustalił Dominik Witkowski, który wykorzystał sytuację sam na sam. Do końca meczu piłkarze Bugu kontrolowali boiskowe wydarzenia i zasłużenie zainkasowali trzy punkty za zwycięstwo nad Unią.
Bug Wyszków – Unia Warszawa 2:0 (0:0)
Bramki dla Bugu: M. Vogtman 58., D. Witkowski 73.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – Ł. Damętko, P. Kostrzanowski K. Kaput, K. Maciak – E. Dobkowski, T. Aleksiejuk, Karol Skoczeń, M. Bala – M. Vogtman, M. Krawczyk.
Pogoń II Siedlce – Błękitni Raciąż 0:2
W tym tygodniu Bug rozegra kolejne dwa spotkania ligowe. W środę 31 sierpnia wyszkowianie zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Przasnysz. W sobotę 3 września piłkarze Bugu udadzą się natomiast do Grodziska Mazowieckiego, gdzie powalczą o ligowe punkty z miejscową Pogonią. Dwaj silni rywale, jednak liczymy, że w tym tygodniu Bug przerwie passę meczów na wyjeździe bez punktu.

1. Pogoń Grodzisk Maz. 16 19-6
2. Błękitni Raciąż 13 18-8
3. Hutnik Warszawa 12 13-8
4. Pogoń II Siedlce 12 10-8
5. MKS Ciechanów 11 15-8
6. Mazovia Mińsk Maz. 10 12-6
7. Wisła II Płock 10 12-8
8. KS Łomianki 10 12-13