Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Loczki wygrywają w II-ligowym debiucie

(Zam: 07.09.2016 r., godz. 13.27)

Loczki Wyszków z przytupem zadebiutowały w rozgrywkach II ligi kobiet. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu podopieczne trenera Karola Wołynki pokonały na własnym stadionie Jantar Ostrołęka 2:1.

Mecz został rozegrany w sobotę 27 sierpnia w Wyszkowie. Jako nieznacznego faworyta spotkania można było wskazać wyszkowskie Loczki, które w sparingowych starciach z Jantarem z reguły zwyciężały. Z drugiej jednak strony, rywalki z Ostrołęki miały dużo więcej doświadczenia w grze na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Wszystko jak zwykle zweryfikować miało jednak boisko. W pierwszej połowie spotkania było ono bardziej szczęśliwe dla piłkarek z Ostrołęki, które po pierwszych 45. minutach gry prowadziły 1:0. Loczki nie składały jednak broni. Po niespełna pół godzinie gry w drugiej odsłonie, na 1:1 wyrównała najlepsza strzelczyni Loczków z ubiegłego sezonu, Paulina Pokraśniewicz. Ta sama zawodniczka wprawiła swoje koleżanki i zgromadzonych na stadionie WOSiR kibiców w szał, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to zdobyła zwycięską bramkę dla swojej drużyny. Tym samym Loczki w swoim debiucie na wyższym szczeblu rozgrywkowym zgarnęły komplet punktów przed własną publicznością. Gratulujemy!
Loczki Wyszków – Jantar Ostrołęka 2:1 (0:1)
Bramki dla Loczków: P. Pokraśniewicz 71. i 90+3.
Loczki (wyjściowa jedenastka): K. Kulasińska – M. Król, W. Fedorczyk, A. Wiśniewska, K. Pokraśniewicz, N. Markowska, J. Jeż, K. Bonisławska, K. Ufnal, N. Chimkowska, P. Pokraśniewicz.

KS Teresin – UMKS Zgierz 1:0
Piastovia Piastów – Ząbkovia Ząbki 0:6
AZS UW Warszawa – Kolejarz Łódź 2:0
Forty Piątnica – MUKS Tomaszów Mazowiecki 2:2
Stomil Olsztyn – Helios Eko-Sport Białystok 6:1
W następnej kolejce wyszkowianki zmierzą się na wyjeździe z zespołem DTS Helios Eko-Sport Białystok. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 3 września.