Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2023 r., imieniny Barbary, KrystianaHistoria pewnej mistyfikacji

(Zam: 31.08.2016 r., godz. 12.55)

Podczas moich różnorodnych wypadów w okolice Wyszkowa kilkakrotnie byłem również w Jerzyskach, w gminie Łochów, w Puszczy Kamienieckiej. Miała tam miejsce w sierpniu 1944 roku bitwa polskich partyzantów z Niemcami.

Miejsce to pokazał mi przed laty Andrzej Grajczyk, patriota i miłośnik lokalnej historii. Jest ono znane wyszkowskim pasjonatom historii, regionalistom i harcerzom. Bitwa, niestety, zakończona tragicznie dla większości Polaków biorących w niej udział. Przyczyną była potężna dysproporcja sił. Polski oddział był bowiem w sile trzech plutonów, Niemcy zaś wycofujący się przed nacierającymi Sowietami w sile dywizji.
Zaczęło się od incydentu. Jadący konno przez las dwaj niemieccy oficerowie natknęli się na polski oddział partyzancki pod dowództwem rtm. Kajetana Fijałkowskiego. Obaj zginęli, ale spłoszony koń dotarł do niemieckich wart i rozpoczęły się poszukiwania zaginionych dowódców. Dobrze uzbrojone frontowe jednostki przeczesywały las i szybko natknęły się na Polaków. Doszło do pierwszej potyczki, po której naszym udało się odskoczyć. Po kolejnych walkach polscy żołnierze dzielą się na trzy grupy, żeby zwiększyć manewrowość, zrobić wrażenie większej siły licząc jednocześnie na to, że może choć niektórym uda się wymknąć z kotła. I to się potwierdziło. Największe straty poniósł jeden z trzech oddziałów, który po wielu próbach odskoczenia od przeciwnika musiał przyjąć ostateczną bitwę w okolicach wsi Jerzyska. Po wielogodzinnym boju pododdział został otoczony. Szczęście mieli ci, którzy zginęli w walce, bowiem jeńcy po torturach zostali przez przedstawicieli „rasy panów” zamordowani. Polski las uchronił jednak od śmierci 7 żołnierzy, którym udało się uciec i dzięki nim znamy tę dramatyczną historię. Pozostałe dwie grupy żołnierzy polskich poniosły również znaczne straty, nie zostały jednak tak zdziesiątkowane.
W stanie wojennym, w 1982 roku odsłonięto w tym miejscu pomnik upamiętniający bitwę. Na nieistniejącej już tablicy widniał napis – „W tym miejscu w sierpniu 1944 żołnierze Armii Krajowej Powstańczych Oddziałów Specjalnych JERZYKI z harcerskiej kompanii szturmowej Wołomin toczyli bój z oddziałami hitlerowskiej dywizji pancernej. Chwała poległym bohaterom, co Ojczyznę bardziej ukochali niż własne życie”. I co najmniej od tego momentu zaczyna się mistyfikacja. Bowiem POS Jerzyki istniały naprawdę, ale w Jerzyskach ich nigdy nie było, walczył tam połączony oddział Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Część ocalonych z walki żołnierzy wstąpiła po wojnie do kombatanckiego stowarzyszenia POS Jerzyki, bowiem żołnierze AK, jak i NSZ (nawet w większym stopniu niż AK) należeli w PRL-u do wrogów ludu, byli nazywani zdrajcami, zaplutymi karłami reakcji, faszystami, niejednokrotnie mordowani i więzieni, a dowódcy POS Jerzyki poszli na kolaborację z komunistami i potrafili z tego umiejętnie korzystać. Mówiąc krótko, kombatanci POS Jerzyki w sposób nieuprawniony przejęli nie swoje dziedzictwo.
Prawda o przebiegu i uczestnikach tej bitwy ujrzała jednak światło dzienne. W znacznej mierze dzięki konsekwentnej pracy dokumentacyjnej i uporowi Mirosława Widlickiego, syna jednego z dowódców wyszkowskiej AK, historyków Leszka Żebrowskiego i Jarosława Stryjka, a także działaniom popularyzatorskim i organizacyjnym Łochowskiego Klubu Gazety Polskiej. Ukoronowaniem wspólnych działań, zmierzających do odkrycia prawdy o wydarzeniach sprzed lat było pismo Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, czyli centralnej instytucji odpowiedzialnej za wszystko, co związane z polskimi pomnikami do przewodniczącego Rady Miejskiej w Łochowie z sierpnia 2015 roku, w którym jednoznacznie napisano, że w bitwie pod Jerzyskami brały udział jedynie oddziały AK i NSZ. Zdumiewające jest jednak to, że PSL-owskie władze Łochowa, mimo znajomości jednoznacznych dokumentów nie zdecydowały się na przecięcie manipulacji i przez ostatnie lata podtrzymywały nieprawdziwą wersję wydarzeń. Komunistyczna mistyfikacja, zbudowana w czasie stanu wojennego, w 1982 roku trwała więc ponad 30 lat, w tym 25 lat „wolnej Polski” i podtrzymywana była przez demokratycznie wybranych reprezentantów lokalnej społeczności!!! Głupota, cynizm, brak narodowych uczuć i podstawowej uczciwości? A może jeszcze inne przyczyny? Nie jestem w stanie rozstrzygnąć.
W niedawną niedzielę, 21 sierpnia 2016 w lesie pod Jerzyskami odbyła się piękna msza polowa, celebrowana przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa i uroczystości organizowane przez Urząd Miejski w Łochowie pod kierownictwem nowo wybranego burmistrza Roberta Gołaszewskiego, Nadleśnictwo Łochów i Światowy Związek Żołnierzy AK. Przybyła na tę uroczystość imponująca ilość pocztów sztandarowych i środowisk i po raz pierwszy przedstawiciele NSZ-owskiej grupy rekonstrukcyjnej. Postawiono przy pomniku tablicę informacyjną i rozdawano okolicznościowe pocztówki z prawdziwym opisem wydarzeń. To optymistyczne, że historyczna prawda, pomimo wieloletniej manipulacji jest wreszcie odsłaniana.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.08.2016 r., godz. 16.48
Znając poprzednie wpisy i artykuły M. Głowackiego, jego podejście do historii i tendencję, wręcz manię odwracania kota ogonem z całą świadomością stwierdzam, że wszystko co ten człowiek pisze trzeba traktować albo z przymrużeniem oka, albo całkowicie odwrotnie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.08.2016 r., godz. 17.41
A może Głowacki odniósł by się do niedawnego incydentu w Gdańsku, gdzie bandy Młodzieży Wszechpolskiej i ONR dokonały w biały dzień i na oczach policji, delegacji "rządu" i reprezentantów Kościoła pobicia i napadu na delegację Komitetu Obrony Demokracji podczas mszy na pogrzebie Inki i Zagończyka? Tak wygląda wasz patriotyzm, psia jego mać.
Dodane przez Kaśka, w dniu 31.08.2016 r., godz. 17.49
Można jak Kijowski z kolegą co niby zraniony został w rękę. KOD jest już tak obciachowy, że aż trudno uwierzyć, że tak inteligentny człowiek jak Marek Eychler się z tym dziadostwem na glinianych nogach identyfikuje.
Seledynowy odjazd swiadomosci...
Dodane przez Josek, w dniu 31.08.2016 r., godz. 18.18
Czy najblizsza rodzina nie moze wyslac tego " kota z odwroconym ogonem" i " przymruzonym okiem" na przymusowe badania psychiatryczne ...? Chamskie , prostackie i tendencyjnego podejscie do historii oraz brak kultury i taktu pokazali "bydlaki" z KOD na pogrzebie "Inki" i "Zagonczyka"...
Dodane przez Anonim, w dniu 31.08.2016 r., godz. 19.09
Panie Marku, ten pan,jak to widać na wielu filmikach przyszedł pod kościół z zawiniętą w bandaż dłoń. Nie jest pan przecież dzieckiem. Z nas chce pan głupich zrobić?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.08.2016 r., godz. 19.26
Dziękuję panie Marku za odpowiedź. Co prawda podpisał się pan znów jako josek, aleć zawsze lepsze to niż nic. Z poważaniem.
Dodane przez ola, w dniu 31.08.2016 r., godz. 19.57
PiS w ciągu 6 miesięcy zrobiło 60 mld długu - gratuluję i proszę o więcej - szczególne pozdrowienia dla min. Błaszczaka za jego znajomość historii współczesnej; w niczym nie ustępuje lokalnym narodowcom
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 31.08.2016 r., godz. 20.11
Niestety błędna informacja o udziale POS Jerzyki w bitwie pod Jerzyskami powielona została w znanej książce Stanisława Grzybowskiego "Nadzieja z tamtych lat" opisującej głównie dokonania wyszkowskiej AK, której żołnierze w ramach akcji "Burza" walczyli również sierpniu 1944 w Puszczy Kamienieckiej. Stanisław Grzybowski nie znał prawdy o tych wydarzeniach. Z tekstu przedmowy wynika zresztą, że Autor ma świadomość, że w tego rodzaju publikacji, zawierającej wiele szczegółów, ale opierającej się często na wspomnieniach pojedynczych osób, a nawet informacjach z drugiej ręki nie można uniknąć błędów. Książkę oczywiście polecam wszystkim miłośnikom historii.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.08.2016 r., godz. 20.11
Głupich chcą zrobić z was pokazując filmiki gdzie Szumełda ma rękę obandażowaną, a jest już po zabiegu. Sprawa jest w prokuraturze, są świadkowie zdarzenia i filmy oraz osoby ze służb medycznych, które udzielały pomocy lekarskiej. Durniów z was zrobili, po prostu.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.08.2016 r., godz. 20.56
Josek !! Jureeeeek,,, idz wreszcie qwa do psychiatry !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie ma przypadków beznadziejnych.No może z wyjątkiem twojej osoby.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.08.2016 r., godz. 21.13
Nietakt to raczej specjalność Dudy Andrzeja popieranego przez ludzi z wykształceniem podstawowym,gimnazjalnym,zasadniczym zawodowym,bezrobotnych,emerytów(?) i niezadowolonych z własnej sytuacji materialnej.Ponadto co najgorsze.Uczestniczących w praktykach religijnych przynajmniej raz w tygodniu.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.08.2016 r., godz. 21.20
Brawooooooo Maciej Orłoś z Teleexpresu.Precz z pislamem i kaczyńakiem
Dodane przez Anonim, w dniu 31.08.2016 r., godz. 21.42
Tendencyjne podejście do historii Panie Josek to prezentuje "gumkujący"Wałęsę i innych rząd Pis.Piszesz Pan bzdury i to w chamski sposób charakterystyczny dla prymitywa i prostaka.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.08.2016 r., godz. 21.48
Pis 29% poparcia.Kiedyś nie będziecie mieli nawet 9
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 31.08.2016 r., godz. 23.50
Prawda o bitwie pod Jerzyskami powoli przebije się do publicznej świadomości. Wymaga to jednak czasu. Niewielu bowiem zada sobie trud, żeby dotrzeć do dokumentów i świadectw, Jednym ze świadectw jest książka Pawła Abramskiego - " W imieniu Polskiego Państwa Podziemnego". Opierając się na wspomnieniach swojego ojca, uczestnika bitwy pod Jerzyskami P. Abramski potwierdza, że w bitwie brały udział pododdziały AK i NSZ. Nie wspomina natomiast o Jerzykach.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2016 r., godz. 09.21
A ja się pana pytam panie radny powiatowy - co pan zrobił żeby okoliczne chamstwo nie wywoziło śmieci do lasu?
Radny Głowacki
Dodane przez 123, w dniu 01.09.2016 r., godz. 10.42
Zapewne nic, bo nawet nie chodzi na sesji, nie wspomnę o jakiejkolwiek pracy w samorządzie, zero aktywności, zero kompetencji, zmarnowany mandat radnego.
Panie Marku G.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2016 r., godz. 10.51
Mam pytanie do zwolenników pewnej partii, której nazwy nie warto wymieniać. Czy zawołanie bojowe "raz sierpem, raz młotem itd..." dotyczy wyłącznie towarzysza prokuratora Piotrowicza, czy też wszystkich prominentnych działaczy pzpr, obecnie członków tej partii ? Czy może również tow. Wróbla, który za komuny był w Wyszkowie v-ce szefem Urzędu Skarbowego i tępił jak tylko mógł wszelką własność i inicjatywę prywatną?
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2016 r., godz. 13.36
Precz z zakazem handlu w niedzielę.Precz z pislamem.
Dodane przez Jerzyska, w dniu 01.09.2016 r., godz. 15.06
Sprawa ważna, ale już nie tak świeża jak przedstawia ją Pan Głowacki. Znana jest już od co najmniej kilku lat. To miejsce zawsze się będzie kojarzyło z Jerzykami, bo jego nazwa to Jerzyska - od pobliskiej wsi.
Seledynowa kamizelka wyszla z remisji
Dodane przez Tedy, w dniu 01.09.2016 r., godz. 16.29
Chlopku w seledynowej kamizelce i zielenia w glowie piszesz pod roznymi nickami, a Twoja glupota wszedzie wychodzi. Moze odniesiesz sie do zlodziejstwa z aktywna czlonkinia Kodu w ratuszu w Warszawie. Czy zamierzacie organizowac zbiegowisko( wiadomo tylko kogo) aby bronic zlodzieji i tepic ludzi chcacych ukrocic ten nie mieszczacy sie w glowach zlodziejski procedur. Na nic twoje ,wiecej jak idiotyczne komentarze bowiem sa to tylko konwulsje przed upadkiem. Natomiast ty pozostaniesz w nieslawie i pogardzie.
do Jerzyska z 15.06
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.09.2016 r., godz. 17.37
Rzeczywiście co najmniej od kilku lat jest znana szerzej sprawa komunistycznej mistyfikacji z Jerzykami. Piszę o tym następująco - " Ukoronowaniem wspólnych działań, zmierzających do odkrycia prawdy o wydarzeniach sprzed lat było pismo Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, czyli centralnej instytucji odpowiedzialnej za wszystko, co związane z polskimi pomnikami do przewodniczącego Rady Miejskiej w Łochowie z sierpnia 2015 roku ...". Pismo sprzed roku jest więc jedynie ukoronowaniem różnych wcześniejszych działań. Czy natomiast zawsze będzie się kojarzyło miejsce bitwy z Jerzykami ? Nie sądzę, a w każdym razie z pewnością nie w sensie pozytywnym.
kaftan
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2016 r., godz. 17.53
Wyzywające komentarze dowodzą reemisji. Powtarzające się teksty z kamizelką są ordynarne naprawdę chore. Nie chce się ich czytać!
Dodane przez knom, w dniu 01.09.2016 r., godz. 18.27
Pan w kamizelce pisze za to same hymny. Aż chce się je czytać!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.09.2016 r., godz. 18.57
Wydarzenia przed bazyliką gdańską, w których narodowcy dopuścili się pobicia członków KOD oraz wcześniejsze ekscesy polskich narodowców skłaniają do refleksji, że nacjonaliści polscy przejawiają patriotyzm gangsterski. Popieranie zaś mafii, jaką stają się tego typu organizacje faszystowskie jak MW i ONR jest w istocie postrzegane jako współudział w ich bandyckich zachowaniach. Drogę taką obrał polski kościół oraz PIS stawiając się w szeregach ludzi i organizacji ośmieszających nie tylko Polskę, ale przede wszystkim siebie. Partia, która ma w nazwie ( i tylko w nazwie) słowa prawo i sprawiedliwość od ponad 10-ciu miesięcy to prawo w Polsce łamie na każdym kroku, a sprawiedliwość ma w głębokim uważaniu. Róbcie tak dalej.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2016 r., godz. 19.00
Mistyfikacja czyli celowe wprowadzenie w błąd tłumaczy wszystko również uważne wczytanie się w felieton , który mówi kto , kiedy jej dokonał. Można również zrozumieć głownie dlaczego?
kim są bandy MW i ONR
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.09.2016 r., godz. 19.18
Czy ktoś, kto choć trochę wierzy, odrobinę zaledwie – może krzyczeć po eucharystii: „Śmierć wrogom ojczyzny”? Powiedzieć o takiej postawie: pogaństwo – byłoby obrażaniem pogan.
Dodane przez Josek, w dniu 01.09.2016 r., godz. 19.56
"Zbrodniarz przychodzi na miejsce zbrodni" nawet symbolicznie w kolejnym pokoleniu, w tym przypadku dotyczy to tzw. lidera KOD...! Jozef K....ski jego dziadek po wkroczeniu Armii Czerwonej zdradzil NSZ, wstapil do LWP i po zakonczeniu dzialan wojennych jako oficer Ludowego Wojska Polskiego walczyl z zolnierzami wykletymi, takimi jak "Inka " i " Zagonczyk"..... Jesli chodzi o tego drugiego oblesnego kodera , co to niby dostal po lapach, to mial szczescie , ze tam nie bylem , bo dostalby za swoje zachowanie w ryja..!!! Marku E...przez te twoje paranoiczne podejrzenia, kto sie ukrywa pod moim nickiem naprawde dostaniesz nerwicy doswiadczalnej, jak psy Pawlowa...? Z Glowackim, Gajewskim, czy Cabajem nie mam nic wspolnego/ jak juz wielokrotnie pisalem/ , poza niektorymi sympatiami politycznymi..
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2016 r., godz. 21.08
Ja naprawdę nie nazywam się Marek Eychler.Lubię tu coś skomentować ale wpisy głupiego Joska to żenada.No nie,weźcie go wygumkujcie.To idiota jakich mało i psuje opinie Pisowi.
Do kaftan
Dodane przez Tedy, w dniu 01.09.2016 r., godz. 21.09
Piszesz,ze teksty z seledynowa kamizelka sa ordynarne,a zatem jak nazwiesz permamentne chamstwo w komentarzach chlopka w seledynowej kamizelce. Widac,ze to nie razi ciebie. Stad wniosek,nie nauczono go kultury I takim jezykiem porozumiewano sie z nim na codzien. Wszystko juz jasne.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2016 r., godz. 21.32
Ze względu na program 500 plus,podwyżki dla wojska,darmowe leki,które były najtańsze oraz poparcie kościoła.Partia pis zostanie odsunięta od władzy trochę później niż jej się należy.Niestety doprowadzi to do TOTALNEJ ruiny finansów państwa.Będziemy to wszystko wspólnie spłacali po odejściu w niesławie kaczyńskiego i spółki
Dodane przez Ciekawa jest tylko prawda., w dniu 02.09.2016 r., godz. 09.04
Oglądałem wczoraj fragment sesji z Warszawy, z HGW i tak się zastanawiam czy podobna sytuacja nie jest w Wyszkowie. Są dziwne decyzje, podobnie jak decyzje reprywatyzacyjne w Warszawie, protesty licznych Warszawiaków i radnych były olewane przez HGW a teraz zrobiła się wielka afera bo napisała o tym gazeta wyborcza czy jej dodatek gazeta stołeczna. Gdyby pani Judyta pisała w Nowym Wyszkowiaku to co w Wyszkowiaku to pozycja Nowosielskiego była by znacznie słabsza i może inaczej byłby się zachowywał ale wydaje się, że przez te 2 lata, które są do wyborów samorządowych to wiele osób przejrzy na oczy. Podobnie z Jerzykami, które serwowała poprzednia władza w Łochowie. Jest nowy, burmistrz prawicowy i dojście do prawdy przyniosło swoje efekty.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.09.2016 r., godz. 11.10
Macierewicz cały w skowronkach informuje, że ma nowe dowody w sprawie Smoleńska. Są one wstrząsające i przekonują całkowicie, że zamach to zamach. Niby to nagrania z innego samolotu rozmowy załogi tupolewa, niby to ukrywane dowody komisji Milera. Co jakiś czas Macierewicz rzuca w eter rewelacje, a potem nastaje cisza. Ciekawe, kiedy raczy ujawnić te nowe dowody, a kiedy wyskoczy z kolejną niespodzianką. I tak sobie facet działa, miesiące płyną, kasa dla członków komisji leci, a przecież już wszystko wiadomo. Zamordowano prezydenta, jego małżonkę, Błasika i innych, związanych z PiSem. Cała reszta zaś zginęła w katastrofie lotniczej. Ktoś ma jakieś wątpliwości?
To tylko garstka najważniejszych.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.09.2016 r., godz. 12.17
Lista byłych komunistów założycieli PIS-u. 1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym. 2. Wojciech Jasiński - Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego. 3. Karol Karski (PiS) - działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych. 4. Andrzej Aumiller - Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR. 5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie. 6. Zbigniew Graczyk - Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego. 7. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki. 8. Ewa Sowińska - Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR. 9. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie. 10. Bogdan Socha - Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - był do samego końca członkiem PZPR. 11. Romuald Poliński - kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki 12. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 - grudzień 1981 należał do PZPR 13. Ryszard Siewierski - Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP - członek PZPR do końca (1990). 14. Stanisław Kostrzewski - od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS - był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. 15. Henryk Biegalski - nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80. 16. Jerzy Bahr - 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR. 17. Krzysztof Czabański - mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. - były dziennikarz m.in. 'Sztandaru Młodych' i 'Zarzewia'. W latach 1967-1980 należał do PZPR. 18. Stanisław Podlewski - mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia. 19. Marcin Wolski - 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR. 20. Jan Sulmicki - kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym. 21. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS - Członek PZPR od 1986 r. 22. Piotr Cybulski - poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR 23. Aleksander Chłopek - poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR. 24. Halina Molka - posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS 25. Stanisław Piotrowicz - W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie. 26. Katarzyna Łaniewska- W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 12.43
Pośmiertny FONO-MONTAŻ głosów pilotów ??? Maciarewicz jest chorym fanatykiem zdolnym do wszystkiego.Hańba dla Kaczyńskiego,że takie coś mianował na takie stanowisko.Oni zginęli i nie wciskajcie Nam ich w apelach poległych.Jestem pewien że tego by nie chcieli...Świętem i dniem wolnym od pracy będzie odsunięcie pisu od demontażu Polski.
Dodane przez Okoń, w dniu 02.09.2016 r., godz. 13.51
Patologie z gruntami są wszędzie, w Wyszkowie także. Sprawdźcie oświadczenie majątkowe jednej zaradnej urzędniczki.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 13.52
Panie Eychler, w Warszawie Gronkiewicz trzeba objąć ochroną KOD. Co pan tu jeszcze robi?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.09.2016 r., godz. 14.04
Do listy pisokomuny zapomniałem jeszcze dodać nagłówku - raz sier pem, raz mło tem, czer wo ną ho ło tę !
Seledynowa kamizelka nie nadaza z pisaniem zalecen
Dodane przez Tedy, w dniu 02.09.2016 r., godz. 15.09
Typowe dla oszolomow (ktorych polecenia wykonuja seledynowy chlopek) jest odwrocenie uwagi od mega afery gdzie aferzystami sa ich ludzie. O zawrot glowy przyprawia co te kanalie wyprawialy. Osoby z wyksztalceniem prawnikow za nic maja praworzadnosc,honor,uczciwosc, nie kto inny,ale to wlasnie oni maszerowali,,podskakiwali na zbiegowisku organizowanym przez nich. Teraz juz dokladnie wiemy dlaczego to robili,to proste,chodzi im aby przekrety,mega zlodziejstwo nie bylo wykryte. Co do seledynowego chlopka,to nie goraczkuj sie,przyjdzie czas prawdy o Smolensku. Dla mnie osoba wspierajaca i popierajaca zlodzieji i inna patologie jest tylko pluwocina niskim innym.
Dodane przez Zbyszek, w dniu 02.09.2016 r., godz. 15.14
Okon poruszyl wazny temat,sprawe gruntow w Wyszkowie. Tutaj nalezy sie dokadnie przyjrzec jak to ma sie faktycznie. Wazne sprawy gruntow w Rybienku Lesnym i inne wartosciowe dzialki. Kto je otrzymal,za ile i kto w tym mial interes. Sprawa ma swoja przyszlosc.
Tedy - jak piszesz chamstwo , no jak?
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 15.59
Weź kajecik i pisz - Jasiu jako mój uczeń, kształciłeś się przecież w naukach. Wspominasz o chamstwie mój drogi chłopcze, każdy od dawna o tym wie jak również to ,że kogoś nie stać na własne wnioski i po palcu w korzystną dziurkę od nosa wchodzi. Do komentatora chamskich sformułowań zaś- obejrzyj pan drzwi z tamtej strony i opuść pan to kulturalne pomieszczenie!
do tedy
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 16.02
A ty odmówiłeś już apel smoleński. Nie martw się, kaftan mamy już dla ciebie gotowy, razem z całą resztą przygłupów przymierzysz go wkrótce.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 16.13
Kto i z jakiego powodu tak wściekle walczy z Tedym? Mówię wam ,że z zieloną kamizelką jest coś nie tak. O chamstwie i braku logiki nie wspominając! Spróbuj łagodniej . Agresja również w słownictwie razi !
Ciemny ludzie, co kupujesz pisowską propagandę.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.09.2016 r., godz. 16.19
Komitet Obrony Demokracji utworzyli obywatele w celu obrony państwa prawa, demokracji, praw obywatelskich i praw człowieka dla wszystkich obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, także dla obywateli popierających obecną władzę. Wśród założycieli i członków władz KOD-u nie ma nikogo, kogo nie tylko można by nazwać „komunistą”, ale nawet posądzić o jakieś sympatie dla tego sytemu. Tym bardziej niedopuszczalne jest nazywanie nas, bez żadnych podstaw w faktach, „zwolennikami Bieruta i Jaruzelskiego”. Bardzo dużą grupę wśród starszych członków i sympatyków KOD-u stanowią dawni członkowie NSZZ „Solidarność” z lat 1980-81, oraz działacze podziemia „Solidarności” z lat 1981-89. Wśród członków i sympatyków KOD są dawni działacze KOR i KSS KOR, „Solidarności”, podziemia „Solidarności”, byli więźniowie polityczni z czasów komunizmu, oraz potomkowie żołnierzy i oficerów Armii Krajowej. Nie ma wśród nas żadnych „komunistów”. Kompletnym kłamstwem jest twierdzenie, że „utraciliśmy władzę i przywileje”. Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia KOD, członkowie partii politycznych i osoby pełniące funkcje w samorządach, nie mogą byś wybierani do żadnych władz statutowych KOD. Kompletnym kłamstwem jest też twierdzenie, że ktoś nam płaci za działalność lub udział w demonstracjach. Domagam się stanowczo zaprzestania szerzenia podobnych kłamstw.
Grunt to rodzina
Dodane przez konował, w dniu 02.09.2016 r., godz. 16.35
Wężykiem ,Wężykiem!
Do Anonima z 15.59
Dodane przez Tedy, w dniu 02.09.2016 r., godz. 16.52
W twoim wyobrazeniu kulturalne pomieszczenie to zapewne takie gdzie klika majaca duzo pieniedzy zdobytych na przekretach,machlojkach kombinuje jakby i kogo oszukac. Wypociny ktorymi raczysz,swiadcza o tym kim jestes i z kim przebywasz. A jak odnosisz sie do mega afer? Jestes za czy przeciw. Uprzytomnij sobie,ze okres ochronny juz sie zakonczyl. Zaczelo sie polowanie na szKODnikow.
Anonimie z 16.02
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 16.59
Znajac wasze smykalki,prawdopodobnie przywlaszczyles kaftany bedac ostatnio w gabinecie bez klamek. Wyglada na to ,ze bierzecie wszystko co nie wasze. To,ze je przywlaszczyles,nie znaczy,ze przy nastepnym pobycie zabraknie dla ciebie. Zaradny malczik,oj zaradny.
Dodane przez Ja, w dniu 02.09.2016 r., godz. 18.50
Ja po prostu olewam eychlera i radzę Wam to samo - brak zainteresowania jego głupimi tendencyjnymi komentarzami może poskutkuje a sam mam niezły ubaw z tego co wypisuje
1559 i inteligiencja to dwie sprzeczności
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 19.04
Pola komentatorów w przenośni kretyńsko nie doświadczyłeś? To je chociaż kulturalnie opuść.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 20.57
Lech Kaczyński w czasie pełnienia funkcji prezydenta Warszawy wysłał 800....Słownie osiemset donosów do prokuratury na przeciwników politycznych.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 21.10
Josek (Tedy).Nie tedy droga.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 21.16
Rząd Pis-party przeznacza na budowę autostrad 4 miliardy złotych.......a ile na 500 z plusem ?? Przeżrecie miliardy i g... zostanie dla następnych pokoleń w pieluchach na Polskich plażach.
do josek
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 21.27
Kto kaftanem wojuje ten go nosi na co dzień.
do "ciekawa jest tylko prawda"
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.09.2016 r., godz. 21.27
Te słowa nawiązują do słynnego powiedzenia Józefa Mackiewicza. Zgadzam się z nimi. Tak na marginesie to jeden z moich ulubionych pisarzy. Polecam szczególnie "Drogę donikąd". Dla wielu jednak kryterium prawdy nie jest ważne. Najważniejszy jest interes. Biznes. Zdrowie. Dobre samopoczucie. Prawdopodobnie również dla byłych władz Łochowa prawda nie miała znaczenia. Stąd coroczny udział w mistyfikacji. Jednak potrójna dobra zmiana zawitała do Łochowa. Najpierw Duda, potem PiS, a na koniec Gołaszewski. Jeżeli chodzi o dekomunizację to dzięki rządom PiS dotrze ona wszędzie, również do Wyszkowa, pomimo rządów uniwersalnych, ponadpartyjnych cwaniaczków. Już niedługo zmienione zostaną nazwy ulic, a ubole przestaną brać wysokie emerytury. Można ? Można.
tzw. autorytety jak Stępień
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 02.09.2016 r., godz. 21.29
Słowa prof. Stępnia skierowane do ówczesnego dyrektora Zespołu Orzecznictwa i Studiów TK dr. Kamila Zaradkiewicza. Znalazły się w pozwie "o uznanie za bezskuteczne wypowiedzenia warunków pracy i płacy", jaki Zaradkiewicz złożył w sądzie. "7 grudnia 2015 r., podczas uroczystego pożegnania odchodzących sędziów Trybunału Konstytucyjnego, były prezes, sędzia w st. sp. Jerzy Stępień, ujrzawszy, że rozmawiam z nowo wybranymi sędziami Ciochem, Morawskim, Muszyńskim i Pszczółkowskim (w obecności odchodzącego sędziego TK prof. Marii Gintowt-Jankowicz) przywołał mnie i zapytał: "Czemu Pan rozmawia z tymi ch…i? To są marionetki, uzurpatorzy", zaś po złożonych przeze mnie wyjaśnieniach stwierdził, że „zna takich karierowiczów jak ja", że "ustawiam się pod nową władzę", i że "jak przyjdzie nowa władza później, to zobaczę" - czytamy we fragmencie pozwu
Dodane przez wawa, w dniu 02.09.2016 r., godz. 21.56
Panie Eychler !!! Domagać się czegoś od Pisu to jak od alkoholika żeby nie pił.To nie jest cywilizowane grono myślących,obiektywnie ludzi.To są poddani za stanowiska !!!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.09.2016 r., godz. 07.23
Panie Głowacki, a jakim ulicom w Wyszkowie będziesz pan zmieniał nazwy? Bo znając pana i pańskie zaplecze to zaczynam być pełen obaw, że będę znów musiał zmieniać adres, tym razem z Pułtuskiej z powrotem na Armii Czerwonej.
Do mieszkańców Łochowa
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.09.2016 r., godz. 07.37
Współczujemy Wam życząc lepszej zmiany jak najszybciej - Najpierw Duda, PIS, a na koniec Gołaszewski.
Do 1659 i poprzednich łachów
Dodane przez Anonim, w dniu 03.09.2016 r., godz. 09.25
Dostosowując się do wulgarnego poziomu takich komentarzy zwracam się do ich autora - opuść pan sam uprzejmie to towarzystwo . Klakierze w blezerku w paski! Czy naprawdę żółto - zielone, którymi też manipulujesz. Które dzisiaj są bardziej intratne? Przebieraniec farbowany, autentycznie we wspominanym przez niego pokoju bez klamek i do tego jeszcze w szaliku derlinkowym! Już wystarczy , opanujesz agresję czy jeszcze powalczymy?!
W sprawie zaradnych urzędzniczek, Okoniu -
Dodane przez Ewa, w dniu 03.09.2016 r., godz. 10.12
trzeba wiedzieć kiedy po cichu należywyjść, żeby inni jeszcze wiedzieli i nie doświadczyli złego.
Ręka, noga,
Dodane przez Stynka, w dniu 03.09.2016 r., godz. 10.38
mózg na ścianie tak się bawią nie tylko muzułmanie a w następstwie rzut śmierdzącym z resztą jajem!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.09.2016 r., godz. 14.46
Osobiście mam nadzieję, że jakiś historyk zajmie się Jerzykami i ich dokonaniami. Jeżeli oddział Jerzyków w ogóle nie brał udziału w bitwie pod Jerzyskami, a przypisał to sobie to można przypuszczać, że do odkrycia jest znacznie więcej mistyfikacji związanych z tą formacją.
Dodane przez Ela, w dniu 03.09.2016 r., godz. 15.26
Czy wiecie dlaczego w zbieraninie KODu sa osobnicy o mentalnosci jak seledynowa kamizelka,wawa i ci sami piszacy pod roznymi nickami aby sprawic wrazenie,ze jest ich wiecej nie garstka? Odpowiedz jest prosta,nikt madry,samodzielnie myslacy,uczciwy,z honorem tam nie jest. Przyklad to mnostwo afer,tak jak ta w Ratuszu. Zbieranina ta typy z cwiercmozgiem,pozbawieni logiki,lasi na judaszowe srebrniki,a najczesciej z wiadomym schorzeniem,ktore dominuje w kazdym komentarzu.. Przypominam sobie,ze kiedys na lamach ktorejs z lokalnych gazet,rodzice seledynowej kamizelki oswiadczali,ze odsuwaja sie od jego dzialalnosci. Tak dlugo bedzie swirowal,za przyjdzie czas,ze za wszystkie klamstwa,szkalowanie Rzadu bedzie musial odpowiedziec.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.09.2016 r., godz. 20.50
Kongres sędziów POLSKICH !!!!!!!!!!!!! Nie z dalekiego kraju.Nie z Wenecji lecz z POLSKI !!!!!!!!!!!!!! W uchwale z dnia dzisiejszego stwierdza,że mamy do czynienia w Polsce z zamachem na konstytucję.....Polską rządzi partia,która doszła do władzy poprzez obiecane rozdawnictwo srebrników,które pożycza codziennie i zadłuża państwo bardziej niż PO.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.09.2016 r., godz. 21.11
Josek !! Płeć zmieniasz (Ela,ha,ha,haaaa).Na głowie stajesz.Ta kamizELKA cię pacanie zdradza oraz pisanie inwektyw na ludzi,którzy nie piszą inwektyw.Jadu dajesz więcej niż kobra a na 100% rozgrzeszenie po spowiedzi dostajesz.Wiadomo.Kościół za pisemmmm..Kanalia jesteś bez mózgowa.Że też homo sapiens może być podobny do krokodyla
Prawda nas wyzwoli..
Dodane przez Josek, w dniu 03.09.2016 r., godz. 21.12
Szanowny panie Glowacki, czesto w materialach popularno - naukowych /a takze ostatnio niektorych tzw. naukowych/, gore biora watki patriotyczno-martyrologiczne, zamiast prawdziwych analiz historyczno-wojskowych bitew, walk i potyczek zbrojnych, oczywiscie ze szkoda dlatych drugich w dojsciu do prawdy historycznej.. Niedaleko szukajac, takim typowym wieloletnim zaklamaniem historycznym z naszego regionu jest miejsce bitwy i pochowek powstancow styczniowych poleglych w tzw bitwie pod Rzasnikiem 14/15 lipca 1863 roku.. Przez kilka lat zbieralem materialy historyczne i znam takze przekazy ustne sprzed 30 lat starszych ludzi, ktorzy sporo o tej bitwie wiedzieli i potrzebuje tylko troche czasu , zeby usiasc i napisac mala ksiazke lub broszure i opisac prawdziwy przebieg bitwy i miejsce. Dodam tylko, ze historycznie prawdziwe miejsce bitwy powstancow styczniowych 14 lipca 1863 roku to sa nalblizsze okolice mogily, czyli owczesny las i przedpola lasu Sokolowo-Debina.Polegli tam powstancy zostali pochowani we wspolnej mogile obok debu, na ktorym powieszono kilku zlapanych powstancow. Rannych powstancow oczywiscie okrutnie dobito. Przez wiele lat okoliczni mieszkancy twierdzili, ze tam straszy..Reszta powstancow w nocy uciekla w kierunku lasow w Porzadziu inni w kierunkun Grodka. 15 lipca plk Walujew ....wiecej nie bede pisal...napisze w mojej przyszlej publikacji... Wieloletnie klamstwa i manipulacje przez tzw historykow i niedoszlych publicystow " wolaja o pomste do nieba "...Bzdur pisanych jakoby bitwa odbyla sie w okolicach rzasnika a zabitych powstancow z okolic Rzasnika i Porzadzia transporowano w okolice Sokolowa i tam ich pochowano nie da sie czytac ...! Dlatego w miare mozliwosci odkrywajmy i walczmy o prawde historyczna . Pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.09.2016 r., godz. 21.31
Eychler nie jest sam w tym mieście.Oto moja inwektywa dla PISuarów.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.09.2016 r., godz. 21.39
Te Judaszowe srebrniki to na 100% 500+
Dodane przez Anonim, w dniu 03.09.2016 r., godz. 22.05
Nie da się zrozumieć.Co to jest rzasnika i porzadzia ???
Dodane przez Josek, w dniu 03.09.2016 r., godz. 23.15
Panie Marku E... potomku wyszkowskich mlynarzy wodnych, naprawde zaczynam sie bac o stan panskiego zdrowia psychicznego...??? Ciagle podejrzewanie, kto ukrywa sie pod nikiem Josek i a takze , ze co drugi wpis jest autorstwa Joska ---- bawi mnie niesamowicie..!!! Niech sie pan zajmnie mniej stresujacym zajecim niz polityka , czyli przesiewaniem maki ...
Dodane przez Anonim, w dniu 04.09.2016 r., godz. 12.57
Josek !! Maków się nie przesiewa.Spadajjjjjjjjj do rzasnika
do Josek
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.09.2016 r., godz. 13.49
Szanowny Panie, oczywiście docieranie do prawdy historycznej może dotyczyć różnego czasu. Gratuluję zaangażowania w sprawę powstania styczniowego. Prosiłbym o zwrócenie uwagi na działania wyszkowskich Piłsudczyków w tym kontekście, którzy ufundowali już 5 powstańczych kapliczek w naszej okolicy - w Brańszczyku, Porębie, Przetyczy, Łączce i właśnie w Sokołowie. Jeżeli chodzi o Sokołowo to niestety nie mogłem tam być, ale najprawdopodobniej dotyczy to tego samego wydarzenia, o którym pan pisze. Przesyłam pozdrowienia.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.09.2016 r., godz. 14.20
PIS NALEŻY NATYCHMIAST ODSUNĄĆ OD WŁADZY I RAZEM Z ONR ZDELEGALIZOWAĆ
Brrrawo Josek
Dodane przez Tedy, w dniu 04.09.2016 r., godz. 14.27
Nawet dobry psychoterapeuta nie wpadlby na tak genialna terapie dla Mareka E. Zajecie w sam raz dla niego i moze przyniesie nie bywale korzysci. Praca czysta, biel wycisza, gdyz seledyn niesamowicie go rozdraznia. A zatem traktujmy go jak osobe specjalnej troski,okazujac mu pomoc i wsolczucie. .
Dodane przez Alek, w dniu 04.09.2016 r., godz. 15.33
Badzmy tolerancyjni dla Marka w seledynowym uniformie,swoimi komentarzami bawi do smiechu,przeciez na codzien trudno o lepsza rozrywke. Dla nas ubaw PO pachy,dla niego radosc z glupoty ktora pisze.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.09.2016 r., godz. 21.24
Jeżeli jesteśmy przy historycznych mistyfikacjach to należałoby poruszyć temat obelisku AL-GL, znajdującego na naszym cmentarzu parafialnym. Doszły do mnie już informacje z dwóch niezależnych źródeł, że honorują pospolitych bandytów, nie żadnych partyzantów. Czy ktoś ma na ten temat jakieś informacje ?
Do Marka E.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.09.2016 r., godz. 21.54
Na niemoc intelektualna zalecenia Joska to dla ciebie Marku miodzik na dusze. Sproboj chlopie, zdrowie to skarb,masz dla kogo zyc. Dzien bez twoich komentarzy,to jakos dziwnie smutny. Nie zwlekaj!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.09.2016 r., godz. 08.23
Dokąd zmierza Polska? A może inaczej powinno być postawione pytanie: dokąd się staczamy? Temu staczaniu powiedzieli "nie" sędziowie na nadzwyczajnym Kongresie Sędziów Polskich. Sędziowie zaapelowali do opinii publicznej i mediów o wsparcie trójpodziału władzy. Chodzi o wsparcie normalności, aby Polska nie została wypchnięta z zachodniej cywilizacji, gdzie władza wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza są niezależne. Czy mamy opinię publiczną? Tak! Przede wszystkim mamy kształtujące się społeczeństwo obywatelskie, które w postaci KOD daje odpór bezprawiu PiS. KOD ma za zadanie edukowanie społeczeństwa, pracę u podstaw. Właśnie KOD to zaczął, co tak było zaniedbane po 1989 roku, ale rzuca się przeciw niemu faszystowskie ONR. A będzie tego więcej i więcej. Są media prywatne, bo publiczne zostały zawłaszczone przez PiS. Drodzy sędziowie, nie damy się wypchnąć z kręgu cywilizacji zachodniej, z kręgu kultury śródziemnomorskiej, wciska nam się kit kaczyzmu, kit smoleńszczyzny, autokracji, ale to przerabialiśmy. Kaczyńskiego prędzej, czy później czeka los Janukowycza. On dobrze o tym wie, więc rzuci przeciw Polakom swoje Berkuty, tj. ONR-y, Młodzież Wszechpolską, Obrony Terytorialne Kraju. Po to te ostatnie są budowane, w istocie jest to obrona PiS. Jest jeszcze pytanie - gdzie w tym szaleństwie jest Kościół, gdzie jego polscy przywódcy? Ale oni wolą dziś się zajmować własnymi majątkami, fortunami zbijanymi na nieruchomościach, okradaniem do końca świecącego pustkami państwa i nieświadomych obywateli niż zaprotestować przeciwko bezprawiu i faszyzmowi. Powiem więcej - oni dziś przypominają tych księży grekokatolickich, którzy w 1944-tym święcili piły, siekiery i drągi z którymi ukraińskie narodowe watahy szły po mszach mordować Polaków na Wołyniu. Ostatnie wydarzenia z Gdańska dowodzą tego niezbicie.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.09.2016 r., godz. 10.11
Niedługo minie rok od wyborów.Oj,fatalnie wybraliśmy ale kto mógł przewidzieć aż tak złe i podłe będą rządy Pis-u.Z całego serca życzę KOD-owi powodzenia.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.09.2016 r., godz. 13.00
Jedną z twarzy Pisu jest marszałek M.Kuchciński.Z całą pewnością najgorszy marszałek od powstania parlamentaryzmu w Polsce.No nie można zamykać ust i karać finansowo posłów,wyłączać mikrofon,zabierać głos,wykluczać z obrad.Ludzie,gdzie My żyjemy i co tu się dzieje.Ukarać posła za 37 sekundowe przekroczenie czasu wypowiedzi karą finansową w wysokości 2500zł ????
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 05.09.2016 r., godz. 15.05
Śmieszno i straszno. KOD prowokując ONR podczas uroczystości pogrzebowych "Inki " i "Zagończyka" zupełnie się stoczył. Zapraszam do artykułu Ziemkiewicza w nowym "Do Rzeczy" Co do środowiska prawniczego to czekam, jak pewnie wiele osób, do odejścia prezesa TK, Rzeplińskiego jak również na nową ustawę min. sprawiedliwości dotycząca systemu sprawiedliwości. Dalszy konflikt uderzy w to środowisko ale i rykoszetem dostanie także PiS.
Anonimie 10.11
Dodane przez Anonim, w dniu 05.09.2016 r., godz. 15.14
Coz pozostalo tylko ci zyczyc KODowi powodzenia,bowiem tez widzisz,ze ta zbieranina idzie juz na Dno. Na nic zdadza sie rozpaczliwe i nie milosiernie glupie a przede wszystkim klamliwe bazgroly,gdzie nawet siedmiolatek dostrzega w nich autora,ktoremu z madroscia jest nie PO drodze. Jezeli potrafisz myslec samodzielnie,to przyznaj czy ktos z chora psychika wie o tym,ze jest chory. Przenigdy w to nie uwierzy,ale fascynuje go przywodztwo, gdzie przykladem Wyszkowa jest porzadkowy w seledynowej kamizelce. To go tak rajcuje,ze pisze aby pisac nie wazne co i jak. Inna sprawa,ze nikt tego nie traktuje powaznie i olewa jego glupoty,gdzie myla mu sie przekrety poprzednikow z obecna wladza.,ale nas to juz nie dziwi.
No Eychler pojechales"....
Dodane przez Anonim, w dniu 05.09.2016 r., godz. 15.22
W innym kraju za te obrzydliwe klamstwa juz dawno wzieliby cie za morde,.co w twoim mozgu lasuje,ze jad i podlosc dominuje nad twoja osobowoscia. Dziwne,ze nikt nie chce ci pomoc w twoim problemie. To straszne co ten belzebub wypisuje.
DZIADKIEM MŁYNARZEM SIĘ NIE PRZEJMUJ
Dodane przez Anonim, w dniu 05.09.2016 r., godz. 17.39
EYCHLER - NIE KAŻDY GO MÓGŁ MIEĆ! DASZ RADĘ TYLKO ZASTANÓW SIĘ CO ROBISZ I NIE BĄBLUJ!
Dodane przez Anonim, w dniu 05.09.2016 r., godz. 17.56
Echler to sól ziemi wyszkowskiej. Przykład prawdziwego Wyszkowiaka również tego już wyszkolonego.
Dodane przez Asia, w dniu 05.09.2016 r., godz. 19.23
Panie Marku, KOD daje odpór, czemu odpór i co z tego wynika? Może Pan podać jakieś konkretne przykłady?
Dodane przez ola, w dniu 05.09.2016 r., godz. 20.10
panie Głowacki - informacje są następujące: rząd nie obniży stawki VAT z 23 do 22 oraz nie podniesie kwoty wolnej od podatku do 8001 zł - kolejna obietnica pod dywan; pozostało tylko 500+, na które rządzący rozpaczliwie wyrywają pieniądze, gdzie tylko mogą, taka jest ta nasza najnowsza historia 'dobrej zmiany"
Dodane przez Anonim, w dniu 05.09.2016 r., godz. 20.56
Jarek lubi z kotem pospać do południa.Kuchciński zbiera sejm po południu.Jarek się wyśpi i może pójdzie na obrady
Dodane przez wawa, w dniu 05.09.2016 r., godz. 21.00
TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY ZOSTAŁ POWOŁANY PO TO ŻEBY KONTROLOWAĆ RZĄD.......W DYKTATURZE TO RZĄD KONTROLUJE TRYBUNAŁ....KTO TEGO NIE ROZUMIE,JEST JOSEK...POZDROWIENIA I WYRAZY POPARCIA DLA PANA MARKA EYCHLERA.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.09.2016 r., godz. 21.27
Panie Marku.Podpisywanie się pod komentarzami skutkuje obrażaniem godności osobistej.Musi Pan wziąć pod uwagę,że ma Pan do czynienia z ludzmi prymitywnymi,mściwymi,prostotą a nawet szumowinami kupionymi za program 500+.Dziwne,że najbliższa Panu rodzina nie ujmuje się za Panem i dalej tkwi w przeświadczeniu (otumanieniu) o wyższości populistów z Pis nad obiektywną prawdą i demokracją.To co wyprawia obecnie partia Kaczyńskiego kwalifikuje się do powstania narodowego.
Do anonim z godz. 21.27
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.09.2016 r., godz. 21.55
Co do mojej rodziny to zdecydowana jej większość jest patriotyczna i antypisowska, część z niej należy do KOD, najbliższa mi również. A szumowinami się nie przejmuję.
Anonimie z 21.37
Dodane przez Jerzy, w dniu 05.09.2016 r., godz. 23.01
Kim Ty jestes? Na bank prostakiem ktory nie moze pogodzic sie,ze teraz nie bedzie zyl na koszt innych. Czlowiek majacy kulture ma tez poszanowanie dla innego czlowieka bez wzgledu na jego przekonania. Skoro fascynuja cie komentarze Marka E.i jego brutalne obrazania tych co nie bronia i nie jednocza sie z aferzystami,to wiadomo kim jestes. Pupil ktorego bierzerz w obrone zasluguje na to bowiem robi takie odloty,ze juz sam pozdrawia sie i pisze o sobie pochwaly pod roznymi nickami. Nie trzeba go tylko wspierac w komentarzach,ale trzeba mu pomoc,jezeli to jeszcze sie uda. Ze swojej strony zycze mu darmowych lekow od obecnego Rzadu.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2016 r., godz. 08.49
Nie mogę pogodzić się z prostackim sprawowaniem władzy przez Pis i degradacją znaczenia Polski w świecie.Staczamy się codziennie "dzięki" tej partii i nie należy się jej ani jej zwolennikom żaden szacunek............Ręce i nogi opadają jak piszesz że Eychler pisze sam do siebie.Nie,nie pisze.Są w Wyszkowie ludzie myślący i popierający KOD.Precz z Pisem
do Jerzy
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2016 r., godz. 09.05
Pracowałem,pracuję i będę pracował w związku z powyższym prostoto pisoska nie żyję na niczyj koszt a przeraża mnie szybkość i skala upadku Polski oraz sprzedajność za judaszowe 500 plus części społeczeństwa oraz bezsens rozdawania nawet bogatym tych pieniędzy.Pis egzystuje wyłącznie dzięki tej łapówce dla społeczeństwa.
Dodane przez seledynkowa kamizeleczka, w dniu 06.09.2016 r., godz. 10.53
PiS w opozycji był chamski, nie tolerował "przypadkowego" prezydenta Komorowskiego i jego czekoladowego orła, ostro atakował Tuska i Kopacz. Utworzyli drugi obieg, swoje media i w oparciu o mit L. Kaczyńskiego i katastrofę smoleńską przetrwali 8 lat i doszli do władzy.Dostali pełnię władzy. Jeśli PO, PSL, Nowoczesna, SLD,palikociarnia, TVN, POLSAT, TK,kasta prawnicza, showbiznes, Sorosze i inni związani z tymi róbta co chceta chcą wrócić do władzy to nie przez takie numery jak mistyfikacja z pobiciem Szumeldy czy kijowskiego czy inne prowokacje. Przecież to była prowokacja grubymi nićmi szyta i musieli wychodzić w kordonie policyjnym bo starsze chłopaki z telewizji TRWAM oprócz tego, że na nich nakrzyczeli to daliby jeszcze kopa w tyłek. Policja już nie jest z wami jak wcześniej z palikociarnią na Krakowskim Przedmieściu, za czasów PO-PSL, gdzie atakowali bez problemu obrońców Krzyża czy zwolenników prawicy. To KOD odpowiada za rozwój ONR, którzy z nazwy muszą być radykalny. Nawet lewacki rzecznik praw obywatelskich wam nie pomoże. Podobnie schulz czy verhostadt, bo sami mają problemy z swoją prawicą, która ma coraz więcej władzy przez głupie i uparte rządy Merkel, Hollande'a czy Junckero-Tuska., którzy tak ukochali islamistów. Agresja w Europie wzrasta,dbanie o własne interesy, zwalczanie imigrantów, co bije w naszych za granicą, w Anglii, Holandii, Belgii czy innych ale wyrażanie sprzeciwu przeciwko KOD i innemu lewactwu może ich oprzytomni. Popatrzcie na lewaczkę Magdalenę Ogórek czy Dodę Rabczewską. Wolą chłopaków z nabiałem niż lewacką hołotę.
Dodane przez pisior, w dniu 06.09.2016 r., godz. 11.37
Największa mistyfikacja to była jak kijowski wyjechał do USA aby spotkać się z Obamą i senatorami i kongresmenami aby przekazać im swoje uwagi co do braku wolności w Polsce. Ludzie zrobili zrzutkę na KOD a kijowski z drugą żoną pojechał sobie na wycieczkę i jeszcze dostał duże kieszonkowe. Inna mistyfikacja to nadanie placu im. Martina Luthera Kinga, żeby przyszedł do nich Obama, żeby mogli poskarżyć się na Polskę. Jak szybko rada Warszawy nadała nazwę temu miejscu.
Dodane przez prowokator Paweł Deresz, w dniu 06.09.2016 r., godz. 11.42
"Spotkała mnie straszliwa kara. Nie zostałem zaproszony na premierę filmu Smoleńsk" - napisał Deresz wczoraj na swoim profilu na Facebooku. W swoim wpisie Deresz poinformował również, że nie jest jedynym z członków rodzin tragicznie zmarłych w Smoleńsku, którzy nie zostali zaproszeniu na uroczystą premierę. "Wykorzystam ten czas do ponownego obejrzenia filmu BBC o Smoleńsku, a jutro dowiem się o warszawskiej premierze od pani Dody, która ma być gościem honorowym pokazu" - napisał.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2016 r., godz. 12.20
Skończyło się okradanie państwa, branie kasy za nic nierobienie, oszustwa, machloje pod parasolem znajomości, to się teraz towarzycho piekli i ciska pioruny pod adresem obecnego rządu i tych ci go popierają. DO UCZCIWEJ PRACY PASORZYTY !!!
Dodane przez anonim, w dniu 06.09.2016 r., godz. 12.28
Niektórzy politycy PiS w swej niechęci wobec Unii trzymali kciuki za Brexit. Kampania przedreferendalna na Wyspach przebiegała jednak pod hasłem niechęci do imigrantów ekonomicznych, wśród których Polacy wiodą prym. Nastroje te po głosowaniu zaowocowały wybrykami motywowanych polonofobią, których tragicznym zwieńczeniem była śmierć polskiego imigranta. Sytuację politycznie postanowiła wykorzystać PO, która w absurdalny sposób obwiniła rząd PiS o niewystarczającą reakcję na śmierć naszego obywatela. Gabinet Szydło dał się sprowokować i gdy w niedzielę w nocy pobito dwóch kolejnych Polaków, zdecydował o podjęciu ofensywy. Oprócz działań standardowych – jak domaganie się od Londynu wyjaśnień, monitorowanie sprawy przez polskiego ambasadora – rząd zaplanował eskapadę trzech ministrów nad Tamizę. Początkowo mieli tam jechać szef dyplomacji oraz ministrowie spraw wewnętrznych i sprawiedliwości. Ostatecznie ten trzeci został w Polsce, do delegacji dołączono za to szefa policji. Z wizerunkowego punktu widzenia i na krótką metę działanie rządu ma sens. Pokazuje on, że nie zostawia obywateli w potrzebie. Sęk w tym, że wyjazd taki obarczony jest dużym ryzykiem. Choć głównym celem gabinetu Szydło ma być „wstawanie z kolan", wyprawa taka raczej obniża rangę Polski, niż ją podnosi. Czy jakikolwiek duży i szanujący się kraj chciał wysłać do stolicy innego państwa aż trzech członków rządu po zabójstwie jego obywatela? Na taki ruch zdecydować się może rząd peryferyjnego kraju wobec państwa leżące w centrum. Ministrowie jadący do Londynu w sprawie śmierci Polaka występują z pozycji petenta brytyjskiego rządu.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.09.2016 r., godz. 20.19
Bawi mnie ta minidyskusja na temat KODu - organizacji bardzo wyraźnie słabnącej, bez jakiegokolwiek pomysłu i staczającej się do prymitywnych prowokacji, jak ta w Gdańsku. Dodatkowo dodajmy na tym forum - organizacji nie istniejącej w Wyszkowie. Seledynowa kamizeleczka + kilku sympatyków próbują rozpaczliwie zwrócić na siebie uwagę aktywnością na naszym forum. No cóż .... co im pozostaje ? Z pewnością trudne jest przejście od euforii w związku ze zbliżającym się jakoby powstaniem antypisowskim do zupełnego zwąpienia z powodu kompletnej klapy manifestacji KODowskiej podczas szczytu NATO. Mamy więc teraz budową "państwa podziemnego" ogłoszonego nie gdzie indziej jak w mediach. Czy to nie schizofrenia ?
Precz z pisemmmmmm
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2016 r., godz. 21.11
Reakcja z wyjazdem prawie"trzech króli" do Wielkiej Brytanii jest BARDZO PRZESADZONA i świadczy o podatności na histerię ze strony partii rządzą i braku profesjonalnych polityków.Co krok to błąd lub WIELbłąd i wstyd na świat
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2016 r., godz. 21.38
Ja się nie zgadzam na okradanie kasy państwowej i dawanie jej pseudo naukowcom w celu udowodnienia "zamachu"pod Smoleńskiem.Ludzieee !!! Logikaaaa !! Gdyby ruscy czyli faktyczni odwieczni wrogowie Polski chcieli pozbyć się naprawdę niewiele znaczącego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego to zrobili by to w inny sposób !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez ola, w dniu 07.09.2016 r., godz. 09.20
obserwując wszystkie poczynania "nowej zmiany" i jego efekty, można stwiedzić, że "powstawanie z kolań" to nic innego jak rozpaczliwe szamotanie się ryby wyrzuconej na brzeg, tzw. "ostatnie podrygi zdychającej ostrygi" - co nie jest obojętne dla gospodarki ogólnie i jednostkowo, gdyż na każdego przypada już dług w wyskości ponad 25 tys. Quo vadis, Polsko?
Do wroga PiSu
Dodane przez Anonim, w dniu 07.09.2016 r., godz. 14.53
Marku E. Gdybys mial PO kolei w glowie, brzydzilbys sie aferom I rozkradaniu naszych pieniedzy na miliardy. Kogo i o kogo straciles szacunek w Wyszkowie. Zamiast pisac zlecone paszkwile lepiej poczytaj do czego doprowadzono nasz Kraj. Ostatnia z przeogromnych afer i na nie wyobrazalnie wysokie sumy pieniezne czyli afera ratusza z wasza czlonkini plezydent Warszawy czy nie budzi w tobie wstretu do tych poczynan. Dlaczego ze swoim spedem nie protestujecie. Oj obludniku bez czci I honoru. Zapamietaj zlo wraca zawsze z wielka sila,a ciebie los i tak juz ukaral."....zdrowiem.
Do oli
Dodane przez Anonim, w dniu 07.09.2016 r., godz. 15.03
Zamiast pisac nonsensy lepiej udaj sie do Kodowcow i kleczac na kolanach pros o litosc nad soba i pomoc gdyz wkrotce tacy jak ty ograniczona nie moga zajmowac etatow zalatwionych PO kumotersku. Osoba popierajaca zlodzieji jest absolutnie szKODnikiem w swojej pracy. Zniesmaczona 500+,zachwycona miliardowymi przekretami.to jestes cala ty,
KOD zaprasza na marsz.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.09.2016 r., godz. 15.14
Mamy jedną Polskę. Dla wszystkich - Wolną i Demokratyczną. Nie ma naszej zgody na dzielenie Polski i Polaków. Komitet Obrony Demokracji - w 40 rocznicę powstania KOR - zaprasza na wspólny marsz wszystkich, którzy wierzą w nasze wartości - Wolność, Równość, Demokrację! Wesprzyjmy Sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Wesprzyjmy Sędziów Sądów Powszechnych. Zaprotestujmy przeciwko łamaniu trójpodziału władzy. Zaprotestujmy przeciwko planowanym zmianom w edukacji. Niech nas ZOBACZĄ ! Trasa Marszu : Trybunał Konstytucyjny - Aleje Ujazdowskie - Plac Trzech Krzyży - Rondo De Gaulle'a - Nowy Świat - Krakowskie Przedmieście. Kończymy pod sceną na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza.
Do goscia w seledynowej kamizelce
Dodane przez Anonim, w dniu 07.09.2016 r., godz. 16.40
Kliknij w necie 2000 afer PO i PSL to bedziesz mial lekture do przerobienia lemingu.
Dodane przez ola, w dniu 07.09.2016 r., godz. 18.09
panie Głowacki - dzielenie Polski, szczucie na innych i tym podobne działania, które też pan tutaj uskutecznia, niestety nie są zabawne; najokrutniejsza jest wojna domowa, jak pan pewnie wie z historii najnowszej i wcześniej - nie daj Bóg, aby do tego doszło
Dodane przez ola, w dniu 07.09.2016 r., godz. 18.16
do Anonim z 15.03 - proponuję szklankę zimnej wody, albo od razu kubeł na głowę; może pomoże
KOD zaprasza na marsz.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.09.2016 r., godz. 19.22
Zapraszamy na Marsz 24.09 - o 15:00. Jedna Polska - Dość Podziałów ! Zapraszajmy, Udostępniajmy, Promujmy !
Dumny z własnych podrygów
Dodane przez szalikowiec, w dniu 07.09.2016 r., godz. 19.30
Nie można , by tak bez ciągłych głupich opinii , porad, propozycji i innych takich w walce. Jak widać to n prawdę niektórym sprawia dużą trudność. Nie wiedzą jak powinno być normalnie a jest nudno i prostacko, nie do rozgryzienia gównie jak się zapędzą , zapędzę.
Do oli
Dodane przez Anonim, w dniu 07.09.2016 r., godz. 21.59
Widac,ze nie raz uspakajano cie laniem wody skoro proponujesz innym jako skuteczny a moze w agresji jaka wycieka z ciebie ktorys z zakladow musial to zastosowac. Poszerzasz ogrom swojej glupoty i prostactwa.
Do oli
Dodane przez Zyga, w dniu 07.09.2016 r., godz. 22.05
Co olu,musisz czesto zmieniac pampersy, zal d... e sciska,zaczela sie dezynfekcja i odszczurzanie. Coraz glupiej piszesz i nie na temat. Na pohybel takim jak ty.
Do seledynowej kamizelki
Dodane przez Zyga, w dniu 07.09.2016 r., godz. 22.09
Wyelegantuj sie na ten sped,wybieram sie z kamera,aby pozniej promowac cie jako porzadkowego.nie zapomnij o lekach.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.09.2016 r., godz. 22.46
Pani olu, dzielenie Polski w sposób bardzo skuteczny rozpoczął bardzo dawno temu niejaki Adam Michnik, oszust udający kiedyś opozycjonistę, który po 1989 roku zblatował się z komunistami i stał się największym obrońcą komunistycznych zbrodniarzy oraz ubeków i wściekle atakuje wszystko, co polskie. Na szczęście dziś jego wpływy i wpływy całego środowiska GazWyb radykalnie maleją. Dla mnie jego ostatnie wypowiedzi atakujące uchwałę sejmową o wołyńskim ludobójstwie świadczą o tym , że Michnik zupełnie oderwał się od rzeczywistości. Jego proroctwa typu kogo musiałby przejechać na pasach mistrz, a jednocześnie ówczesny prezydent Bronisław Komorowski, żeby przegrać z czeladnikiem Andrzejem Dudą wejdą kiedyś do klasyki politycznej głupoty, buty i chamstwa. Michnikowe bon moty docierają dziś jedynie do ludzi zacietrzewionych i nienawidzących Polski, których na szczęście jest coraz mniej. To taka zasadnicza dobra zmiana. Mam nadzieję, że jest trwała. Rzeczywiście powstajemy z kolan. Obserwuję i opisuję to od dawna.
Dodane przez sami się przyznają do ruiny., w dniu 08.09.2016 r., godz. 00.22
Dzisiejsza rozmowa Jacka Żakowskiego z Bartłomiejem Sienkiewiczem (Tok Fm, godz. 8.00), byłym Ministrem Spraw Wewnętrznych w rządzie premiera Donalda Tuska, powinna być nagłośniona przez wszystkie media w Polsce. Żakowski – publicysta „zaprzyjaźniony” z Platformą Obywatelską i zajadle antypisowski – wyciągnął od prominentną niegdyś postać z najwyższych kręgów władzy PO wyznanie, jak krańcowo ta formacja nie nadawała się i nadal nie nadaje do piastowania jakiejkolwiek władzy … Sienkiewicz, zapytany przez Żakowskiego czy był przestrzegany przez podległe sobie służby o „nadciągającej górze lodowej przestępstw reprywatyzacyjnych” odpowiedział, że nie. Nie był ostrzegany ani on, ani jego poprzednicy. Jak wyjaśnił pan Sienkiewicz, istota sprawy tkwi w – jak to ujął – błędzie systemowym państwa polskiego. Błędzie, który powodował, że możliwa była zorganizowana działalność przestępcza (jeden z panów ujął to jako: poważna struktura służąca okradaniu). Były MSW ocenił, że sytuacja w Polsce jest TRAGICZNA, bo niezawisłe sądy – w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej – wydawały legalne wyroki na rzecz osób występujących z roszczeniami (choć, jak można się domyślać, były to wyroki niesprawiedliwe). Efektem tego jest, trwająca PRZEZ DEKADY, rażąca niesprawiedliwość społeczna i zachwiane proporcje w zakresie własności. U podwalin tego stanu rzeczy leży zawetowanie przez prezydenta Kwaśniewskiego ustawy reprywatyzacyjnej przygotowanej przez AWS - i dlatego obecnie mamy w Polsce zorganizowaną grupę przestępczą, do której należą urzędnicy, adwokaci i sędziowie. SĘDZIOWIE! Błąd systemowy, jak wywodzi były MSW, dotyczy zarówno całej sfery państwa, jak i poszczególnych jej fragmentów. Jako przykład pan Sienkiewicz podał przykład rozdzielenie urzędu Ministra Sprawiedliwości od urzędu Prokuratora Generalnego, co poskutkowało niezależnością Prokuratury nie tylko od rządu, ale i od zdrowego rozsądku … W co chcecie nas znowu wpędzić odKODowani obywatele ?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta