Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 31.08.2016 r., godz. 12.49)

Tym razem krótko o inwestycjach. Bez problemów i zgodnie z planem przebiega budowa przedszkola przy ul. Meliorantów („Wyszkowiak” artykuł „Budowa przedszkola zgodnie z planem”).

Ma się zakończyć w czerwcu 2017 r., w związku z czym, z dużym prawdopodobieństwem dzieciaki ze „Słoneczka” rozpoczną nowy rok szkolny w nowym przedszkolu. Wtedy też dawna siedziba przedszkola „Słoneczka” wraz z działką oddana zostanie nowemu, prywatnemu właścicielowi, który z dużym prawdopodobieństwem uraczy nas nowym blokiem. Cieszy mnie budowa nowego przedszkola, nie cieszy mnie prawdopodobna budowa kolejnego bloku. W dalszym ciągu nie rozumiem, z jakiego powodu władze gminne podjęły decyzję o likwidacji przedszkola położonego w centrum miasta.
***

Mniej optymistycznie przebiega inna inwestycja prowadzona przez Urząd Miejski. Przebudowa ul. Handlowej stoi w miejscu, co powoduje, że jej zakończenie w ciągu trzech tygodni wydaje się mało prawdopodobne („Postępów w pracach wciąż nie ma” – „Wyszkowiak”). Droga musi wyglądać kiepsko, skoro sprawą zainteresował się radny. Na ostatniej sesji miejskiej obawy radnego o los inwestycji łagodził burmistrz Grzegorz Nowosielski. Pan burmistrz wyjaśnił, że gmina wysyła ponaglenia do wykonawcy, zaś w sytuacji gdyby inwestycja nie była zakończona w terminie wskazanym w umowie, za każdy dzień zwłoki magistrat będzie mógł naliczyć około 2 tys. zł kary. Jestem przekonana, że dla ludzi mieszkających przy ul. Handlowej, którzy codziennie muszą slalomem omijać powybijane doły, marne pocieszenie stanowi groźba nałożenia na inwestora kary. Należy mieć nadzieję, że przed nadejściem zimy inwestycja zostanie zakończona.
***

Jest szansa, że niebawem, może już w połowie września, pojedziemy nowiutką ul. Okrzei. Niebawem również rozpocznie się kolejny remoncik, czyli przebudowa przejazdu na ul. 3 Maja. Oznacza to, że ulica ta zostanie zamknięta („Nowy Wyszkowiak” artykuł „Utrudnienia jeszcze będą”). Jeśli więc ktokolwiek myślał, że lada dzień po naszym mieście będzie się jeździło łatwiej, ten jest w błędzie. Z niecierpliwością oczekuję rozpoczęcia roku szkolnego i to nie dlatego, że dzieciaki pójdą do szkoły, i przestaną jęczeć, że im się nudzi, lecz dlatego, że ciekawa jestem, czy można jeszcze bardziej zakorkować i tak zatłoczone nasze miasto. Jeśli jednak wszystkie inwestycje szczęśliwie zostaną zakończone, a gmina Wyszków pozyska środki w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na przebudowę ul. 3 Maja od ul. Pałacowej do dawnego malowanego ronda, to w przyszłym roku ul. 3 Maja ponownie zostanie wyłączona z ruchu. Oznacza to, że mieszkańców Wyszkowa, zwłaszcza Osiedla 3 Maja i Osiedla Kościuszki ponownie czekał będzie komunikacyjny, korkowy horror.
***

Mieszane uczucia wzbudza oddany niedawno plac zabaw na Osiedlu Prosta. W poprzednim tygodniu w „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Nowy plac zabaw cieszy się dużym zainteresowaniem”, w którym przeczytałam „Dzieci, a także ich opiekunowie mogą spędzać czas na nowoczesnym i bardziej estetycznym miejscu niż do tej pory. Stare, wysłużone urządzenia zastąpiły m. in. nowe bujawki i piaskownica. Nowa nawierzchnia, a także aranżacja zieleni zachęca do odwiedzenia tego miejsca”. W tym samym tygodniu w konkurencyjnym tytule („Nowy Wyszkowiak”) ukazał się artykuł „Miało być wielkie WOW” również dotyczący placu zabaw na Osiedlu Prosta. Na placu jest dużo zadowolonych dzieci, ale zdecydowanie mniej jest zadowolonych mam. Co prawda, mamy cieszą się z krytej piaskownicy i trampoliny, ale mają zastrzeżenia do jakości zamontowanych tam zabawek, które różnią się od tych, które pokazywano im w trakcie konsultacji społecznych. Mamy mówią: „Czekaliśmy na ten plac z niecierpliwością, miał być okazały, a jak się wchodzi, to same ławki widać. Tyle miejsca jest, a stojaki na rowery są w wejściu. Jak rowery zostaną postawione, to przejścia już nie będzie. (…) Spodziewaliśmy się czegoś innego patrząc na inne place, mniejsze ale fajniejsze, kolorowe...”. Do tej pory na zagospodarowanie placu gmina przeznaczyła prawie 390 tys. zł. Dużo? Moim zdaniem tak. Nie wiem jednak, jakie teraz są oczekiwania rodziców i dzieci co do wyglądu, i urządzenia takich placyków, gdyż ostatni raz na placu zabaw z dziećmi byłam 12 lat temu.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dziwne nazwisko artystki rekompensuje przedpokoleniowe nakrycie głowy czyli kapelusz
Dodane przez Anonim, w dniu 31.08.2016 r., godz. 15.29
Już sama fotografia Alicji Mieszało zamieszczona w NW, który informuje o recitalu artystki , mówi również,że to równa babka. Z tego właśnie powodu tak daleko zaszła.
Dodane przez anonim, w dniu 31.08.2016 r., godz. 17.05
Ciekawy czy do wybudowania przedszkola Nowosiel zrobi Akacjową i Meliorantów, żeby można było dojechać .
drogi
Dodane przez Adelajda, w dniu 31.08.2016 r., godz. 17.45
Jak mu każecie,to będzie musiał zrobić. Wyjścia nie ma.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 01.09.2016 r., godz. 11.12
Pani przewodnicząca - placyk zabaw to kolejny geszeft?
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2016 r., godz. 19.21
Zjeżdżalnia z ustawką pod siebie i nawet w takiej sytuacji nie wyszło jak przy telebimie z bajkami dla dzieci. Takie typy pomimo tłumaczenia się są do kitu . To się potwierdza.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.09.2016 r., godz. 11.07
W Długosiodle widowisko w Pecynce a w Kamieńczyku dalej głucho.
Dodane przez Nie kradnij!, w dniu 05.09.2016 r., godz. 10.22
Co z tym placem?
Dodane przez Anonim, w dniu 05.09.2016 r., godz. 11.42
Co z opozycją?
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 05.09.2016 r., godz. 15.26
Czuję się oszukany po meczu z Kazachstanem. Oczywiście piłka kopana to sport i zdarzają się niespodzianki , ale Nawałka i spółka zapewniali, że mają wszystko pod kontrolą. Po udanych ME 2016 miała być nowa jakość ale okazało się to mrzonką. Nie ma długiej ławki wysokiej klasy piłkarzy. Zabrakło Pazdana, Grosickiego i posypała się gra, szczególnie obrona. Straciliśmy dwie bramki z przeciętniakami czyli tyle ile na całych ME. Tragedia to Rybus i Salomon, a Glik i Piszczek złapali żółte kartki. Jedynie można pochwalić Kapustkę, na normalnym poziomie zagrali Piszczek i Fabiański. Pozostali albo nie byli skupieni, zlekceważyli rywali albo są bez formy jak Krychowiak. Nawałka zatracił swój geniusz, nie zareagował szybko na zbliżającą się katastrofę, zapętlił się w swojej taktyce. Oj zakończy się znowu nie najlepszą atmosferą w szatni. Okazuje się, że piłka kopana to prosta gra a silne drużyny jak Niemcy czy Anglicy wygrywają mimo nieraz nie najlepszej formy. Czas wybrać się w sobotę na mecz Bugu Wyszków, żeby zobaczyć w jakiej jest formie w środku rundy jesiennej, w meczu z Ostrowią. :)
Budowy w mieście ruszły teraz jak z kopyta
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2016 r., godz. 19.17
Drogi , ronda jakie, by nie były jednak już nie namalowane, kanalizacja nawet na Zakręziu. Można!
Dodane przez TD, w dniu 06.09.2016 r., godz. 22.42
Na dziesięć lat więzienia skazał brytyjski sąd 27-letniego Pakistańczyka za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki. Gwałciciel przybył na Wyspy dopiero sześć miesięcy temu. Było to możliwe dzięki temu, że zawarł małżeństwo z Brytyjką. Po odsiadce imigrant zostanie deportowany. Swój czyn Pakistańczyk tłumaczył tym, że "zawładnął nim zły". - Kamran Ahmed przed popełnieniem czynu karalnego powiedział dziewczynce, że jest piękna. Dotknął ją i próbował pocałować. Po czym zgwałcił - mówił prokurator Tom Storey podczas rozprawy w Bradford, mieście położonym w hrabstwie West Yorkshire w północnej Anglii. Po popełnieniu przestępstwa gwałciciel powiedział swojej ofierze, że jeżeli opowie o wszystkim dorosłym, to i tak nikt jej nie uwierzy. Dziewczynka faktycznie nie zwróciła się do nikogo o pomoc, co miało tragiczny wpływ na jej życie i naukę.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta