Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 24.08.2016 r., godz. 12.48)

Opłata za sport... W „Wyszkowiaku” ukazał się tekst Krzysztofa Głowackiego „Za starzy na sport”. Pan Krzysztof przedstawił obowiązujące w WOSiR zasady korzystania z boiska bocznego na stadionie, kortu tenisowego oraz hali sportowej.

Za korzystanie z hali sportowej, czy kortów płacić muszą wszyscy, bez względu na wiek. Za wejście na boisko boczne na stadionie nie muszą płacić uczniowie, reszta płacić musi. Niestety, jeśli wśród piłkarskiej drużyny uczniów znajdzie się jeden nie uczeń, czyli np. student, opłata zostanie naliczona. Być może opłaty można by uniknąć, gdyby zataić wiek przerośniętego młodzieńca. Powoduje to niestety, że młodzież uczymy kombinowania i kłamania. Przed wejściem na boisko osoba pełnoletnia (najczęściej rodzic) zobowiązana jest do podpisania oświadczenia o odpowiedzialności za powstałe szkody. Najczęściej bywa tak, że rodzic podpisuje takie oświadczenie, po czym ulatnia się załatwiać swoje sprawy, zwłaszcza gdy niepełnoletnie dziecko kopiące w piłkę z kolegami nie wymaga pilnowania, bo ma już 17 lat. Sama wielokrotnie podpisywałam takie oświadczenie, gdy mój małoletni syn umawiał się z kolegami na mecz. Nie przypominam sobie jednak, aby pracownik WOSiR sprawdzał najpierw, w jakim stanie daje dzieciakom boisko w użytkowanie i w jakim stanie boisko jest oddawane. Jak więc sprawdzić, czy powstała jakaś szkoda? A jeśli powstała, to jak sprawdzić, kto szkodę spowodował? Czy zbyt intensywne wydeptanie trawy w trakcie meczu stanowi szkodę? Korzystanie z obiektów sportowych w Wyszkowie nie jest ani tanie, ani łatwe. Jeśli chcemy pograć w piłkę na boisku lub na hali, zdenerwowani, zagryzając zęby, krytykując po cichu lokalną władzę karnie podporządkowujemy się obowiązującym przepisom i cieszymy się, że w ogóle pozwolono nam korzystać z wypasionych obiektów WOSiR.

W dbałości o zdrowie psychiczne mieszkańców...
W nr 29 „Wyszkowiaka” ukazała się informacja „Boisko boczne ze sztucznej nawierzchni”. Dowiedziałam się wówczas, że burmistrz ogłosił przetarg na modernizację stadionu miejskiego – etap I. Przetarg obejmował m. in. budowę boiska bocznego o nawierzchni z trawy syntetycznej, wykonanie ogrodzenia w formie piłkochwytów na całej długości boiska, budowę trybuny z konstrukcji żelbetowej z miejscami siedzącymi dla 521 osób i stojącymi dla 45 osób, montaż oświetlenia boiska, bramek, tablicy wyników, stalowych schodów, boiskowych chorągiewek, ławek, koszy na śmieci. Termin wykonania inwestycji gmina określiła na 15 grudnia 2016 r. i przeznaczyła na nią 2,5 mln zł. Minął miesiąc. W poprzednim wydaniu „Nowego Wyszkowiaka” przeczytałam, że „Modernizacja stadionu jednak nie w tym roku”. Do gminy wpłynęła jedna oferta przetargowa na kwotę 6 mln zł, co oznacza, że gminie zabrakło 3,5 mln zł na wykonanie I etapu modernizacji stadionu. Pomyślałam, że albo gmina nie doszacowała inwestycji, albo firma składająca ofertę zaszalała i zawyżyła koszty. Moją uwagę zwróciło jednak wyjątkowe tłumaczenie pana burmistrza „Gdyby była taka potrzeba, znaleźlibyśmy te pieniądze. Ale fizycznie nie jesteśmy w stanie dojechać na miejsce budowy. Z całego boiska trzeba bowiem wywieźć ziemię i nawieźć nową. Pytanie tylko którędy, skoro rozkopane są główne ulice dojazdowe – Kościuszki i Okrzei. Ilość ciężarówek spowodowałaby, że Wyszków zostałby kompletnie zablokowany”. Od kilku miesięcy WSZYSCY mieszkańcy Wyszkowa i WSZYSCY przyjezdni wiedzą, że ul. Kościuszki jest remontowana, czyli praktycznie jest nieprzejezdna. Wszyscy wiemy, że stadion miejski znajduje się przy remontowanej właśnie ul. Kościuszki. Zastanawiam się więc, po co gmina w lipcu ogłosiła przetarg na wykonanie modernizacji stadionu w tym roku, skoro do stadionu nie ma dojazdu? Tłumaczenie pana Nowosielskiego spowodowało, że pomyślałam, że być może pan burmistrz wrócił z długiej, dalekiej podróży i dlatego nie zauważył, że miasto od miesięcy tonie w korkach. Pomyślałam również, że pan Grzegorz wykazał się jednak wyjątkową dbałością o psychikę mieszkańców Wyszkowa i remont stadionu przełożył w czasie tylko dlatego, by nie wpuścić do miasta dodatkowych ciężarówek wwożących i wywożących piach ze stadionu. Co za szczęście, że w budżecie gminy pozostało nagle 2,5 mln zł wolnych środków, gdyż przydadzą się one na wybudowanie ul. Akacjowej w Leszczydole Nowinach, na remont której zaplanowano 500 tys. zł, a po otwarciu ofert przetargowych okazało się, że brakuje… 2 mln zł.

Torcik z wdzięczności...
Na stronie internetowej „Wyszkowiaka” ukazała się informacja „Cieszą się z drogi”, z której dowiedziałam się, że gmina Wyszków zakończyła budowę drogi Tumanek-Fidest. W środę 17 sierpnia droga oficjalnie została oddana do użytku. Przecięcia wstęgi na nowo wybudowanej drodze dokonał burmistrz pan Grzegorz Nowosielski. Mieszkańcy tak bardzo ucieszyli się z zakończenia inwestycji, że z wdzięczności wręczyli mu kwiaty i tort. Moim zdaniem, nikt nikomu nie powinien dziękować za zrobiony kawałek drogi, zwłaszcza że inwestycja opłacona została z naszych podatków, a nie z darowizn od radnych gminnych i burmistrza. Od dawna obserwuję dziwne zjawisko polegające na dziękowaniu za wszystko – za zakończoną inwestycję, za przeprowadzony remoncik, za dotację, za honorowy patronat lub za przyjście na imprezkę. Wpadliśmy w szał dziękowania za rzeczy, które nam się po prostu należą.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez MM, w dniu 24.08.2016 r., godz. 13.15
Ja zawsze staram się dziękować jak mi ktoś coś daje nawet jak się należy...
Dodane przez Fidest, w dniu 24.08.2016 r., godz. 13.25
Cywilizacja dotarła do lasu!
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 24.08.2016 r., godz. 17.12
WOSiR to kolos na glinianych nogach. Obiekty mają być, a nie służyć mieszkańcom.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 24.08.2016 r., godz. 19.40
Bardzo celne uwagi na temat sportu pani Judyty, dbającej o nasze zdrowie psychiczne. Nie dziwne, że najwięcej medali dla Polski zdobyły w RIO kobiety. Nie tylko trzeba być sportowo przygotowany na piątkę ale trzeba także myśleć o czym przekonał się najbardziej Paweł Fajdek.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.08.2016 r., godz. 07.34
Pani Judyto, ciesze się, ze dotknęła pani tematu podziękowań .myślałam, ze tylko ja jestem na to uczulona ;-)
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 25.08.2016 r., godz. 08.43
Jak się nic nie buduje, to się nic nie ukradnie. Budują i inwestują pełną gembom. Na cztery ręce.
Dodane przez abram, w dniu 25.08.2016 r., godz. 17.05
To Głowacki i Pękul nalegali na wskrzeszenie Bugu, Nowosielskiemu i Andrzejewskiemu to nie w smak.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.08.2016 r., godz. 17.43
Plac zabaw za koszt dwóch domów! To dopiero gospodarność. Kto z władzuni się buduje?
Dodane przez Stynka, w dniu 25.08.2016 r., godz. 17.49
Treść - należy się jak psu buda a jednak forma jest ważna. Kultury nigdy zbyt wiele.
Godna uwagi akcja wyszkowskich harcerzy w gminie Rząśnik
Dodane przez Anonim, w dniu 25.08.2016 r., godz. 18.33
o czym mówi artykuł E. Szczuki na łamach N/W. Może gdzieś w Europie, na świecie ktoś oczyści polski cmentarz , grób nawet NN, zapali znicz, wspomni jego historię! Niedługo Święto Zmarłych. Rzeczą istotną dla rodzin tu pochowanych jest odczytanie w miarę możliwości nazwisk na grobach. Informacji może pewnie udzielić miejscowa parafia i ludność. Jak widać lokalna historia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie co świadczy o szacunku dla pochowanych żołnierzy obcych armii. Polak, katolik i jak widać harcerze już tacy są.
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 25.08.2016 r., godz. 19.00
Legia Warszawa w grupie Ligi Mistrzów z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona. Bardzo dobre losowanie bo bardzo atrakcyjni rywale.
Dodane przez Josek, w dniu 25.08.2016 r., godz. 19.49
Kolega Krzysztof Glowacki i pani Judyta mentalnie sa jeszcze w czasach PRL-u. Dlaczego ....odsylam do mojego komentarza pod tekstem " Za starzy na sport"..?
Rower, rolki , łyżwy czy na odwyrtkę?
Dodane przez Wiktoria, w dniu 26.08.2016 r., godz. 11.17
Mentalność wiąże się profesją bardzo często również związaną ze sportem . Przykładem niech świecą działacze sportowi. Sami z jakiś powodów nie ćwiczyli albo mało bo się po prosu nie nadawali ale czuli tą profesję i to już wystarczy. Ich drużyny liczyły się, niektóre nawet bardzo. W sporcie ważny jest spryt a to ma się w genach.
Aby czytać Wyszkowiaka nikt się nie prosi o to też.
Dodane przez Stynka, w dniu 26.08.2016 r., godz. 12.37
Konsekwencją tego wszystkiego zaś g... szanse na każdym urzędzie. Jak będziecie dalej tak wszystkimi pomiatać to nie tylko Ostrołęka ale każdy was wymiecie gdzie się da. Widać przerobionego prototypa wszędzie mają dosyć, już się na niej poznali, zawaliła wszędzie gdzie się da, czy to tu czy to tam , obecnie tylko innym się podpiera. A co z kolejnymi wytworami inwencji twórczej typu - telebimy z bajkami ?! Dobrze chociaż ,że za drogi się wzięli. Odrobina pokory , czy to dużo? Ostrołęka, dawna stolica regionu górą ! Z nią należy się teraz gównie liczyć!
Dodane przez anonim, w dniu 27.08.2016 r., godz. 10.46
Spryt to ma Andrzejewski, który tyle lat prezesuje Bugowi a efekty żadne.
Dodane przez A gdzie jest pis, w dniu 29.08.2016 r., godz. 14.10
Pani Lidka kochana, zwolniła się z szpitala i teraz pracuje w DPS w Brańszczyku. Dla takiego fachowca wszędzie znajdzie się praca.
Do czego służy np. kaczka czyli nie olewam problemu
Dodane przez Marek, Anka i inni, w dniu 30.08.2016 r., godz. 16.37
i bardzo dobrze. Z dużym zainteresowaniem czekamy na relacje z wernisażu malarskiego o intrygującym tytule - Malarstwo w medycynie?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.08.2016 r., godz. 17.00
Do 1410 - ta cała sprawa grubymi jest szyta. Coś mi to dziwnie niewiarygodnie wygląda.
Dodane przez S., w dniu 30.08.2016 r., godz. 22.55
Zwolniła się pani Lidka, a powinna pani Cecylia.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta