Menu górne

Dziś jest 14 listopada 2019 r., imieniny Włodzimierza, Wawrzyńca

Inwestycje w I LO

(Zam: 17.08.2016 r., godz. 12.28)

I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida doczeka się w końcu chodnika oraz parkingu z kostki brukowej. Trwa też ocieplenie ściany szczytowej budynku.Od lat nauczyciele, uczniowie musieli korzystać z nierównego, wyboistego parkingu, który nie został stworzony nawet przy okazji budowy hali sportowej przy I LO. Władze powiatowe, pod które podlega szkołą, zdecydowały, że w tym roku plac zostanie utwardzony. Inwestycję realizuje Zakład Usług Techniczno-Handlowych Eko-Bud Eugeniusza Pogorzelskiego z Wyszkowa, który w zapytaniu ofertowym zaproponował wykonanie zadania za 190 780,44 zł brutto. Obejmuje ono m.in. rozbiórkę starych krawężników i obrzeży, nawierzchni z asfaltu i podbudowy z betonu, wykonanie konstrukcji chodnika, montaż krawężników i obrzeży, wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, urządzenie zieleni, wykonanie kamerą monitorowania drożności kanalizacji deszczowej na terenie LO, odwodnienia poprzez wpusty do istniejącej kanalizacji deszczowej. Jak wynika z dokumentacji przygotowanej w ramach zapytania ofertowego, inwestycja ma być wykonana do 16 września.
Równolegle trwa ocieplanie ściany szczytowej, tej, na której w kwietniu tego roku została odsłonięta tablica poświęcona kryptologowi, absolwentowi przedwojennego gimnazjum Jerzemu Różyckiemu. Tablica na czas prac została zabezpieczona. Prace obejmują docieplenie ściany metodą bezspoinową styropianem fasadowym grubości 12 cm z wyprawą elewacyjną silikonową oraz wykonanie opaski, chodnika. Prace mają potrwać do końca sierpnia.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 17.08.2016 r., godz. 14.44
Opaska chodnika ? Chodzi mówiąc po ludzki o krawężnik?
Kraweżnik
Dodane przez 123, w dniu 17.08.2016 r., godz. 20.06
Chodzi o to, żeby nikt nie wiedziała o co chodzi, ogólne sianie fermentu.
Samobój w wykonaniu Kurmen
Dodane przez Anonim, w dniu 18.08.2016 r., godz. 16.06
Do 123: Czy chodzi o to ,żeby dać sobie siana w danej sprawie? Nie znam się na porach sianokosów. Mogę doradzić, by jakiś rolnik / rolniczka lub malarz w wersji artystycznej powiedział lub jeszcze zmalował cóś na jego temat . Z doświadczenia już wiadomo ,że trzeba mieć ich na oku , by chamsko nie przegięli i wyrolowali. W temacie zaś siana - każdy lubi słowa piosenki o sianku. Razem z piosenką o sianeczku próbowałem ubić jeszcze arię z opery - zabiłem byka ale dwa grzybki w barszcz to widać zbyt dużo i wyszło szydło z worka na owies górali . Góralu czy ci nie żal ? Żal, ale co zrobić , głupich nie sieją... Co ma piernik do wiatraka czyli parkingu z odwodnieniem przed LO. Morał z tego wykładu jest następujący - nikt nic nie wie ale każdy kuma.
Dodane przez Zenek, w dniu 19.08.2016 r., godz. 12.43
Styropian rządzi i upiększa nasz Wyszków.
Kryminał Wyszkowianki
Dodane przez Anonim, w dniu 19.08.2016 r., godz. 15.58
Przypuszczam,że jego autorka reprezentuje młodsze pokolenie LO. Nie piszę w komentarzach NW , gdzie jest artykuł właściwie informacja na ten temat bo go zwyczajnie nie lubię. W wielu chamskich komentarzach spotkałem się z radami pouczającymi typu - lepiej zrób to, zajmij się tamtym z tego powodu kulturalnie będzie napisać - jeśli mogę doradzić autorce. Doradzić , że bardzo poczytną rewelacją byłoby osadzenie puenty kolejnej powieści historycznej może również o wątku kryminalnym w realiach jakiegoś czasu Wyszkowa i lub jego okolicach. Dla historyka jeszcze archeologicznego to pryszcz wejść w historię lokalną , przykładowo w epokę Kazimierza Wielkiego na terenach Kamieńca Mazowieckiego zdobiąc ją wątkiem miłosnym. To chwyta. Albo pobili się dwaj Kurpie , tu należy mieć na uwadze gwarę Kurpśów, jest charakterystyczna , chwyta za ucho. Kareta zaś kojarzy mi się pokerem ale to zależy jak się karta ułoży.
Tolerancja
Dodane przez Icek, w dniu 19.08.2016 r., godz. 17.05
do anonima 1558:Jestem również Wyszkowianinem i z tego powodu proponuję abyś poczytał sobie powieść cegłę - ,,Jakubowe księgi'' . Wprowadzi Cię ona w klimat literatury historycznej , mieszanki jidysz oraz polskiej. Mieszanki bliskiej przecież naszemu miastu .Pomimo ,że swoją naturę się czuje i tego się nie zmieni , na Bóg wie jakąś Esterkę z kamienieckiego bądź kamieńczykowskiego reala poprzednich wieków też czekam i również ją chętnie poczytam.Esterka niczym Ewa uwiodła ostatniego, oficjalnie bezdzietnego Piasta. A co się działo w kamiennym zamku nad Liwcem? Podporą beletrystyki są zbiory archiwalne, opracowania biblioteczne.
kto cię tego nauczył ?
Dodane przez Anonim, w dniu 23.08.2016 r., godz. 17.00
Widać nie czytałeś Dziewczynki z zapałkami a schodząc w te klimaty można jeszcze zaliczyć - Jak Wojtek został strażakiem. No, jak?!
Porządzianka ci ja
Dodane przez Anka, w dniu 23.08.2016 r., godz. 17.17
Tolerancja odgrywa istotną rolę w bardzo wielu zagadnieniach . Również w życiu codziennym ważną rolę odgrywają geny osób mieszkających w mieście w pierwszym pokoleniu. Należy to uwzględniać w kontaktach z nimi. Tłumaczy to wiele spraw. Czasami wbrew pozorom, pod płaszczykiem dobrych intencji w bardzo przebiegły i chamski sposób niszczących innych.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl