Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 listopada 2019 r., imieniny Anatola, Feliksa

Rhinos pokonują Green Ducks w szlagierze PLFA 2!

(Zam: 17.08.2016 r., godz. 12.17)

Wyszkowskie Nosorożce są już jedną nogą w fazie play-off rozgrywek PLFA 2, po arcyważnym zwycięstwie nad ekipą Green Ducks Radom! Rhinos pokonali rywali 26:12. Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 14 sierpnia na specjalnie przygotowanej arenie głównej stadionu WOSiR w Wyszkowie.Atmosfera przed meczem była bardzo gorąca, oba zespoły w tym sezonie rozgromiły wszystkich swoich poprzednich rywali. Smaczku niedzielnemu starciu dodawał również pamiętny mecz z ubiegłego sezonu, kiedy to Rhinos musieli uznać w Radomiu wyższość gospodarzy, przegrywając po pięknej batalii 54:68 (najwyższy wynik w historii PLFA). Po tamtym meczu, Nosorożce musieli w praktyce pożegnać się z marzeniami o grze w fazie play-off rozgrywek. Niedzielny mecz miał być natomiast krokiem milowym ku tegorocznej fazie play-off.
Już pierwsza, bardzo wyrównana kwarta pokazała, że na boisku spotkały się dwie równorzędne drużyny. Przed przerwą oba zespoły zdołały zaliczyć po jednym przyłożeniu, wyszkowianie prowadzili dzięki podwyższeniu (7:6). Przełomowa dla wyniku meczu była trzecia kwarta, którą gospodarze wygrali 10:0, tym samym wychodząc na prowadzenie 17:6 w całym meczu. W tej części gry popis dała formacja defensywna Nosorożców, która nie pozwoliła rywalom na rozwinięcie skrzydeł. W ostatniej części gry Rhinos nadal byli stroną przeważającą. Dzięki kolejnym 9 zdobytym punktom, gospodarze wygrali ostatecznie całe spotkanie 26:12 i umocnili się na pierwszym miejscu w grupie centralnej rozgrywek PLFA 2.
Rhinos Wyszków – Green Ducks Radom 26:12 (0:0, 7:6, 10:0, 9:6)
Skład Rhinos:
Formacja ataku: K. Kowalczuk (RT) P. Piórkowski (C) K. Kukwa (RG) A. Podgórski (WR) B. Szymański (WR) M. Ślesik (LT) S. Berbeć (WR) B. Robinson (WR) T. Jędrzejczyk (RB) J. Kosewski (LG) M. Van Deripe Jr (QB).
Formacja obrony: H. Deptuła (ILB) D. Kanownik (LOLB) B. Oleksiak (ROLB) K. Wykowski (RE) Ł. Berbeć (LE) M. Lubański (CB) T. Iwański (CB) K. Staszewski (S) R. Kędzierski (DT) C. Adorno (S) D. Thomas (ILB).
Formacja specjalna: B. Szymański (PR2) M. Ślesik (LS) T. Jędrzejczyk (KR2) D. Górski (P,K) C. Adorno (KR1) M. Van Deripe Jr (PR1,H).
– Mecz z Green Ducks był to prawdziwy sprawdzian dla naszej drużyny. Rok temu przegraliśmy w Radomiu i od tamtego momentu ciągle mieliśmy w głowie to starcie. Los chciał, że spotkaliśmy się znowu i tym razem to my cieszyliśmy się z wygranej. Mecz bardzo mocny i trzymający w napięciu i na pewno widowiskowy. W tym meczu królowała nasza defensywa, która do pięknej gry dołożyła 6 punktów. Jeżeli chodzi o naszą formację ataku, jesteśmy bardzo niezadowoleni. Od razu zabraliśmy się za analizę, co poszło nie tak. Zdobyliśmy tylko 12 punktów, resztę dołożył świetnie dysponowany mimo bolesnej kontuzji barku Daniel Górski (8 pkt., dwa podwyższenia za 1 pkt i dwa razy field goal po 3 pkt. każdy). Teraz czas na chwilę odpoczynku po trzech weekendach meczowych, ale już przygotowujemy się do następnego spotkania w Wyszkowie. Dziękujemy kibicom – podsumował spotkanie prezes Rhinos, Piotr Wykowski.
– Każdy z zawodników podszedł do tego meczu wyjątkowo zmotywowany, mając w pamięci porażkę z poprzedniego sezonu. Bardzo wysoki poziom gry prezentowała zarówno defensywa, jak i ofensywa Radomia. Mieliśmy ciężkie zadanie, by zdobywać kolejne pierwsze próby i przyłożenia. Widać było, że goście bardzo dobrze przygotowali się pod kątem naszych zagrywek. Jednak bardzo dobre biegi dały nam kolejne przyłożenia. Na wielkie brawa zasługuje defensywa, które pozwoliła ,,wbić sobie” tylko 2 przyłożenia przy tak trudnym przeciwniku. Do tego kilka „interception” naszej defensywy dały nam zwycięstwo – powiedział nam po meczu zawodnik formacji ofensywnej, Mateusz Ślesik.
W następnym meczu wyszkowianie zmierzą się z Warsaw Sharks B. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 28 sierpnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Początek spotkania o godz. 13.30.
Turu

***
Aktualna tabela (grupa centralna):
1. Rhinos Wyszków 8 167-12
2. Green Ducks Radom 4 140-29
3. Crusaders Warszawa 2 48-144
4. Warsaw Sharsk B 0 2-172
Komentarze

Dodane przez Kaśka, w dniu 17.08.2016 r., godz. 22.04
Zadanie wykonane. Wielki szacunek.
Dodane przez AWP, w dniu 19.08.2016 r., godz. 23.16
Zaczynają się was bać :)
Dodane przez Lupa, w dniu 20.08.2016 r., godz. 13.11
Przystojny jest
Dodane przez Anonim, w dniu 22.08.2016 r., godz. 13.12
Rewelacja!
Dodane przez k.art, w dniu 22.08.2016 r., godz. 21.56
Świetne zdjęcia nie tylko futbolu amerykańskiego są na profilu fb Wyszkowiaka. Przykład ostatni mecz seniorów Bugu Wyszków. Rhinosom gratuluje i kibicuję. Zaczynam wierzyć w awans.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl