Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 17.08.2016 r., godz. 12.08)

Kilka dni temu usłyszałam, że tylko narzekam, że ciągle piszę, że jest mi za gorąco, że się nudzę, że jestem zmęczona albo, że z powodu braku ciepłej wody stałam się morsem. Sprawdziłam i stwierdziłam, że nie jest to prawdą. Czasami nie narzekam, czasami po prostu krytykuję, a to nie jest to samo co narzekanie. Czasami również się cieszę, że zauważyłam albo przeczytałam coś optymistycznego. Dlatego tym razem tylko optymistyczne spojrzenie na moją gazetę.

Z nieukrywaną radością, jak również ze zdziwieniem zauważyłam, że na placu mieszczącym się przy I Liceum Ogólnokształcącym powstał niemały bałagan. Taki bałagan oznacza, że albo coś burzą, albo coś remontują. Na placu przy liceum rozpoczął się remont. To niebywałe osiągnięcie, że po tylu latach najstarsza szkoła w mieście doczeka się nowego parkingu. O prowadzonej inwestycji czytelników poinformował „Wyszkowiak” w rubryce „Powiat w skrócie” (informacja „Plac z kostki brukowej w I LO”). Starostwo za prawie 191 tys. zł prowadzi tam inwestycję polegającą na rozbiórce wszystkiego, co stare (czyli krawężników i nawierzchni asfaltowej) oraz zrobieniu nowiutkich chodniczków, nawierzchni z kostki brukowej i urządzeniu zieleni. Przyznam, że dawno nie ucieszyłam się tak bardzo z remontów prowadzanych przez powiat. Jedyna rzecz, do której można, ale oczywiście nie trzeba się przyczepić, to czas zakończenia inwestycji. Prace budowlane będą trwały do 16 września, co oznacza, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zmotoryzowani nauczyciele będą mieli problem z parkowaniem swoich pojazdów.
***

Kolejnym powodem do radości jest informacja z „Wyszkowiaka” o remoncie prowadzonym w Sanktuarium św. Idziego (artykuł „Parafia rozpoczęła remont”). Najstarszy i jednocześnie najpiękniejszy kościół w Wyszkowie doczekał się naprawy dachu. Parafia otrzymała na ten cel 250 tys. zł dofinansowania od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Dziedzictwo kulturowe”. Resort wspiera m.in. ochronę zabytków, działania muzealne, kulturę ludową i tradycyjną, miejsca pamięci narodowej. Na forum gazety internauci podzielili się swoimi obawami związanymi z prowadzonym remontem: „Naprawa dachu? Zdjęta została cała dachówka. Nie daj Boże, żeby charakterystyczną pomarańczową dachówkę zamienić na miedzianą blachę”, „Nie!!! To byłoby nieswojskie. Wyszków zawsze i wszystkim kojarzy się z białym kościołem na zielonej skarpie z jasnoczerwonym dachem. Mam nadzieję, że konserwator nad wszystkim czuwa”.
Ne wyobrażam sobie, by kościół otrzymał inny kolor dachu. Jestem przekonana, że taki pomysł nie przyjdzie nikomu do głowy.
***

Sport to nie moja bajka, ale cieszy mnie „Kolejna demolka Rhinos!” („Wyszkowiak”). W ubiegłą niedzielę na meczu wyjazdowym w Warszawie zawodnicy Rhinos Wyszków pokonali Crusaders Warszawa. O wyszkowskich Rhinosach głośno zrobiło się rok temu. Bardzo szybko rosła liczba ich kibiców, miłośników, fanów. Zapracowani Rhinosi oprócz treningów zajmują się również szkoleniem swoich następców – małych Rhinosków. Nie oglądałam na żywo meczu futbolu amerykańskiego, ale słyszałam, że to wyjątkowe widowisko (o ile takie określenie nikogo nie urazi). Chłopakom z Rhinos gratuluję i mocno trzymam za nich kciuki. Warto, by kieszenie sponsorów otworzyły się dla tak dynamicznie rozwijającej się drużyny.
***

W mojej gazecie ukazał się wywiad z Pawłem Puścianem, który tworzy wyjątkowe filmy. Paweł o swojej pasji mówi tak: „Ciężko jest mi nazwać filmowanie moją pracą, ponieważ robię to z pasji, a jeśli mogę zarabiać pieniądze na czymś, co i tak robiłbym za darmo, to chyba nie mogę narzekać. Film jest dla mnie czymś, przez co mogę się wyrazić oraz pokazać innym świat z nieco innej perspektywy. Myślę, że największą nagrodą jest dla mnie jest moment, gdy film wzbudza w widzu emocje, mogą być one pozytywne, czasem negatywne, ale to zawsze i tak lepsze niż widz miałby być obojętny. Dla mnie najważniejsze jest, aby każdy film robić zawsze na najwyższym poziomie moich możliwości”.
Ludzie z pasją są wyjątkowi, zwłaszcza tacy, którzy mimo osiągniętego sukcesu pozostają normalni, zwykli, pozostają sobą... Zazwyczaj obok wywiadów przechodzimy obojętnie. Ten jest fajny, ciepły i warto go przeczytać.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez AWP, w dniu 17.08.2016 r., godz. 14.46
Na kościele położona zostanie prawdziwa dachówka, tylko kolor taki za bardzo wpadający w brąz. Ale może w efekcie da się do tego przyzwyczaić. Zobaczymy.
E, brązowa!
Dodane przez Anonim, w dniu 17.08.2016 r., godz. 15.04
chociaż ciemno brązowa? Prawdziwa czyli z gliny. Zielona na kościele i kaplicy cmentarnej a będzie naprawdę ładnie. Nie bójmy się nowości.Zabytek w otoczce współczesności i zadbanej zieleni ! Proszę o poważne rozpatrzenie tej sprawy. Dachówki nie zmienia się przecież co rok , służyć ma lata. W kwestii koloru dachówki należy zasięgnąć rady wielu parafian . Zielona bez jakichkolwiek podtekstów, jest ładna i już.
Dodane przez fan sportu., w dniu 17.08.2016 r., godz. 16.43
Dodane przez Ziggi, w dniu 17.08.2016 r., godz. 08.54 Co mnie obchodzą wasze porachunki z Kaczyńskim, Kaczor i Duda robią pozytywne wrażenie. Co do ciebie wawa to ty reprezentujesz garstkę. Nowosielski nie pozyskuje kasy na drogi wiejskie i bierze przeznaczoną na sport i obiekty sportowe, zobacz jak to robią Wójtowie w gminach wiejskich, do byle pipidówy jest asfalt, ale oni jeżdżą do Struzika czy dawniej do władzy i załatwiali kasę na drogi. A Nowosielskiemu, Mrozowi i pozostałym, a teraz i z PSL, z którym Nowosielski jest w koalicji, nie chciało się tyłka ruszyć. Zamiast kasa na sport, na modernizację stadionu, szła na drogi. Dróg nie przybywało bo modernizował stare i robił to fatalnie jak ul. Zapole. Mamy wielki korek w Wyszkowie i Nowosielski dopiero to zauważył. Wydawał kasę przeznaczoną na sport i stadion na drogi dla swoich radnym i rozwaliła się niekonserwowana trybuna, którą rozebrał a nowej, obiecanej nie ma. Teraz 2,5 miliona przeznaczone na sport przenosi na drogi. Gdzie wy działacze sportowi, którzy tak wspieraliście Nowosielskiego jesteście współodpowiedzialni za stan sportu, który jest na nędznym poziomie. Czy wierzycie, że dostanie kasę z ministerstwa sportu, które jest w gestii PiS a u nas rządzi PO-PSL? W gazecie przeczytałem, że nowa hala sportowa powstanie w ....Porządziu. A w Wyszkowie jak pisze młody Głowacki nie wpuszczają na orliki młodzież bo trzeba płacić. To nie ma co się dziwić, że młodzi siedzą przy komputerach zamiast uprawiać sport...." Celnie.
Dodane przez Porządzie rządzi., w dniu 17.08.2016 r., godz. 23.24
Dużo o sporcie w nowych wydaniach, najwięcej złych wiadomości w Wyszkowie i w RIO. W czasie kampanii wyborczej burmistrz Nowosielski miał stawiać centrum sportowe na Pułtuskiej. Wstał Czyżak i zapytał czy ma pokrycie na tą inwestycje burmistrz, ten odpowiedział, że ma. Okazało się to nieprawdą i nie ma już entuzjasty siatkówki i nie ma Campera w I lidze siatkówki. Kłamstwo ma krótkie nogi a prywatny biznes nie będzie łożył pieniądze na coś co nie przynosi satysfakcji. Pamiętam jak zachwalali tą inwestycję Andrzejewski, Karłowicz czy Paweł Deluga. Panowie i panie, mija dwa lata, pora ponieść konsekwencje złego wyboru, podać się do dymisji i dać szansę innycm. Zamiast działaczami sportowymi staliście się słabymi politykami a z tej mąki nie będzie chleba i sportu.
Dodane przez wawa, w dniu 18.08.2016 r., godz. 09.03
Jestem pewien że gdyby w Wyszkowie zostało przeprowadzone referendum z zapytaniem czy przesuwamy pieniądze ze sportu na drogi to 90% było by za takim rozwiązaniem.Trzeba raz na długie lata unowocześnić drogi po których poruszają się wszyscy a to musi trochę "boleć"
Dodane przez Anonim, w dniu 18.08.2016 r., godz. 16.25
Dlaczego Porządzie rządzi Wyszkowem?
Dodane przez Grześ, w dniu 21.08.2016 r., godz. 13.27
Ale kiepski Nowosielski się do tego nie nadaje. Już sypią się krawężniki jego zeszłorocznych inwestycji. Czyli w koło Macieju. Można tak do usranego końca poprawiać nowe na nowsze, co rok.
Perfidne żarty na żywych organizmach wytwarzających tlen
Dodane przez Botanik, w dniu 22.08.2016 r., godz. 16.17
W sprawie artykułu NW n/t wiązów holenderskich - Eksperymenty , które robicie na kolejnych drzewkach są przykre. Do roślin trzeba mieć tzw. rękę a tu ręce opadają. Przede wszystkim należy je podlewać. Z jakiego powodu 1 wiąz się przyjął a 3 mają odbić?! Czy to aby drzewkom jest naznaczone odbijać?! Może w przyszłym życiu , partacki ogrodniku będziesz grabem albo innym tulipanem i ciebie w taki sposób ktoś nie podleje albo obedrze z kory. Grzesiu zaś - czasy maszyny parowej ustały. Kiedyś taką robotę określano sabotażem dziś należy przyjąć to jako konieczną normę. Trzeba iść z duchem czasu.
Dodane przez wawa, w dniu 22.08.2016 r., godz. 23.01
Wymiany z dobrych na lepsze a nowych wciąż brak....Największy problem z tą władzą.
Do fana sportu
Dodane przez NIK, w dniu 23.08.2016 r., godz. 01.31
Dobrze powiedziane. A co do szanownych radnych, to" Ręka rękę myje..." nic nie robi się bezinteresownie(w ich przypadku).juz ruszyła kampania wyborcza.nie dajmy sobie wciskać kitow! Czy ludzi samodzielnie myślących w naszej gminie jest naprawdę mały procent? Niektórzy radni powinni dostać juz "czerwoną kartkę" .
Ni to pies ni to wydra cóś na kształt świdra może symbolicznymiś?
Dodane przez stynka, w dniu 23.08.2016 r., godz. 17.46
Taka mnie refleksja naszła podczas przeglądania FOTO na wstępie publikowanego w NW w artykułu n/t chłopów obchodzących święto plonów. Czyli na misia ...!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta