Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 10.08.2016 r., godz. 12.54)

Od kilku miesięcy Wyszków stoi w korkach. Kolejny etap remontu ul. Kościuszki (wraz z wiaduktem) spowodował, że w środę samochody stanęły w gigantycznych korkach. Pogubili się nie tylko przejezdni, ale również lokalni kierowcy.

Każdy z kim rozmawiałam, inaczej zrozumiał nową organizację ruchu na remontowanym odcinku drogi. Jadąc ul. Kościuszki w stronę Serocka można skręcić albo w lewo w ul. 3 Maja, albo w prawo w ul. 11 Listopada. Z moich obserwacji wynika, że ul. 11 Listopada nie należy teraz jeździć, gdyż można tam utknąć w korku sięgającym od liceum aż do świateł. Zamknięcie wiaduktu spowodowało, że zakorkowana do tej pory w stronę centrum ul. Pułtuska, zablokowała się teraz w dwie strony. Życia mieszkańcom Wyszkowa nie ułatwia trwający remont ul. Okrzei. Z końcem czerwca nawierzchnia drogi została sfrezowana, na drodze ustawiono liczne znaki, płotki i pachołki, po czym remont stanął w miejscu. W poprzednim tygodniu w końcu coś drgnęło. Być może za sprawą pana Adama Szczerby, który na ostatniej sesji rady miejskiej poruszył sprawę stojącej w miejscu inwestycji („Wyszkowiak” artykuł „Mieszkańcy krytycznie o przebudowie Okrzei”). Z lekkim niepokojem patrzę na kalendarz i upływające dni. Wkrótce koniec wakacji. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego na ulicach Wyszkowa zauważymy wzmożony ruch samochodowy. Jak wtedy będziemy się poruszać ulicami? Komu powinniśmy podziękować za rozkopane miasto?
***

Dwa tygodnie temu w „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Co z naszymi gimnazjami?”, z którego dowiedziałam się, że w związku z planowaną reformą oświaty w centrum Wyszkowa funkcjonowały będą trzy szkoły podstawowe – istniejąca SP nr 1 i 2 oraz nowa szkoła podstawowa utworzona w miejsce istniejącego Gimnazjum nr 2 (w którym kiedyś funkcjonowała SP nr 4). Minął tydzień, i w tej samej gazecie ukazał się artykuł „Gimnazja do likwidacji. Co dalej?”, z którego wynika, że magistrat zmienił zdanie i w centrum miasta funkcjonowały będą jedynie dwie szkoły podstawowe – nr 1 i 2, zaś Gimnazjum nr 2 najprawdopodobniej ulegnie likwidacji. Jestem zdziwiona, że w największej, najbardziej nowoczesnej szkole w centrum miasta nie powstanie szkoła podstawowa. „Nieubłagane są terminy, ale też dane demograficzne. W 1998 r. przed reformą, na mocy której powstały gimnazja, w gminie było 5,5 tys. uczniów, dziś jest 3,8 tys. Wraz z utworzeniem 8-klasowych szkół powszechnych jeden rocznik gmina „straci” na rzecz szkół średnich (nauka w podstawówce i gimnazjum trwa 9 lat). W gminnych szkołach powszechnych pozostanie więc ok. 3,5 tys. uczniów. Szkoły podstawowe nr 1 i 2 nie powinny mieć problemów lokalowych ze zmieszczeniem od 2017 r. siódmej klasy. Co dalej? Czas i ustawa pokażą” – czytamy w artykule. Od 2018 r. w szkołach podstawowych będzie nie 7, a 8 klas. Czy szkoła nr 1 i 2 nie będą miały wówczas problemów z pomieszczeniem dzieciaków? A może gmina zakłada dwuzmianowy system nauczania dzieci w podstawówkach, jak to miało miejsce w czasach, gdy ja chodziłam do szkoły? Może zamiast likwidować kolejną szkołę, lepiej byłoby zmniejszyć ilość dzieciaków w poszczególnych placówkach? Co o likwidacji Gimnazjum nr 2 sądzi Związek Nauczycielstwa Polskiego i nauczycielska „Solidarność”? Dziwi mnie tak nikła aktywność środowiska nauczycielskiego w tej sprawie.
***

1 sierpnia przy pomniku Gloria Victis odbyła się uroczystość związana z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę „W” zawyły syreny, zablokowany został przejazd na rondzie, na którym stanęli kibice Bugu Wyszków z racami w ręku. Dla mnie ten moment jest zawsze najbardziej przejmujący. Przy pomniku Gloria Victis spotkali się przedstawiciele różnych środowisk oraz mieszkańcy naszego miasta. Członkowie Stowarzyszenia „Pepisko” rozdawali zebranym patriotyczne gadżety – symbole związane z Powstaniem Warszawskim przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach akcji „Pokaż, że pamiętasz”. Były to biało-czerwone opaski na rękę, filcowa naklejka – znak Polski Walczącej oraz naklejka na samochód z napisem „1944 Powstanie Warszawskie”. Z radością obserwuję, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców Wyszkowa bierze udział w tego typu uroczystościach.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez wyszkowiak, w dniu 10.08.2016 r., godz. 14.23
Burmistrz Nowosielski i jego dzielna ekipa jeszcze nie osiągnęła maksymalnego stopnia wtajemniczenia przy organizacji ruch drogowego w Wyszkowie. Mogą przecież jeszcze zachęcić Urząd Wojewódzki do częściowego remontu ulicy Pułtuskiej. Może lepszy wjazd do myjni albo do szmizjerki albo remont ronda przy Sowińskiego, które jest nie praktyczne bo za małe. A co za jednym zamachem więcej będzie zrobione. A, że kierowcy w ogóle staną, to nie jest pewnie wina Urzędu Miejskiego. Tak się zastanawiam czy Urzędu w tym przypadku pisze się dużą literą.
1944
Dodane przez Wyszków Pamięta!, w dniu 10.08.2016 r., godz. 16.38
Najlepsze są te uroczystości spontaniczne. Brawo Młodzież Wszechpolska, brawo Kibice Bugu Wyszków, brawo Harcerze, brawo Pepisko, brawo Młodzicy z Klubu Bug Wyszków, brawo Piłsudczycy, AK-owcy i Kombatanci, Klub Gazety Polskiej, Prawo i Sprawiedliwość, Radni Miejscy, Powiatowi i Urzędnicy. Brawo dla spontanicznych mieszkańców. Wyszków Pamięta!
Dodane przez Matka Polka, w dniu 10.08.2016 r., godz. 20.52
Co z kuchniami w szkołach, kucharkami i woźnymi?
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2016 r., godz. 07.06
Rojkowej zapytaj
Komu powinniśmy podziękować za rozkopane miasto?
Dodane przez AWP, w dniu 11.08.2016 r., godz. 08.55
KOMUnie
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2016 r., godz. 11.29
Tak to jest jak wieś rządzi miastem. Człowiek wyjdzie ze wsi, ale ta z niego już nie. To zresztą widać.
Dodane przez Sprzątaczka, w dniu 11.08.2016 r., godz. 12.29
Co z kuchnią za miliony w szkole na Polonezie?
Dzień świra
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.08.2016 r., godz. 13.26
I kolejna miesiączka za nami (10-go), a świr Jarosław K mówi, że już bliżej niż dalej. Za komuny było to samo gadanie, że każdy dzień, każdy rok przybliża nas do prawdziwego komunizmu.
Dodane przez Dobra Zmiana, w dniu 11.08.2016 r., godz. 14.05
Panie Marku, a co z Wyszkowską obroną demokracji, robi Pan coś w tej sprawie?
do anonima 1129
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2016 r., godz. 15.40
Z taką filozofią jeszcze się nie spotkałem ale muszę przyznać ,ze cós w tym jest . Znam takich. Siedzą na wysokich stołkach, na urlopy na Lazurowe Wybrzeże jeżdżą i nic nie pomaga również w tej sprawie . Przysłowiowa słoma z butów na kilometr wychodzi.
Do Eychlera
Dodane przez Tedy, w dniu 11.08.2016 r., godz. 16.14
Swirem i prostakiem Wyszkowa to jestes ty. Obrazajac pana Kaczynskiego nasuwa sie pytanie,jak rozmawiano w twoim domu gdzie byles wychowywany? W jakim tylko sprosnym jezyku umiesz przekazywac swoje przyglupiaste komentarze ,dla wiekszosci czytelnikow jestes tylko posmiewiskiem,inni bardzo wspolczuja twojej dolegliwosci. Zastanawiam sie,ze nikt nie potrafi ci wyperswadowac,ze oprocz nonsensow mijajacych sie z prawda nie stac cie na rzeczowy,madry komentarz. Zagubiles sie w klamstwach i zajadlosci nie wiedzac juz jak sie nazywasz. Zaloz seledynowa kamizelke,ogarnij sie i koniecznie pamietaj o lekach,bo to wazne. L
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2016 r., godz. 21.01
Josek to teraz "tedy".
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2016 r., godz. 21.06
TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY OGŁASZA WYROKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OPINIE TO WYGŁASZA POSEŁ KACZYŃSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2016 r., godz. 22.40
Wybryki Kaczyńskiego i jego partii są NIEPRAWDOPODOBNE.W horrorach się nie śniło żeby tacy nieodpowiedzialni,prostaccy pseudo politycy rządzili państwem Polskim !!!! Gdzie jest KOD ????????? Ratujcie Polskę bo niedługo będzie za późno !!!!!!!!!! Trzeba NATYCHMIAST WYCHODZIĆ NA ULCE MIAST !!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2016 r., godz. 09.20
Czy i kiedy Pis napisze wreszcie jakąś ustawę zgodną z konstytucją.Wszystko idzie do poprawki a czas płynie..........Po jasną cholerę miliony dla "laluni" Wassermanki i innych na proces za organizację wyjazdu do Smoleńska.Czy Arabski lub inni organizatorzy siedzieli za sterami samolotu i doprowadzili do tragedii ?????
Dodane przez Knom, w dniu 12.08.2016 r., godz. 09.58
W połowie grudnia Trybunał opuszcza Cap Rzepliński. Wróci normalność i w TK. Spokojnie, nie od razu dobrobyt zbudowano. Nawet PiS potrzebuje do tego kilku lat.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2016 r., godz. 10.27
Alternatywą dla in vitro według Pisu jest gimnastyka,zdrowe odżywianie (kapustą ??) i może dodajcie kontakt z bocianem.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2016 r., godz. 10.38
Jak nie będzie tego "capa" to demokracja w Polsce przejdzie do historii.Hulaj dusza piekła nie ma.O to chodzi pisowi.Precz z pisem !!!!!!!!!!
do gnom
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2016 r., godz. 13.27
Raczej nie od razu Kaczyński dyktaturę zbuduje bo Rzepliński mu bohatersko przeszkadza.Już Wy się nie bierzcie się za dobrobyt i nie uszczęśliwiajcie narodu na się.Podstępem otrzymaliście władzę i przez przyspieszone wybory utracicie wszystko.Będą Trybunały Stanu dla całej pseudo "elity"
Dodane przez AntyBox, w dniu 12.08.2016 r., godz. 15.28
Trybunały taki jak ten Rzeplińskiego? Całkowicie obrzydzicie Polakom tę instytucję. Brawo PiS.
Dodane przez Jątek, w dniu 12.08.2016 r., godz. 15.48
Za czym tęsknisz, za 40 głównymi aferami PO-PSL.
Jątku - Konopnicką Marią to Ty nie jesteś
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2016 r., godz. 18.34
W powiązaniu do powyższych komentarzy, w tym za czym tęsknię to ja w takie bajdy już nie wierzę , wierzyłem jak byłem mały. Współcześnie zaś proponuję sięgnąć po Alibabę i 40 rozbójników z cyklu Baśni 1000 i 1 nocy. Jest tam również Latający Dywan. Z całą pewnością pojawią się wówczas nowe objawy. Schodząc do tematu podstawówki dobre są też Psie smutki - Brzechwy a szczególnie Akademia Pana Kleksa. Rodzice dobrze się bawili, ponownie zrozumieli lektury, dyrektorka udawała ,że nie kuma co poeta ma myśli.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2016 r., godz. 20.53
Jątek.Ja tęsknię za względnym sPO..kojem,który był jednak za PO-PSL....Za pśysu (kurpiowszczyzna na niego głosowała).. tylko wojna,wojna,wojna... Za PO afera bo za piach przy budowie autostrady wykonawca nie zapłacił lub Chińczycy nie dali rady lub za kolację ktoś zapłacił nie tą kartą co potrzeba bo się narąbał (ośmiorniczki).To wszystko jest mini pikuś do tego co robi mini Kaczyński...W demokracji NIE MOŻE RZĄDZIĆ JEDNA OSOBA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2016 r., godz. 21.12
Następne błędne i obłędne wydawanie pieniędzy Pisu jest 500zł na obronę terytorialną.Mama rodzi.Kasa idzie.Ojciec zamiast pić przed chałupą wino importowane i się nudzić.ZaPISuje się do obrony terytorialnej maciarewicza i co miesiąc dostaje pińcet.Za co ??? Za gotowość do strzelania.Sorry.Do obrony ojczyzny.Coraz mniej ludzi do pracy.Trzeba będzie pomyśleć o emigrantach.
"Europa wartości"
Dodane przez TD, w dniu 12.08.2016 r., godz. 21.52
"Europa wartości", o której majaczą bezustannie Schulz i Timmermans to ściema. Młody byczek z Somalii zamordował kobietę i dostał tylko psychiatryk, podczas kiedy 68-letnia Francuzka, która zabiła męża w obronie własnej, wciąż gnije w więzieniu.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2016 r., godz. 23.29
Słyszałem coś o Konopnickiej. Była słynną feministką!
Dodane przez Jątek, w dniu 13.08.2016 r., godz. 09.45
Z roku na rok coraz więcej mieszkańców bierze udział, ale i samorządowców różnej maści Pani Judyto. Moda?
Do Anonima z 12 08 g.21.12
Dodane przez Tedy, w dniu 13.08.2016 r., godz. 17.32
Marzysz o emigrantach i ich hobby zabijanie,to wyjedz do Niemiec,Francji,Belgii,Szwecji i spelniaj swoje marzenia. Co,zniesmaczony jestes praworzadnoscia,rozliczaniem aferzystow,zlodzieji i innych drani. Komentarze jakie piszesz moze przypadna do gustu podobnym tobie,ale przenigdy ludziom prawym. Coz,pozostalo wam, tylko pisanie glupot,takie jak twoje.
Dodane przez TD, w dniu 13.08.2016 r., godz. 20.30
Wiemy już wszyscy, że tzw."europejskie wartości" i "europejska demokracja" to jedna wielka ściema. W lewackiej Unii europejskiej lepiej być nielegalnym migrantem niż płacącym podatki obywatelem. A jeżeli pozbawia się kogoś życia to lepiej być czarnym facetem i nazywać się Youssaf Khalif Nuur niż być białą kobietą i nazywać się Jacqueline Sauvage. Francuski sąd odmówił wczoraj warunkowego wypuszczenia na wolność 68-letniej Jacqueline Sauvage, która w obronie własnej zabiła w 2012 roku swojego męża, który znęcał się nad nią przez 47 lat małżeństwa. Ponad 400.000 obywateli podpisało petycję w obronie pani Sauvage a prezydent Hollande udzielił jej nawet częściowej łaski. Pani Sauvage mogła ubiegać się o warunkowe zwolnienie już teraz, miała zamieszkać u jednej ze swoich córek, ale francuski sąd się na to nie zgodził. Bo jest białą kobietą?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.08.2016 r., godz. 20.36
Nie marzę o emigrantach tylko przestrzegam przed ich zalewem.Durniu pisoski
Dodane przez TD, w dniu 13.08.2016 r., godz. 21.21
Gdyby pani Sauvage była czarna i nazywała się Youssuf Khalif Nuur, wylądowałaby prawdopodobnie tylko na obserwacji psychiatrycznej a potem została wypuszczona na wolność. Tak pobłażliwie szwedzki wymiar sprawiedliwości traktuje nielegalnego migranta z Afryki, który kilka miesięcy temu zarznął nożem młodą kobietę Alexandrę Mezher (zdjęcie). Nuur podawał się za 15-latka (aby oszukać szwedzkie władze migracyjne), ale po jego zatrzymaniu szybko ustalono, że ma ponad 18 lat, nawet może ponad 21, co zresztą widać na jego twarzy. Szwedzka prokuratura na telefon zmniejszyła zarzuty wobec Nuura z morderstwa do "nieumyślnego pozbawienia życia". Ot tak, przypadkiem nóż mu się wymknął z dłoni. Oczywiście nikogo nie zdziwi wiadomość, że Nuur był "w depresji". Takie bajki znamy już na pamięć. Teraz Nuur poleży sobie trochę w łóżeczku w psychiatryku a potem zostanie wydalony ze Szwecji. Albo i nie zostanie wydalony, jeżeli popadnie w nową "depresję" .. To że ofiara była chrześcijanką z Libanu też być może grało na korzyść mordercy w sądzie, no bo w lewicowej Unii europejskiej zarzynanie chrześcijan przez muzułmanów jest teraz jak wiemy w modzie.
Do anonima z 13.03 godz. 20.36
Dodane przez Ja, w dniu 13.08.2016 r., godz. 21.24
Durniu kodowski przyjmij ich do siebie i nie wyzywaj innych.
Re-fe-re-ndum !!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 14.08.2016 r., godz. 08.43
Może byś coś napisał o ułaskawionym przed wydaniem wyroku Kamińskim a zniesmaczony będziesz Ukraińskimi emigrantami.Jaka sprawiedliwość z ręki Pisu.......Szaleństwo debili,którzy dorwali się do władzy i obsadzają niekompetentnych ludzi na odpowiedzialnych stanowiskach.Poniżają wszystkich dookoła.Piszą na nowo historię.Stawiają niechciane pomniki bez pozwoleń.Łamią konstytucję.Skłócają się z całym światem i bardzo znaczną częścią społeczeństwa.Piszą bezwartościowe ustawy niezgodne z konstytucją.Doprowadzają do większego zadłużenia.Utrzymują się przy władzy tylko dzięki rozdawnictwu państwowych pieniędzy.
Dodane przez Jątek, w dniu 14.08.2016 r., godz. 09.48
Obsadzają niekompetentnymi ludźmi... to jak w Wyszkowie w urzędzie.
Dodane przez AntyBox, w dniu 14.08.2016 r., godz. 11.00
Stawiają chciane pomniki. Stawiają je ludzie, którzy wygrali wybory. Niechciana to była homoniewiadomo tęcza na Pl. Zbawiciela. Takich lewactwo chciałoby w Polsce pomników? Na Madagaskar!
Dodane przez Anonim, w dniu 14.08.2016 r., godz. 11.38
Oczywiście że nie tędy droga !!!! Wędki należy rozdawać,wędki a nie ryby (500 z plusem)..Jedzą rybę a do roboty ludzi brak......Nie strasz uchodzcami z Afryki bo oni tu nie przyjadą (Polska samochodów nie rozdaje).......A propos ?? Co z tym milionem uchodzców z Ukrainy o których mówiła kłamczucha Szydło ?? I jak można pleść takie bzdury i ciemnotę wciskać.Ta Pani kompletnie nie orientuje się w sytuacji.Czyta z kartki co jej prezes napisał.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.08.2016 r., godz. 13.38
Pomniki są niechciane bo stawiane na siłę i w złej atmosferze pod dyktando złego człowieka łamiącego wszelkie normy zachowań politycznych i zwyczajów.Lechowi Kaczyńskiemu nie należy się aż taki pomnik w tak eksponowanym miejscu ani tym bardziej pochówek na Wawelu.
Dodane przez Dobra Zmiana, w dniu 14.08.2016 r., godz. 14.22
Doradzaj wędkarzu swoim, czyli PO i PSL. Rządzimy jak chcemy. Ludziom się podoba 500+ , bardziej niż wędka. Nic nie poradzisz. Weź coś na nerwy.
Dodane przez Tedy, w dniu 14.08.2016 r., godz. 14.52
Czy kiedykowiek komentarze KODowcow byly napisane z kultura,obiektywne,rzeczowe? U nich tylko wscieklosc,manipulacje i klamstwa ktorymi moga sie popisywac. Wezmy chociaz seledynowa kamizelke,czy on napisal chociaz raz cos madrego i bez ujadania. To sa ludzie wybrani z bardzo niskim ilorazem inteligencji i lakomi na falszywe srebrniki. O tym,ze slabo z ich mysleniem dowodzi,ze piszac glupoty,wierza,ze ktos moze w to uwierzyc. Dajmy czas Rzadowi na jego prace w zruinowanym,przepelnionym korupcja kraju, bowiem narazie za wczesnie na ocene i krytyke, jak to robia niektorzy kiedy zaczeli narzekac juz PO kiilku dniach pracy Rzadu,dla nich wszystko nie tak. A. Jak bylo wczesniej,wszyscy wiemy.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.08.2016 r., godz. 17.44
Ludzi w Polsce do pracy nie brak, tylko "płacusiów" brak. Ile proponujesz na godzinę netto? Starczy na garść ryżu?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.08.2016 r., godz. 20.41
Dlaczego Nowy Wyszkowiak nie umożliwia anonimowej wymiany poglądów.Kiedyś było demokratycznie i dobrze.Teraz Wyszkowiak jest jedynym forum do wymiany poglądów o mieście i Polsce,Brawo dla jednych.Wstyd dla NW.Nawet logo jak z Dziennika Telewizyjnego
Dodane przez Anonim, w dniu 14.08.2016 r., godz. 20.51
Państwo Polskie w dalszym ciągu jest zadłużane.Rośnie dług publiczny,którego wzrost tak przed wyborami krytykował Pis....Antyboks!! Weź ty chłopie czy babo poszukaj w Internecie bo z głowy to nic nie wymyślisz...Jakie inwestycje zostały rozpoczęte od czasu objęcia władzy przez piSS.
Do Anonima z 20.51
Dodane przez Fred, w dniu 15.08.2016 r., godz. 00.10
Dobrze bedzie jezeli wymienisz,co zostalo sprzedane i przepaszczone przed rzadami PiSu. Dziwne,ze wszyscy manipulanci zatracili pamiec jak to bylo za PO i PSL. A co dobrego wy robicie? Napewno nie masz czym sie pochwalic. Tylko krytyka I klamstwa.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2016 r., godz. 08.40
Brak "płacusiów"?? To trzeba stworzyć warunki dla przedsiębiorców a nie tylko ograbiać ich podatkami.60% dochodu oddajemy państwu !!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2016 r., godz. 09.07
Nadprezesik,naczelniczek poobsadzał wszystkie ważniejsze stanowiska marionetkami i do kolekcji potrzebny jest mu Trybunał Konstytucyjny....Podła zmiana w niespotykany sposób walczy i poniża najwyższy organ kontrolny państwa !!!! Zapłacicie za to.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2016 r., godz. 09.29
Sędzia TK nijaki Pszczółkowski na polecenie prezesa oświadcza,że "TK nie może podważać decyzji suwerena" czyli sejmu.Ha,ha,ha,haaa...Numer stulecia.Tego to jeszcze drodzy moi nie było....Czyli TK ma być w czasie rządów Pisu legalizatorem działań Kaczyńskiego.....Dosłownie akceptować wszystko co pacan wymyśli.Żadnego veta....Demokracja ??? Czy w Polsce może coś działać bez pozwolenia prezesa,który nawet odwołuje odwołanie Kurskiego.Nie idzie im to rządzenie i myślenie a dowodem są ciągłe nowelizacje.Tyle że to trwa a kasa leci.
Dodane przez Dobra Zmiana, w dniu 15.08.2016 r., godz. 10.24
Jaka POdnieta Capem Rzeplińskim. Takim skamlaniem nie odwrócicie historii. Skazani jesteście na wieczną opozycję.
Do Anonima z 9.07
Dodane przez Alek, w dniu 15.08.2016 r., godz. 14.59
Ale rozbawiles tym komentarzem, musiales w dziecinstwie byc bitym PO glowie. Doszliscie do wniosku,ze seledynowa kamizelka oprocz posmiewiska nic nie wnosi,wybrali ciebie ,ale nie wiele odbiegasz poziomem. Chcesz zaistniec bo bardzo uaktywniles sie. Twoje okreslenie ,,babo" ..chlopie" ktore uzyles we wczorajszym komentarzu,ewidentnie swiadcza,ze jestes szlachta szpagatowa chlopulku.
Dodane przez Ala, w dniu 15.08.2016 r., godz. 15.50
Anonimie z 9.07 moze napiszesz kim obsadzone byly stolki za rzadow PO i PSL. Nie trzeba szukac daleko,a kto obsadzal wszystkie kierownicze stoki,podrzednych urzedniow,sprzataczki,kierowcy,no kto? A gdzie? U nas w Wyszkowie,nie kto inny jak. PSL poczula sie bezkarna pod skrzydlami pana z wasami i ,,Michala" Jak tornado niszczyla ludzi'ktorzy byli nie z nimi. Kogo zatrudniono na dyrektorka WIS,kto dyrektorowal w szkolach,kto bez kwalifikacji objal sanepid,kto rzadzi w cegielkowym szpitalu,kto w starostwie, przykladow mozna podawac w nieskonczonosc. Juz minal rok,a lament PO stracie trwa. Kogo straszysz piszac,,,zaplacicie za to" to nic innego jak tylko grozby. W waszym wydaniu takie grozby to codziennosc.
Dodane przez Jacek, w dniu 15.08.2016 r., godz. 16.08
Media polskie w ogromnej większości poszły w niemieckie i innych obce ręce. Banki, handel został opanowany przez sieci zachodnich koncernów. Polska jest dojona, nadwyżki wypływają stąd szerokim strumieniem.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.08.2016 r., godz. 16.39
Nierząd staje na głowie aby uzbierać na 500+, wczoraj sprzedali dwa razy tę samą kobyłę w Janowie, a Jarosław na pomniki brata ogłosił zbiórkę. Z drugiej strony zbierane są pieniądze na buldożer, który te wszystkie odpustowe maszkary rozp...li raz na zawsze. I tak nam dopomóż Bóg, amen.
Staje na głowie?
Dodane przez Adelajda, w dniu 15.08.2016 r., godz. 19.02
Czego się nie robi dla polskich rodzin panie Marku. Nie wpadliście na to przez 8 lat. Pozostaje szczekanie, karawana idzie dalej.
Do Eychlera
Dodane przez Krzych, w dniu 15.08.2016 r., godz. 19.20
Czy wiesz,niektore leki daja omamy i mozna widziec wielokrotnie sprzedana kobyle. Jaka inteligencja to takie omamy.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2016 r., godz. 21.03
Katastrofa w Janowie dla Pisu jest totalna.Podobno Niemcy w czasie II Wojny Światowej nie poczynili tyle szkód co obecna władza pod Qwazimodo Kaczyńskim JarosławPolsezbaw.....Eychler do boju.Racja po Twojej stronie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez kurpś, w dniu 15.08.2016 r., godz. 21.08
Ja,jacek.Weź Qwa pomyśl ile setek tysięcy Polaków ma robotę na zachodzie i "doją" tamte państwa przesyłając miliardy ojro na konta w PL.Włącz obiektywne myślenie i nie powtarzaj propagandy pśysoskiej.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2016 r., godz. 21.10
To fakt.Nikt w świecie oprócz Maciarewicza nie zbudował potężnej armii w pół roku od wyborów.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2016 r., godz. 21.45
Alaaaa !! Przesadzasz.Ja nie mam nic wspólnego z PO ani z PSL ale stanowczo spokojniej i lepiej się wtedy żyło w Polsce.Rósł prestiż państwa.Obecnie jesteśmy jak trędowaci a pisanie inwektyw i krytyka PO nic tu nie zmieni.Cały świat przeciwko Wam a Wy jak te szczury zagonione w kąt.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2016 r., godz. 21.50
Polska nie jest "dojna".Jest w systemie naczyń połączonych.Dzisiaj akcje banków,supermarketów czy gazet należą do Zdenka a jutro do Zenka.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.08.2016 r., godz. 07.06
Za nami dzień uroczystych obchodów Święta Wojska Polskiego, którego inspiracją stała się Bitwa Warszawska 1920 roku. 18 na liście bitew o największym znaczeniu dla ludzkości. U nas przyjęło się określanie ją cudem, co mi zupełnie nie odpowiada. "Cud" kojarzy mi się bardzo jednoznacznie z udziałem sił wyższych, boskich, a tutaj była tylko, albo aż, wspaniale opracowana strategia, pełna mobilizacja waleczności, podparta świadomością, że przegrana oznacza nie tylko koniec Polski, ale i wielką zawieruchę w Europie. Cuda to widzę dzisiaj, gdy na moich oczach kolejne, ważne dla Polaków, święto profanuje się politycznie. Wielka defilada wojskowa jako pokaz wielkiej buty Macierewicza, odznaczenie 26 latka medalem za zasługi dla obronności kraju, odwołanie do krwi Lecha Kaczyńskiego, kolejne tablice, kolejne słowa pustaki. To jest właśnie ten nasz polski cud. Cud zwycięstwa buty, ignorancji, kłamstwa, arogancji nad rozumem. I kołacze mi się wciąż w głowie - jakim cudem tak się stało? Zanim znajdę odpowiedź na to pytanie, robię przerwę, by w ciszy i spokoju pomysleć o tych, którzy są rzeczywistymi bohaterami tego święta. Rzeczywistymi, a nie takimi, doklejonymi na siłę.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.08.2016 r., godz. 07.10
Wszystkie przemówienia Dudy można porównać do pięknie opakowanego, pustego pudełka. Oczywiście są tacy, dla których liczy się tylko opakowanie, zachwycają się tym, co powierzchowne, nie interesuje ich nic więcej, to rzecz jasna wyborcy PiS. Polaków Duda nigdy nie uwiedzie ani nie zwiedzie, Polacy brzydzą się pustymi gestami, brzydzimy się sloganami, mamy wstręt do obłudy. Generała Z.Ścibora - Rylskiego pisowski IPN ciąga po sądach, rzecznika MON - B.Misiewicza nagradzają Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2016 r., godz. 14.10
DLACZEGO PIS NIE ZACZYNA ŻADNYCH NOWYCH INWESTYCJI.CZY 500+ W TYM PRZESZKADZA ???
Dodane przez Ziggi, w dniu 16.08.2016 r., godz. 14.38
Eychler powściągnij emocje, co nas obchodzi PiS czy Macierewicz. Popatrz co dzieje się w Wyszkowie. W Wyszkowie ktoś musiał odpowiedzieć za chaos komunikacyjny więc kto odchodzi, naczelnik Michał Szewczyk, a odpowiadająca za to Fijałkowska nie, bo brała udział w wyborach samorządowych po właściwej stronie. Burmistrz Nowosielski miał dać 2,5 bańki na budowę nowego boiska przy Kościuszki i po raz któryś oszukał. Czy te 2,5 miliona poszły na sport, no nie, poszły na drogi dla kolesi,w Leszczydole Nowinach i jeszcze gdzieś żeby mogli być wybrani na kolejną kadencję. Teraz podwyższa do 6 baniek i mówi, że Boniek mu da. Ileż można oszukiwać?
Dodane przez AntyBox, w dniu 16.08.2016 r., godz. 16.54
POzostajęz Tobą M. Eychler w Bulu.
Dodane przez wawa, w dniu 16.08.2016 r., godz. 21.11
Chaos MUSI BYĆ jak tworzy się NOWE !!!! Nie interesuje nas 2,5 bańki na boisko na którym gra garstka.Interesują nas parkingi i drogi w mieście po których jeżdzą WSZYSCY mieszkańcy i przyjezdni...Drogi w Leszczydole i Pcimiu Dolnym są również NASZE.Brawo dla władz za to co robicie.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2016 r., godz. 21.19
Największy ból to będziesz miał jak pęknie wrzód na d... demokratycznej Polski czyli Pis z jego przywódcą a stanie się to po przyspieszonych wyborach.Daj Boże jak najszybciej
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2016 r., godz. 21.33
Ziggi !! Po wyborach miała dalej być demokracja.Nikt dyktatury gnoma się nie spodziewał.Jak nie odetniemy pazurów Kaczyńskiemu czy Putinowi to będzie wojna.Nie tylko domowa.Pozdro dla Eychlera.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2016 r., godz. 22.06
Pis robi sobie wrogów codziennie.To prawda.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2016 r., godz. 22.29
Antyboks.Jak ci zabiorą te pińcet to zmienisz zdanie o Kaczyńskim
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2016 r., godz. 22.44
PO jakie było,każdy wie ale nie okradało biednej wdowy z jednym dzieckiem żeby dać 500 z plusem Ziobrze,Morawieckiemu i innym dziadom.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.08.2016 r., godz. 07.40
Po jaką cholerę Pis zwlekał z drukowaniem WYROKÓW T.K.aż tak długo robiąc atmosferę wojny.Tym samym przyznał,że nie są to opinie wydawane przy kawie i ciasteczkach.Zapamiętamy destrukcyjną działalność tej partii na długo.
Dodane przez Ziggi, w dniu 17.08.2016 r., godz. 08.54
Co mnie obchodzą wasze porachunki z Kaczyńskim, Kaczor i Duda robią pozytywne wrażenie. Co do ciebie wawa to ty reprezentujesz garstkę. Nowosielski nie pozyskuje kasy na drogi wiejskie i bierze przeznaczoną na sport i obiekty sportowe, zobacz jak to robią Wójtowie w gminach wiejskich, do byle pipidówy jest asfalt, ale oni jeżdżą do Struzika czy dawniej do władzy i załatwiali kasę na drogi. A Nowosielskiemu, Mrozowi i pozostałym, a teraz i z PSL, z którym Nowosielski jest w koalicji, nie chciało się tyłka ruszyć. Zamiast kasa na sport, na modernizację stadionu, szła na drogi. Dróg nie przybywało bo modernizował stare i robił to fatalnie jak ul. Zapole. Mamy wielki korek w Wyszkowie i Nowosielski dopiero to zauważył. Wydawał kasę przeznaczoną na sport i stadion na drogi dla swoich radnym i rozwaliła się niekonserwowana trybuna, którą rozebrał a nowej, obiecanej nie ma. Teraz 2,5 miliona przeznaczone na sport przenosi na drogi. Gdzie wy działacze sportowi, którzy tak wspieraliście Nowosielskiego jesteście współodpowiedzialni za stan sportu, który jest na nędznym poziomie. Czy wierzycie, że dostanie kasę z ministerstwa sportu, które jest w gestii PiS a u nas rządzi PO-PSL? W gazecie przeczytałem, że nowa hala sportowa powstanie w ....Porządziu. A w Wyszkowie jak pisze młody Głowacki nie wpuszczają na orliki młodzież bo trzeba płacić. To nie ma co się dziwić, że młodzi siedzą przy komputerach zamiast uprawiać sport.
POmóc mają większe kary i wykroczenia
Dodane przez PO-licja na prośbę PISdoli POdkręca restrykcje dla kierowców. Brawo PiSdolsi., w dniu 17.08.2016 r., godz. 10.23
Policja na prośbę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zamierza zaostrzyć kary dla piratów drogowych. Resort chce, by walka z kierowcami, którzy nie przestrzegają przepisów była skuteczniejsza. Pomóc mają większe kary za wykroczenia. – Nadchodzą trudne czasy dla piratów drogowych, dlatego, że system punktów karnych zostanie zaostrzony – powiedział insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.
Zaczyna się
Dodane przez Kierowca rajdowca, w dniu 17.08.2016 r., godz. 10.43
Zabrakło na 500+?
Dodane przez Karol, w dniu 17.08.2016 r., godz. 15.25
Garstka pieniaczy wypisujac klamstwa tak zatracila rozum nie piszac o ich honorze, wierzac,ze moze uda sie zmanipulowac umysly czytajacych. Wsciekly atak na PiS to nic innego jak zal za slodkie eldorado,za szachrajstwa bez odpowiedzialnosc,za nieudokuentowane,szybkie bogacenie sie,za kierownicze wysoko platne etaty, za obdarowywanie sie wzajemnie wysokimi nagrodami pienieznymi,przyklad - dyrektorka szpitala,chyba za to,ze jest mistrzynia manipulacji i potulnie wykonujacą polecenia PSLu. Zalosne sa Wasze komentarze,kiedy jeden z was 16 08 gods.20.44 pisze,ze PO i PSL nie okradalo biednej wdowy.Ciemniaku,tobie krowy pasc,a nie bawic sie w dyskusje. Prawda jest taka,ze garstke pieniaczy wyroznia niski poziom umyslu. Sa tak zajadli w krytyke, ze seledynowa kamizelka nawet sam siebie pozdrawia w komentarzach i zachwala. Zenada .Przyklad ukladzikow Wyszkowa wszystko wyjasnia.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta